Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

hammer_head

Hodně zajímavý filmeček, po jehož shlédnutí jsem byl nadšen. Bohužel Vyměřený čas je tím filmem, který při druhém sledování, už není tak zajímavý jako poprvé. Sledování tohoto filmu je stejné jako, když si panic zidealizuje svou první holku, je do ní blbej, chce jí, ale když si po letech podívá na její fotku tak je překvapen, že se mu tohle někdy mohlo líbit. J. Timberlake byl v hlavní roli velmi přijemnej, ale bohužel jeho polovička ho potápěla jak mohla (alespon co se týče sympatičnosti). Na závěr => velmi přijemný thriler, který všem vřele doporučuju, ale jen jenou. ()

korbitch22

Tak především mi prozraďte kdo je ten mág, kterej neobsadil do hlavní role Olivii Wilde, ale tu prkenou ( sice sexy ) ale oproti Olivii fakt herecky slabší Amandu Seyfried.Tu roli matky mohla hrát kdejaká cuchta co přeblafla Justina v nějakym bordelu a režisér mě nemusel hned ze začátku monumentálně nasrat.Film má docela silnou myšlenku a ze začátku funguje ve všech aspektech vážnosti a áčkového vyprávění, hudba a celková napínavost děje vás prostě navnadí, jenže čím víc ubíhá stopáž ke konci, tím víc se to mění v laciné béčkové scfi-fi drámo, které si hraje na bůh ví jak sofistikovaný film a nakonec je to jen tupá beta verze áčkového snímku.Niccol absolutně nedá šanci příběhu vyústit v nějaký strhující moment, neukáže kdo tahá za nitky ze samotné výšky a finálním rozuzlením , jestli se to dá vubec tak nazvat zahodí všechny karty které měl rozehrané a nechá to všechno vyšumět v kýčovitou láv story, která nemá finální myšlenku a je jak vystřižená z lacinýho porna, jenže bez sexu.Jedním z mála pozitiv, které sem na filmu našel je po dlouhé době solidní role pro Cilliana Murphyho, jehož postava ale naprosto směšně skončí a vůbec se neodkryje nic o Willově otci.Niccol mohl natočit slušné sci-fi s hlubší myšlenkou, které by diváka strhlo hned v několika dějových rovinnách, nakonec se mu to všechno rozpadlo, všechny pootevřené dveře se zavřeli a já zjistil, že se 100 minut koukám na laciný béčko, který mělo mnohem na víc a nepochopim, že se rozpadlo právě tomuhle režisérovi.Bez debat jeho nejslabší film a už vim, proč sem se tomu do mrtě vyhejbal.Stejně promarněná šance jako Looper, ale naštěstí to nebylo tak moc debilní, ale zklamání obrovský a ten čurák co kdysi plkal cajdáky pro nadržený patnácky prostě herec nikdy nebude, to budu já dřív režírovat Jurskej Park 5.Nasralo mě to, jak se to změnilo v nic.50%. ()

marhoul

Nápad skvělý, žel nedotažený, z námětu se dalo vyrazit mnohem víc a byla by to topka, protože lehké, zábavné, dobře vymyšleno, zajímavě obsazeno. Nevadí mi řada kravinek, které byly úsměvné, budiž, film má bavit a tenhke vyvit mohl. Úplně debilní byla však levotočivá, rovnostářská myšlenka, na kterou jsem alergická, ať ji razí zelený, červený nebo naivní holoprdelatý přiblblík s plejádou revolucionářských utopistických snů a bichlí Marxe místo anatomického polštáře. ()

mcb

Další ambiciózní film, který bohužel zůstává jen v okovech poctivé žánrové zábavy. Podnětů po mnohem propracovanější a inteligentnější podívanou je tu nespočet, Vyměřený čas na veškeré hlubší myšlenky mimo ústřední námět rezignuje úplně a uhání k cíli se svým nezaměnitelným elegantním stylem, rychlým tempem a sympatickou ústřední dvojkou, takže pokud vás vyloženě nevytáčejí logické lapsy, je nemožné se u nového Niccolla nudit. Zamrzí jen, že se v tak promyšleném dystopickém světě odehrává tak prostoduchá báchorka. 7/10 ()

Scalpelexis

Sci-fi jako víno a když to má nápad, tak jsem nadšen. Takhle..byl jsem doslova fascinován a zároveň polekán, jaký by mohl být svět dle Niccola. Niccol si vymyslel opět něco nového, podobně jako Gattaca, z možné budocnosti lidstva, aby moralizoval a soudil. Tentokrát mu to až tak nejde, což je vynahrazeno pro změnu slušnou akcí. Kamera je výborná, střih sviští..ovšem..mám dojem, že přesto všechno je námět nevyužitý, dal by se rozebírat mnohem podrobněji a zajímavěji a režisérovy jako kdyby utíkal čas a začne se ztrácet, aby se vracel a opět ztratil. Ústřední dvojice je docela nekompaktní a spíš je táhne k zemi nesourodý scénář, než že by neuměli hrát. Chybí mi holt větší prohloubení myšlenky, více detailů, i rozvinout emoce, které tam byly, ale ne v dostatečném množství (vztah Timberlakea a Seyfried zasloužil taky o něco více pozrnosti). Přiikláním se nakonec k 4*, protože nemůžu říct, že by se jednalo o něco průměrného. Ta myšlenka..ta má smysl a pořádnou sílu..jen mít víc toho času na její rozebrání. Mít tohle Nolan.. ()

Jirka_Šč

Trochu škoda. Výborný nápad. Minimálně v první polovině. Pak to začne trochu ztrácet na dynamice. A posledních 15 minut jako by režisér nevěděl, co s jedním miliónem let. Na to, jak byla první část logicky vysvětlena a propracována, ztrácí závěr přehled a je takový "americky zjednodušený". Škoda, fakt škoda. Přemýšlel bych i nad maximálním hodnocením, takto jsem rád, že nejdu na 3*. ■ P.S. Amanda Seyfried je sexy (viz. scéna v podprsence), Justin Timberlake dostatečně dynamický a rozhodný, vzájemná chemie funguje. Pro mě o to víc, že jsem ještě ani jednoho z nich v žádném filmu neviděl. ()

Yardak

Utopie mládí v přímém přenosu. Zajímavý nápad sice ve filmu obsahuje několik cliche, ale z celkového pohledu to vůbec nevadí. Naopak to přineslo pár pěkných aspektů do Sci-Fi vod. Též musím upozornit na povedený vtípek ve stylu "Bonnie and Clyde". Justin Timberlake znovu dokazuje, že není vůbec špatný herec! Fajn hudba a režie, herecká sebranka též v pohodě, takže ještě za slabších 5 hvězd. ()

mat.ilda

V podstatě se nám, kteří se od hrdinů lišíme jen tím, že pro nás peníze znamenají čas, tato pseudopohádka snažila sdělit tu otřepanou útěchu, že boháči jsou ve všech systémech nešťastníci a zbytek chudého světa žije naplno. Motto naplňuje americký Jánošík, který tikající měnu jedněm bere a druhým dává, ačkoliv jemu samému každou chvilku dochází písek v hodinách. Well well, nakonec jsem se nebavila špatně, i když Gattaca to fakt není a Justin umí mnohem líp.... ()

heyda

Já vám nevím, ale mně to přišlo děravý jak ementál. Nápad je to fantastický, ale tím veškeré nadšení hasne. Jako kdyby se režisér uspokojil jen s tím nápadem a myslel si, že všechno ostatní už půjde tak nějak samo a bude to velká filmová bomba. To ale rozhodně není pravda. Podle mě je to dost odfláknutý a poměrně povrchní film, kde emoce nepocítíte ani v poslední vteřince Timberlakova života. A to je přece škoda! Takže nebavil jsem se, množství scén smrdělo klišovitostí, nicméně pokud by si vzal tento nápad pod svá bedra někdo schopnější, tak věřím, že se z toho dá vytřískat parádní film. V tomto případě však musím hodnotit jen za 2 hvězdy. ()

jojinecko

Bonnie and Clyde v sci-fi kabáte alebo time is money:) In Time svojou kvalitou len potvrdzuje status svojho tvorcu - kde ten Niccol chodí na tie skvelé námety?! Justin Timberlake len potvrdzuje, že je plnohodnotným hercom a nielen mediálnym magnetom. Jeden z najlepších "popcorn movies" v tomto roku, hoci s prihliadnutím na "inteligenciu" a kvalitu tohto snímku vlastne túto škatulku prekračuje. ()

Flego

Moje očakávania sa naplnili, snímok rozohráva parádnu partiu, pri ktorej zábava neutícha až do konca. Rýchle tempo predpokladalo úvodné vysvetlenie, do akého sveta sme sa dostali a potom si treba držať len klobúky... Platba časom je originálna a slovné spojenie "nemám čas" dostalo razom inú dimenziu. Film sa nevyhne drobným chybičkám krásy, ale je mu to prepáčené. Myšlienka príbehu je totiž silnejšia ako sa možno na prvýkrát zdá. Tento rok vidím tretí film s Timberlakem a musím skonštatovať, že som s ním nadmieru spokojný. ()

poz3n

Kdyby film s takovym nápadem zrežíroval například Nolan, Fincher nebo třeba Duncan Jones, byl by z toho pro mě asi trhák roku. Bohužel Andrew Niccol, pro mě neznámej režisér, natočil průmernej blockbuster, kterej navíc svojí nejsilnější scénu vyplácne po několika minutách. Výběr Justina do hlavní role pro mě taky neni zrovna to, co bych si představoval. Neřikám, že byl hroznej, ale pro mě jako herec nemá charisma. Naproti tomu to alespoň tahal nahoru Cillian Murphy a sexy lolitské oblečky Amandy Seyfried. Prostě film na pobavení fajn, ale kdyby nebyli týpci v Hollywoodu hloupí, mohl z toho bejt sakra dobrej film. ()

Roman.Ticka

Chvíli mi trvalo se zorientovat, jak funguje časobanka a vlastně zmatené to bylo po celý vyměřený čas. Justin je můj šálek kafe, ale ten žaboksicht, podobně jako Emma Stone, beru jako specifikum jen do sci-fi žánru, není to nový image a trend krásy?! Zajímavý námět, široký potenciál a tolik ukradeného času! Je vidět, že se rejža pořád řídí šustivými papírky, jinak by makal jak barevnej Bolt. Jaká škoda. Takže ve výsledku jsem přišla sice o téměř 2 hodiny života, ale jsem ráda, že zatím ještě řeším maximálně ujetej ranní bus, a to za 10 min. jede v pohodě další, takže žádná křeč. ()

honajz

Zajímavý nápad (ve scifi však už zpracovaný, např. Gertem Prokopem), ale nezajímavě natočený, a jak tak nezajímavě plyne, lezou z něj všechny ty logické díry. Měli to dát režírovat Kurtu Wimmerovi. :-) Navíc chybí propracovanost tohoto světa, nějaká uvěřitelnost, je to jen taková stafáž. Mimochodem, jak se dalo naspořit milión let - a víc? :-) ()

Jinny

50 %. Zakládní koncept příběhu o společnosti, která dospěla až do takového bodu, že se už neplatí penězi, ale časem, který vám zbývá, zní jako něco, co kdysi vymysleli klasici sci-fi literury. Niccol se ale neobtěžuje s vysvětlením, jak k něčemu takovému vůbec došlo. Samotný děj je bolestně předvídatelný, přičemž co každých patnáct minut děje zbývá hrdinům jenom pár vteřin života. Chyby proti elementární logice bych velkoryse ignorovala, nebýt postavy Cilliana Murphyho. Něco tak idiotského by nikdy neudělal... ()

HellFire

Zatraceně originální film s krásnou kamerou a sympatickými herci. Jediná Amanda Seyfried mi do role nesedla, jak účesem, tak chováním. ()

rikitiki

S logikou ementálu plného děr. Postapo bez romance, která je přesto vydávaná za ústřední motiv filmu. S umanutě terminátorským mistrem času, jehož motivace zůstane až do konce záhadou, stejně jako technické provedení načasování lidí a vlastně i důvodu, proč to bylo řešeno takto blbě. SHRNUTÍ: Když marníte svůj čas a chcete nakopnout, abyste to už nedělali. ()

jonyyy

Ze začátku filmu jsem měl z té samotné myšlenky úplně stáhlé hrdlo. Opravdu povedený námět. Film mi svým způsobem připomínal Náhradníky s Brucem Willisem. Justina Timberlakea po hudební stránce furt nemusím, ale jako herec na mém žebříčku stále stoupá. A 59 let bych za Jaguára Ečko fakt nedal :D 80%/kino/119kč ()

Ivoshek

Bože, to ale byla kravina.... Jaká k...a metafora? Jaká fantastická sci-fi? Vždyť to celé nedává ani zbla smyslu... A i kdyby místy dávalo, postavy se chovají jako nesvéprávní idioti (kde asi tak lopata, co žila pořád ze dne na den a nemá ani na autobus, vzala skvělou fyzičku, perfektní řidičské a střelecké schopnosti?). Než točit takovéhle nesmysly, nebylo by rozumnější namalovat nějaký transparent a jít protestovat proti nespravedlnosti kapitalismu nebo tak něco? Pro mně je to na úrovni papundelkových italských sci-fi s Davidem Hasselhofem a o to víc mně štve, jak to někdo může považovat za "geniální alegorii".... ()

Othello

Vypadá to, že Andrew Niccol kalil s Kenem Loachem. Je nad moje možnosti chápání, jak takový hospodský nápad, který se hned po první konfrontaci se svojí smysluplností ve filmu položí mohl vyhrát 40 mega, nehledě na tržby. Když dáme stranou tradičně vynikajícího Deakinse za kamerou a stále božího Cilliana Murphyho (díky němuž je ovšem vyzdviženy herecké limity obou protagonistů) zbude akorát únavně nedospělá anti-utopická vize křísnutá s neuvěřitelnou Bodie & Clyde romancí a bezbřehou naivitou. Nemá cenu řešit samotné technické zázemí času jako měny a vůbec celá vnitřní ekonomika filmu má logiku z mozku patnáctiletého řeckého levicového revolucionáře. Spíše zaujme to marxistické brojení proti systému, který svojí centralizací (pod ústřední zlou firmu pracují všichni) upomíná aparáčnický komunismus. To, že nám film oznamuje, že pokud před dělníky na ulici v ghettu neduživý mládenec vyloží 315 miliard dolarů (viz zajímavosti), tak si každý vezme svůj decentní kousek a půjde se podívat do světa naprosto odpovídá vnímání světových problémů z křesla milionářského režiséra bez styku z realitou. ()

Dámské posily...

Dámské posily...