Snímka získala prestížne ocenenia Oscar a Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe pre Octaviu Spencerovú.
Mississippi, 60-te roky minulého storočia. Mladá Skeeter Phelanová práve skončila školu a túži sa stať spisovateľkou. Na rozdiel od svojich rovesníčok, s ktorými vyrastala v mestečku Jackson v Mississippi, a na zdesenie svojej matky a okolia, má ambíciu venovať sa kariére a nemá chuť ihneď sa vydať a založiť rodinu. Jej snom je napísať knihu. V miestnych novinách však dostane na starosť len stĺpček o upratovaní. O pomoc a radu v tematike požiada čiernu Aibileen, slúžku svojej najlepšej priateľky. Aibileen Clarková slúžila celý život svojim zamestnávateľom, vychovala sedemnásť detí, ale jej jediný syn zahynul pri nehode. Zlomená Aibileen čerpá útechu a silu od svojej najlepšej priateľky, rovnako slúžky, energickej a prostorekej Minny Jacksonovej. Keď do jej života vstúpi Skeeter, Aibileen si drží odstup. Za dlhé roky v službách bielych zažila spolu s Minny veľa, ale nikdy sa o tom neodvážila otvorene hovoriť. Skeeter si získa jej dôveru a zistí, že Aibileen je môže poskytnúť viac než len rady o upratovaní. (TV JOJ)

montel

Skeeter Phelan (Emma Stone) je mladá dívka, která právě dokončila školu a nyní se touží stát novinářkou. Uchází se o práci v New Yorku, ale tam ji nepříjmou protože nemá dostatek zkušeností. Jako jediná z dívek ve svém okolí nemá ani přítele, ani děti a tudíž nepotřebuje ani služebnou. Její kamarádky tohle vše ale mají a ke svým služebnám, které jsou všechny černé pleti se chovají s odporem a neustále je ponižují. Skeeter se rozhodne, že napíše knihu, které budou vyprávět o tom, jak to vidí služebné z jejich pohledu. Kniha, kterou Skeeter píše za přísně tajných podmínek se po vydání stává bestsellerem a Skeeter i všechny její pomocnice jsou tak rázem v nebezpečí...Silný příběh, silný scénář i velmi dobré herecké výkony. Konečně film, který stojí za to vidět i proto, že na dané téma se toho moc nenatočilo. 70% ()

biteme

Prečo sa vlastne píšu knihy, točia filmy? Motivácii je niekoľko. Najväčšou však býva túžba povedať svetu niečo, čo by mal vedieť. Vyjaviť na svetlo našu bolesť, či hnusnú nespravodlivosť, ktorú vidíme okolo seba a ktorá sa nás dotkla. Tento film je toho dôkazom. Dôležité je nezapadnúť v dave, ale dívať sa na svet kriticky. Ďalej to chce hlavne odvahu, taktiež nezaškodí priznať si vlastnú chybu. Film nás prevedie kúskom zo života afroamerických žien, ktoré celý život slúžili bohatým paničkám. Vyplaví na povrch ich neľudské zaobchádzanie, vďaka iniciatíve z "druhej strany." ()

sha.piro

Po dlouhé době milé překvapení ze strany americké produkce. Jde sice o pohádku zabalenou do "kabátu vážnosti", nicméně velice dobře natočenou a natolik cituplně půvabnou, že, ač vím, že bych mohl hodnotit "střízlivěji", přihodím rád jednu hvězdičku navíc za pocit, jaký ve mě zanechala. O ten tu totiž jde, alespoň mě. A já jsem rád, že jsem tenhle film v té záplavové americké směsi vyvražďovaček, násilý, sprostoty a bulvárnosti, nepřemožitelných hrdinů, komediální béčkovosti (atd. atd.), nepřehlédl a mohl si tak užívat přátelství hlavních hrdinů v těžkých chvílých, které je dnes už tak strašně vzácné a během toho si i vychutnávat hudbu starých časů, závidět hercům každé svezení v pořádném dobovém auťáku... No, prostě, kouzelné. ()

Djflash

Prostřednictvím Černobílého světa se máme možnost vrátit do jedné z etap americké historie, kdy rovnprávnost měla stálé v určitých ohledech velké mezey. Barva pleti (tedy jiná než bílá) byla v té době obrovskou překážkou a tak tito lidé měli ve společnosti plné zaujatych předsudků velmi těžkou vychozí pozici s jakoukoliv větší seberealizaci. To vše se , ale pokusila změnit mladá dosti emancipováná žačínající spisovatelka Skeeter v podání Emy stone Za pomoci dvou odvážných hospodyň černé pleti se rozhodla napsat knihu o životě afroameričánů v této pro ně nehostinné době.(Nikdy není radno podceňovat sílu psaného slova.) Historky v knize jsou veselé a zábavné Jako například historka o požívání exkermentu (ta mě opravdu hodbě pobavila ), ale občas maji i nějakou tu trpkou příchuť. Tím že se snímek snaží tyto dvě roviny příběhu spravně vyvážít ( a nutno uznat že se mu to celkem daří) , tak se rozhodně nedá říct, že by se jednalo přímo o nějaké etnické drama s cílem apelovat či moralizovat. To zcela určitě nebyl jeho záměr. Snímek spíše poukazuje na nedostatky, kterými tehdejší společnost trpěla a postráda. O hereckých výkonech řeknu jen to, že byly velm přirozené a tím pádem i hodně přesvěčivé takže pořád se bylo na co koukat . The help je skvěle natočeny snímek, u kterého se divákovi při jeho sledování budou střídat různé pocity. Film totiž velmi příjemným a přírozeným způsobem zobrazuje dobu, ve které se určité části naší populace nežilo zrovna nelépe a přesto všechno tito lidé našli sílu a touhu to všechno překonat a k tomu jim dopomahal i občasný smích, takže dofám že se u tohoto počinu budete také dobře bavit. U mě snímek s tímto pojetím vyhrál na plné čáře, a rozhodně stojí za pozornost. ()

7benjamin7

Gratuluji Octavie Spencer k Oscarovi ale stojím si zatím že Viola Davis by si ho zasloužila daleko víc.Scéna kdy byla propuštěna byla dechberoucí.Emma Stone tak trochu v jiném saku ukázala že není jenom pěkna ale také umí hrát.Mile mě překvapila i Bryce Dallas Howard které jsem tu potvoru i věřil. ()

davebono

Poctivá filmařina aneb velká divadelní prkna odehrávající se na malém prostoru. Je až neuvěřitelné, kde se USA dostala za posledních 50 let s ohledem na prezidenta Obamu. Velmi příjemný film, nejen díky ženskému ansámblu :) ()

Boobus

Úžasné, skvělé, vynikající. Knihu jsem přečetla před rokem jedním dechem a film nádherně dokresluje celou atmosféru. Milovala jsem v něm ty okamžiky, během kterých jsem si vzpomněla na moment v knize, takovéto - No jo, tahle scéna mě tenkrát dostala. Tématicky i zpracováním výborný film. Dávám pět hvězd. ()

Epik

Je to absolútne odporný, nepravdivý, propagandistický, negerský žvást. By povedal každý rasista. Pre nás ostatných je to logicky presný opak. Preto výrazné varovanie všetkým rasistom, fašistom a ostatným ...istom! Nepozerajte to! Tento film skutočne nie je na "hovno". ()

90125

Čakal som veľmi silný príbeh a nie že by som ho nedostal, ale akosi úplne uspokojený nie som. Asi to bol úmysel neukazať ten skutočný, drsný, "chlapský" rasizmus. Aj tak mám proste pocit, že tento ženský svet bol akosi rozprávkovo, sentimentálne uhladený. Jednotlivé postavy boli príliš ČB a nemám pri tom na mysli farbu pleti. Jedni boli jasní kladasi a tie druhé boli jasné kravy už od začiatku. Jedni sa malomešticky pretvarovali a druhí boli priami a uprimní. Možno jediná výnimka bola Celia. To bola jediná postava, ktorá prešla akýmsi vývinom. Všetky tie baby to ale hrali úžasne. To je fakt. A natočené je to bezchybne. Výprava, rekvizity a kostýmy sú fantastické, tie mississipské 60tky som žral naplno. Určite pekné kino. 71 % ()

mirodevil

WOOOOOOW!!! Nemám rád filmy s rasovou problematikou. Bývají vesměs přehrané a odporné. Tohle je tak kurevsky nádherný film, že nemám vůůůůbec co mu vyčinit. Mrchy zahrály skvěle a "negryně" neuvěřitelně. Mám radost :-D 101% ()

shalash

...Hmm ,ten dort je delikátní jako vždycky... Negropaní: "This cake is not for your mother." Retardmáma: "Why not, I wanna try it" Bílá děvk*: "Why not, she can try.." Negropaní: "No she cant, eat my shit!" :D Výborná sofistikovaná zábava a hlavně skvělý motiv, chudinky černoušci no.. :) ()

dennieko

Po shlédnutí ve mně zůstal neuvěřitelný pocit spokojenosti. Opravdu jsem nečekala, že film bude až tak skvělý, výstižný a citlivý. Jen mě mrzí, že až si ho pustím znova, už to nebude jako poprvé - každopádně tenhle film chci stejně vidět... ještě alespoň 1000x! ()

Starejsi

Emma Stone ma neskutočne prekvapila, nečakal som od nej až takýto výkon, výborne vybrané herecké obsadenie, takéto námety ma neskutočne bavia. Bol to silný príbeh, ktorý sa na nič nehral, bol taký, aký mal byť. ()

redaerara

Nejlepší pomsta v historii čokoládového dortu, aneb doják s koncem, který víme, jak dopadne. Hlavní postava mi přišla poměrně milá, akorát by se tolik nemusela upínat na chlapy - Stějně tě opustil! Pěkná mrcha jako záporačka, ostatně dámy - služebné, to také zvládly velice dobře. Byl to dobrý film. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů