V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

rhodos

Kvalitní thriller z právnického prostředí, jakých už moc není. Vše tu funguje, jak má, čemuž napomáhají také herecké výkony všech představitelů. Jen mne přišlo, že je vyzráleji hrající Marisa Tomei málo využita. A Matthew McConaughey je borec, který tomuto filmu dal tu správnou šťávu. I když na nejvyšší hodnocení tento film nedosahuje. ()

007hanka

Taky si říkáte jaké by to bylo pěkné kdyby měly všechny sviňárny takový happyend? Kdyby hájení kluků z galérky sloužilo hlavně na to aby měl jeden (pochopitelně v jádru čestný a spravedlivý advokát) nějakého toho šikovného svědka nebo případně komparz na vyřizování účtů? Takže zpátky na zem dětičky a poděkujme alespoň klukům z holyvůdu jaký nám nakrůtili pěkný krimi šachy. Na celkem pomalý rozjezd to mělo ke konci příjemný grády. A Ryanovi ty hajzly fakt žeru :-) ()

koubikus

Přesně co jsem od právnickýho filmu čekal. Zábava, zábava, zábava. Američani tyhle filmy natočit uměj. Při sledování jsem si vzpomněl na všechny ty Firmy, Pelikány, Vyvolávače deště nebo Erin Brokovičové. Doporučuju, pokud máte rádi filmy, kde záporáci dostanou na zadek, slušně řečeno :)). ()

Terrific

Moc dobrá zábava, která příjemně plyne, tenhle typ filmů prostě můžu a Matthew jako právník, to je klasika. Ocenuji zajímavej děj a téměř žádná hluchá místa, Ryan je pěknej zmrd, ale na každý čuně se vaří voda ! Film má několik zvratů a to je přesně oč tu běží a málem bych zapomněl Marisa je furt k nakousnutí.. ()

Jannine

Ze začátku jsem se v ději mírně ztrácela, kdo je kdo a tak podobně. Místy to bylo tak překombinovaný, že jsem se ztrácela i během filmu. Nakonec okamžitě po shlédnutí jsem jsem měla z filmu velmi dobrej dojem, ale pár dní nazpátek už skoro nevim, o čem byl.. Ovšem to, že Matthew má svý nejlepší léta za sebou, si pamatuju až moc dobře. ()

TeachMe

Pěkný film na sobotní večer, příjemné zvraty v ději a hlavně, i kdyby to byl jen další právnický paskvil, tak prostě McConaugheyho tajně a platonicky celý život miluju (manžel naštěstí nemá profil na csfd :-)) a jeho perfektní herecký výkon v roli takového správně uličnického a vychcaného právníka, co flirtuje se svou bývalou ženou, je prima tátou, má to za dobře na policajtech i u motorkářů a stejně jej dožene svědomí - no je to prostě krásnej chlap v roli, kterou mu tvůrci ušili na míru, tak jako ten šviháckej "rádoby-právnickej" oblek. ()

jancaD21

Ze začátku to sledujete a berete to jako film na odreagování, typická zápletka, okolí, nic nového, ale potom se do toho zažerete a dojde vám,že to chcete vidět až do konce. A ještě navíc - Matthew McConaughey jako obhájce - skvělá podívaná. ;) ()

petersonovic

Matthew McConaughey se mi líbil ve Vlkovi z Wall street, a proto jsem hledal další film, kde si zahrál delší roli :) Tenhle film je peckovní. Vřele doporučuju. Nechci vám kazit zábavu, proto nebudu nic dál psát, ale stojí to za to! Snad ještě dodám, že jedinej Lincoln kterej se v tom filmu objeví, je jeho auto :) ()

Kevi1

Osobne nie som veľký fanúšik filmov a seriálov z právnického prostredia, pretože, všetci dobre vieme, obsahujú množstvo nezmyslov. No aj keď sa človek od toho odosobní, stále vo mne zostáva pocit, že už bolo všetko povedané a vymyslené. Obhájca preto zaujme najmä morálnym aspektom, ohromujúcu trillerovú zápletku, či pohľad do hĺbky človeka by som neočakávala. Piatu hviezdičku som dala preto, že McConaughey konečne hral aj v niečom, čo stálo za to (popravde to je prvý film, ktorý som s ním videla a mala pocit, že vie naozaj aj hrať). Osobne by som povedala, že to je celé až príliš maistreamové, no na druhej strane, nemyslím si, že je to v tomto prípade úplne na škodu. Pointa nie je až taká komplikovaná, aby ste jej nerozumeli, no zároveň sa nedá označiť za prízemnú a celý čas som sa bavila, takže super. ()

lineker

Žánrová detektivka, štrejchnutá soudním dramatem. Celý film se dobře bavíte. Má to tempo, styl podobných filmů devadesátých let. Pro mne jen škoda trochu zrychleného závěru, kdy se do deseti minut nacpali všechny pointy. ()

Martazoe

Film jsem viděla několikrát, poprvé mě nebavil a přišla jsem mu na chuť až podruhé. Oceňuji, že film má spád, zajímavou zápletku, napětí a také humor. Slušně odvedený thriller s prvky psychodramatu. ()

andydufrsn

Překvapivě dobrý thriller o šméčku na sebevědomého až arogantního obhájce! Solidní podívná! Na filmu mi ale strašně vadili ty zvuky, které film doprovází, zvuky, o kterých si černoši myslí, že je to hudba.... ()

Silasik

Jeden z mála prípadov kedy sa film vyrovnal knihe. Chcelo by to sfilmovať ďalšie knihy s Mickey Hallerom samozrejme s McConaugheym v hlavnej úlohe ()

ArMvdD

Ale jo.. na nedělní odpoledne celkem dobrá volba. I když jsem čekala víc, tak Metthew McConaughey me, překvapivě, neiritoval tak, jak tomu obvykle bývá. Film bych sice zkrátila tak o půl hodiny, protože konec už se na můj vkus zbytečně natahoval, ale jinak dobrý. Lepší než česká kopaná v televizi. ()

Kokotek230mm

Naprostá lahůdka. Tomuto filmu nemám co vytknout. Skvělé herecké výkony všech herců a McConaughey zase dokazuje, že je to jeden z nejlepších nynějších herců na světě.. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /ten děj byl jakejsi lehce překombinovanej a to finále s přestřelkou bylo jaksi už moc, takový divný/, + /Matt to zvládl docela dobře, ale Downey Jr. má na právníka lepší ksicht, docela slušně zvládnuto/, hodnocení - docela dobré, ucházející, ale taky poněkud průměrné, nicméně docela to ušlo ()

Tereza11

a spravedlnost pro všechny...říkala jsem si že se mu už nikdy žádný film z právnického prostředí ani nepřiblíží....ba dokonce vyrovná...a tenhle i když je dost novodobý se mu krásně přiblížil...ale bohužel nevyrovnal...ale i tak mi přišel vic než dobrý...Matthew McConaughey ve své nejlepší roli...konečně není ve film je pro vizáž ale předvádí řekla bych životní roly :-) ()

Zikfryd

Nekomplikovaná krimi se soudní zápletkou. Matthew McConaughey hraje (a skvěle) právníka, který obhajuje ne zrovna nejčistší existence. Ale odpustíte mu to, protože ho shledáte svým způsobem velmi fér. Tomu filmu nechybí napětí, humor, ale i zamyšlení. Ale hlavně se divák pobaví. ()

andreas_tool

Zase po dlouhé době film, který mě rozsekl. Parádní scénář i důvěryhodně zahráno. Vývoj děje a konec, bylo to chytrý a logický. Btw. Škoda, že se u nás nedá pořídit taková SPZka. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011