Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

Socrates

Extravagantní. Plusy, který to vytáhly na čistě průměrný (50%) tři hvězdičky: parádní šermovačka při seznámení D´Artagnana s mušketýry, nádherná výprava, nádherná Gabriella Wilde, občas sranda... Parodie? ()

Carol Pifková odpad!

Bože to bola taká sračka, že som mala chuť tresknúť televízor o stenu a zarevať si ako Hulk, že ako je možné, že niečo takéto vzniklo. V podstate som chcela dať jednu hviezdičku, ktorú by som nechala len kvôli dvom hercom (z toho stejnak mi bolo z jedného na grc) a kostýmom, za nič iné by si ju ten film nezaslúžil ale proste mi to nedá a musím dať odpad... to bolo celé o hovne. Premodernizovaní mušketieri so spomalenými efektmi a špionážnymi vymoženosťami boli k smiechu... a potom sa po filme pozrieme, kto to režíroval a hneď to bolo jasné, prečo je to taká nevkusná sračka a prečo tam boli tie otravné spomalené zábery. D'Artagnan bol nechutný nedalo sa na neho pozerať radšej ho mohli obsadiť do High school musical. A ten koniec... prosím nech nie je pokračovanie lebo nižšie hodnotenie ako odpad tu už nie je. ()

Frajer42

Ten Dumasův román jsem nečetl a ani jsem neviděl žádnou s předchozích adaptací tohoto velmi slavného díla. Takže mi tu mírně schází možnost s něčím srovnávat. Každopádně tento film se mi líbil velmi. Herecky nadupadné. 3D velmi slušné. Ale hlavně to celé bylo docela vtipné. Nejdůležitější věcí co před sledováním musíte udělat je přečíst si jméno režiséra. Jakmile toto uděláte, tak budete naprosto obeznámeni s tím, co můžete od filmu očekávat. Znovu se budu opakovat. Dumasovu verzi jsem nečetl, ale jsem si naprosto jistý, že tato Andersenova s tím asi mnoho společného mít nebude. Anderson asi mnoho nových věcí vymyslet nezvládne a nebo se mu prostě nechce, a tak zvolil jistotu. Vsadil na výtah toho nejlepšího z jeho filmů minulých, které samozřejmě oblékl do trošku staršího kabátu, protože se ve všech případech jednalo o věci z budoucnosti. Já s tímto filmem rozhodně neměl problém a je mi obrovskou záhadou proč tu má film takové hodnocení jako má. Svým hodnocením mu asi příliš nepřidám, ale moje hodnocení je to vcelku jasné. Lhal bych sám sobě kdybych hodnotil méně než 3*. ()

boshke

Dlouho jsem kroutil hlavou nad tím, jak toto mohl někdo myslet vážně... než mi došlo, že ptákovina takovýchto rozměrů se jednoduše vážně myslet ani nedá. Z počátku jsem silně trpěl, časem jsem tomu však přišel na chuť a začal se nesmírně bavit. Ono nic jiného se u Tří mušketýrů ani dělat nedá, pokud je neberete vážně. Blůma, Jovovich i Waltz si své role opravdu užívají a povedené jsou i ostatní postavy. Dabing byl velmi slušný a 3D mi nijak nevadilo. Jedinou vadou na kráse byl vesnický Křupan Křupanovič alias d´Artagnan, jehož stupidní tvářičku jsem nesnášel už jen při pohledu na plakáty, a jeho Nevinný kvítek alias královnina komorná... Nekoukejte na to pro Boha živýho jako na seriózní adaptaci Dumasova románu. Ať žije Milla á la Matrix, šermířské souboje á la 300 a hláška "počítáme do pěti a pak vás vykouříme"... 80% ()

Kothy

Pěkná slátanina. Dalo by se to nazvat pokus o steampunk, ale ne moc povedený... Celé to moc nedává smysl. A nezachraňuje to ani výběr dobrých herců. Christoph Waltz hraje záporáka jako vždy. :) ()

teutates

Ach jo... ty EU normy je tady vidět, bohužel, mrzí mě to, rád bych dal min. 2* no nemohu, já nemohu hodnotit EU sračku líp, protože dané Musketeers mě víceméně jen nasrává než těší. Znesvěcení Alexandra Dumase, protože následné provedení je nadpozemsky hroznéé. Co z toho, že tu hraje samý známý ksicht, co z toho, že někdo slibuje 110 min "pobavení". Bojím se, opravdu nevím, kdo kontroluje dané snímky... no tohle je taková vykrádačka různých snímku, že mě jaksi natahuje. Mušketýrský prach lituji a 2/10 dávám jen z milosti. ()

StevenW.

Tenhle film mě vážně pobavil,na úplném začátku máte pocit že sledujete historickou verzi Hanebných panchartů,uprostřed filmu myslíte že sledujete Pošetilost mocných a konečná část filmu vám připomene nejlepší scény z filmu Sucker Punch (souboje,vzducholod...atd) Tohle jsou Tři mušketýři pro 21.století,film který pobaví a myslím že nikoho neurazí.Kdo chce ale vidět klasiku s velkým K,at si pustí nějakou starší verzi,třeba tu z roku 1973 kde hraje hlavní roli Michael York. ()

pm

Moderní chápu jako invenční a drzé, ne jen drze vykrádající. Nehorázná zhovadilost, ale prohra asi ne, nakonec už jen jméno scénáristy Andrewa Davise skýtá jakési záruky. A je to jenom hra, což režisér vzkazuje už titulkovou sekvencí, kterou nebýt té hloupé bitvy v oblacích, bych brala i vážně. Ale docela jsem se bavila, to jo, tak si říkám, že pro lenivé pubertální čtenáře a fandy videoher je tahle trikově chudobná, lacině vyhlížející akce dokonalým produktem. A pro mě samozřejmě taky: nejen Aramis s Buckinghamem vypadali poprvé přesně tak, jak jsem si je kdysi nad knihami představovala. Ale co si počnu s dalším filmem (ano, chci to vidět !) bez Madse a bez regulérně mrtvého Rocheforta? ()

PetrPan odpad!

Ta famozní nadsázka ( vzducholodě, "kulomet" a tak.), ten vytříbený humor ( sluha na balkoně pokálený ptáky, hihi), ty fantastické cool hlášky přímo od Dumase ( nafoukaný jsem jen v úterý ), ty skvěle vypointované dialogy ( kolik je hodin, budou 2, oni nebyli návnada, to já .. doslova nečekané - uáágh), ten chytlavý a neotřelý soundtrack jen nenápadně a nenásilně připomínající Piráty z Karibiku, ta strhující akce (Rochefort překvapený spadnuvším kordem..aaach)....a spousta a spousta dalších vychytávek, ani nevím co bych vybral, prakticky celý film jsem byl neuvěřitelně překvapován.. a ano celé to přece byla jen taková Andersonova nenáročná pohádka, komu tohle není jasný, musí být přece totální snob nebo to vůbec ale vůbec nepochopil, no já na to příště asi mrknu v úterý a musí při tom být krásná žena.. ()

nash.

Tři muštetýři jsou příběh tak notoricky známý, že sledovat jeho věrné adaptace už mě moc nebaví. Baví mě sledovat různé variace tvůrců, kteří příběh vemou a zpracují zcela po svém. A pokud je výsledkem akční šílenost, ve které nechybí letecké bitvy, potápěči, souboje 4 proti 40 a Mylady, která je středověkou kombinací rezidentní Alice a Jamese Bonda, pak si nemám nač stěžovat. Všechny důležité postavy a všechny důležté události tu jsou a jsou na svých mistech, přesto nic z toho neodpovídá předloze, navíc je tu úplně všechno zcela otevřeně přestřelené, rozesmává v momentech balancujících na hraně trapnosti a nedělá si hlavu s nějakou logikou, protože vše je podřízeno popcornové zábavě. Ale hlavní je, že to díky své totální přestřelenosti a ujetosti funguje. Narozdíl třeba od nudné Herekovy verze z roku 1993 nebo nového pojetí Sherlocka Holmese, které mě nebavily ani z poloviny tak jako tohle. Jo, a chci vidět samostatný film s Mylady. Pořádně akční a minimálně takhle přestřelený, to bude teprve dokonalá zábava. ()

Vitason

Znásilnění Dumasovy klasiky, vzducholodě, D'Artagnan vypadající jako hezká holčička... to jsou všechno důvody, které by mohly Andersonovu vizi klasického příběhu o slavných šermířích poslat do filmového pekla. Jenže proč to dělat, když jsou Tři mušketýři tak hraví, příjemně pubertální a odlehčení? Navíc je zde spousta přehledné(!) dobře vypadající akce, krásná Milla Jovovich a Orlando Bloom, jehož Buckinghama jsem miloval od první vteřiny, kdy se objevil na plátně. A tak ve finále ani nevadí fakt, že to není tak velkolepé, jak se to mohlo z trailerů tvářit a že většina děje se odehraje tak ve třech lokacích. Rozhodně se jedná o nejpříjemnější béčko letošního roku. Vyznavačům klasiky, kteří se neumí oprostit od předlohy, v zájmu jejich zdraví přísně zakázáno. P.S. Již teď netrpělivě vyhlížím pokračování. ()

eLeR

Človeče .. ten Dumas st. sa musel v tom svojom hrobe obracať. Strašné čosi. Nezachráni to ani herecká osádka, ani vedomie, že to točil Anderson .. a čo? ja som len nechápavo pozerala, čo za film vytvoril. Ono prsty v tom majú hlavne scénaristi, takže tí sú tiež výborná dvojka. ()

iamek

Moderní zpracování tohoto filmu bylo trochu zajímavé, místy i komické, ale film mě nezklamal. Bojové zpomalené scény taky dobré a hlavně jich nebylo přehnaně mnoho jako v jiných filmech. Pravda, bitva vzducholodí odehrávající se v oblacích končící ztroskotáním na hradbách byla trochu komická, ale co už :). A Waltz je prostě nejlepší záporák součastnosti. ()

Chrustyn

Anderson nám stále více a více ukazuje, že režie je pro něj cizí (možná i sprosté) slovo a jeho světlé chvilky (Horizont události, Rallye smrti) jsou pouhými náhodami. Tímto snímkem ukazuje, že neumí vést herce, (takový prkna neuvidíte ani v truhlárně) nedokáže koordinovat akční scény (o nechutných tricích nemluvě) a z víceméně jednoduché zápletky (vzít legendární postavy a zasadit je do jednoduché příběhu, kde nesmí chybět dobrodružství a akce) nedokáže natočit nic jiného než nesmyslný a po všech směrech ubohý hnůj, který byl navíc tak nekřesťansky drahý. ()

korbitch22

Tohle už jsem jednou viděl,hrál v tom Kiefer Sutherland a bylo to mnohem zábavnější.Co k tomu říct,naivní báchorka,která má tak plytký děj a scénář až jsem se nad jeho naivitou ( demencí chcete-li ) musel hned několikrát pozastavit a od plic se ironicky nahlas zasmát.Anderson mě neskutečně vytáčel svým experimentováním se zpomalenými záběry,které se mu neosvědčily ani ve čtvrtém Residentu,z některých dialogů jsem šel do mdlob a největší katastrofa tohodle filmu je Milla.Když má Anderson nutkání z tohodle žehlícího prkna ( bacha vole korzet dělá divy a Milla má poprvé v životě jedničky ;) dělat akční hvězdu,ať jí navleče do kostýmu wonder women v domácí ložnici a neztrapňuje jí i sebe v akčních scénkách,ze kterých by smíchem umřel i Steven Seagal (zpomalený běh chodbou v katedrále nechť je jasným důkazem ) Rating PG-13 bije do očí a leč se zapichuje a kuchá ve velkém,krve by se nedořezal.Na druhou stránku to bylo v některých pasážích opravdu zábavné,ať už to je pár povedených vtipů,či občas opravdu skvělý architektonický vizuál nebo skvělý finiš se vzducholoděmi.Herecky je to zaválené taky výtečně,co se týče obsazení mušketýrů musím vypíchnout Evanse a Lerman překvapivě válel taky.I velkolepé akční popcornové béčko se dá dělat s duchem,jenže Mušketýří jsou občas tak nudní a naivní,že až dělají z diváka debila ( na Dumase sere pes ) Dalším důkazem jest mizerný souboj Mikkelsena s Lermanem.Mikkelsen ( který byl skvělý,ale měl zoufale málo prostoru ) to mohl s Dartaňanem skončit asi tak desetkrát.Další menší plus je Orlando Bloom,který po druhé v životě ukázal herecký talent a jeho Lord Buckingham byl asi nejzajímavější postavou z celého filmu.No jinak moc nechápu ten šílený střih a vlastně nulový příběh,vše je opět rozehrané jen na půl,po případné pokračování,které doufám že ani nebude.Na tyhle filmy se koukám,když chci vypnout a nepoužívat mozek,ale co si budem povídat,tohle je tak jednoduché že ani mozek mít nemusíte a místy je to opravdu blbé až moc,ale místy jsem se docela bavil,jsem na rozpacích,no dejme tomu 50% a hodně slabé 3*,ale hodně slabé.Nejnaivnější béčko posledních let. ()

Marze

Chybí kouzlo, romantika a šarm původních Tří mušketýrů. Dumas se asi obrací v hrobě. Hezká slátanina k žehlení. ()

mcb

Naprosto typický představitel kinematografie atrakcí. Řídký děj, který by vydal na jednu průměrnou epizodu seriálu (i na ten clifhanger dojde!), nulová psychologie postav, neujasněné motivace, neustále spěchání k nějakému nespecifikovanému cíli a nelogičností, že by i ti nejzarytější odpůrci Michaela Baye začali adorovat jeho filmy. Anderson pokračuje přesně tam, kde skončil se čtvrtým Resident Evilem, tady však béčkové otěže, které by se daly považovat za "nutné zlo" jeho pokleslé videoherní adaptace, naplno prodává v hollywoodském, vůbec prvním kostýmním blockbusteru, v němž se neštítí doslova ani znásilnění (neboli "moderní interpretace", což se rovná laicizaci línému americkému publiku) Dumasovy předlohy nebo (znovu) fetišistických zpomalených záběrů na svou ženu Millu Jovovich. Z nadějného komiksově stylizovaného začátku filmu, který vypadá, jakoby si tvůrce sám ze sebe ironicky utahoval, však přijde další průměrná hollywoodská kaše, z níž dokážou z letargie vytáhnout jen solidní akční scény (vyvolané, jak jinak, než jen na efekt) a přemíra absurdních momentů. Herci samozřejmě nestojí za řeč - kromě vtipně přehrávajícího Blooma a dalšího "standardního" Waltzova padoucha si všimnete jen nesnesitelně vybraného Logana Lermana, který vypadá jako desetileté děcko, co ukradlo mámě paruku ve skříni a hraje si hrdinu. A titulní trio? Při závěrečných titulcích jsem začal usilovně přemýšlet, zda vůbec někdy v hollywoodské produkci vznikl film, který se jmenuje podle nepodstatných vedlejších postav. Že by unikát? P.S. Obrovský palec dolů za nestoudné vykrádání Zimmerových soundtracků k Pirátům z Karibiku a Sherlocku Holmesovi. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)