V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

uuuuups

Joooooo, to je teda věcička!Dávám čtyři ale spíše je to čtyři a půl.Nedokážu přesně určit proč film s tématikou, která byla a je často filmována dokonce i v seriálech, mě takto uchvátil, ale to prostě tak.Typická špína advokacie a práva o které jsme snad všichni slyšeli a mnozí i pocítili na vlastní kůži. ()

montel

Před advokátem Mickym Hallerem (Matthew McConaughey) stojí nová výzva. Začne obhajovat mladého bohatého Louise Rouleta (Ryan Phillipa), který je obžalovaný z napadení a znásilnění krásné striptérky. Při obhajobě zjistí nová důležitá fakta, která ohorzí na životě nejen jeho ale také jeho přítelé a rodinu...Právě jsem to dokoukal a musím říct, že je na světě po dlouhé době konečně kriminálka, která stojí za to. Filmu sice chybí nějaký větší zvrat, ale to vůbec nevadí. Matthew i Ryan se do filmu skvěle hodí a nechybělo mnoho a dal bych plný počet. Vysoké hodnocení si film opravdu zaslouží. 75% ()

matthew_tv

WOW...nasledujúcu polhodinu po prezretí filmu sa k niečomu inému nezmôžem. 118 minút jedného z najlepších filmov, čo som za posledný pol rok videl...mimo toho ma očarilo už len Beastly svojou jednoduchosťou a dávnejšie Next three days. Tento film sa však podľa môjho názoru môže porovnávať s niečím ako Gran Torino :) Ani jedna z postáv nebola vo filme zbytočná, dokonca aj partia motorkárov si našla svoje miesto pred koncom filmu, rozuzlenie prekrásne, už som bol napätý, čoho sa dočkám, hlavná postava tak isto nenahraditeľná. Mám strašne rád tieto drámy, keď človeku musí mozog pracovať na plné obrátky aby stíhal vnímať celý priebeh filmu a právnické drámy ma priam fascinujú. Neskutočne úžasný film...rozhodne si ho pozriem ešte aspoň raz v blízkej budúcnosti. Žiadna romantika, žiadna komédia, toto je prvotriedny film žánru dráma/krimi/triler...paráda, vrele odporúčam :) Keby bolo možné, filmu dám 6 z piatich hviezdičiek. ()

SONYAGENT

Pro měv tuto chvíli, den po shlédnutí, nejlepší krimi thriller posledních let.. Když nepočítám fantasy filmy, které v mém srdci mají zvláštní místo.. Příběh luxusního advokáta snažící se držet vztah se svojí bejvalkou a kterého myšlenky na obhájce vrahů a násilníků vůbec netrápí.. Příběh nabitý výbornými herci, moc povedenou free-press kamerou a velmi chytrými hangthink scénkami považuji za TOP v tomto žánru ever.. ()

ProchY01

Příjemný krimi thriller, zajímavá zápletka. Něco dějově předvídatelné, něco méně. Doporučuji, v poslední době zajímavý kousek. ()

Zelator

Plné 4 * Napínavé, pútavé, s výbornou réžiou aj scenárom s dejovými zvratmi nútiacimi dopozerať film do konca. K tomu tiež skvelé herecké výkony, tempo a konečne tí správni záporáci ;) Jednoducho príjemná oddychovka na daždivý večer s nie zbytočnou myšlienkou.. ()

Glowlady

Teda musím říct, že jsem nevěděla, že Matthew umí takhle dobře hrát. Nevím, jestli to bylo výborným scénářem, ale kromě toho, že se na něj pěkně dívá, tak předvedl výborný výkon. Úplně jsem nechápala, jak si to s tou právničinou a okolníma kecama dává :) Jinak velmi zajímavý film, není zas tak předvídatelný, jak jsem si prvně myslela a myslím, že se na něj dá koukat i víckrát. Ocenit musím i výborný herecký výkon Ryana Phiillippe, kterému jsem fakt žrala to jeho I´m innocent! Dávám 90%. ()

jozz

Je málo filmov podľa knižnej predlohy, ktoré sa podaria. Tento k nim ale patrí, teším sa na ďalšie sfilmované prípady Mickeyho Hallera, good job, Brad Furman. ()

jarmil8

Příjemná, leč snadno zapomenutelná jednohubka s typově výborným obsazením ve vedlejších rolích. Syrový styl a hudba z filmu, který je přehlídkou klišé a "překvapivých" zvratů, dělají "cool" podívanou. ()

Fhilipo

Film ako taký si zaslúži 4* ale kedze bol presne podla mojho gusta tak davam 5. Mnozstvo zvratov no stale prehladny dej plus oblueny herci rokov 90tych. Podarený film a ktomu vynikajuci soundtrack. Tesim sa na Matthewove dalsie kvalitne veci :) ()

sidthekid

Kvalitních právnických filmů je po čertech málo... A tento patří mezi ty nejlepší. Výborná, po celou dobu nepředvídatelná a velmi svižná zápletka. Matthew dokázal, že umí hrát, a že mu tyto ,,namachrované" role sedí. Obrovsky překvapil ďábelský Ryan, který vytvořil sakra nepříjemnýho záporáka. Na závěr snad může jen souhlasit, že Marisa mohla dostat více místa... ale co už. Celkově asi největší překvapení tohoto roku. ()

Zette10

McConaughey byl ze začátku na facku, jeho robotická chůze a strojový výraz ve tváři toho moc pozitivního neslibovaly. Nakonec to dopadlo dobře, příběh ušel, řemeslně byl snímek zvládnut také - i když moderní kamera vůbec nelícovala s retro stylem filmu. Syrový toner se mi velice líbil. Hip-hopová hudba pro mě byla skvrnou na jinak povedeném soundtracku. K "výkonu" Marisy Tomei se snad nelze vyjádřit, šílenost. A vadilo mi finálové odhalení vraha. Nevěřím, že v dnešní době by zámožná žena - matka dala přednost citu a jednala sama, namísto aby si "objednala" nějakého toho "Mexikána". Stát se to může, pro daný film to je asi dokonce nutné, jenže to pak ztrácí autenticitu. ()

stroke

Souhlas s komentářem Lima. Nevěřte těm co tenhle film ohodnotili 3* protože si plně zasluhuje pěkných 80% možná i víc. Po dlouhé době inteligentní film s parádním humorem .Matthew McConaughey si roli švihnul jako ze staré školy a dokázal že má na víc než hrát v průměrných komediích. Tohle vše plus dobrá zápletka. I s téměř dvouhodinovou stopáží si film poradil hodně dobře narozdíl od hodně filmů kterým je tahle délka jen na škodu. Pro mě určitě překvapení roku. .... Jo a pokud jste viděli a líbil se Vám zkuste seriál Suits. ()

pradous

Tak tohle bylo na mě trochu moc. Padouch si najme právníka, aby právník proti němu nemohl svědčit, ještě dříve, než na to sám právník přijde, že by mohl. Ženy znetvořené pouze na půlce obličeje a přesto v sobě 50 bodných ran, právník jezdící v obstarožním Cadillacu s SPZ-tkou Ntguilty-nevinný...laciný kalkul...dvě hvězdičky za to, že jsem to dokoukal a neusnul jsem...McConaughey trochu přehrává ()

Frfla

Skvelá predloha od Connellyho, ktorého knihy mám skoro všetky prečítané... avšak film ma až tak nezaujal. Možno to bolo aj tým, že som poznala koniec, no film sa mi zdal príliš pomalý a ťahavý. Naopak na niektorých miestach sa zas scény príliš rýchlo menili a dej postupoval iným, možno až moc rýchlym tempom (v jednom zábere vyzerá hl. postava úplne cool a v druhom je zničený a totálne vyčerpaný). Spracovanie mi proste nesedelo, aj Hallera som si predstavovala úplne inak (ale tak to je zas na fantázii čítajúceho všakže). Kamera mi taktiež vôbec nevyhovovala do toho deju sa mi nehodila a celkový dojem z filmu: už som čakala kedy skončí. Matthewa mám rada no sem sa mi jednoducho nehodil. Také 3-. ()

complex

mám rád takéto právnické filmy, a tento bol fakt na vysokej úrovni, veľa zvratov, zaujímavý príbeh, kúsoček humoru a veľa drzosti a prekvapenia... skrátka veľmi dobrá právničina na americký spôsob... ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011