Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

adams89

Atmosféra Studené války, doby věčného strachu a podezírání, na mě přímo dýchala. Přesto mě toto hvězdně obsazené špionážní drama zdaleka neoslovilo tolik, jak jsem očekával. Stylizace do 70. let téměř dokonalá, dvouhodinová pavučina dialogů mě však neskonale nudila. Hodně náročný film. Dlouho jsem si tolik u filmu nenamáhal mozkové závity. Co se týče Garyho Oldmana, zde vytvořil jednu ze svých nejpozoruhodnějších rolí. Myslím si, že taková věc je asi potřeba vidět víckrát. U mě prozatím průměrná záležitost. ()

DaUr

Řemeslně dokonalé, ale emocionálně ploché. Příliš mnoho postav a příliš málo času, aby si k nim divák vytvořil vztah, ačkoliv všichni zúčastnění herci se snaží seč můžou. Škoda, s takovýmto obsazením šla natočit mnohem větší pecka. ()

exhoubus

Výborný špionážní thriller s opravdu vynikající atmosférou. Film mi přišel dobrý, jak ze strany herecké, tak příběhové a režijní. Trochu mi ale vadilo, že ve filmu bylo na mě moc postav, takže jsem se v něm hůř orientoval. Na druhou stranu díky tomu byl film jedinečný. ()

Sonnik

Trust no one. Suspect everyone. Tohle mít vymakanější a přehlednější scénář, tak to mohla být legenda. Herecká elita podává stoprocentní výkon a Alfredson za kamerou ho jenom potvrzuje. Chuťovka. "We have a rotten apple, Jim." ()

markuc

Co rici? Vyborne thrilleroidni drama, vyborny herci - opravdu me na film bavilo se divat. Mala skoda jen misty rozvlacneho deje (lepe receno nektere sceny mi prisly nabytecne -> diky tomu film ma lehce pres dve hodiny -> misty se divak lehce nudi). Vse je ale vykompenzovano skvelou propracovanosti scenare a perfektne napsanymi a zahranymi postavami. Mam rad podobny typ filmu (spionazni thriller) a tento byl v danem zanru fakt nejlepsi tento rok. ()

Mrkvič

Možná je na tom filmu brilantní první poslední, ale nic to nemění na tom, že je to taková nuda. Místy to má záchvěvy zajímavosti a stylizace nějakých šedesátých let je dokonalá, ale stejně jako tak staré filmy v tomto žánru nabízí pouze dialogy postav, se kterými se divák tolik nesžije. Snad jen každá vteřina, kdy byl na scéně Mark Strong, mi přišla zajímavá. Aspoň že tak promluvil do závěru. ()

baruss

Čo sa skrýva pod krycím menom Cirkus som prekukol už v úvode, ale to že Karla nie je podobná organizácia ale človek mi došlo až po polke filmu (len dúfam že som to pochopil správne). A potom mám chápať takémuto velkofilmu. Všetky postavy vyzerajú rovnako (nosia šedé plášte) a hovoria v pre mňa nezrozumitelných kódoch. ()

Bobik9

Gary Oldman tam pochoduje v pláštíku a přichází na kloub jedné intrice za druhou. Bohužel jsem mu nestíhal sekundovat, takže můj požitek z jeho poznatků byl notně omezen. Možná je to proto, že podobné krimi jsem nikdy vyloženě nesledoval, a tak nemám tu potřebnou praxi k tomu, abych si to užil pořádně. Věřím ale tomu, že se jedná o super film. Už jen proto, kolik hereckých hvězd se tam objevilo. Nejvíce se mi líbil rozhodně Tom Hardy, který přes svou menší roli byl skvělý. Rozhodně dobrý film, který ale není nijak excelentně výjimečný. ()

LadyPupu

Faktem je, že tento film vyžaduje absolutní soustředění. Ale i s horečkou jsem se ztratila pouze jednou a pouze na chvíli (čímž jsem sama sebe překvapila). Stálo to za to. Když pominu hvězdné obsazení, které tady zmiňuje právem každý, tak atmosféra je úžasná (i díky krásné hudbě), děj tak p-o-m-a-l-u plyne a postupně se blíží k dokonalému finále. Když jsem u té dokonalosti, tak režie a kamera precizní. Stylizace luxusní. Každá scéna by obstála sama o sobě jako nádherná fotografie. Neumím to popsat slovy, ale po vizuální stránce je to špička. Někdo tu psal, že ti, co tomu dávají 5 * si o sobě myslí, že jsou filmoví odborníci. Tak to si tedy o sobě vůbec nemyslím, ale těch 5 dám taky. Protože to prostě JE VÝBORNÝ FILM. ()

Cushing

Špionžní drama s dokonale evokovanou dobovou atmosférou -- člověk nemusel žít nutně na Východě, aby se musel bát svých nejbližších spolupracovníků. Tady to ovšem jsou agenti tajné služby. Realistický, nebo tak aspoň vypadající film, tak dobový, jak to jen jde. Pro mě těžko pochopitelná zápletka, nakonec jsem se jí přece jen nějak dobral (což není důležité, dělají mi potíž i obyčejné detektivky). Hodnocení opravdu vysoké, stejně jako uznání tvůrcům a pochopitelně Johnu le Carré. Jenom mohl být ten scénář trochu přístupnější a méně frustrující, i když chápu, že nás možná chtěli nechat tápat, abychom si připadali trochu jako agent Smiley. Oldman umístěn geniálně. ()

noriaki

Precizně vycizelované špionážní drama, promyšlené do posledního detailu a v podstatě bezchybné. Ale proklatě náročné a pro většinu diváků nepřístupné. Říct že film je složitý na sledování, je mírný eufemismus. Zápletka možná není až tak zamotaná, ale režisér nedává nic zadarmo. Veškeré indicie si musí divák odvodit sám, čtení mezi řádky je nezbytnost a neustálé přemýšlení o sebemenších detailech příběhu je ryzí nutnost. A nejspíš ani pak nebudete schopní držet krok s ubíhajícím dějem. Přehlednost nezvyšuje ani minimalistické zpracování, které samo o sobě budí dojem, že postavy více skrývají, než prozrazují. Herci jsou jedním slovem skvělí. Skutečnost že mezi tuctem mlčenlivých špiónů nelze vyzvednout žádného z nich jako nejvýraznějšího, je nejspíš největší pochvalou jakou můžou slyšet. Tinker Tailor Soldier Spy je krásná pocta sedmdesátkovým dramatům, ve kterých nezáleželo na akci, ale na pečlivě vypointovaných scénách a postupně budovaném napětí. Bohužel na takové retro je třeba se patřičně naladit a hlavně divák musí vědět co od něho může očekávat, jinak bude zklamaný. ()

Pavlínka9

Pro mě aktuálně jedno velké NE. Musím se na ten film někdy podívat znova, ale bohuže nevím kdy to cca bude, ale slíbila jsem si, že to bude snad ještě tento rok :D ()

uhlajz

Zdlouhavý, nepohlcující, nepřehledný a v podstatě nepotřebný film. Pár zajímavých míst ale celkově mám z toho naprosto nevýrazný dojem a rozhodně bych to nikomu nedoporučil. Nejzajímavější je setkání Sherlocka Holmese a Caesara :-) ()

BoncheR

Po prvých dvoch tretinách filmu som chcel dať 3 hviezdičky. Koniec to však zachránil. Nie som si však istý, či som dostatočne objektívny pri hodnotení filmu z prostredia najvyššej tajnej služby. Scenár sa mi miestami zdal aj keď dobrý, no občas nejasný. Ako však hovorím, ten koniec to všetko zachránil. "Krtka" objavili, príbehy všetkých postáv sa uzavreli. Je to pekná "podívaná" no oproti ostatným kandidátom na oscara 2012 to, žiaľbohu, zaostáva. (Hodnotenie: 70%) ()

danoo

Okrem nesporných aktív (kasting, ost) je TTSS formálne a funkcionálne fádny (samozrejme veľmi exkvizitne), čo mi pripomenulo predovšetkým starší film M i l u j t e . s v o j h o . z a b i ja k a (2002). Tým chcem povedať, že ide skôr o artistickú víziu sveta, nie obraz britskej spravodajskej služby 70-tych rokov minulého storočia. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)