Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

liberita

Snaha o dospelejší tón je evidentná, ide ale na jasný úkor kvality. Zatiaľčo prvá časť bola zábavná originálna jazda a naozaj poriadny nárez, druhá je len jej veľmi slabým odvarom. Samotný príbeh len osciluje medzi bytím a nebytím hrdinom a výrazne mu chýbajú nielen šťavnaté hlášky, ale aj silnejšie a zaujímavejšie nové postavy. Veľké sklamanie, ktoré ako tak drží nad vodou jedine Chloe "Mindy/ Hit Girl "Grace Moretz. ()

Bezda22

Tak todle je fakt nářez. Sice nemá takovej tah na bránu jako jednička, ale vo to víc to ta akce rozjebe. Pár takovejch důstojnějších situací před zběsilou vyvražďovačkou vůbec neškodí, ale zpomaluje to běh děje. Ale nevadí. Od závěrečný bitvy bych čekal víc, ale i tak to nebylo špatný. Lepší, než ňáký přeplácanosti a šílenosti. Závěr měla rozhodně lepší jednička. Ale pokud jednička pro mě hraničí s dokonalostí a dvojka jí je v závěsu vo dýlku korejskýho pinďoura, tak nemůžu dát jinak než za 5*! ()

jadran90

Wadlow, postavy wadnou. Z Nářeze čiší spíš znudění než odhodlání z jedničky, Zabíjačka zase navštívila Protivné sprosté holky. Kde Vaughn hravě balancoval na hraně parodie a reality, tam dvojka dlouze padá na jednu ze stran. Slabší hudba tentokrát nezakrývá nedostatky akčních scén. Ale pořád je dvojka dost sympatická, aby mě nutila přemýšlet nad vlastním kostýmem. Zamlouvám si jméno Počítačník a svým nepřátelům omlátím klávesnici o hlavu. A taky si zabírám Zabíjačku. ()

TommyDiamond

Druhý díl Kick-ass nebyl takovou peckou jako jednička, ale v celku mě potěšil (potěšil, asi tak na tři hvězdy). Kick ass 2 nabídl sice víc zajímavějších postav než první díl, ale po akční stránce dost zaostával. Akční scény i příběh prvního dílu se mi zaryli hluboko pod nehty. O druhém dílu to samé říct nemůžu. Navíc vše ukončilo otřesně slabé finále.... Myslím, že pouštět se do třetího dílu nebo o něm jen přemýšlet by byla chyba...... ()

dwbmb

Zábava to sice je, ale spíš pro to, že se tvůrci pokusili udělat parodii. Takže se ve výsledku smějete tomu, jak je to celé debilní, nic víc v tom nehledejte. Jestli to byl záměr či nikoli si netroufám odhadovat, ale je to prostě sračka. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano. ()

JohnZ87

Pozor spoilery! Po vynikající jedničce přichází dlouho očekávaný druhý díl, ze kterého mám bohužel dost rozporuplné pocity. Jednička byla originální, občas celkem vtipná a film se nebral až tolik vážně. Zásadní problém filmu je velmi podivný scénář, který snad ve snaze vzbudit v divákovi nějaké silné emoce, staví na cíleném vraždění všech postav, které mají šanci diváka něčím zaujmout. Takže např. takový Jim Carrey zůstal poměrně nevyužitý a na plátně se příliš dlouho neohřál, ačkoli patřil k nejvýraznějším postavám filmu. Tady by scénárista opravdu zasloužil jednu do zubů. Další takový případ je zabití otce hlavního hrdiny a to paradoxně kvůli tomu, že si jeden z jeho nejbližších přátel pustil hubu na špacír v nepřátelském gangu. Čímž se dostávám k hlavnímu záporákovi v podání Christophera Mintz-Plasse, jehož vizáž i chování mi vyloženě lezly na nervy. Chlapec jednu chvíli oplakává otce, druhou s klidem zabíjí vlastní matku. John Leguizamo v roli sluhy-posránka mi taky příliš neseděl, ale jinak patřil k tomu lepšímu, co film nabídl. I on byl zcela zbytečně zabit, scénárista se v tomto evidentě vyžívá - neředěná deprese, opravdu. Chloë Moretz hledá sama sebe, jednu chvíli je superhrdinka, pak se zmateně pokouší být "normální" holkou (na popud svého opatrovníka) a kamarádí se s bandou barbínkovských slepic. Aaron Johnson není ve filmu až tak výrazný, jako v jedničce. Ze záporáků vyniká snad nejvíce Matička Rus, bohužel to tvůrci trochu přestřelili a udělali z ní prakticky neomylnou polo-bohyni. Finální bitva postrádala napětí a větší dynamiku, duel Hit-Girl vs. Mother Russia vyzněl jednoznačně pro matičku, což je také škoda, čekal jsem vyrovnanější bitvu dvou velikánek a ne vítězství Hit-Girl díky dopingu. Celkově Hit-Girl ve filmu příliš akčních scén nemá a to vyhýbání se kulkám na střeše auta už bylo hodně přes čáru. Možná by bylo lépe, kdyby tento film nikdy nevznikl, celkově si z něj odnáším spíš negativní dojmy, ačkoli po řemeslné stránce se toho příliš vytknout nedá, nicméně po té dějové jsem spíš zklamaný. Bohužel jsem film viděl s českým dabingem (jedničku v originále), takže jsem na ty nesmyslně přeložená jména superhrdinů jako Nářez, Zabíjačka atd. koukal jako z jara. Trojku už raději ne, to by úchylný scénárista poslal pod kytky snad už úplně všechny. 55% ()

m.sheila

perfektní, nenudila sem se ani vteřinu a jedinej důvod, proč nedávám plnej počet je ta blitko-průjmová scéna v jídelně. Slabší než první díl, ale jenom o vláseček. ()

Miagy

Bohuzial musim konstatovat ze druhe pokracovanie filmu bolo vyraznejsie slabsie. Dej filmu rovnaky, tuctovy plny klise. Rovnako filmu chybal vtip z jednotky. Pre mna sklamanie. ()

Knor

O trochu slabší než jednička. První díl nastavil laťku fakt vysoko a i když toto už kapánek pokulhává, nedělá svýmu předchůdci ostudu. Akce je tu dost, stejně jako humoru a navíc je tu Jim Carrey, kterej byl na tuhle roli perfektně dosazenej. Nářez pokračuje a je to pořád skvělá zábava. ()

Lavinia

Tak lidé přejali ideu superhrdiny bez schopností, navlékli se do směšných kostýmů a patrolují. Naopak mafiozní blbeček synáček pojal ideu opačně, navlékl sebe a svou tlupu taky do kostýmů a jde páchat zlo. A mezi tím se řeší polodětské emoce a jestli ta fialinka má radši jen chodit do školy nebo mlátit lumpy a ... prostě je to bezduchá splácanina. ()

papadoce

Pri druhom zhliadnutí som si uvedomil chýbajúci rukopis Mateja Vóna na režisérskej a scenáristickej stolici. Stále ale hovoríme o (ne)komikse v originálnom balení s prvkami ťažkotonážneho humoru a pravou mäsiarčinou v podaní milej Chloe. Ale Vyjebávač je najviac. Ten chlapec ma proste baví. Neviem, či trojka uzrie niekedy svetlo sveta, ale ak áno a ak to neodfláknu už v scenári, bude zrejme zase vyjebávačska toxicky dementná komiksovo hrdinovská zábava pre 18 a viac. A to ja milujem. ()

Duke90

No jo, tak dvojce se ode mě moc pochval nedostane. To, co bylo v jejím předchůdci vtipné a zábavné je zde sice také, ale v mnohem menším poměru oproti zbytečně trapnému přehrávání a to hlavně v podání neúnavně afektovaného "Imbecilidiotfuckera", kterého by si snad každý přál pořádně proliskat a zavřít do ústavu. A vůbec - nebýt senzační a čím dál tím vyspělejší (herecky) Chloe, nedovedu si představit, že by "elitní parta" Jima Carreyho měla ještě co zachraňovat. ()

Kiw

Tvůrci se asi snažili být uplně jiní než první díl a to se jim taky povedlo. Blití a sraní opravdu nenaplňuje mou představu zábavy. Akční scény jak z generátoru akčních scén plus nepřehledná kamera. Logika postav jak z dětské omalovánky. Nechutný film. Dvě hvězdy za pár vtípků a výborného strýčka Ralpha. ()

Mistr_Moon

Na to jak se to snažilo tvářit realisticky to mělo až moc velkých logických děr, ale až na jednu (zavření otce do vězení - nikdo by nevěřil že se oproti tomu klukovi obrovský padesátník nasouká do toho kostýmu :) jsem si uvědomil až po skončení filmu, všechno se odehrávalo tak rychle, že to uteklo jak voda a zkrátka jsem se ani na vteřinu nenudil. Možná že to bylo horší než jednička ale imho ve srovnání s jinými letošními blockbustery se vůbec nemá za co stydět, nejspíš je to i to nejlepší co jsem za posledního půl roku viděl. Na první shlédnutí to je zkrátka nářez. Edit: po druhém shlédnutí obou filmů shledávám tento o něco lepší ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)