Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu. Vraťme se ale k amatérským filmařům z malého městečka v Ohiu, kteří názorně předvádějí, jak těžce se rodily nezávislé snímky v předdigitální éře, v sedmdesátých letech minulého století. Když zrovna na místním nádražíčku točili vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejil nákladní vlak. Nebyla to jen tak obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. A tím to nekončí. Ve městě mizí domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají, je vyhlášená okamžitá evakuace… Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě, byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život. (oficiálny text distribútora)

maseer2

Abramsův novodobý a o něco akčnější E.T., který není ničím jiným než naprosto upřímnou poctou Stevenu Spielbergovi.. a nezbývá než konstatovat, že Spielbergův E.T. byl vlastně docela sympaťák :) ()

BoPo

Nečakajte hororové sci-fi ako je napríklad Votrelec. Pri tomto sa skôr rodičia nebudú úplne nudiť a deti zažijú svoje dobrodružstvo. Ide tu o akýsi mix filmov E.T. - Mimozemšťan a Blízke stretnutie tretieho druhu. Nazvime to rodinné sci-fi, škoda len že Spielberg znova servíruje už podávané menu. Avšak čo sa oplatí sledovať, je vývoj kariéry Elle Fanning. Super 8 v jej filmografii môžte vynechať, budúcnosť nám prinesie určite aj lepšie kúsky. ()

Tommassi3

"Co je to ??" - "Walkman !! Přehrává to kazety.. Chcete to zkusit ??" - "Ne, díky !! Děti se sluchátkama na uších !! To nám ještě scházelo !! Začátek konce.." ;) ()

st.ranger

Značně klamavý film, ale co také čekat od podvodníka a tvůrce Lost J.J. Abramse? Toto není film o mimozemšťanovi, pojednává o nehodě, která poznamenala dvě rodiny. A na pozadí této tragické události odehrávající se v 70. letech se objevuje naštvaný a mstící se E.T., který chce jenom konečně odcestovat domů. Ani bych se nedivil, kdyby původní scénář byl nějak o mystično obohacen na poslední chvíli a vzhledem k produkci Stevena Spielberga je tato možnost velice pravděpodobná. I přes značně žánrově nevyrovnanou podívanou se jedná o příjemný snímek, jemuž nelze upřít potemnělejší rodinou atmosféru, zvláště díky zvolenému retro styl. ()

BigDeal

Ja som bol nadšený a na rozdiel od väčšiny si myslím, že to Abramsovi vyšlo dvojnásobne. Na jednej strane sa mu podarilo priniesť závan nostalgie a detského kúzelného dobrodružstva spielbergovských čias a na druhej strane sa mu darí ísť s dobou - film je technicky vypiplaný, cool a drsný natoľko, aby zaujal aj dnešné, Transformermi vychované decká. A podľa mňa sa tieto dve veci vôbec nebijú. Zachované sú pravidlá aj moderného trháku, aj spielbergovského sveta. Navyše, film ani chvíľku nenudí, akcia je veľkolepá, detskí herci sú starostlivo vybraní a hrajú fakt slušne (najmä výborná Elle Fanning), zrodí sa tu zopár výborných hlášok ("Oh, drugs are so bad!") a na konci sa dočkáme aj parádneho zombie krváku! :-) A vyčítať tu "hlúpučký záver"? Možno som sám, ale sentiment a naivita mi prídu pri 80's detských filmoch dosť podstatné. ()

Hismael

Škoda že úvodní srážka auta s vlakem byla tak přehnaná. Navíc jí řidič ještě zázračně přežil. Trailer záhadného tvora logicky neukázal a celý snímek se snaží dost dlouho o to samé, což je zásadní věc bez které by se neobešel. Příběh dětí které točí amatérský film je sám o sobě zábavný a celkově vylepšuje neoriginální námět. ()

Terva

CITÁT - Mám tvé kamarády rád, jsou fajn....tedy až na Caryho, pořád něco zapaluje........... Produkce Stevena Spielberga je ve filmu silně cítit ať již scénou s vlakem nebo v 64 minutě a jeho legendární pohled do zpětného zrcátka. Scéna s vlakem v úvodu filmu je super. Musel jsem si jí zopakovat. CITÁT - Nic neřekneme.......... Podivné věci se pak začnou dít a celé město Lillian je v ohrožení. CITÁT - Po celém městě se ztrácejí věci, mizej lidi a celý okres je bez proudu........ Za zmínku stojí práce kameramana Larry Fonga a asi nejlepší, leč krátká scéna je okolo 71 minuty. Točí se kolem hlavních hrdinů při jejich rozhovoru. Jen škoda, že je ta scéna docela krátká. Další scéna je úsměvná. CITUJI - Ty vole, mi jsme se vloupali do školy, to může napadnout jenom idiota......... Efekty kolem "létajícího kovu" jsou úžasné. Film lehce připomene E.T. Mimozešťana a také se v tom duchu táhne. Je však napínavější, akčnější a ponurejší. Ke konci jsem uronil i slzu. Povedené napětí podpořené pěknou hudbou Michaela Giacchina. Plný počet hvězd je na místě. Závěrečné titulky pak prozradí, jak dopadl amatérský film o zombie "The Case", který parta hlavních hrdinů točila. Film mě tak zaujal, že jsem si ho hned pustil znovu. ()

moviesfan

Od filmu jsem moc neočekával. Už předchozí debaty mě spíše od filmu odrazovaly, ale opět jsem se přesvědčil, že zbytečně. Snímek beru jako vydařené sci-fi, které mi snad ničím nevadilo. Je to milé - herecky i příběhem, občas s vydařenými efekty a triky (viz. scéna s vlakem). Další pěkné překvapení letošního léta. ()

JohnCZ

Jména! Díky nim jsem se na film těšil jak malý kluk. Kde jinde najdete pospolu Stevena Spielberga, J.J. Abramse, Elle Fanning a geniálního skladatele Michaela Giacchina? I přes trochu uspěchaný konec neváhám udělit plný počet, protože J.J. Abrams přinesl snímek ve stylu E.T.ho, který v dnešní době strašně chybí. Na druhou stranu jsem si ale trochu nejistý, pro koho je film vlastně určený? Pro děti? Ne tak docela. Super 8 je místy docela krvavý a děcka "shitují" o sto šest. Na druhou stranu dospělé diváky naopak story z pohledu dětí může štvát a dočká se i typického moralizování, i když v hodně omezené míře. Audiovizuál je parádní, hudba Michaela Giachina krásná a "The Case" běžící při závěrečných titulkách pobavil. Já jsem si Super 8 užil a ne jenom jednou. ()

Chermy

Jakoby někdo vzal nůžky a vystřihl z filmu pár scén, zatímco Abrams spal. Byl to fajn nápad, ale je to nedotažené. Taková sympatická historka z jedné americké lhoty, na kterou brzy zapomenete. Na koho ovšem nejde zapomenout je Elle Fanning :) ()

m.krudenc

Zajímavé dětské dobrodružství alá Spielberg. Rodinné drama na pozadí sci-fi, propracované dětské charaktery a strhující emoce. Na jedno podívání a pro oddych u televize je tento snímek ideální. Nic víc. I tak se na to hezky dívá. ()

Skrk

Zklamání. Začátek byl skvělej (+ ještě pár scén), ale jinak to bylo přeplácané - vztahy mezi rodiči a dětmi, vojáci, mimozemšťan ničící město...a ten americkej konec byl něco! Čekal jsem od Abramse něco na způsob vynikajícího Star Treku, ale místo toho vznikl další E.T. (lepší přirovnání být nemohlo!) 5/10 ()

corpsy

Máte radi ranné snímky Stevena Spielberga a jeho spolupracovníkov? Máte radi ranné snímky jeho produkčnej spoločnosti Amblin a jej nasledovateľov? Vyrastali ste na nich? Považujete ich za vrchol komerčnej tvorby nielen tej doby? Tak tento film je rozhodne pre vás. A to aj napriek tomu, že SUPER 8 nieje tou najdokonalejšou poctou tomuto obdobiu a ani jeho tvorcom. Výčitiek by bolo veľa - napr. vzhľad monštra, či tak nejako obyčajný, neoriginálny, ale predsa dojímavý záver - ale snímkov ako je tento je naozaj veľmi, veľmi poskromne a ak ste fandom vyššie zmienených aspektov, rozhodne neodoláte. ()

villon17

Film se mi vážně líbil, ale je to asi tak všechno, co k tomu můžu říct. Nechci tomu nic vytýkat, mělo to něco do sebe, ale dá se jenom těžko říct co přesně... Nemáte zač za konkrétní komentář:D. ()

Ajinka126

Jak já bych si přála, abych tento film mohla vidět v podobném věku, ve které jsou hlavní dětské postavy. Vsadím se, že by byl dodnes můj zamilovaný.. V podstatě nemám, co vytknout, jen mi na rozum stále běží to ALE.. btw po titulkové záběry z toho dětského filmu jsou snad strašidelnější než hlavní příběh ;) ()

liquido26

3,5 Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Obyčejně takovéhle filmy s partama dětí nemusím, ale tady ti mi vůbec nevadili, naopak byli docela sympatičtí, možná jejich snahou natočit zombie horor s noirově vyhlížejícím detektivem :-) Takže jedno plus za hlavní postavy, další za skvělou atmošku typického amerického maloměsta a výborně rozehranou zápletku, která byla správně tajemná a napínavá. Bohužel mi to celý kazí ten mimozemšťan a docela nudný konec. ()

Haluzz

Dvouhodinová episoda Fringe, přičemž nejde o nostalgii nebo retro, ale o smutné zjištění, že nic nového se už natočit nedá a tak je třeba recyklovat. Ne ale ke škodě věci, protože je to hlavně syntéza jednotlivých vyprávění a filmových postupů( Steven - 80's, JJ, Monstrum - současnost) a fascinace filmovým obrazem, která drží Super 8 pohromadě. Baví mě to jako popkorn, jako pocta a překvapivě i jako dětsko-nedětské dobrodružství. ()

sidzej

Veľmi oceňujem Abramsovu a Spielbergovu snahu o navrátenie 80´s atmosféry so všetkým čo k tomu patrí (walkmany, bicykle, vysielačky, modely áut, premietačka, popové hity atď) . Celkom som závidel tomu chalaniskovi, ktorý sa hral na režiséra. Tiež som v detstve sníval o tom, že si kúpim starú kameru z bazáru a s partičkou kamošov skúsim nakrútiť nejaký amatérsky zombie shit :D Je to vlastne taký drsnejší mix E.T.ho, Goonies, Monster Squad, Gate a Cloverfieldu. Koho podobné filmy bavia, sklamaný určite nebude. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (viac)

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)