V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

jakarbik

Rád jsem si s tímto filmem připomněl McConaugheyho nejslavnější roli ve filmu Čas zabíjet. Oba tyto filmy jsou svou kvalitou na stejné úrovni. Ten starší je mnohem emotivnější, novější má potom propracovanější vztahy a dějovou linku. ()

MiroSmith

Ať přemýšlím jak chci,tak nevím co bych tomuto filmu vytknul. Je napínavý a promyšlený a bavil mě od začátku do konce. Podle mého názoru velmi kvalitní snímek na který se příjemně dívá a pokud máte rádi tento žánr tak nebudete litovat. ()

Firebolt

Tejto tématike príliš nefandím, no nemohol som odolať. Musel som si to pozrieť. A hneď na začiatok musím podotknúť, že tento film má niečo, čo moderným filmom chýba. Má štýl! Má svojskú atmosféru a nie je to len nejaký tupý thriller. Páčila sa mi predovšetkým tá hlboká myšlienka tipu "svet nie je len dobro vs zlo, ale aj zlo vs zlo." Príbeh je postavený hlavne na zvratoch, ale treba priznať, že tých zvratov a prekvapení tam občas bolo až príliš veľa...No nebolo to na škodu. Na záver dodám, že keby bol záver trošku iný, dal by som kľudne aj plný počet, no takto to nejde. Bol tam síce zvrat, no chcelo to niečo, kvôli čomu by som s prekvapeným výrazom sledoval záverečné titulky. Osobne som sa po filme asi desať minút usmieval "like a boss". A o to vlastne išlo v tej úplne poslednej scéne. Doraziť diváka posledným riadnym kúskom štýlu. ()

wienfield

Právnici sú námet sami o sebe. Dokážu prekrúť každé vaše slovo, len aby dosiahli svoje, respektíve klientovo. V podobnom duchu na to ide aj Lincoln Layer – tiež všakovako prekrúca žánrové klasiky ako aj klišé, pričom ich dosadzuje do schopného vizuálu. Skrátka solídna, miestami až „inteligentne“ tváriaca sa zápletka pre širšie spektrum divákov naprieč žánrami. Viac ()

GenGablenz

Dobrej biják, kterej stojí za to vidět. Uvěřitelnější než řada seriálů z právnického prostředí, které většinou mají s realitou společnýho jen to, že hlavní hrdina nosí oblek a aktovku. " Nejhorší klient, je nevinnej klient. ", Mick Haller ()

onevoice

McConaughey je fakt dobrý právnik. Vo fachu sa význá a vie si poradiť. Dostal sa však do nepríjemnej situácie a musí využiť všetky svoje schopnosti, aby z toho vykľučkoval. Aj keď tento žáner príliš neobľubujem bolo to napínavé až dokonca. Nič nové ale poctivo a dobre natočené. ()

maple6

Dobrá poctivá filmařina jen trochu průzračná. Čtyři hvězdičky dostává za výkon Matthewa, který sice místy přehrával, ale celý film pozvednul. No a druhým důvodem bylo to mezidobí, kdy jsem sledoval co má Haller za lubem. Připadalo mi to jako dlouhý skok, kdy člověk přemýšlí, jestli na konci bude voda, nebo prázdný bazén. Naštěstí tam voda byla, sice pořáně přechlórovaná, ale byla. Čtyři hvězdičky, ani o jednu víc ani o jednu míň - maple6 ()

Kovy-11

Pro mě velmi dobře natočený film. Matthew podává slibný výkon. Velmi se mi na to dívalo a večer s Obhajcem mi krásně utekl. ()

misiacik

Najväčší frajer je tento Mathew, teda nie, najväčší je frajer Luke. Celkom svižne ubiehajúca a gradujúca filmová hovadinka, ktorá zaujala moju pozornosť no nie tak ako by mala. Inak fajné stvárnenie postáv, kamera, hudbička. Ani neviem čo k tomuto snímku napísať, lebo je taký ..... no ()

cachanell

V poslední době se nějak častěji koukám na thrillery - asi to jaro ve mě evokuje temnou náladu :-) Ne dělám si legraci. Ale možná proto, že romantické filmy nejsou v poslední době nic moc. A tento kousek mě opět přesvědčil, že dobré filmy se stále pořád dělají. A ač nejsem fanouškem Matthew McConaugheye - nemám ráda ten jeho obličej stále bez mimiky. Ale tady je fakt dost dobrý.... ()

KritikAmater

Pro mě osobně velké, příjemné překvapení, herec z romantických filmů zahrál velmi dobře, příběh taky dobrý. Takže 5 hvězdiček si to zaslouží ()

Mikkk3

Docela milé překvapení, k filmu jsem přistupoval celkem skepticky, ale nakonec jsem byl více než spokojen. Z počátku vše vypadalo, jako další z řady soudních dramat o nespravedlivě obviněném/odsouzeném, kterému nevěří nikdo kromě jednoho právníka. Pak však dojde k přehození výhybky, dojde k několika zvratům a film nabere nový směr. Skvělé poslední slyšení u soudu a celkově povedený konec dávají dohromady nadprůměrný thriller, který si ty 4* zaslouží ()

JerryPilsen

Výborná napínavá podívaná.Klasický film ze soudního prostředí se skvělou zápletkou a několika dokonalými zvraty.Nečekané postavy a nečekané rozzuzlení. ()

pablo3

Nevěřil bych, že se budu dívat v podstatě na „kriminálku“, což není absolutně můj žánr, a že ji budu tak žrát. Tohle je absolutní lahůdka – velmi inteligentní, perfektně vystavěný a dokonale servírovaný příběh, kdy se schopný obhájce, který má obvykle všechno krásně zmáknuté, postupně zamotá do jednoho případu tak, až mu jde o kejhák. Filmařsky perfektně zpracované, realistické výkony, realistické dialogy - tak, jak to mám rád. Když nedát tomuhle filmu 5 hvězd, tak už fakt nevím čemu. ()

majka25

Skvělý herecký výkon Matthewa McConaugheyho zvýrazňuje rafinovanost zápletky. Právnické prostředí sice není nijak zvlášť originální, ale Obhájce není úplně typickým zobrazením nějakého případu. Vykresluje i temné stránky advokacie a justičního systému a hlavně ukazuje, že nic není jen černé nebo bílé. ()

HardL

Bol som naozaj zvedavý ako sa úlohy úspešného a prefíkaného obhajcu zhostí McConaughy, ktorého mám ja zaradeného v kategorií "sladých chlapcov". Zhostil sa toho famózne a myslím, že ho právom s tejto kategórie vyraďujem. Matthew ma donútil súcitiť s jeho postavou a fandiť jej až do konca čo ma neuveritelne baví. Film je svieži, dynamický a napýnavý. Osobne mi veľmi vyhovovali početné dejové zvraty. Dlhšie som rozmyšlal nad 5*, ale nakoniec som sa rozhodol pre silné 4*, ale keby je medzi 4 a 5 nejaký medzistupeň, OBHAJCA si ho u mňa na 100% obháji. ()

TadeaSkilla

Najdeme tam spoustu hollywoodksejch kýčů, ale sountrack podle mýho gusta, herci super, ta stará z titaniku si opět zahrála mrchu :-) Takže spokojenost na všech frontách :-) ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011