Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

rigby

Velmi sympatický horor pro děti. Příjemně se na to dívá, i když se občas objeví trochu prázdnější chvilka. Děsivé okamžiky tu rozhodně jsou, ale ne nic, co by se zadřelo pod kůži a na dospělém divákovi zanechalo stopy. Je to natočeno s velkým nadhledem a citem pro obrazotvornost. Jako velké plus vyznívá také sympatické herecké obsazení. Tleskám. ()

Mawete

Nebylo to přesně podle knižní předlohy, ale to ani nejde. Zfilmovat takhle Temnou věž, byl bych spokojený.... Btw vše nejlepší pane Kingu :) ()

medovec

Velmi vydařený horor,který napíná a děsí,občas i baví.Škoda jen,že ke konci filmu už to trochu ztrácí tempo a děsivost.James Wan je prostě jen jeden. ()

Khare

Ne až tak hororový horor (tenhle Pennywise mě neděsil tak, jak jsem čekala, spíš mi přišel částečně na ránu pěstí a částečně vážně zábavný), ale rozhodně úžasný zážitek. Představitelé hlavních dětských rolí (plus Georgie) byli fantastičtí. Jejich dospělé verze mi jen těžko můžou přirůst k srdci víc. Scény jednoduchého přátelství, koupáni v lomu, šutráková bitva atd., perfektní. Nemůžu se dočkat pokračování, už tuhle část mám v plánu shlédnout v brzké době ještě párkrát. ()

NikaIn

Sory mozte ma ukamenovat ale mne sa to vobec nepacilo.Nebolo na tom nic hrozne a navyse totalna hovadina plna trapnosti.Aj tie dva som dala len s ucty k Kingovi. ()

brasek

Tešil som sa na remake a trocha mrzí, že pokračovanie bude až o dva roky. Snímok mal od začiatku temnú atmosféru, škoda že v tom filmári nepokračovali, škoda že pridali asi na dvoch miestach detinskosť a škoda že tam nebolo viac pátrania po TO. Nebyť trikrát škoda, tak neváhal by som dať maximálne hodnotenie. Uznávam slušný snímok s patričnou atmosférou, solídne zobrazený príbeh. ()

Ironhead

TohleTO se povedlo, film dokaze jak (vy)desit tak pobavit, tak zaroven i ozbrazit kouzelne odlehcenou atmosferu a pocity z doby konce 80'tek. Pro mne o to poutavejsi, ze hrdinove byli v podstate ve stejnem veku jako ja v te dobe a proto jsem ocenil i veskere dobove detaily vcetne hudby, arkadovych her, obleceni atd. Jen netusim, jak si pripadne pokracovani zachova tuhle kvalitu a ingredience, kdyz doba pokroci a hrdinove patricne zestarnou dospeli. ()

Fuksinka

Knihu ješte nemám dočtenou. Teď, na třetí pokus jsem se konečně prokousala dlouhým úvodem, který mě vždy odradil a jsem nadšená. Rozhodnutí, rozdělit knihu na části "tenkrát a teď" bude možná fanouškům vadit, ale já to beru jako dobrý nápad. Toho děje a postav je tam tolik, že by se musel film brutálně osekat, nebo rozdělit na dvě části, kde by první težko měla vyvrcholení. Atmosféra je hustá a pro dnešního diváka jsou osmdesátky asi lepší než původní padesátá léta. Nelze si nevzpomenout na Stad by Me. Dětští herci jsou výborní, zejména Wolfhard ze Stranger Things je prostě Talent. Chtělo by to ale asi "lepší" režii, protože hrůza na mě nepůsobila až tak, jak bych si představovala. Jedná se ovšem o velmi solidní film a těším se na pokračování. ()

CallmeTea

King dlhodobo patrí, medzi mojich fav a preto ma vždy zaujíma, ako sa režiséri, dokáže popasovať s knižnými predlohami. Tešila som sa o to viac, keď všetci naokolo hovorili: "ani na to nechoď, je to pre deti". Aj také to malo byť a aj také, to bolo (zjednodušene povedané). Detský pohľad na svet, fantázia, zároveň skvelá hudba, umocňujúca strach a detské obsadenie, ktoré nemohlo byť lepšie. Nebudem klamať, podobnosť so Stranger Things, je viac než očividná, ale to mi absolútne neprekáža. Koniec koncov, neznaboh, očakávajúci béčkový horor, plný krvi a plytkého deja, bude sklamaný. Mimochodom, skúste počkať do konca (áno, aj tie titulky musel niekto robiť), pretože smiech tancujúceho klauna Pennywisa, rozliehajúci sa v prázdnom kine, umocňuje umelecký zážitok. ()

hony23

Jaké bylo TO? Bylo TO zbytečně dlouhé a po většinu času TO bylo i nudné. Dětské postavy tak nesympatické, že jsem doufal, že je TO do jednoho pozabíjí. Naopak pochvalu zaslouží masky, klaun i ostatní příšery vypadaly celkem děsivě a jen díky tomu jsem TO dokoukal až do konce. ()

doriana.g

Absolutní zklamání. Teda ne, že bych byla překvapená, Kinga prostě málokdo umí natočit. Většinou proto, že vynechá to důležité, jako třeba budování atmosféry nebo pořádné vykreslení postav, páč se mu to zdá pomalé, a místo toho přidá pytel idiotských lekaček... Četla jsem a viděla povedenou tv verzi z devadesátého. Nebudu se dál vyjadřovat, byla bych zbytečně sprostá. Morien to dokázala, slušně vystihla naprosto přesně, co mě na tomhle předraženém strojku na peníze sere. ()

Shimmy

Naprostá paráda ! Jsem nadšená z filmu, stejně jako z knížky, což jsem opravdu nečekala. V některých částech se film sice odklání od knihy, ale přesto mi to vůbec nevadilo. Jsem vážně ráda, že film předčil veškerá má očekávání a už teď se nemůžu dočkat části II. = dospěláků. ()

Tony.Frisco

Určite najlepši horor roku 2017 . Kvalitne spracovaný remake čo vždy nie je hračka a vačšinou to konči fiaskom . It však mal všetko či už perfektne spracované postavy , strašidelne scény alebo pútavý dej samozrejme ďakujeme pán King ale ďakujeme tvorcom filmu . Pre mňa najlepšie prekvapenie roka nie vždy chodím 2x krát na film do kina . Komu sa však film nepáčil zdal sa mu malo strašidelný alebo da radšej lepšie hodnotenie hororom typu rodina sa nasťahuje do prekliateho domu a všetko sme už 100x videli tak potom nevie o čom hovorì .... ()

Z0ltar

nečekal jsem od Toho moc a stejně mě To zklamalo. samotnej Pennywise (a většina s ním souvisejících strašáků) je OK, všechno ostatní je takový meh. stopáž je bezdůvodně dlouhá, většina z party smradů mi lezla na nervy (hlavně proslovy hlavního smrada), celý to na můj vkus bylo moc murica a korunu tomu nasadil totálně napičózní konec. ()

Mr_Corny

Derry nie je obyčajné mesto - je plné záhadnej atmosféry s púdrovým nádychom vo vintage štýle, ktoré ponúka tamojším obyvateľom, no najmä deťom dostatočný priestor na využívanie udalostí, ktoré im osud privanie do cesty. ()

Saxos

V roce 1986 skvělá kniha od krále ponurých knih Stephen King /njn fakt král/, následně v roce 1990 filmové zpracování a teď po několika desetiletích remake. Klady: i v novodobém zpracování z filmu čiší duch Kinga; výborná hudba; film je prost stupidních lekaček, skřípotu, mlhy i kečupové krve. Zápory: herecké obsazení bylo celkem zoufalé. Závěr: no fuj, parta dětských, trestněneodpovědných ludrů, umlátila ve sklepě chudáka klauna. ()

Dwight15

Oproti puvodní verzi z roku 1990 už se příběh posunul blíž knižní předloze, přesto se pár výčitek najde. Děcka to zahráli super, ale z původního klauna šel teda větší strach. Za mě 75% a jsem zvědavej na druhej díl. Knize se to stejně nevyrovná.. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)