Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

Torgal

Nášup upečený podľa toho istého receptu ako prvý diel spred desiatich rokov dochutený roztomile nablblou Zoey Deutch, hipíkmi a Elvisom. Celé sa to však berie podstatne menej vážne, nemŕtvi už nikomu ani len nezvýšia krvný tlak a aj keď zombie apokalypsa vypukla už pred dekádou, nezdá sa že by preživší trpeli nedostatokom, Všade je stále kopa jedla a elektrina sa zrejme tiež vyrába sama ("kým pôjdu vodné elektráne, lol"). A tak aj keď je to stále zábava, tak je to len prehliadka hlášok a efektného zabíjania zombíkov na odreagovanie s vypnutým mozgom. Dúfal som vo viac. 6+/10 ()

Vabr

Jednu hvězdu dávám jen kvůli blondýně, i když hloupé postavy by šli udělat vtipněji a lépe. Nezasmál jsem se. Vadí mi, že zde berou zombíky, jako by to byla úplná pohodička, až moc se snaží o vtipy, mnohem horší děj, postavy se výrazně zhoršily, vůbec se nebojí, že by zemřely, hrozně plýtvají a jejich rozhodnutí jsou dost hloupý. Jednička měla mnohem lepší příběh, postavy se bály o svůj život, byly sympatické a bylo to o dost vtipnější. Zombie kill roku působil jako totální hovadina a podobné věci. Konec filmu je hroznej. Dost blbé je i to, že Abigail Breslin není už teenager (je jí nyní 23 let) a proto neobstarává vtipy jako v prvním díle. Dost mě to mrzí. Vadí mi, že si postavy odcházejí pryč, kdy se jim zachce, působí to fakt otravně. Je to zdlouhavý a konec nikam nedovrší. VYHODNOCENÍ: RÁNA HLOUPOSTI ()

dalziel

Absolútne skvélé Columbia Intro: https://youtu.be/yC5RPE3PZzA a potom kde nič tu nič príbeh.Aspoň že pribudli nové zábavné postavy .Madison v podaní Zoey Dutch je absolútne božia.Hotový "Nietzsche z mrazáku " Vcelku vzato, ale nadpriemerná zábava.Za mňa 80%. ()

Stíba

Od jedničky je to sice více než 10 let, ale i tak dokážu s jistotou říct, že mě tenkrát oslovila víc. Tahle skromná road movie není nic víc než docela dobrá jednohubka s pár fajn scénama a sympatickým obsazením. ()

aR3Zz

To bylo prostě boží! Ve filmu vůbec nejde o děj, ale o hlavní postavy, jejich rozdílnost, povahy a dialogy. Film plyne ve zcela odlehčeném duchu, sem tam se postřílí pár zombieků, prostě můžete z klidným svědomím vypnout hlavu a užívat si. Jo a blonďatá Madison nebyla jen do počtu, mě osobně bavila nejvíce! Prostě přesně v tohle jsem doufal, tímto se prezentoval trailer i recenze a přesně tohle jsem dostal. Naprostá spokojenost - 90% ()

Razzor_82

"Pravidla jsou pro sraby." Pro mě stejná prdel jako první díl. Sice nepřináší celkem nic nového ale pokračuje v zajeté zábavě. Staré postavy nepolevují v zábavnosti. Nové zapadnou ideálně do zombie světa. Horor u kterého vybuchuji smíchy.  7/10  ()

AngelG

První Zombieland mám celkem ráda. Je to roztomile pojatá zombie apokalypsa, která sice nemá žádný převratný děj, ale je to příjemné, pohodové a místy vtipné. Ovšem tady mi hlava nebere, proč tohle pokračování vůbec vzniklo. Návrat po 10ti letech, bez pořádné myšlenky, bez zajímavého konceptu, pro koho to má být určené? Nemá to téměř nic nového co nabídnout a to málo s čím přišli, jakožto rozšíření o více přeživších nebo představení nových zombie druhů, je absolutně nevyužito. Takže jediné na čem se to neustále otáčí jsou reference a připomínky z prvního dílu. Nečekala jsem od toho nic převratného, to se bohužel také vyplnilo a je to něco, na co člověk do týdne zapomene. ()

Sala1

Ak ste videli prvý film, presne viete, do čoho idete. Sympatické postavy sa za desať rokov v podstate nikam neposunuli, naďalej kočujú svetom, až do momentu, ktorý otrasie ich rodinou a prinúti ich vydať sa na cestu. Najkrajšie na tomto filme je obdivovať ako veľmi sa snímka neberie vážne. S kopou popkultúrnych odkazov, vlastných paródií, narážok na politiku, to všetko tu nájdete a to všetko v podstate tvorí gro humoru. Herci si na plátne užívajú každú scénu, sú uvoľnení, na druhej strane je to ale pochopiteľné, pretože aj tak nemali čo hrať. Woody Harrelson a jeho charizma je toho len dôkazom. Druhé pokračovanie objavuje aj veľmi zaujímavé miesta, o ktorých toho ale veľa nevieme a z toho ako tieto miesta fungujú, je nám ukázané iba veľmi málo. To je môj najväčší problém s týmto filmom, ktorý ale v tomto prípade nie je hraničný, vysvetlím. Vadí mi, že postavy konajú a rozhodujú sa z pohľadu diváka bezmyšlienkovite. Napriek úplne nejasnej motivácií a neodžitého bodu zlomu sa jednoducho rozhodnú a aj keď to je z istej časti nápomocné humoru, film nám tak ale nedovolí zžiť sa s postavami, pochopiť ich a tak len sledujeme one director show na plátne. Je to snímka, v ktorej je všetko všetkým jedno a pokiaľ na toto základné pravidlo nepristúpime, neužijeme si vôbec. Epizodický charakter snímke príliš nepomáha, oveľa viac tak dáva priestor predstavám ako by asi príbeh vyzeral na TV obrazovke. Technická stránka filmu je taktiež nie veľmi dôsledná. Napriek tomu, že zombíci sú vierohodní a dopracovaní, efekty dôležité pre dej a samotné strety, sú niekedy odfláknuté, za čo môže pravdepodobne aj rozpočet na iných frontoch. Viac tu: https://youtu.be/I3Icrh0UW40 ()

Maximilianus

Druhý diel je prekvapivo dostatočne dobrý na pokračovanie. Postavy až na Little Rock bavia, Woody je skvelý ako vždy, Emma Stone hrá presne to, čo vie (ale vie hrať aj veľa iného), Jesse je stále zaujímavý. Super sú aj nové postavy, najmú Madison, pri ktorej som si prial, aby nahradila úplne nezaujímavú a zbytočnú Little Rock. Samozrejme má film viacero chýb a nelogickosti a ani tých zombie tam nie je toľko, ale humor si zachováva stále nadštandardný, stopáž tiež pomáha, aby nestihol nudiť, je tam akcia, nejaké inovácie a skvelé charaktery. 7,2/10. ()

Likan7

Ideální jednohubka při čekání na Štědrovečerní večeři. Jednička byla ale přece jen o chloupek originálnější a zábavnější. Tohle je vlastně nenáročná road movie o partičce bláznů, který se nesnášejí ale mají se i rádi. Vždycky někam dojedou, něco se jim stane a zase jedou dále. A celé se to jen tak mimoto děje během zombie eukalypty..Nová cestující je fajn, přinesla svěží vzduch a několik fajn vtipů, jen závěr bych si dokázal představit o poznání okázalejší a lepší. Ale jak říkám, fajn jednohubka. ()

LordMysti

Osvědčený formát - zoombie survival říznutý humornými scénami. A proč ne? Jednoduchá zápletka nemusí mrzet, vynahradí to vtipné scény, slušné efekty a i vhodné herecké obsazení. Oddechovka jak má být! ()

Petulka88

Krystalicky čistá zábava, která ani chvilku nenudí. Vlastně není moc důvodů, proč nedat i tu poslední hvězdičku. Ale pár jich tu přece jen je. Občas tvůrci přitlačí na pilu přece jen o malinko víc než by bylo nezbytně nutné. A i když proti Rosario Dawson nic nemám, její postava je tady naprosto zbytečná a místy dokáže docela štvát. Zbytek funguje přesně jak má a já se bavil jak už dlouho ne. I druhý Zombieland má prostě koule. ()

E lan

Tak trochu mlácení prázdné slámy. Ničím zajímavá záležitost bez extra nápadu, trochu násilně dodávaného humoru a jen pár vyloženě dobrých scén. Prostě trojku už prosím ne... ()

Withree

Jednohubka na nedělní večer. Zombieland dvojka běží po stejné cestě jako první díl, akorát ten scénář je nemastný neslaný, spíchnutý horkou jehlou. Jediné štěstí je, že stopáž se pohybuje pod dvě hodiny a film uteče dost rychle. Co se týče postav, tak chemie mezi ústřední čtveřicí stále funguje, ale tou hlavní královnou je pravá blondýnka Zoey Deutch. Vše, co vypustí z pusy, promění v komediální zlato. Plus samozřejmě potitulková scéna alá Day One feat. Bill Murray. ()

gemi

Čtyři, ale jenom v návaznosti na jedničku, která byla výrazně lepší. Samostatně by to byl průměr. Pořád je to sranda, ale místy to jde se sebeironií/sebeparodií na hranici únosnosti. A závěrečné cameo Billa Murraye je kouzelné. ()

bearmeedek

Film si drží stejnou úroveň, jako jednička. Holky za těch 10 let povyrostly a dělají dospělé věci. Jako parodie zombíckých filmů se to dá. ()

Inozuka

Hodně zábavné ... hned v úvodu vás ta paní od Columbia pictures navnadí, aby Master of Puppets jako soundtrack k zombie masakru ukázal, že tohle fakt povalí jak odbržděnej náklaďák. Vtipné popkulturní odkazy, bouchačky, hezký holky, návštěvy bizarních míst, Bill Murray a hlavně kosení zombies na tisíc způsobů. Koho by tohle mohlo nechat chladným? ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)