Ninja Factor

(relácia)
  • Česko Ninja Faktor (viac)
Súťažný / Športový
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiálny text distribútora)

lioncel

klobouk dolů před výkony těch nejlepších .. opravdu síla ... jen škoda toho střihu a zkrácení v naší TV - to je opravdu děs ... ()

Chen

Jedna věc mi vadí a to, že osudy jedné (stohlavé) várky soutěžících jsou rozděleny do několika dílů. Ale jinak jsou tu klasické asijské propriety - šílení účastníci, extrémně náročné soutěže a hodně divoký komentář (zkuste se někdy zaposlouchat do originálu, kam se hrabou naši sportovní komentátoři). Mimochodem, ten, kdo zvládne všechny úkoly je opravdu ninja, protože je to skoro nad lidské síly. ()

SallyZen

Tento pořad mě baví. Dívat se na japončíky, kteří padají do bahna je zábavné. Pak se tu však ukazuje, že opravdovým cvičením se může ta trasa zvládnout. A takové hvězdy jako je Nagano, Takeda, Yamada aj. si nesmím nechat ujít. Jediné, co mě štve je český dabing. 75% ()

DruidKarel

897. hodnocený film: Jakoby se snad s těmi zábavnými soutěžemi, kde lidé překonávají své možnosti, roztrhl pytel. A je to i dobře. Máme z čeho vybírat a tenhle mix komediálního přístupu k adrenalinu a japonských "lamačů" mi zcela vyhovuje a baví mě. 3* jsou proto sice jen průměrným, avšak na žánr skvělým hodnocením. 3* ()

C0r0ner

Drtivá porážka je neuvěřitelná sranda, která se dá sledovat pořád dokola. Především proto, že chce bavit. Ninja Faktor je spíš přehlídkou umění, které je sice úchvatné na první pohled, ale brzy přestane bavit. Radši se budu koukat na lemply, co si rozbíjí huby, než na profesionály. 60% ()

KajusaK

Poslední dobou koukám prakticky pravidelně a bomba! Jedna z nejlepších fyzických soutěží. Ještě jsem neviděla, že by se někdo dostal nakonec nebo vyhrál. Snad se toho dočkám :)) ()

DarkDemon

Tento o několik let starší předchůdce amerických Faktorů se mi líbí mnohem víc než jeho vykradačky např. ten stupidní Fear Factor s „vychutnáváním“ různorodé havěti. Kvalitní sportovní výkony, zábavné pády, dobrý komentář - 65%. ()

Scratt

Oproti Faktoru strachu, který na Primě Cool dávali dřív, je Ninja Faktor jednoznačně slabší. Ne že by to bylo vyloženě zlé, ale stále koukat na téměř stejné překážkové dráhy se rychle omrzí. 35% ()

Slavníkovec

Naprostou souhlasím s některými komentáři, chybou je prostě určitá nevyrovnanost seriálu, přece jen, každého z nás nezajímá, kdo kde jak v Japonsku pracuje, kvůli tomu si mohu pusti dokumentární film o životě v Japonsku, naopak mi chybí stejně jako některým ostatním více těch průměrných a nadprůměrných výkonů. Jsem rád, že mohu sledovat i ty neúspěšné, ba dokonce bez těch "placáků a padů" by to nebylo ono, ale tisíckrát nemusím vidět pana chobotničku, který spadne po prvním skoku (2 sekundy akce, půl minuty reklamy). Chyba je však ne ve filmu, ale v sestříhání pro evropský trh, takže hodnotím 90 procent. ()

Doudis19

Japonský televizní pořad, který po pár epizodách už nemá co dalšího nabýdnout. Každý díl je totiž jen lehce obměněný než ten předchozí. Z tohoto důvodu se nejedná o nic dlouhodobějšího, ale do doby než vás omrzí ty věčné pády do bahna, se jedná o slušnou zábavu. ()

Lachtaan

Japonci obecně uznávají zcela jiný životní styl než západní svět a Ninja Faktor byl vůbec jednou z prvních záležitostí v mém životě, která mě o tom přesvědčila. Měl jsem neustálou tendenci jej srovnávat s Faktorem strachu, jež se spojil s Wipeoutem. A to mě od sledování rychle odradilo. ()