Traja dobrí kamaráti Munch, Tuck a Alex postupne získajú zvláštne zakódované správy potom, čo sa neďaleko od ich domova začnú stavebné práce. Sprvu sa obracajú na rodičov, potom na políciu s otázkou, čo majú robiť, ale nikto deti neberie príliš vážne. Rozhodnú sa preto jednať na vlastnú päsť. Objavia tak mimozemšťana, ktorý ich poprosí o pomoc, a sľúbi im, že ak sa mu neobrátia chrbtom, všetci spoločne sa vydajú na epickú a dobrodružnú cestu, ktorá navždy zmení ich životy. (Acrobat)

Immortal17

Parádní směsice filmového trháku E.T. a Super 8. Kdo má takové filmy rád, určitě si ho užije stejně jako já. První polovina mě malinko zklamala, ovšem pořád se tam našla nějaká ta scéna, kdy diváka přepadne naprostý úžas a nutí ho neodtrhávat oči z plátna. :) Ale konečně finále vážně stojí za to. :) Příjemný film rozhodně pro celou rodinu nebo jen tak pro zpestření a zabití dlouhé chvíle. ()

FFilipCZ

Příjemné pohodové dobrodrůžo ve stylu E.T. volá domů (dějem) říznuté Transformers (nechci spoilerovat). Příběh trošku pokulhává, ale je to koukatelné, především díky zajímavě provedené kameře ve stylu GoPro/super8/found footage. Navíc na konci jsem se dočkal zatím nejhezčího zpracování závěrečných titulků (jejich části), co jsem kdy viděl. Je to sice úlet, ale prostě tu jednu hvězdu za tenhle fakt ještě musím přidat. ()

schizmo

Dobrodružnej a celkem dojemnej sci-film na způsob jakože found footage o partě děcek, co pomáhaj ztroskotanému mimozemšťanovi zprovoznit jeho loď a odletět pryč. Nebudem si nalhávat, že se jedná o něco originálního, je to v podstatě příjemnej mix E.T., Číslo 5 žije a Super8, ale musím překvapeně uznat, že u mě to fungovalo bez problémů. Tedy pokud se jako divák povznesete na všechny stylové neduhy a berete film jako nenáročnou rodinnou zábavu. Sympatické mladé obsazení hraje velice přesvědčivě a mimozemšťan Echo je ten nejroztomilejší ufon od dob E.T. :). Přesto hraje jakési druhé housle v porovnání s dětskými rolemi, které se opírají především o sílu mimořádného přátelství. Nenápadný film, ale o to větší překvapení. Alespoň pro mě. ()

misterz

Pohodové rodinné scifíčko, akýsi prienik niečoho medzi filmami E.T. a Super 8. Kvalitu oboch filmov to však nedosahuje. Niežeby som sa nudil, to nie, napätia si tu divák užije pomerne dosť, aj detskí herci neboli najhorší, ale akosi ma to nechytilo za srdce. Chýbala tomu postupná dramatická gradácia jednotlivých situácií v ich postupnej náväznosti, adekvátna mysteriózna atmosféra a na záver aj nejaký originálnejší nápad, ktorý by dokázal vyvolať aspoň trochu emócií. Takto to len dejovo plávalo v doprovode slušnej kamerky a už veľmi skoro bolo jasné, kam to postupne bude celé smerovať. 60/100 ()

Davies182

Děcka! I když máte v rodným listu letopočet 2000 a vejš, neznamená to, že byste neměli co nejdřív vidět "starýho" E.T.ho! Taková znalost spielbergovské klasiky vás totiž v budoucnu může ušetřit spousty bolístek! Anebo jsou na vině rodiče, kteří snímek hlavním protagonistům nepustili? Asi obojí. Každopádně: plecháček ze Souboje Titánů chce domů, pomáhá mu v tom parta teenagerů. Chvílemi je to hravě "super8tovské", chvílemi naopak předvídatelně nudné... Typický příklad takového toho stoprocentního rodinného sci-fi, které přestává napůl fungovat v okamžiku, kdy se na něj nedíváte s prckem. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 14. června 2014 na filmovém festivalu v Los Angeles. (Piercee)
  • Originálny film natočila firma Walt Disney Pictures, ale po konečnom strihu distribučné práva odkúpila spoločnosť Relativity Studio. (ScooobyDooo)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)