Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

lisa.ginmi

Ano, je to hovadina. Ne, nemá to pranic společného s Dumasovým románem nebo s klasickou filmovou verzí od Lestera ze sedmdesátých let. Jenže já mám prostě slabost pro World of warcraft a celou dobu jsem jen s nadšeným napětím čekala, kdy se konečně objeví nějací ti trpaslíci, nebo alespoň elfové. Co na tom, že scénář je barbarsky překopaný k nepoznání, nebo že postavy jsou prostě a jednoduše banda naprostých magorů, já se dívala a žasla. Ano, je to dětinský přístup, ano stydím se, že s nadšením tleskám ničení klasiky, ale přiznejme si, kdo z nás nenosí v srdci nějakou tu úchylku, pro kterou je ochoten okamžitě odhodit všechny své morální zábrany? A já mám prostě ráda vzducholodě :-) ()

Petus

Miluju tvůrce, kteří przní předlohu a nazývají to moderní, osvěžující a šmrcovní, zvláště tehdy pokud výsledek ani jedním z toho nedisponuje. Faktem je, že čekat od Andersona nějaký extra velkolepý zážitek (mimo vyloženě akčního) je poněkud mimo realitu, ale takto tedy opravdu ne. Nic proti inovacím, ale musí se to umět. Skvěle je to vidět na příkladu Sherlocka Holmese, ať už v nové seriálové nebo filmové verzi. No nic alespoň výprava a kostýmy stály za to, taky pojetí ženského záporáka mělo jistý potenciál (ovšem zoufale nevyužitý) a jinak ... no myslím, že chudák Dumas se u téhle dechberoucí blbiny,musel v hrobě obracet. ()

Bezda22 odpad!

Už na začátku jsem byl naštvanej, takže dokoukat to celý se znechucenym pocitem prostě nešlo. Takže budu to hodnotit tak jak mi to vyznělo z těch asi 30ti minut co jsem opravdu sledoval a ten zbytek jsem sledoval asi stylem, že jsem dělal něco jinýho u toho filmu, protože tohle je špatně. Jen prosím ať už nikdo nedělá z tak krásnýho Dumasova příběhu takovýhle břečky. To prostě nejde. 5% a to jen aby to nevypadalo s nulou eště hůř. ()

Lukaso1 odpad!

Prvotřídní kravina která jen hyzdí kvalitní značku a formát 3D. Pro mě aktuálně nejhorší AAA režisér Paul W.S. Anderson včetně jedné z aktuálně nejhorších hereček Milla Jovovich. Co z toho může vzniknout? Bohužel film Tři mušketýři. ()

kyLuke

Musím se přiznat , že noví Tři mušketýři nejsou jako celek nadprůměrní , ale mají několik velmi krásných jednotlivých věcí . A tou je např . výborný Christoph Waltz a z padouchů zaujme také velmi dobrý Mads Mikkelsen , příjemná výprava a pěkné efekty . A zápletka se vzducholoděmi pro mě rozhodně není zbytečná , protože se tvůrci rozhodli předvést Tři mušketýri JINAK a to je také důvod , proč nakonec čtyři hvězdičky dávám . ()

vZeč

Jednu hvězdu za chudáky herce, jinak naprosto hnusný nevkusný bláto. Člověk nemusí bejt intelektuál, aby se mu z Andersonovy režie (je mi dvanáct a jedu na heroinu) dělalo špatně ()

acn odpad!

Pro koho se takové píčoviny vůbec točí? Možná že bych tomu i jednu švihnul za občasné Andersenovo procitnutí z lobotomie, ale to by mě ten film nesměl tak srát skoro celou stopáž. Nemám nic proti znásilnění klasiků, ale to by to nesmělo být tak dementně natočené, gaysky stylizované a aspoň nějaký vtip by se musel trefit. Milla by si měla konečně pořídit kozy, nebo začít uspokojovat Paulíčka jen mimo kameru a nelézt před ní. Ten by snad poté zase otevřel oči a dostal by se do "Death Race mode". ()

BrianStorker odpad!

Při vší úctě k hercům... tohle snad režisér nemohl myslet vážně... D´Artagnan vypadá jak sladkej božínek hrající si na dvorku obecné školy a nad hlavou mu lítají vzducholodě... A podle obsahu nám režisér "hodlá přiblížit výpravnosti původního literárního díla." Pán Bůh s námi a zlé pryč. Jako nastudování posluchačů DAMU možná, ale ouha... myšleno je to asi vážně. Alexandre Dumas by hořce zaplakal... ()

Tormentor665 odpad!

Bože, co jsem to zas viděl! Někdo někdy řekl, že se vývoj jednou musí zastavit. Tak si říkám, jestli na to není u dnešní kinematografie právě čas. ()

Nufa

S originální předlohou už to opravdu nemá příliš společného, ale nemohu říci, že by mi to nějak vadilo. Příběh není jen lacinou kopií a rád se podívám také na jiné dobrodružství čtyř mušketýrů. Akce tomu rozhodně nechybí a navíc je krása vidět tolik hereckých hvězd na jednom plátně. Chybí tomu snad jen trochu logiky a občas je příběh trochu kostrbatý, ale během filmu jsem to nijak zvlášť neřešil a nikterak to neřešil. Pokud se podaří vypilovat tyto nedostatky, určitě si pokračování nenechám ujít. ()

Anopheles89

Opravdu mě děsí, co je možné stvořit z klasické literární předlohy. Našli bychom určitě i šílenější příklady, ale vzhledem k rozpočtu a hereckému obsazení jsou tihle Tři mušketýři snad tím nejvíc zavrženíhodným brakem. Pravda, už když jsem zjistil, že do režisérské sesle bude pšoukat P.W.S. Anderson, moje naděje, že se snad jednou dočkám mušketýrů hodných knihy, rázem padly. Nechci tvrdit, že je Paul špatný režisér, například u Death Race nebo Resident evil: zánik, jsem se docela bavil (ačkoliv to jsou taky kraviny, ovšem s tím člověk tak nějak počítá), nicméně dotyčný by se měl držet právě jen podobných námětů, když není schopen natočit film bez absence megalomanství, scén popírajících fyzikální zákony a přenosu amerického myšlení do charakteru postav jiných kutur. Tři mušketýři v jeho podání jsou..., jak to jen říct… příšerná kravina přitažená za vlasy až do krajnosti. Scény hodící se spíš do filmů a la Matrix, zde ovšem s lady de Winter v hlavní roli, mě vyloženě nasraly, nemluvě o zcela neskutečném pohrdání původním dějem a charakterem příběhu, z něhož zbyl víceméně jen skelet s tlejícími cáry tkáně. I těch pár kladů, jako například několik slušnějších hereckých výkonů (Waltz), nemůže nic zvrátit nad tíživou obludností zbytku. Posledními hřebíčky do rakve pro mě byla postava D’Artagnana v podání utřinosa Logana Lermana (tohle má být dnešní prototyp hrdiny?) a Milla Jovobitch, která mě tady irituje ještě víc než obvykle (zde jako hybrid vražedkyně, chodícího pugétu a postavy z nějakého komixu od Marvela). Asi bych se měl uklidnit a zapojit krapet nadhledu, jenže se mi nechce. Opravdu mi vadí, že bez špetky úcty téměř kdokoliv sáhne po klasice a přežmoulá jí v něco nesmyslného, nedůstojného a hlavně hrozně stupidního. Vždyť i sám rejža, pokud to myslel vážně a ne jako zjevnou parodii, se musel zamyslet nad tím, co na to řeknou i jen průměrně inteligentní diváci. Snad nečekal, že ho za takovou trotlovinu bude někdo chválit. Nechápu ho, ačkoliv možná někde si to nadšený diváky najít mohlo, co já vím. Jednu hvězdu dávám jen proto, že na ještě mnohem horší filmy by mi už nestačila stupnice, ovšem dělám to nerad! ()

playboy_05

Typická Andersonovka, tentokrát ze středověku...relativně zábavná blbost, která zabaví a neurazí...akorát teda D'Artagnana nemusela hrát patnáctiletá holka, Logan Lerman byl otřesný výběr. ()

TaNya_

Tak s předlohou se tady moc nepočítá, víceméně někdo jenom využil jména postav, ale tím by to tak končilo. Nechcu říct, že se Dumas obrací v hrobě, pochybuju ovšem, že by byl obzvlášť nadšenej vidět co se z jeho mistrovskýho díla ve druhém tisíciletí stalo. Hodnotila bych i líp, nemít to nálepku Tří mušketýrů. ()

ANTYCHRYST

Překvapivě musím říci.. že se mi tahle steampunkova verze mušketýrů líbila :) perfektní souboje o které není nouze.. Zdařilé herecké obsazení.. Super vzducholoďe.. kostýmy.. Jovovich to v roli intrikanky vyloženě sedlo a působila velice sexy.. 80% ()

Duke90

Typická "dvouhvězdičková" podívaná a celkově bohužel dost zbytečné zpracování Tří mušketýrů, které láká jen na známé tváře a "moderní háv" - absolutně se nehodící k danému tématu. Kdyby to vzal do rukou Guy Ritchie, tak bychom se možná dočkali aspoň lepšího průměru, protože právě Downeyho Sherlocka mám velice rád i přesto, že je také na hony vzdálený knižní předloze. Tohle ale moc nevyšlo a k tomu herecké výkony jsou přímo tragické (až na Madse Mikkelsena). Dost mě mrzí, že postava Christopha Waltze zůstala tak v pozadí téměř nevyužita.... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)