Norma Jeane Mortenson (Ana de Armas) patřila v šedesátých letech mezi nejkrásnější modelky a herečky amerického stříbrného plátna. Muži po ní doslova šíleli. Ačkoliv si žila pohádkovým životem, veřejnost nic nevěděla o jejích těžkých traumatech z dětství, která si stále nosila sebou a nevěděla nic ani o drsném filmovém světě, kde se nejen za role platilo sexem. Tento snímek nastavuje skrze životopisné drama Marilyn Monroe nekompromisní zrcadlo poválečnému americkému filmovému průmyslu. Průmyslu, který nejednu ze svých hvězd nakonec úplně zničil. (Big Bear)

funkyman

ja som sa nudil..a nepomohla ani pani herecka a jej slzy a poprsie..a to sa na ne pozerame v  podstate pocas celeho filmu..nestaci mi ani striedanie farieb a dlzka nad dve a pol hodiny, aby som mal pocit, ze sledujem artovy film..a uz vobec nie par -akoze na "hranu" vkusu - sekvencii /scena s dumajucou hlavou a zovretymi perami nad prezidentovym stredom tela bola az do smiechu/ , niektore casti, akoby vypadli z pocitaca amaterskeho rezisera  ..a  to az prilisne  tlacenie na pilu v nepodstatnych scenach....len aby to vypadalo cool a netradicne.. mozno v knihe by som to zobral ako zenske videnie zivota MM ..ale takto ponuknuty film  sa mi rozpadol na tisic casti ...skoda..mozno niekto nabuduce a inak.. ()

Skayler

Pokud se chcete něco dozvědět o Marilyn, přečtěte si celý její životopis na Wikipedii (na anglické je podrobnější, než ten český), jelikož film Vám je v tomto ohledu úplně k ničemu. Přesně to jsem v polovině stopáže udělal já a musím říci, že mě to jen utvrdilo v domnění, že film se moc nepovedl. Jasně, ona nebyla ani zdaleka prototypem nezávislé, silné a vyrovnané ženy, tady ji však zredukovali na takřka schizofrenní malé dítě, neschopné jakkoliv ovlivnit svůj život. To si nezasloužila. A i když byla opravdu nevyrovnaná, nemohla být ani z poloviny tak zmatená a nekonzistentní, jako film - však ona se ta kariéra, jež z ní udělala doslova nejikoničtější herečku/ sex symbol světa, taky nevybudovala úplně sama. Tomu nevěřím. Nakonec ani ten životopis tomu neodpovídá. Já vím, Netflix předem ohlásil, že jde o fikci, ale stejně - filmové plátno není totéž, co kniha, vyžaduje trošku jiný styl vyprávění, a to co v knize funguje, nemusí zdaleka fungovat na obrazovce. A pokud byla cílem skutečně jen jakási mozaika pocitů, náhled do psychiky a odvrácené strany života Hollywoodské hvězdy, pak by to chtělo zkrátit alespoň o 40 minut... Jestli má byť místy působivý film se skutečnou Marilyn Monroe něco společného, pak snad pouze její konec... A ten známe všichni. 45 % ()

Martin.O

Životní výkon Any de Armas. Průlet životem jedné nešťastné Hollywoodské hvězdy,bohužel natolik zkratkovitý a tím pádem natolik odtažitý,že v člověku nevyvolá dostatečný emocionální zážitek. PS: Finální scéna se sluchátkem v ruce a vynikajícím hudebním doprovodem ve mě dokázala neskutečně rezonovat. ()

maticka90

Herečka ztvárňující Marylin je fyzicky věrnou kopií. Bohužel snímek jako takový mě moc neoslovil. Příběh Marylin znám i s podrobnosti, ale pokud někdo ne, bude mít problém se orientovat. Vadilo mi střídání formátů, změny barevnosti. Rozvleklé scény, které můžete s klidem přeskakovat a nic vám neuteče. ()

JB001

Dal jsem to v rozdělení na dvě části a i tak to bylo pro mne moc dlouhé a chvílemi i nudné. A to neřeším, co je fikce a co skutečnost. Oceňuji ale skvělý herecký výko Any de Armas. Nicméně uvažuji o tom, že si po letech zase pustím "Někdo to rád horké" ()

charles3

O MM už toho bylo natočeno relativně hodně, a to jak hraných filmů (pro kina i televizních), tak dokumentů. Tento počin je možná ze všech nejambicióznější a nejodvážnější, ale také nejnudnější a divácky nejméně vstřícný. De Arnas je výborná, ale z děje, střihu i kamery jsem na rozpacích. Obraz se neustále a bez zjevné logiky mění z barevného na černobílý a zpět, přičemž se neustále a opět bez zjevné logiky mění i obrazový formát - z akademického (4:3) na Flat (16:9) i na Scope (1:2,35) a zpět - a to často během jedné scény a v jednom případě dokonce i během jednoho záběru. Jako promítač jsem toto snášel dost těžce. Děj, jednotlivé scény i dialogy jsou až neuvěřitelně natahované, což nepřipraveného diváka začne brzo iritovat. Shodou okolností jsem si před Blondýnkou pouštěl (divácky podobně náročný) Sladký čas Kalimagdory a ten mě zaujal mnohem více. ()

Tomulka

Ana de Armas dostává tři hvězdy za herecký výkon. Její podání bylo nejblíže jak mohlo být. Jinak mi film k konci (asi 45 minut před koncem) přišel nudný a zacyklený. Celý film byl nekompaktní nenavazující. Děj byl roztříštěný. Velmi mne mrzelo, že bylo příliš mnoho času vyplýtvání na nesmyslné detaily genitálií a doktorů provádějících tzv. potraty. Velmi se film věnoval té stránce Marilyn, kterou ona sama neměla ráda. Sex symbol v podobě blbé blondýnky. To že byla vzdělaná a inteligentní bylo opominuto. To že měla nadání i pro vážné role podáno jen okrajově. Muži kolem ní v tomto filmu vykresleni nepravdivě. A z nepodložených věcí si tvůrci vybrali to nejhorší co mohli. Řekl bych, že režisér a scénárista v jedné osobě látku nezvládnul. Velmi rušivé bylo také dost časté střídání pohledu kamery. Na druhou stranu je nutné ocenit používání černobílého a barevného zobrazení. Nic méně celkově je to tak na jednu hvězdu a půl. Jak píši úvodem jen díky AdA hodnocení tři hvězdy. ()

Mufinek_16

Ze začátku se mi líbilo, že se Blondýnka snaží být víc než jen životopisným filmem. Jenže bohužel se o to snaží až moc. Více než na příběh se zde soustředí na art prvky, což ze začátku zaujme, po nějaké době to ale začne být ohrané a ke konci už je to tak otravné, až máte chuť to vypnout. Režisér měl dobrý nápad, ale neznal hranici. Kdyby ubral tak polovinu, jednalo by se o výjimečný film. Takhle se ale jedná spíše o skoro tříhodinové trápení. ()

Carlito1

Nemám slov. Chaoticky, ale perfektně natočené. Ana v některých scénách vypadá jako sama Marilyn Monroe a v jiných scénách jí tolik nevidím. Těžký, smutný, poetický a zneklidňující film s krásnou kinematografií.  K příběhu se nechci vyjadřovat, protože nejsem takový fanoušek Marilyn Monroe, abych tu o tom mohl rozumbradovadovat. ()

ghoston

Velké příjemné překvapení, ikdyž je to těžší na koukaní. Ana de Armas je vynikající, utáhla celý film. Druhá nejlepší věc na filmu je hudba. A vůbec, jsem moc rád, že ten film tvůrci nepojali v halyvůdském stylu, ale soustředili se na zraněné nitro Marylin, měl jsem možnost se něco nového dozvědět. ()

Eleasari odpad!

Tenhle film neměl nikdo povolit. Blonde je jedno velký urážlivý uplivnutí na hvězdu, která byla mnohem víc, než co z ní udělali. Největší urážka je asi to, že film vykonstruoval několik scén, naprosto nepravdivých, kde se děly hrozné věci (např JFK znasilnujici marilyn, potrat), scény o činech reálných lidí které ovšem nikdy neudělali. Krom toho, film, co má 3 hod, má scény poskladany divně, nenavazujici a skoro vždy bez kontextu. Asi to byl umělecký záměr, ale výsledek nudil a nedával smysl. Z fragmentů života Marilyn si režisér vybral zfilmovat jen ty nejodpornejsi, kdy byla zneužívána a bylo jí ublizovano, přičemž mnoho z nich si zcela nebo částečně domyslel, a kdy byla mnohdy zobrazována jako kdyby si za své zneužívání mohla sama. Krom toho je herečka konstantne obnazena, ovšem namísto "usmevaveho" a elegantního sexsymbolismu Monroe, de Armas vypadá jako sexuální otrok a člověka je jí neskutečně líto. Je známo že Marilyn měla nelehký život, a nejsou to věci, na který by nebylo důležitý upozorňovat. Ale film ji orezal na daleko plossi osobnost, kterou ve skutečnosti nebyla, byla mnohem víc. Vyprávění filmu navíc tyto neduhy nezobrazuje s empatii, ale s jakousi zvracenou brutalitou.  Blonde nestojí za nic, je to dlouhý, nudný a upřímně nechápu, že to někdo v této podobě nechal vůbec spatřit světlo světa. Výkon de Armas je solidní, kamera výborná, ale celkový výtvor nesnesitelný vtip. Byt potomkem Monroe, tak tvůrce zazaluju.  Režisér Dominik na mě upřímně působí jako slizsky mysogyn nenavidejici ženy a nejvíc ze všech paradoxně právě Marilyn. Argumenty herců proti všestranné kritice veřejnosti mi dávají dojem, že je Dominik během natáčení zfanatizoval do nějaké sekty.  Spíš než na Blonde se podívejte na rozhovory s režisérem a udělejte si o něm vlastní obrázek. Zabere vám to o dost min času. ()

orangee

Tak to byla teda mazec horská dráha emocí! Střídání černobílého s barvou mě zpočátku vcelku štvalo, ale nakonec to bylo vlastně skvěle obohacující pro samotný film. V ději, stejně jako v jejím skutečném životě, je větší množství "ale", avšak snímek se podařilo zvládnout tak, že běžný divák prožívá každý duševní stav se samotnou Marilyn. Smekám před herečkou, zahráno opravdu bravůrně. Ač je film skutečně velmi dlouhý, dokáže svým obsahem opravdu zaujmout. ()

Thalin

S životopisnými filmy nemám problém, některé mě bavily a byly hodně povedené. Ale tohle mi přišlo nudné, místy zmatené a zdlouhavé. Stopáž je zbytečně dlouhá a spousta scén je zbytečných a kontroverzních, protože není jisté, zda to tak bylo a tak to působí jako nadbytečný pokus jak vyvolat nějaké emoce. Od začátku mi film neseděl, místy mi až přišlo, že herečka přehrává a snaží se Marylin hrát jako tu hloupou husičku, za kterou  ji hodně lidí mělo a působilo to až směšně. Forma kterou je to natočené mi prostě vůbec nesedla a nebavila jsem se. ()

Colomba666 odpad!

🚮 Bohužel jsem musela místy přetáčet, neboť hlavní postava byla neuvěřitelně dementní, nestydím se tvrdit, že by v dnešní době děvče skončilo v ústavu pro duševně choré. Nedalo se na to dívat, její neustálé kňučení, hlásek jako ptáček, vykulená očiska jak malé děcko, nechala se ojet každým kriplem, a pak bulela... ne, díky, již jsem zvracela. ()

hannahmontan

Když se zamyslím nad tím, jaká to byla velkolepá osobnost, tento film je velkolepý propadák. Absolutní ztráta času, nedoporučuji. Jediná hvězda je za to, že kostýmy + herečka vypadaly velice důvěryhodně, ale děj KATASTROFA!!!!! Byla jsem na konci pěkně naštvaná, 3h svého života jsem si dokázala představit 10000krát lépe. A to jsem se tak těšila. ()

pekarekoto

Myslel som si že netflixovská tvorba upadá alebo sa jednoducho už zunovala a opozerala. Ibaže nie. Prekvapivo ma strašne bavil formát 4:3 a rovnako tak čiernobiela kamera. Občas vystriedaná farbami a rovno super širokouhlým formátom 47:20. Čiernobiela má proste svoje čaro. Farby istým spôsobom rozptylujú... Čiernobiela to je čisto kontrast a perfektný minimalizmus. Cez projektor a velkú uhlopriečku, skutočná pastva pre oči... Tento film je zachytením života v obrazoch, vo zvukoch v pocitoch, precítených momentoch, velmi senzibilnej osobnosti. Ktorá sa dokáže nekonečne nadchnúť a tešiť. Čo si berie daň z opačnej strany. Dokáže byť tiež neúnosne smutná a znechutená. Ale to je danou za to že nie je priemerná. Priemerne zmýšlajúca a priemerne nudná. Skutočne tažké bolo sledovať pasáže kde ľudia zneužíval jej najivitu. Ako mužské duo. Po pár pekných slovách ktoré potrebovala počuť a pod vplyvom LSD ju dostali do postele. Celý čas manipulovali s jej citmi. Spravili jej dieta a zaobstarali potrať. Jej fotky zneužili k tomu aby z nej dostali peniaze. Písali falošné dopisy od otca. V závere ju necitlivým odkazom a obsahom balíčka uplne zničili... Je to život v kontrastoch. Chvíle nekonečnej radosti striedajú chvíle nezvládatelného smútku a strachu. Môže za to skutočne výchova matky, interrupcie, potraty, znásilnenia? Myslím že do velkej miery nie. Je to genetické dedičstvo. Je to v povahe. Na ktorú sa automaticky všetky tieto veci lepia. Stávajú sa zámienkami k dramatizácií života. Ale keby tu neboli? Ten život v kontrastoch a smútky by tu boli aj tak. Vôbec nerozumiem tak zlým kritikám na film. Neviem do akej miery film odráža skutočný život Normy Jeane ale prečo by úspešná herečka nemohla byť práve takáto? Koho umelecká a emocionálna stránka filmu nebaví, nech si prečíta wikipédia a nehodnotí film. Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 hviezdičkami. ()

coulismoulis

Jedna velká agitka proti potratům. A jako bonus, zlatá nitka táhnoucí se celým filmem, posedlost po nepřítomném tatínkovi. Troufám si tvrdit, že se skutečným charakterem Marilyn to mělo pramálo společného. Zato jako plakát na ultra-konzervativní misogynní stereotypy to účel splnilo. ()

lukyna

Tyhle životopisné filmy jsou vždy sázka do loterie. A nejhorší je to u osob, které žily v nedávné historii a jsou všeobecně hodně známé. První předpoklad je správný výběr herce, což se tady povedlo, no, a taky je třeba  trochu ctít objektivní fakta, což se tady moc nepovedlo. Andrew Dominik do toho šel s tím, že odvypráví její život po svém, ale úporná snaha o zobrazení Marilyn jako oběti, vynechání stěžejních informací z jejího života, černobílý náhled na její okolí, z toho udělalo nesourodý, divný slepenec, který ve mně nezanechal žádný soucit ani potřebu nad tím dál přemýšlet. ()

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

25.03.2022

Přesně jak režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) v minulosti naznačoval, jeho biografický film Blonde o legendární herečce Marilyn Monroe obdržel… (viac)

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

29.10.2021

Herečka Ana de Armas (Na nože, Není čas zemřít) pokračuje v parádním kariérním rozletu a po Bondovi, životopisu Marilyn Monroe Blonde a blockbusteru The Gray Man od režisérů Avengers: Endgame se… (viac)

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

12.10.2021

Režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) si s biografií o slavné Marilyn Monroe prošel peklem. Nejprve byla potíž najít tu správnou herečku, posléze se… (viac)