Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

SeBig

Tak nejdřív teda ty negativní stránky filmu kvuli kterým jsem dal taky tomuto dílu mín hvezd než předchozímu.. za prvé nezasmál jsem se tak, jak u prvního, za druhé: slabší děj, příběh ve kterém jde opět o pomstu.. nic nového, nic originálního co se týče námětu.. ted to co se mi libilo: rozhodně pár fajn hlášek, libila se mi strašne postava Jima Carrey (((SPOILER: čimž ještě navažu na negativní stránku a tou to jak chudák dopadl to mě docela nasralo víc než smrt Cage v prvním díle KONEC SPOILERU))) další plusy jsou samozřejmí střílecí scény (hlavne ta na hřbitově) spontání děj, herecké výkony.. nema potřebu ani zminovat az na Chloe, kterou nesnáším. Film mě bavil, ale jednička u mě vyvolavá větší sympatie. ()

Chrustyn

První "Kick-Ass" byl pro mnohé jako dar z nebes, protože podobný film tady nikdy nebyl a právě jeho originalita, podpořená bezchybnou Vaughnovou režií, z něj udělala prakticky kultovní snímek. Nápad na pokračování mi přišel absurdní a přestože se ani zdaleka kvalitativně jedničce nepřibližuje, není to takový průšvih, jak se zdá. Pokračování si hraje s myšlenkou, že hlavní hrdina změnil vnímání zločinu a na ulicích se objevuje více a více obyčejných lidí v kostýmu anonymních superhrdinů a začínají se i vytvářet superhrdinské týmy. A o tom je celá myšlenka pokračování, která přidává i nového padoucha a dívčí problémy s dospíváním. Ve filmu nechybí nic, co fungovalo v prvním díle a tak nechybí ani násilí ani vulgarismus, ale už tu není nic co by film povyšovalo nad jiné, žánrově podobné snímky. Prostě jen větší, ale slabší pokračování. ()

klerik

Úprimne povedané, neviem či šlo natočiť lepšie pokračovanie kultovej jednotky. Ale je slabšie. Režisér ukazuje, že má talent na akciu, ale scenár neumožnuje nejako extra udrieť na city ako tomu bolo minule. Stále zábavná jazda, ale je to asi taký rozdiel ako pri filmoch 300... ()

korbitch22

V mnoha ohledech slabší než první díl.Horší střih, horší kamera, která působí místy až televizním lookem a to především díky televiznímu režisérovi Wadlowowi, horší choreografie soubojů, horší a unylejší scénář.Typické pokračování, které se snaží být za každou cenu epičtější a vůbec mu to nejde.Jednička byla regulerní šílené áčko, které mělo pevnou režii a skvělou dynamiku i vizuál.Druhý díl v jeho světle působí jako direct to dvd, ale i přesto je to solidní oddychovka.Jedničce jsem přes všechny nesporné klady dal jenom 3*, protože mě neseděl styl a to přeskakování z nářezový komedie, na regulerní drama.U druhého dílu to není tak zásadní, jelikož humor prakticky chybí, pokud neberete za vtipné tunu fekálních hlášek.Jsem nesmírně rád, že jsem na druhý díl nešel do kina.Nejvíc mě asi zaráží absence humoru ( toho opravdového) a zatímco jednička se dala brát jako zvrhlá zábava pro dospělé, z dvojky se stala zvrhlá zábava pro děti.Oba díly jsou u mě bez výhrad na 3*, s tím že jednička má kvalitnější technické a scénáristické zázemí a dvojka má zase Lindy Booth.Škoda Jima Carreyho, ve filmu se moc neohřeje.Snad nebude trojka.50%. ()

mcb

Přetažený dozvuk geniální jedničky, kterou považuji za jednu z nejlepších komiksových adaptací vůbec. Tam, kde Vaughn překvapoval chytrým využíváním žánrových stereotypů, vyzdvihováním a zesměšňováním komiksových klišé, jednoznačně definovaným, popkulturou ovládaným Kick-Assovým světem a všeobecnou mladickou drzostí, tam Wadlow předvádí lacinou křeč jak režijní, tak scenáristickou. Druhému Nářezu nejviditelněji chybí sevřenější příběh, který by někam směřoval, a hlavně ladné přechody mezi humornými a vážnějšími polohami filmu, jenž z výsledku dělají hodně epizodní a rozkolísaný celek, při němž režisér neví, v jakém žánru točí a co od dané scény chce. Pár jednotlivostí, jako například odlehčená "mean girls" linie s Hit-Girl, sice stojí za to, ale tu bych si spíše představoval zasazenou do vlastního spin-offu postavy, než do tohohle rozkodrcaného vlaku, který si ironii a nadsázku plete se samoúčelností. Mrazivá a dosti varovná předloha o následcích toho, když banda magorů v uplých elasťákách rozhodne v reálu bojovat se zločinem, se navíc scvrkla v dosti korektní a přízemní podívanou (Carreyho distance, pokud nešlo o promo, je čisté wtf), v níž jaksi chybí to přehnané násilí a jakýkoliv morální apel na diváka. Zůstává jen několik průměrně zrežírovaných akčních scén a nevyužitý potenciál pokleslé variace na Avengers, která sice v některých momentech umí spolehlivě nalákat na campy kvalitu, ale ne tak často, jak by se patřilo. Nakonec to zachraňují jen ty vzpomínky na jedničku - když ve vás jedinou emoci vyvolá fotka Nicolase Cage na zdi, je něco špatně. ()

packa

Věčná škoda, že se nepodařilo udržet laťku, kterou nasadila cca první třetina. Ve vzduchu jasně viselo maximální hodnocení, žel s přibývajícími minutami se dramaturgie snímku poněkud rozpadla. Zjevný kontrast proti prvnímu dílu, kde naopak po pomalejším rozjezdu příběh báječně nabíral na obrátkách. Celkový výsledek je tedy mírně rozpačitý, čtvrtou hvězdu přidávám za neskutečně dokonalou Chloë, která nejspíš brzy poputuje do topky hereček. ()

heyda

První půle byla parádní, skoro jsem měl pocit, že sleduju opět výtvor Vaughnova génia, bohužel od poloviny film začal upadat až vyvrcholil v hloupou ´´superbitku dobra vs zla´´. Celkově však zklamaný nejsem. Věděl jsem, že Wadlow nebude schopen konkurovat svému předchůdci. Dokázal si však udržet svěží humor a díky dobré stopáži se člověk ani nemá šanci nudit. Mé hodnocení je někde na hraně 3 a 4 hvězdiček = 70% ()

Flakotaso

S prvním dílem kvalitativně naprosto nesrovnatelné, ale v kontextu s ostatními desítkami každoročně vyprodukovaných komiksových filmů je to stále ještě slušná úroveň. Občas probleskne dobrá hláška (i když jejich kadence a ostrost je opět mnohem níže) nebo scéna (závod Hit Girl a poručníka nebo linie se zařazováním do dívčí party), ale po většinu času se Wadlow na Vaughna vůbec nechytá. Mimo jiné těžce zaostává i v práci s hudbou - soundtrack prvního Kick Ass se pro mě stal za ty tři roky skoro kultovním, což tady opravdu nehrozí. Ale od Wadlowa se to ostatně čekalo, takže zklamaný nejsem. Mrzí mě akorát hrubě nevyužitý Carrey - hereckého tam nemá vůbec nic, prostě tam jenom je, ve smyslu vizuální přítomnosti. Jestli třetí díl, tak jenom kvůli opětovnému setkání skvělé trojky Moretz, Johnson a Mintz-Plasse. ()

Flego

Už som si myslel, že som bol na jednotku príliš prísny, dvojka ma utvrdila, že som sa nemýlil ani za mak. Dokonca sa v tomto filme hlúposť považuje za zábavnú vec, superhrdinovia privrdili, aby sa bolo aspoň na niečo pozerať. Smutných a zbytočných premárnených 100 minút. Jedna hviezdička za sympatickú Chloë Grace Moretz. ()

BMW12

To byl Nářez! Sice o chlup horší jak jednička, ale pořád výborná zábava! Nářez, Zabíjačka, Jim Carrey a jejich parta se spojí proti Vyjebávačovi. A ta jejich závěrečná bitka je nejlepší. Jo a Blitkobušek - hustej přístroj :D Akorát ten počet mrtvých v celém filmu, to bylo i na mě moc. ()

rikitiki

Jednička si pohrála s příběhy o superhrdinech, když je stvořila z hrdinů, kteří ve skutečnosti žádné superschopnosti nemají. Dvojka jakoby k tomuto svěžímu počinu vůbec nepatřila. Hlavním motivem jsou pubertální bolesti dospívání doplněné o jednu fekálně nechutnou variaci na Carrie, ve které místo prasečí krve tečou blitky a průjem. ()

virus10

Pokračování Kick-Ass jsem se po skvělé jedničce strašně bál, a tak jsem od toho zase tak moc nečekal. O to větší překvapení to pro mě bylo. První díl je samozřejmě lepší, ale já si nemůžu pomoct a po velkým váhání dávám i dvojce plné hodnocení. Prostě jsem se náramně bavil. Jediné co mi moc nesedlo byl soundtrack, který byl u jedničky perfektní. A taky mohli zkrátit takový to kecání ve stylu: „Slíbila jsi taťuldovi, že už to dělat nebudeš.“ ()

Jinny

Kick-Ass stále neví, jestli je komiksový film nebo parodií na něj, jestli je lepší násilí ukázat realisticky nebo stylizovaně, jestli hrdina je chlápek, co zloději vyrve z ruky kabelku, nebo nabušený týpek v kostýmu. Výsledek každopádně není něco, co byste ještě nikdy neviděli. ()

anais

Nevyužitý potenciál jednotlivých postav - zamrzí hlavně plukovník Stars and Stripes, ale vlastně i samotný Kick-Ass, ze kterého se tu stává spíš vedlejší postava... A Hit-Girl? Ta prožívá sice logickou změnu, ale asi bych ji radši vyděl v rozhodnější poloze než vystrašenou před tribunou na konkurzu roztleskávaček... Do toho ta nekorektnost za každou cenu, absurdní zvraty snažící se dát postavám na poslední chvíli aspoň nějakou motivaci, nakousnutá ale nerozvinutá témata... všechno špatně. ()

anderson

Po tom ako sa Vaughn rozhodol odstúpiť od realizácie pokračovania svojho megahitu, zavrhol som nádej, že by dvojka mohla dosiahnuť čo i len polovičnú úroveň prvej časti. A nemýlil som sa. Pokračovanie zlyháva v akomkoľvek rozvíjaní pôvodnej zápletky a invencia scenáristu (a žiaľ zároveň aj režiséra) sa zmohla iba na nablýskanú a dvojnásobne "vytunenú" prezentáciu osvedčených prvkov originálu. Navyše zúfalé sú aj herecké výkony kľúčových postáv a u postavy Jima Carreyho to vyzerá ako by ju strihač osekal na minimum, čo znamená, že jeho talent vyšiel absolútne navnivoč. Som zvedavý aká bude trojka. Lebo šanca na reputáciu tu stále je. (12.9.2013) ()

HellFire

Zbytečné pokračování, které si hraje na dospělý film, ale chová se jako pohádka. Posledních 30 minut jde všechno do kytek. Přehlídka trapnosti. ()

Pítrs85

Tak tohle... byl trapas :-/ První Kick-Ass byl ukázkou toho, jak má vypadat moderní komiksový film, plný všemožných hlášek, nezapomenutelných scén a našlapaného soundtracku právě tyto scény podtrhující. Dvojka je toho všeho pravý opak, protože tady nefunguje zhola nic. Hit Girl už je spíš jenom ta girl, navíc dost nudná girl (samozřejmě s výjimkou v podobě závěrečného battlu proti Mother Russia), Kick Ass ztrácí takovej ten naivní lauf a co se týče dalších nových postav, tak za zmínku stojí snad jen Doctor Gravity, naopak Jim Carrey opět a zase potvrdil, že nejlepší léta už má fakt za sebou. Nevím, jak moc mé negativní hodnocení ovlivnilo to, že jsem si to pouštěl po půlnoci, kdy jsem měl co dělat, abych u toho neusnul (god bless můj subwoofer, jehož nařachaný zvuk mě udržel při vědomí a navíc z toho měli něco i sousedi, muhehe), ale Kick Ass 2 se, bohužel, zařazuje po bok dalším zbytečným sequelům, škoda přeškoda. ()

Thomick

Po otřesnym traileru přišel ještě otřesnější film. Kde jednička získávala na precizně kontrolovaný (skoro až civilní) ujetosti a přirozený coolovosti, tam přesně dvojka brutálně ztrácí na přetažený karikatuře superhrdinství a otravně uvědomělých kecech. Wadlow to prostě nezvládl, ne a ne. Jeho akce je nepozeratelná, narážky na popkulturu laciný, humor zbytečně fekální, dialogy nezřídka kostrbatý a aby toho nebylo málo - takle sprostě vodepsat Lyndsy?! Tu jednu hvězdičku jsem vypotil tak trochu z milosti (protože jsem vážně nasranej), ale stále si ji můžu ospravedlnit aspoň tou boží Chloë, když ničim jinym. --- "Simon, back in the car!" (Matthew, back in the car!) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)