Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

KUFI

Stejne jako u Mama to ke konci ztraci koule a spis to pripomina pohadku pro dospely kterou produkoval Netflix. Taky si mohli odpustit I love you - I love you too ohranej dialog /facepalm. Nektery sceny byly ale velice slusny, nejlepsi je ta uvodni s lodickou. A hudba byla taky vyborna. Je to mezi trema a ctyrma, ale tri sem dal horsim filmum. ()

DAPDO

Nemám rád tyhle horory, kde je plno přeludů, vidin, halucinací a kdoví čeho ještě. Připadal jsem si, jak kdybych koukal na Noční můru v Elm Street, akorát místo Freddyho byl klaun, kterej celou dobu kroutil očima, jak kdyby mu někdo drtil koule. Té fantasmagorie tam bylo až moc. Jako horor, u kterýho bych se měl bát, to na mě nepůsobilo ani náhodou, proto nechápu, jak je to tady nadhodnocený. ()

emdvojka

Bolo mi veľmi ľúto Georgieho. Nevinný chlapec, ktorý si chcel len púštať svoju papierovú loďku dolu ulicou. Toto rozhodnutie režisér však nezneužil, ale využil ho, ako motor celého filmu. Skupinka Kingových detských hrdinov sa púšťa do najväčšieho letného dobrodružstva vo svojom živote. Dobra vtom družstve bude ale pomenej, za to sa dočkajú strachu bez hraníc, ktoré im ukáže, že len v teame a spolupráci je sila a samozrejme v odvahe. V odvahe jedinca. Páčili sa mi aj vtipné vsuvky, ktoré podškrtli výrazne hudobné podmazy. Toto komediálne odľahčenie hustej atmosféry, som vlastne nevidel ešte nikde v takomto rozsahu a v tejto štylizácii. Ja som milo prekvapený. Klaun mohol byť, ale zahraný iným hercom, asi starším a strašidelnejším ale i tak to vo mne zanechalo dobrý dojem zážitku. ()

Kingjiri

Horor se slušnym castingem a vizuálem je poměrně vzácnej úkaz. Pravda, Stephen King je zárukou kvality, ale ne vždycky se podaří jeho námět pořádně převést na stříbrný plátno. Úspěch je ještě větší, když vezmu v úvahu, co všechno se dalo za skromnejch 35 mega nakroutit. Atmosféra je skvělá a o napětí neni nouze (jen na lekačkách a strašení celkově bych přidal). Malý herci všechno zvládaj s bravurou a Bill Skarsgard si svojí roli až uchylně užívá. Jedinou vadou na kráse zustává delší stopáž a velká míra náhod s jakou se postavy občas setkávaj, čtyři jistý hvězdy. ()

dudunecek

Příjemné překvapení. Takhle má vypadat film. Skvělé postavy, vtipný a osmdesátkový příběh, výtvarně originální. Čekal jsem nadprůměrný horor,dostal jsem novodobou klasiku po vzoru abramsovo Star Treku a Rivalů. Takhle by měli vypadat všechny standalone dobrodružné filmy. Konsistentní, ucelený, smysluplný. Tak málo dnes stačí, aby se film pozitivně odlišil od ostatních. Za atmosféru, režii, scénář,herce a i to odlišení dávám plný počet zde. 85% ()

tomik99

Film s hororovými nádechy, který je ale na rozdíl od těch „tvrdých“ hovorů stravitelný pro širší publikum. Navíc nabízí chytlavou zápletku a nejde tam o jedno a to samé, jak už to většinou bývá u klasických hororů. Nejde zkrátka o to, aby klaun vybafl, my se co nejvíc lekli a strachy se podělali. Film se navíc opírá o zdatné (dětské) obsazení, kdy ani jeden z dětských představitelů nehrál špatně. Naopak mladíci předvádějí maximum, co můžou. I na velký počet postav si lze během dvou hodin udělat hned k několika postavám značné sympatie. „To“ trošku připomíná seriál „Stranger Things“. Ať už svou atmosférou, pojetím a točením hlavní zápletky kolem skupiny dětí. A navíc jedna z hlavních hvězd ze seriálu právě hraje tady, což ve mně evokovalo ještě větší podobnost mezi těmito díly. Horory moc nemusím, ale tenhle byl fajn. ()

TheSompeque

Nepochybně očekávaný remake filmu "IT" z počátků 90. let překvapil. Krom známého příběhu o klaunovi, který se objevuje každých 27. let film nabídl i úzkostlivou atmosféru, která sála až do konce. Kamera byla skvělá, herecké výkony, především Bevelry, byly výborné, hudba v některých momentech slabší, ale scenérie tento zápor vyvažovaly. Z kina jsem odcházel nadšený, má společnice, s fóbií z klaunů, moc ne. ()

helraiser

No tak klobouk dolů, tohle se skutečně povedlo a vzhledem k tomu, že jsem k tomuto zpracování od Kinga přistupoval s nulovým očekáváním tak jsem naprosto spokojenej. Oproti předchozí verzi je to krvavější a řekněme akčnější, ale na stranu druhou méně strašidelné a z klauna se stal prakticky jen obyčejnej bubák s hromadou digi což je na jednu stranu škoda, ale buďme rádi za to, mohlo to bejt mnohem horší. Kouká se na to moc fajn, místy to má slušnou armosféru, jen škoda, že strašící prvky nebyly dotaženy do konce. Děcka svou roli zvládly dobře, hluchá místa tu nenajdete a především se jedná o slušnou zábavu v rámci žánru. Zatím spokojenost, jsem zvědavej jak dopadne pokračování, našlápnuto k finále je slušně. ()

Hpatrik

Špatně uchopené, příběhově chaotické a režijně nezvládnuté - casting nicméně fantastický, včetně skvělého Billa Skargarda. ()

ludva10

Oproti starým kultovním hororům neskutečná nuda včetně hereckých výkonů. Nic proti gustu kohokoliv, ale tak kladné hodnocení fakt nechápu. ()

geek.ondra

Geniální sloučenina blockbusteru a hororu. Skvěle zahrané charaktery, vynalézavá režie která naprosto odzbrojujícím způsobem přechází z humorných pasáží k maximálně děsivým hrátkám jednoho kurevsky děsivýho klauna. Radost střídá strach a Muschietti má na svědomí jeden z nejlepších hororů dekády. 9/10 ()

AloeB

Popravdě mě ani knižní předloha tolik netankovala a slýchal jsem dokonce že ji film překonal. Nepanikařte ale prosím, nic se nestalo, čtená fantazie zůstala zachována, protože ruku na srdce, všech jejích tisíc a více stran zběsile převedeno do filmové podoby se neobejde bez nutného zjednodušení, rázných střihů a změn dějových linek, aby se v tom nečtenáři neztráceli a i tak se bojím že jim v hlavě zůstane jen Billy, Beverly a snad i Ben, jinak mi přišli knižně propracované postavy strašně nevýrazné, dokonce i nejlepší knižní postava Ritchie. Budiž ale, změny jsou samozřejmě nutné, pak jsou tu ale změny zbytečné, které zamrzí a které poněkud berou jeden z největších plusů knihy a to atmosféru knižní předlohy. Mimo jiné myslím i změnu zasazení děje, sice pochopitelné, protože jednak jsou v módě osmdesátky a druhak tvorba druhé kapitoly bude skrze zasazení do blízké současnosti mnohem jednodušší, je to ale škoda, zvlášť v době, kdy se žánrovky z různých dekád točí (Stranger Things či Léto 84 budiž příkladem) a vysněná osmdesátá léta bychom stejně zažili o 27 let později, samozřejmě ovšem bez dětí, ale s dospělými verzemi postav. Dalších změn či zjednodušení typu Henryho fotr policajtem, Mikeova rodina mrtvá, Stan Juris, který ve skutečnosti dlouho nevěřil že se něco děje, či třeba jen prostý fakt, že děti si během prázdnin nehrají ale hned od prvních minut pátrají po Georgiem je mi jednoduše líto, protože způsob jakým tyto věci King popsal je naprosto skvělý, mám ho rád (hlavně třeba Mikeův vztah s otcem) a přijdou filmaři, myslící si že to dělají lépe. Třebaže jim musím uznat, že některé změny se jim naopak povedli, větší zaměření na Pennyweisse a vynechání jeho vesmírného původu je přínosné ne v tom smyslu, že se mi knižní vysvětlení nelíbí, ale ryze skrze zbytečnou komplikovanost a hlavně skrze to, že jej více můžu brát jako démonického klauna než jako bytost z macroversa. I přes toto si však myslím, že film na změnách spíše tratí, není ani tak strašidelný, rozhodnutí dětí jsou zbytečně unáhlená a navíc mi jako čtenáři předlohy připadá film absolutně unworthy vůči knize, která rozhodně není Kingovou nejlepší. S předlohou to má prakticky společný jen začátek, Benovo pořezání a Al Marschovo chování k Beverly, zbytek je radikálně pozměněn, což je škoda. Jedna legová želva jako pomrknutí na fanoušky to nezachrání. ()

Torgal

Čo sa horroru týka len štandardné remeslo bez pamätihodných scén, no okrem toho je to hlavne film o sile priateľstva a detských láskach. V tejto rovine film exceluje, a to predovšetkým kvôli veľmi sympatickému obsadeniu “klubu Lúzrov”. Tieto chlapčenské dobrodružstvá sú teraz vďaka Stranger Things v kurze a Muschietti ich tu predal s bravúrou. Vrstevnatosť knihy sa na plátno preniesť síce nepodarilo, no ako adaptácia veľmi dobrá práca. 7+/10 ()

Razzor_82

TOhle je natahovaná nuda pro teenagery! Mě už dávno nebere bláhové hororové dobrodružství ve kterém jdou děti sejmout odporného klauna do kanálu! Nicméně Pennywise se povedl a působí odporně. 6/10 ()

murder666

Kdopak by se klauna bál? V této taškařici se ho bojí skoro celé město a jediní, kdo se mu postaví, jak už TO v takovýhle filmech chodí jsou mladí adolescenti, co mají pro strach uděláno. Perfektně vybudovaná atmosféra strachu a napětí s dobře vybraným castingem mě přesvědčil, že jsem si TO dal mezi své TOp 10 a TO včetně povedeného roznožkového tance této dobře namaskované kreatury nazývané Pennywise. ()

Kalimero13

Z hovna bič neupleteš. Četl jsem předlohu a ta kniha je mix nadprůměrného popisu vztahů, extrémně béčkového hororu poplatného své době a pár ujetými výstřelky, které o autorovi knihy neříkají nic lichotivého.  Bohužel právě zakomponování těch výstřelků do filmu mohlo být zajímavé. Film je ale maximálně ignoroval, protože věděl, že by to divák nepochopil nebo rovnou odsoudil. Přitom přílet TO na zemi byla jedna z nejsilnějších částí knihy. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)