Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Flipnic

Pro mne docela zklamání a stupeň dolů oproti jedničce ... Už první díl mne nijak nenadchl narozdíl od světové populace nadšenců, ne že by to bylo špatné, ale nic extra pro mne prostě. Druhý díl mne zaujal dosti nesedícím "gore-násilím" a krvavostí při fightech. Nějak mi to kazilo atmosféru typu, "jsme ještě v parodii pro mládež nebo již v seriozním akčním snímku, nebo v parodii pro dospělé, ale pak nesedí ta dětinská omáčka, kterou dvojka překypuje stejně jako jednička...? Je to fajn oddechovka, ale výrazně mne nijak nezasáhla a jako ne-nadšenec do "kick ass" dávám průměr ... 3/5 ()

Jara.Cimrman.jr

Svědomitě ignoruji boj se zlem, ale jenom proto, že si neumím vymyslet superpitomé jméno, nemám v šatníku žádný stupidní kostým ani bojové zbraně, kterými bych si beztak jenom ublížil a taky se trošku bojím babochlapové Matičky Rusi. Takže bitvu proti týmu movitého Vyjebávače tradičně přenechám zelenému dobrákovi Nářezovi. A samozřejmě budu fandit Zabijačce, aby brzy zase zfialověla a vrátila se do arény místo poflakování s barbínami, jejichž existence ve mně vyvolává touhu oprášit nunčaky a kontaktovat je s jejich blonďatými kebulemi. ()

Pethushka

Tohle je prostě moje kafe! Kick ass se pro mě po druhým díle stává srdcovkou. Všechno, co mi kdy chybělo v Batmanovi, Supermanovi a dalších podobných machrech, mi teď nahrazuje Kick Ass a moje milovaná Hit Girl. Jakmile začne znít ten jejich parádní soundtrack, přestávám vnímat realitu a jsem v tom až po uši. Dvojka byla navíc ještě krutější a nemilosrdnější než jednička... a to se mi líbí! 4,5* ()

xxmartinxx

Komiksové uncanny valley. Kde byla jednička vyvážená akční drzost, je dvojka diskutabilním způsobem násilná a přetažená. Mizí humor a s ním i zábava. Nedivím se Carreymu za distanc - tohle je opravdu nezábavný film, jehož akce působí zneklidňujícím dojmem, a nejhorší na tom, je, že dostáváme stále signály, abychom se bavili ve smyslu "komediálně". Rád bych viděl takový film jako tísnivé drama, ale bavit se jím (na rozdíl od jedničky) nedokážu, na to je tvrdost moc silná a málo vypointovaná a odlehčená, ale ne dost chytrá, abych to mohl vnímat "vážně". Navíc je to dost uondané. Uvědomuje si to sice, že střet fikce a reality je devizí série, pečuje tedy o obojí, ale nevyvažuje už jejich poměr - v obojím zachází dál, jak se od dvojky sluší, a neřeší následky. Ze strany tvůrců, především náhradního režiséra, se to podobá situaci, když chodíte sousedovi zalívat kytky, zatímco je na dovolené. Každou tak nějak v pravidelném intervalu zalijete, ale moc vás to nezajímá a nepřemýšlíte o tom, která kolik vody potřebuje ani jestli se jí zrovna dostává dost světla - prostě splníte úkol a jdete domů. 2 1/2 celkem. ()

ORIN

Možná kompaktnější než první část, ale bez špetky invence. Zbytečný sequel, potažmo film. Aaron Taylor-Johnson dospěl a "zkickassovatěl" už ve Stoneových Divoších. ()

choze

Wadlow není Vaughn a i když je jeho nášup koukatelný, operuje o dva levely níž než jednička. Už dvojka komiksu je dost slabá, ale Wadlow scenárista si chytře vypomohl hrábnutím do spin-offu Hit-Girl. Linie Hit-Girl i linie MotherFuckera jsou pak zajímavější a zábavnější než linie Kick-Asse, který jako by tu byl tak nějak do počtu. Scénář se pohybuje v brutálních zkratkách - bleskové odstavení Daveovy přítelkyně nebo Motherfuckerovy matky hned na začátku, zároveň totální povrchnost nového Daveova vztahu s Night Bitch - a zatímco v jedničce byla SPOJLER smrt Big Daddyho emocionální bombou, tady se násilná smrt Daveova otce totálně odbude. KONEC SPOJLERU Stále je to celé vulgární, brutální, dostatečně akční i vtipné a jen neopakuje ve větším původní příběh, ale rozvíjí ho. P.S.: Před filmem dávali v kině trajler na novou Carrii, kterou hraje Moretz. Což je vtipné s ohledem nato, že její středoškolská linie v Kick-Ass 2 Carrii dost připomíná. ()

Segrestor

Neskutečný! Už dlouho jsem se tak nepobavil u vyloženě gýkovskýho snímku jako právě u Kiksů 2. Líbí se mi zápal Jima Carreyho do herectví. Kapitána Hvězdy a pruhy zahrál opravdu fantasticky, entuziasmus z něj jen sálal a já se bavil pokaždé, když se objevil na scéně, ačkoliv jsem měl ze začátku trochu problém ho vůbec poznat a říkal jsem si, co je to kurva za borce, kde ho sebrali? Ale i ostatní hvězdy a hvězdičky se snažily. Celá plejáda vtipných komiksáků proti bandě záporáků, kteří si ve vtipnosti s těmi prvními v ničem nezadali. Co si přát víc. Sem tam nějaká ta moralitka, ale proč ne. Film pro mladé by nějaké to poselství měl mít. Ti lidé vstupují do života a nemají nic nalajnovaného. Moralitky v takových filmech smysl mají. Filmu by se dala vytknout jen jistá aviváž. Člověk nikdy neví, co je sranda (přehánění) a co reálné násilí. Ale o tomto hledání zenitu je vlastně i celý film. Krásných čistých pět hvězd a pruhů. ()

Gilmour93

Často maškarní, chvílemi travesti-show a na konci bitka jak o podpis Marka Hamilla na Comic Conu.. Wadlow se rozhodně nekrčí ve stínu Vaughna, jen to prostě pojal po svém, možná i kompaktněji, než předchůdce a mezi hermafroditními Pilgrimy a Chlorofylovými Šušni si místo na slunci rozhodně zaslouží. Dvojka Nakopávače Sedinky je adolescent-friendly, klipová, hudbou Jackmana X-Menovsky zabarvená a v celku nenásilně si pohrává s „psychologií“ superhrdinského, či chcete-li pubertálního tápání (pochyby, hledání identity, přetváření zlé zkušenosti v konané dobro), na kterou se tady zvesela plive a přitom když s ní přijde pan Wayne od starýho Nolana, je to považováno za hluboké existenciální zamyšlení. Chtěl bych si Chloë přiřadit mezi oblíbené herečky, ale radši ještě rok počkám, až jí bude osmnáct, ať na mně neulpí stín podezření. Inu, doba je zlá, člověk aby se bál říct, že chce ochutnat Shirley Temple.. Závěrem dva nepodstatné poznatky: 1.) Matka Rus spíše vypadala jako Otec Ivana Draga a docela by mě zajímalo, jak pod ty elastické spodky schovala své (doufám, že jen dvě) chlupaté koule. 2.) Proč jíst nazelenalé kuřecí, co se týden rozkládalo mimo lednici? Použijte Sick Stick! ()

Kryšpín

Ok, holka nám trošku vyspěla, tak ji dáme do světa puberťáků a k tomu přidáme trocha fekálního humoru. To je přece důvod, proč lidi chodí na sérii Scary Movie, ne? Omyl! První část ještě šla a byl jsem napnutý, jak to půjde dál. Ale když si svoji část filmu začala ukrajovat "evil" část, tak to šlo do kytek. ()

TeeAge

|| Scenár: Jane Goldman, Matthew Vaugh | Hudba: John Murphy, Henry Jackman, Marius de Vries, Ilan Eshkeri | Produkcia: Vaughn, Brad Pitt, Kris Thykier, Adam Bohling, Tarquin Pack, David Reid | Distribúcia: Universal, Lionsgate | Štúdio: Marv Films, Plan B Entertainment | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 96,188,903 $ || Vlastne ani nechápem, čo ma na tom baví, ale po jednotke ešte stále nadpriemerná zábava. 5 ale nemôže byť, pretože KickAss a podobé žánrovky sú pre mňa výhradne kusy na jedno videnie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia, ktorá je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o Kick-Ass a Hit-Girl, ktorí sa po udalostiach predchádzajúceho dielu musia rozhodnúť, akým smerom sa ich cesty pohnú a tak zatiaľ čo Kick-Ass chce pokračovať a nájde si partiu odhodlaných bojovníkov proti zločinu, Hit-Girl sa prvýkrát v živote snaží zapadnúť medzi rovesníkov na strednej škole. Lenže Red Mist sa túži pomstiť za smrť svojho otca a tak spojí skupinu rozličných zabijakov a začne s terorom. So spracovaním som celkom spokojný, ale mohlo to byť aj o niečo lepšie. V prvom rade ma mrzí, že zápletke chýba nejaký nový výrazný motív, takto mi to nepripadá, ako plnohodnotný film, ale skôr len ako dozvuky predchádzajúceho dielu, ale aj celkovo tu chýba tá originalita, hravosť a inovatívnosť, ktorá sa mi pred tým tak páčila. Ale ani takto si nemôžem moc sťažovať, staré postavy som si už veľmi obľúbil, takže aj v novom prostredí a s novými pomocníkmi je na nich radosť pozerať, aj keď tá stredoškolská línia s Hit-Girl mala určite väčší potenciál, dobre zvládnutá je aj línia so záporákmi, celkovo sa tu nájde pár výborných scén a navyše stále to má to čaro žánrovej výnimočnosti, takže aj v tomto slabšom prevedení je to stále dynamická akčná zábava. Akcie je tu pomerne dosť a platí o nej presne to isté, čo aj o spracovaní. Takže tá originalita, hravosť a inovatívnosť je preč, akcia je len priemerne natočená, chýbajú lepšie nápady a dokonca aj výrazne ubudlo zabitých a krvi, ale našťastie stále sú jednotlivé akčné sekvencie dostatočne zábavné. Najviac sa mi páči scéna s Hit Girl na dodávke alebo Mother Russia a jej likvidácia policajtov. Čiastočným sklamaním je aj humor, toho vydareného tu nie je až tak moc, ale občas sa zasmiať dá a po celý čas film dokáže udržať tú správnu náladu. Herecké obsadenie je perfektné, Aaron Taylor-Johnson a Chloë Moretz sú stále skvelí, len škoda, že jej to už v kostýme nesedí až tak dobre, ako predtým, opäť nesklame ani hlavný záporák a poteší aj skvelé obsadenie nových postáv ako John Leguizamo, Morris Chestnut, Jim Carrey a plno iných, tu mi sadli všetky vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú len mierne nadpriemerné, Jeff Wadlow nemá na viac, než žánrový štandard, ale stále je to obstojná úroveň. A opäť sa mi páči aj hudba. Škoda, Kick-Ass 2 v porovnaní s jednotkou s výnimkou obsadenia zaostáva po úplne všetkých stránkach, ale aj tak som sa stále bavil viac než dobre a v rámci filmovej kategórie komiksoviek sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer, takže musím aj dobre hodnotiť. 71% ()

genetique

Úprimne povedané, čakal som väčšiu sra*ku. Prevziať štafetu po Vaughnovi béčkarom Wadlowom bol ťah, ktorý bol podľa môjho názoru zúfalstvom štúdia a skalní fandovia vopred film odsúdili na zánik. Ale - Wadlow sa chytil hodenej rukavice a ukázal, že so schopným týmom sa dá natočiť celkom stráviteľný film. Chýba mi tu síce nadhľad, novátorstvo v akcii a v audio-vizuálna nápaditosť prvej časti, ale stále je to poriadny nášup, ktorý sa s ničím nebabre. Množstvo postáv filmu prospelo, každá do filmu prispieva určitou formou zábavy, obzvlášť hláškujúci Jim Carrey bol svetový. Jedno, čo ma ale naozaj dorazilo, bola stredná časť filmu, ktorá je akoby vystrihnutá z nejakej céčkovej rom-com srágoriny a scénu s grcaním by som vystrihol, udupal a spálil! Ale pokiaľ upustíte uzdu prísnej kritiky a prvý diel nie je vaším zbožňovaným kultom, tak sa dočkáte pomerne slušnej zábavy. Síce zabudnuteľnej, ale aspoň si neznepríjemníte chvíle počas jej sledovania. 70%. ()

Eliott

Pokračování téměř vyrovnává kvalitu jedničky ato i přesto, že dostáváme další dávku podobného obsahu. Nicméně není pochyb, že Cloë celý film táhne a čistě její zásluhou dávám 4 hvězdy. Zbytek se však také nemá za co stydět a vidím to jako velice milý a vtipný film, kdy se dočkáme i dobře propracované akce a skvělého sountracku. Film který se dá vidět i několikrát. 83% PS: český dabing podprůměrný a doporučuji originál. ()

Botič

Kick-Ass 2 je všechno, jen ne nářezová podívaná, která navíc chutná jak vystydlý párek. Po plnokrevné jedničce je tohle ničím neurážející průměr s pár hláškami, zbytečnými fekálními vsuvkami a vyčnívajícími greenscreeny. Čekal jsem větší smažbu! ()

3DD!3

Možná je to tím, že jsem mezitím přečetl komiksovou předlohu, ale dvojka mnohem slabší než její předchůdce. Zaprvé Jeff Wadlow se Vaughnovi nemůže rovnat. Jeho režie je nevyrovnaná a bez nápadu. Příběh se od předlohy odklání v těch zajímavých pasážích a těch slabších se naopak poměrně věrně drží. Chloë Moretz je fajn, bohužel příliš zestárla a já v ní tu správnou, roztomilou holčičku už prostě nevidím. Většinu času navíc chudera vězí v prostředí Muzikálu ze střední a to nejen že nudí, ale ani to nic nepřináší. Christopher Mintz-Plasse je otravný, jako záporák naprosto nevyhovující a i ten Iain Glen co na plátně strávil zhruba minutu ho hravě zastíní. A nejlepší postavy - Carrey a Leguizamo mají málo prostoru. Akce je slušná, ale místy spíš nechutná než krvavě zábavná. Přechody dramatických a zábavných scén jsou asi tak plynulé jako facka. Proč já tomu ty tři vlastně dávám? ()

Hitman_47

V podstatě mírně slabší jedička. Taky se tu skáče od šaškování k nekompromisnímu násilí... a ntuno říci, že mi to vyhovuje. Závěrečná bitka ale mohla být trochu peprnější, to zasejc jo. Ale co se mi opravdu líbilo, byla scéna přerodu The Motherfuckera v chladného a zlého hajzla ... that's the real world, bitch ! ()

Le_Chuck

Človek si aspoň uvedomí, aký výnimočný flák je jednička. Downgrade úplne na všetkých frontoch. Pár punkových výstrelkov, R-kový rating, Olgyn sixpack ani Jimmov chrup to od šedivého priemeru nezachráni. Byť snaha bola. A Chloe začína byt dosť otravná. 55% ()

Spiker01

První díl byl vážně dobrej. Ale druhej, to je fakt pořádnej nářez. K už tak svkělý partě Kick Ass a Hit Girl se ještě přidal famózní Jim Carrey a také především Night Bitch s Doktorem Gravity. To bylo vážně boží. A ten Motherf*cker. No nádhera! ... 100%...[25.08.2013_Cinestar_Černý most] ()

Krouťák

''Hahaha.. Yeah, there is a dog on your balls! ''.. Slušná přímočará jízda plná hlášek a sexy bab, podobně jako u letošního Potu a krve - ten má ale navíc nezaměnitelný Bayův vizuál (modlím se za další Bad boys v jeho režii). Pro mě dvě nejzábavnější letní návštěvy kina tohoto roku - 80%. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)