Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

dopitak

Rozhodně nejnudnější film ze všech letos Akademií nominovaných (ve všech kategoriích), co jsem měl zatím možnost vidět. Kromě závěrečné francouzsky zpívané písně se mi nelíbilo nic, ani ťuk. ()

iamek

Slušně natočené špionážní drama se skvělým Gary Oldmanem v hlavní roli. Na mě snímek působil až moc utahaně, ukecaně a místy jsem se v ději docela ztrácel. Tinker Tailor Soldier Spy není špatný film, ale osobně jsem čekal úplně něco jiného. Za zmínku stojí parádní soundtrack od Alberta Iglesiase a ve vedlejších rolích Colin Firth a Tom Hardy. ()

classic

Britsky ansámbel, t.j herecká smotánka ma nekonečne uspávala, nechápem, prečo som sa na to dal ? N - U - D - A A - K - O H - R - O - M ! - ! - ! . Cítil som sa, akoby som zjedol pokazené jedlo, a teraz prichádzajú na radu trýznivé bolesti ! Inak, od švédskeho režiséra Tomasa Alfredsona, mám radšej predchádzajúci projekt, čisto švédska záležitosť, Låt den rätte komma in, tento anglický debut na mňa nijako nazapôsobil. Mal som v tom totálny CHAOS, a to ja nerád, keď po celý čas mi film liezol na nervy, Gary Oldman, je vskutku starý - muž, ktorý z celého ansámblu vyniká, a dostáva nomináciu na Oscara, ktorá je, bohužiaľ, do počtu. Jedine, čo obdivujem je, že sa na filme stretli najžiarivejšie britské herecké superstars, a to je asi tak všetko. ()

Marze

Tento film je neobvyklý. Vyžaduje ale konncentraci. Po celý film. Říkal jsem si Je tohle flashback? Je ten chlápek mrtvej? Co se vlastně stalo? Ve filmu není žádný James Bond a sláva. Jen paranoia, cynismus a převládající nostalgie. ()

mat.ilda

Tak poslouchejte: tam šlo o tak přísně tajné věci, že to nemohlo vyjít najevo ani ve filmu!!! Je to nejspíš ještě stále živá záležitost i po více než dvaceti letech, co skončila studená válka, proto všichni celou dobu mluvili v šifrách a dávali si perfektně skrývané signály, takže nebylo v lidských (tedy ani v mých) silách do všech záhad proniknout. Tak například - pozor, spojlery!!! - stále mluvili o nějakém vzácném pokladu, který moc chtěli, ale divné je, že ho vůbec nehledali (ani jednou nekopli do země), a taky že ho nakonec nenašli, dokonce ani v Maďarsku, kam pro něj poslali chudáka Jimmyho, který kvůli němu přišel o život, tedy to jsem si původně měla myslet, aby mě zmátli, ve skutečnosti z něho byl živý a zdravý učitel kdesi na anglickém venkově a najisto bez pokladu, protože bydlel v přívěsu, nakonec však začalo přihořívat, podle zlidovělého rčení "za vším hledej ženu" vedly nitky k jakési Karle, která se nakonec ukázala být chlapem - nooo, ukázala - nikdo ji neviděl, ale mluvili o ní v "er" formě, tak mně to došlo. Jediné, co jsem prokoukla bylo, že Smiley byl ve skutečnosti Gary Oldman a Haydon Colin Firth, moc dobře jsem je poznala, v kontextu všech záhad se však jedná o velmi nepatrné vítězství a celkově mě mrzí, že jsem se výborně bavila až úplně nakonec - při psaní komentáře. P.S. Psáno dodatečně: Už vím, kdo je ten chlap Karla, milý Watsone, je to producent filmu, nebo tak něco, neuniklo mi na konci titulků, stojí tam "Karla Films Ltd." ()

VenDulin85

Dokonalost, která plyne ze začátku pomalu, téměř líně, a v závěru vám vyrazí dech. Asi se nebudu moc dlouze rozepisovat, snad jen to, že pokud se přebrodíte množstvím postav, kdo je kdo, Tinker, Tailor, Soldier, Spy, budete odměněni. Sešli se tu snad moji všichni oblíbení herci v čele s Garym, který si tu nominaci opravdu zasloužil. ()

jojinecko

Geniálne vykreslený backround "studených" 70tych rokov, vizuál, estetika bez chyby. Rovnako pozitívne je to, že Le Carrého predloha sa drží reálnych postáv a konania, nie to žiadna sci-fi bondovka, ani hyper hrdinská rozprávka. To je síce všetko skvelé, ale čo z toho, keď som od nudy skoro zaspal pri pomalom a hypnotickom tempe deja. Je fajn, že každý detail je v konečnom zúčtovaní dôležitý, ale ten film ma jemne povedané deaktivizoval. Ale Tinker, Taylor, Slodier, Spy dostane po čase druhú šancu ...:) ()

Flego

Lepšie označenie ako komorná špionážna dráma si ani neviem predstaviť. A že je poriadne komorná svedčí aj akákoľvek absencia rýchlejšej, či nebodaj akčnej scény. Z toho mi vychádza, že toto je len pre špionážnych fajnšmekrov, ktorí ocenia inteligentný scenár, réžiu a parádny OST. 3+ ()

sharky

55%Johna Le Carrého mám moc rád, ale jeho knížky se zoufale nehodí pro filmová zpracování. Jsou spíš zajímavé popisné a atmosferické, než aby je táhlo napětí a silný příběh. Alfredsonova adaptace je technicky brilntní s úžasnou kamerou, obsazením i hudbou, ale bohužel je to strašlivá nuda a divák se těžce ztrácí v retro scénách, pro člověka, který nezná knižní předlohu, to musí být naprosto nestravitelné. Je tolik jiných skvělých spisovatelů špionážních trilerů, jejíž knížky zejí ladem, tak proč neustále vyhledávají filmaře Johna Le Carrého, který nemá filmu moc co nabídnout, maximálně se to hodí na pokračování pro televizi, jak už se o to kdysi pokusili dříve v BBC. ()

hrona

Jedná se o špionážní film se sklony spíše k umění, než klasickému dramatu. Každopádně, co se týče hereckého obsazení a výkonů, zde není co vytknout, je radost celý ansámbl sledovat a vytvářet si tak obrázek o tom, jak to chodívalo v Anglii 70 let u tajných služeb. Film je postaven zejména na dialozích, při sledování doporučuji úplné soustředění, jelikož zde sejít z dějové cesty je opravdu velmi snadné. Akce je zde poskrovnu, ovšem na kvalitě rozhodně neubírá. Výtečný soundtrack. ()

honajz

Mám rád špiónské filmy, líbí se mi Špion, který přišel z mrazu, ale tak nějak Le Carré už ve svých knihách má problém s příběhem - jen kupí (často, ne vždy) záhadu vedle záhady, setkání v zakouřené místnosti vedle dalšího takového setkání, a tady je vidět (stejně jako u "panamského krejčího"), že to prostě nejde uhrát jen atmosférou místa a doby. A všeříkajícími, a přitom nicneříkajícími pohledy. Já CHÁPU, co mi tvůrci filmu chtěli říct, chápu propojení a spojení ve filmu - ale byla mi celou dobu jedno. protože film je pojat antidivácky. Když už to vypadá, že by se divák mohl chytit, hodíme střih, a nejlépe flashbackový. Postupně si sami, jakoto inteligentní diváci, máme skládat celý obrázek. Jenže - to by mne film musel pustit dovnitř. Když se mnou, jakožto divákem, od začátku nepočítají, a jen se artistně ukájejí dobovým retrem ve výpravě a částečně hudbě, já jim jako divák na film kašlu. Nezajímá mne příběh, nezajímají mne postavy, protože jste mi je vy, tvůrci, neprodali. Jediný díl původního britského Života na Marsu má větší grády. ()

Roman.Ticka

Špioni, tajní agenti s teplou vodou mě míjí jak čerstvé zprávy v bulvárním tisku. Sice si občas nějaký zaručený špek přečtu, ale zajímá mě to jak sousedovic prdy a věřím tomu jak dobrým úmyslům české politiky. Prostě mě nachytal casting, ale žádná sláva. Oldman si začíná čím dál častěji odskakovat od natáčení TDK, jako by zapoměl že dávno padla poslední klapka. Ostatní víc než břitkou britštinou nijak nevynikli, takže bod připadá Tomovi Hardymu. Zatím stále prokazuje, že mu variabilita postav nedělá žádné potíže. Celkově nuda k zblití, filmy k uspání fakt nehledám, k tomu mám jiné páky. Zamotané, britsky chladné, nejlíp by tomu slušelo zmizet a už se nevracet. Do důchodu nebo do prdele, je mi to jedno jak celá šaškárna kolem tajných služeb a jejich neustálých výměn, proměn a špinavých nikomu neprospívajících praktik. ()

anais

Až absurdně dokonalý film (z mého subjektivního pohledu), který krutě nastavuje zrcadlo všemu ostatnímu, co jsem z posledních let viděl. Herci, precizně vykreslená atmosféra 70.let, hudba, plynulost i náročnost děje... Cokoliv bych tu víc psal, byla by patetická klišé... ()

Pítrs85

Tenhle film si s vámi pohrává, jak kukačka nasazená v britské tajné službě (bez mučení přiznávám, že jsem toho "krtka" odhalit nedokázal), film spíše ukecaný, přemíru akce rozhodně nečekejte, naopak očekávejte výkvět britské herecké elity, s Oldmanem, Hardym, Cumberbatchem nebo Strongem v čele, kromě precizně ztvárněné dobové atmosféry je právě obsazení největší devízou. Dvě hodiny, které vám zamotají hlavu a ukáží, že být špionem není ani tak o nějakých zběsilých přestřelkách (jak to známe z amerických filmů) jako spíš o nudné byrokracii a zachování chladné hlavy. Film vás buď chytne a nepustí anebo si u něj ty dvě hoďky schrupnete. Já jsem byl naštěstí ten první příklad, 4 hvězdy jak vyšitý. ()

claudel

Tahle filmová a nejspíš i literární lahůdka si zaslouží maximální pozornost a soustředěnost mírně náročnějšího diváka, tzn., že není ideální pro diváka, jenž má za sebou pětihodinovou cestu, kalorickou večeři a zmrzlý nos mezi očima a snímek sleduje v nepříliš blízké angličtině s blízkými francouzskými titulky, protože vydržet sledovat spletitou dějovou nit dá zabrat i v jazyce rodném. Přesto se i unavenému divákovi naskýtá výborná podívaná, dusná atmosféra, až se mu kolem hrdla obtáčí provaz, který utahuje smyčku víc a víc a zejména herecký koncert známých tváří. Zasádní otázka na závěr - pochopil rozuzlení výše zmíněný divák správně? ()

MáŠa

Složité vyprávění, vyžaduje to pozornost. Snaha o "umělecký film". Působí to kvalitně, ale moc jsem si to kvůli tomu neužil. ()

Sawy

Realizace - precizní.Herecké výkony - skvostné.Atmosféra - jedna báseň.Nuda - obrovská. TTSS je film literární v tom nejhorším slova smyslu.Statické dialogy a celkově nedivácké směřování filmu způsobovalo,že šel často úplně mimo mě,pomalé tempo,které mi u jiných filmů nevadí,začane brzy ubíjet a ani Alfredsonova řemeslná zručnost a dokonalý smysl pro detail a charakterizaci postav mě nedokázala vytrhnout z letargie,do které jsem nevyhnutelně upadal.Čím víc o filmu přemýšlím,tím víc doceňuji jeho neprůstřelné kvality,ale to nic nemění na faktu,že subjektivně mi stopáž filmu připadala tak dvouapůlhodinová a ani jedna scéna mi neutkvěla v paměti a nestrhla po emocionální ani jiné rovině.Ano,to nebyl cíl filmu.A uznávám výtečnou skrukturalizaci,aktualizování témat asi třicet let staré knihy pro současné publikum nebo fantastický oldschool způsob filmařiny,který způsobuje,že film skutečně jakoby vypadl ze 70. let.Výsledek mě ovšem (možná i díky relativně svižně střiženým trailerům) zkrátka zklamal. 65 % ()

Lucasion

"We are not so very different. You and i..." Od snímku Jeden musí z kola ven jsem teda čekal více. Už když jsem viděl trailer tak jsem si říkal, to bude drama až na půdu. Ovšem jsem se šeredně zmýlil. Prvních 40 minut je příběh doslova takřka nesledovatelný. Až když se objeví na scéně Tom Hardy, tak příběh se začne s rozumnou plynulostí rozvíjet. Nemůžu si pomoci, ale těch počátečních 40 minut na mě působí opravdu chaoticky. Na jednu událost je použito až příliš mnoho prostřihů a děj je odnikud nikam. Chápu to v počátečních krůčcích, ale tady nevím, co chtěl tímto básník (režisér) říci. Film má komorní atmosféru, kterou dobře doprovází hudba. Sympatického Toma Hardyho doplňuje Colin Firth a i, když se za celý snímek neusměje, tak samozřejmě Gary Oldmam. Asi jsem čekal příliš nebo něco naprosto odlišného. Každopádně se jedná o průměrný snímek, který mi stačí jednou vidět. (65 procent) ()

Morholt

Na jedné straně nejpromyšlenější špionážní scénář za posledních x let a vynikající obsazení, které snad ani lepší být nemohlo a na druhé straně místy šílená nuda. Mě nejde o dynamickou akci plnou přestřelek alá Bond plus Bourne, ale sáhodlouhé pasáže, kdy Oldman jen čumí nebo chodí sem a tam mě prostě ubíjely. U mě jen za 60%. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)