Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

de-andre

Nápad dobrý, tím to pro mne ale končí. Dlouho mne film takto nezklamal. Špatné dialogy, chabé výkony (hlavně Justin mě nepřesvědčil), hudba taktéž nezáživná. A angličáka bych ve filmu takovéto velikosti nečekal:-D Od páté minuty jsem měřil čas, kolik mi zbývá do konce a zřejmě jsem nakoupil víc minut něž jsem očekával, protože i přes spád snímku jsem měl všech těch mladých lidí (mimochodem všichni dobře vypadali, možná neměli autoři tolik času věnovat castingu) dost. ()

Radim98

Myslím že dát dvě hvězdičky čistě jen za nápad je docela dost a je to slibný začátek hodnocení...k těm dalším třem chyběli kvalitní herci,lepší scénář, ale co hlavně nejsem schopen a ochoten tvůrcům odpustit je právě to, jak dokázali kompletně promrhat podle mě naprosto fantastický nápad na film a totálně ho zazdít! Nemám rád mrhání...Pro mě zklamání a film bohužel odpovídá hereckým kvalitám Justina T. ()

BarbieHunter

Přiznávám, že sci-fi téma, navíc zasazené do ne vzdálené budoucnosti mi je blízké! Justin, můj skoro vrstevník, se mnou prochází životem od jeho zpívání po první herecké krůčky. Jeho postava ve filmu The Social Network mě zaujala a přes dvě komedie v krátké době po sobě jdoucích, jsem seděl před Vyměřeným časem. Dobře vypilovaná atmosféra po čase neustále se pachtících lidech mi ještě nedávno našeptávala při nákupech: " Ty boty si nekupuj nebo umřeš!" :) Z daného logického vývoje společnosti a po představení jeho sexy 25leté matky, jsem ještě alespoň jednou čekal konfrontaci věků a byl jsem odměněn! Tři nádherný holky v nejlepších letech postupně představeny jako manželka, tchyně a dcera byly přede mne prostřeny tak, že jsem okamžitě zatoužil v té době žít. Ovšem další a to ten jasně viditelný důvod proč v té době nežít , byl nejen v prostředí chudinské čtvrti nebo se slzičkou shlédnuté scéně maminky, které v náručí zrovna o čas zbohatlého syna vypršel ten její, ale také ve scénách, kdy hraje Justin poker či rozdává dýška se slovy: "Týden je pro vás!" Jistě, vidíte pouze čtyři hvězdičky. Taky mne to mrzí, ale proč?...Jo jo, právě to proč? Proč si nenačipovali hodiny již dříve, když jezdili v autě strážce času? A hlavně, proč si nenatáhli do svých paciček alespoň po deseti letech z ukradeného milionu??? Umím si odpovědět....protože Janošík musí zůstat Janošíkem a hlavně na konci filmu opakující se scéna běžících hrdinů proti sobě by musela být vypuštěna. Ale, nezlobte se na mě...i Janošík by si ukousnul pečeně z právě přepadnutého povozu, kdyby umíral hlady. :) ()

Mukade

Báječný nápad a film, ale to fakt nevedeli lepšie vymyslieť ako (SPOILER) nechať umrieť matku Willa, len tak primitívne?? Fucktards..................... update 3.10.'20: Teraz sa mi to zdalo vporiadku, že ju nechali umrieť takým spôsobom, lol. ()

Fracek

Mě to uspokojilo. Běžící Olivia v krátké sukni přímo romantický zážitek, napětí stále gradující, návod, jak si užít jeden den života dostačující a Justin výborně hrající. Prostě film na pohodu. ()

Epco

"Don't waste my time" napísala ruka na sklo. A mal som to asi brať ako proroctvo. Od tvorcu ako je Andrew Niccol som čakal menšiu agitku a keď už to agitka byť mala, tak lepšie zaobalená. Duo Justin vs. Cillian film ťahajú vpred a človek im verí ako slovné prestrelky tak aj fyzickú akciu. Všetci ostatný sú len do počtu, čo mi vôbec nevadí pri Amande, ale zamrzí pri Olívii. Apropo Olívia, práve pri nej človek najlepšie pochopí zhubnosť celého systému, mať 50 ročnú mamu ktorá vyzerá ako ona, des :-) ()

zekon

4+ ! Po dlouhé době nenahypované inteligentní sci-fi, které si parádně střílí z dnešní konzumní doby. Ta paralela času života místo peněz a že se člověk musí honit ne proto aby něco měl ale aby žil, dost dobré. Jestli to byl cíl, tak rohodně to slouží k zamyšlení co můžeme dělat s neustále rostoucími náklady na život my teď a tady :) ()

complex

zaujímo vymyslené, až veľmi, dosť prekvapilo ale úplne zle spracované, čisto americky so sladkými hlavnými postavami... škoda, nápad veľmi dobrý a preto sa to dá nazvať priemerom... ()

robbez

Námět a hlavní myšlenky filmu jsou určitě pozoruhodné a zajímavé, ale zpracování je na úrovni běžného amerického akčního sci-fi se všemi typickými trapnými klišé o rodině a hrdinství. ()

Glowlady

Wow výborná sci-fi myšlenka a pro mě i vynikajícím způsobem zpracovaná. S tím by se dalo dělat ještě spoustu věcí...nebo filmů! Justin hraje na výbornou (snad i líp než zpívá) a Amanda krásná a nevinná :) Na film kouknu minimálně ještě jednou a všem doporučuji - 90%. ()

xxxdvorixxx

Rychle plynoucí, s paralelou současnosti zajímavé. Jenže takhle by to nikdy fungovat nemohlo (on je samozvaný borec přes střílení, ježdění v E-Type, pokeru + společnosti takový model v jádru vyhovuje). ()

Akrub

Moc pěkný a relativně originální počin. Jediné, co mi trochu chybí, je trochu více vysvětlení pointy toho světa, ale jinak moc pěkné. ()

nydahl

Pomerne dobry napad potazmo namet bohuzel vsak nakonec jen dokonala ukazka jak se dobry napad da poslat totalne do kopru.Niccol zvladnul jeden kvalitni snimek (obchodnik se smrti) ale tady to totalne pohrbil.Samozrejme to neni jen vina rezie ale v neposledni rade scenaristy.Napad je fakt super - penize nejsou a jedina komodita je cas + digi ma kazdej na zapesti a casomira porad jede takze kdyz jses nula z ghetta tak musis kazdej den hakovat abys dobil digitalky jinak kamo jdes pod kytky - spousta prostoru pro dobry akcni snimecek co mohl mit i pseudoverneovskou predikci budoucnosti jako prichut.Bohuzel nakonec jsme dostali naservirovano jen predvidatelny dej s ubohou zapletkou a jeste k tomu jako bonus Dillingerovskou karikaturu v podobe hlavniho hrdiny.K tomu si pridejte Justina Timberlaka jako "neherce-totalni drevo bez spetky nadani " no a muzete si to zacit sjizdet na tom DVD.Timberlake je asi dobrej komercni tah , ale tady to proste nejde - to jsme pak movie-star vsichni - fakt vykon na odpis a jeste mu napisou roli s akcnima prvkama , kterou tomuhle boreckovi proste nejde uverit ani kdyby hrat umel a to teda neumi. Davam jednu hvezdu za to ze Olivia Wilde ma krasny oci a tohle je BRAK ()

Jartian

zpracovaní hodně pokulhává za nápadem. novodobej robin hood, kterej napacha vic skody nez uzitku. timberlake zatim nema na to hrat hlavni role. skoda ze se rezie neujal nekdo zkusenejsi ()

Dámské posily...

Dámské posily...