Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Anderton

Málokedy sa mi pri mainstreame stane, že docením kvality filmu až časom. Väčšinou je to naopak, pozriem nejaký zábavný výplach a viem, že nie je ďalej o čom premýšlať. Limitless nie je až tak prvoplánovo strhujúci, chvíľami som sa začínal trošku aj nudiť, ale po jeho skončení zostal vo mne pocit, že mi tvorcovia aj niečo chceli povedať (samozrejme že žiadne veľké umenie to nie je). ()

Frajer42

Abych řekl pravdu, tak já se docela nudil. Od velkofilmu tenhle film dělila snad jediná maličkost, celou dobu se opíral o ubožáka. Přesto jako takový tuctový stupidní mysteriózní thriller nechť si klidně slouží. Myslím, že ani větší ambice nemá. Stále nechává diváka koukat až do konce a čekat na senzační pointu, která je ve stylu:,,Život je příliš krátkej na to, abychom zbohatli pomalu." Prostě jsem zde viděl obrovskej potenciál. Frajer bude svůj mozek využívat na 100% páni, ale i takhle výborná myšlenka se dá takhle pokazit, tento film nechť je tomu důkazem. Přesto mi nečinilo větší problém sde dodívat až do konce. * * ()

boshke

Všemi vyzdvihovaná vizuální stránka mne nijak neohromila. Zaujala, leč neohromila. De Niro mne šokoval tím, jak strašně starý už je... S vyzněním filmu mám prostě problém. Samozřejmě, je to fikce, bez potřeby sdělit morální ponaučení, já jsem si však odnesl něco jako "Berete nějakou fajnovou drogu? Je vám po ní dobře? Zhoršují se abstinenční příznaky? Nevadí. Berte ji dál, ono se to nějak vyřeší. A s trochou štěstí se váš mozek vyvine a budete na tripu permanentně, i když nebudete nic brát."... 60% ()

Kothy

Co byste dělali, kdybyste měli prášky, které by neuvěřitelně zvýšily vaše IQ a zlepšily smysly? Bradley Cooper vám to ukáže. Všechno si samozřejmě vybírá svou daň a on se díky tomu dostane do nepříjemných situací... Jsem vědavý na seriál. :) ()

AllShallFall

Špatný film to není. Ale zábavný moc také ne. Celý film se motáme na místě okolo Eddieho, ze kterého chrlí jedno mudro za druhým a to jen když si vezme zázračnou pilulku. Já teda nevím co je na tom dokonalého. Nenašlo se nic co by mě oslovilo. A ani mě závěr nějak nevyrajcoval. Film je pro mě průměr. Shlédnutelný jen jednou. 60% ()

teutates

Mít medicínu co mě v tomhle stylu nakopne? Proč ne? Nic jsem nečekal, nenamlouval si a Bradley mě překvapil v dobrém slova smyslu. "Lek", po kterém je najednou vše hezké a všechno dává smysl, dokonce nebuduje jen spirituálního ducha, no dokonce podporuje mozek a to hned na 120%. Být, či nebýt? To je otázka, kdo mi odpoví? To je vše, na co se bez té zasrané pilulky zmůžu a mám z toho husí kůžu aaaa 7/10 ()

oje

Hravý a sympaticky dynamický příběh bez očekávání nášupu kvality vděčně pobaví. Scifi zápletka naštěstí zdaleka není tak přehnaná, aby při vstřebávání děje násilím nutila přivírat oči. Navzdory svému názvu tak film netlačí žádné zhovadilosti a i ta zdravá dávka tvůrčí scifi fantazie přirozeně zapadá pod tíhou svěží a zábavné formy zpracování. Akurátně namýchaný mix akce, thrilleru a nadsazeného nápadu se tak pro nenáročný večer ukázal jako překvapivě dobrá trefa. ()

swamp

Ano, uvědomuju si, že film stojí a padá na jediné věci.. a tou je scénář. A přestože ten v Limitless není tím nejlepším, je tato skutečnost tak dobře zaobalena 'cool' hávem, 'cool' pilulkou a Coo'l'perem. :) A mně to protentokrát stačilo a navýsost jsem si to užíval. :) ()

Okara

První minuty by se bez alespoň přibližné znalosti o ději daly přirovnat k začátku většiny romantických filmů. Spisovatel v krizi, hroutí se mu vztah, sexy sousedka od vedle. Tím víc pak diváka zaujme, co se bude dít po nástupu "enzetka". A je to parádní. Limitless mi přišel subjektivně jako moderní Trainspotting. Všechny pozitivní účinky a dopady na jedince, samotný průběh vzniku závislosti, zakončený i stinnými stránkami. Tak to má u drog být, to je první největší výhra. Ta druhá je ovšem samotná forma. Režisér si s potenciálem intoxikace vyhrál náramně a na plátno plácl i pár těch es. Sázka na Coopera byla sázka na jistotu už z toho důvodu, že díky jeho vlasům z něj mohou tvůrci udělat co chtějí. Od bezdomovce, přes elegána po multimilionáře. Abych jen nechválil, dějová linka s De Nirem mi přišla dosti nezáživná a klidně bych ji upozadil na úkor jiné. Mírné zklamání ovšem bohatě vynahrazuje scéna o přemítání nad sebevraždou, kdy jsem nehty málem rozdrápal sedačku. Zakončení neurazilo a já jsem s Burgrem spokojen. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

Ant

První film tohoto roku, který jsem si v kině opravdu užila se vším všudy. Výborný námět, docela chytrý scénář a skvělé obsazení. Některé skutečnosti sice působily poněkud nedomyšleně, ale celkový dojem z filmu nijak výrazně nekazí. Nicméně Limitless je především audiovizuální lahůdka a při pohledu na něj se 3D technologie krčí poníženě v koutě. ()

mil@n.fanatik

Velmi solidní mysteriozní thriller, který určitě nenudí a nezklame.. Jen jsem čekal, že film bude s velmi nadějným a zajimavým začátkem trošku lepší... Už to bylo po polovině takové dohrávání... Škoda, protože kdyby film pokračoval tak, jak po první půlce, mohlo by to být i na 5*, takhle ale pořád pěkné 4* a celkově spokojenost.. 80% ()

predators

Zdá se mi to, nebo je zde opravdu nevyužitý potenciál?! Za ty dvě hodiny šlo vyždímat z tolika pilulek mnohem víc. Chtělo by to něco, co by člověku vyrazilo dech, což by s takovým hereckým obsazením a námětem neměl být problém. Jenže sledujeme pouhé balancování mezi genialitou a totálníma sračkama. Vysvětlení některých hádanek je dost triviální a chyběl mi alespoň náznak překvapení. Ano, u tohoto tématu bych si překvapení uměl představit ve VELKÉM. Kamerové hrátky...vcelku povedené a neokoukané. Bradley Cooper ještě chvíli bude pilovat na svém hereckém talentu a pak možná utáhne něco podobného i sám. Zatím na to nestačí. 67% ()

Slartibarkfast

Velmi svěží překvapení s nápaditou myšlenkou. Představte si, že jste naprostá nula, která se pokouší o spisovatelský průlom, ale jste líní jak veš. Jednou si to tak trousíte ulicí a potkáte starého známého, který vám nabízí řešení vaší mizerné situace malým zázrakem. Pilulkou "vitamínů". Bradley Cooper je neznámý herec, který zřejmě po tomhle výkřiku na herecké scéně upoutá větší pozornost a budeme ho vídat častěji, jelikož zde zahrál velmi dobře. Prakticky táhl celý film a i De Niro byl poněkud průhledný a nevýrazný. Bavil jsem se, i když to beru jako negativní vliv na mládež, tkvící v podpoře braní drog. Chcete se cítit líp? Vezměte si prášek. Také bych předpokládal, že se svým "darem" vynaloží trochu jinak, jelikož genialita se spíše vyznačuje touze po dosažení vyšších cílů a ne tak povrchním uspokojováním potřeb. Ale asi je to dáno povahou jednotlivce. Konec byl takový lehce trapný, ale beru to, jako typicky americký styl. Inu, oddychový film s rychlým tempem, který neurazí, ale ani příliš nenadchne. Nadprůměrných 75%. ()

nascendi

Dobrý námet a zaujímavý začiatok sľubovali mnohé. Lenže scenáristovi došli NZT a na na filme to bolo vidieť. Bolo treba vypnúť logiku a iba sledovať, k akým dejovým eskapádam sa uchýlil. Film, ktorý mal na viac sa postupne menil na gangsterku s drogovým podtextom, ktorej záver bol žiadaný, hlúpy a škodlivý. Ale určite prispel k tomu, že film tróni v prvej dvojstovke najobľúbenejších filmov. U mňa ho do mierne lepšieho priemeru vytiahli iba herci. ()

nash.

Příběh o inteligenci a drogách, ve kterém kupodivu nevystupuje jediná kladná postava. Výborný námět, dramaticky postavený na faktu, že po droze sice rostou nové synapse a analytické myšlení řadí na raketovou rychlost, sociální inteligence i charakterové vlastnosti však zůstávají na původní úrovni, což z člověka vytváří skutečné monstrum. Tento motiv je však pouze konstastován a zůstává zcela opomíjen a nevyužit, takže to nakonec zase skonči jako obyčejný thriller plný honiček, zlých chlapů a rvaček o pilulky. Alespoň ho občas ozvláštní kamerovými hrátkami se zoomem a barvami, abychom viděli jak bychom viděli, kdybychom taky zapnuli mozek. Škoda námět měl našlápnuto vykročit ke strhující originální podívané. ()

Ratemus

myšlenka zajímavá, nicméně je to tuctový ničím zajímavý příběh, podíváte se a za pár hodin zapomenete, o čem to vlastně bylo ()

Slarque

Dobrý námět, ale na scenáristu ty prášky zřejmě nezbyly. Většinu filmu jsem si říkal: „Jsi skoro všemocný. To tě nenapadne nic lepšího, než tohle?“ Ale je to velice americké. Prostě se budu snažit mít co nejvíc peněz. Až samotný závěr to trochu vylepší, ale to už je příliš pozdě. Takže u mne promarněná šance. ()

Rocky62

Lehce nadprůměrný blockbuster, který i přes svůj otřepaný námět zaujme netradičním závěrem a zajímavou vizuální stránkou. B. Cooperovi byla role ambiciózního Eddieho šitá na míru a malá rolička De Nira taky potěšila. Pokud už má někdo NZT na prodej, ať napíše do pošty. Díky. ()

Happens

Máte zkouškové, jste plní beznaděje z nadcházejících zkoušek a ztratili jste důvěru ve svůj mozek? Tohle je film, který umí vytvořit sugestivní pocit, že limity mozku opravdu jsou stanovené jen námi samotnými. Tedy o tom film samozřejmě není, nicméně je to nejutkvělejší pocit, který mi zůstal. Thriller o opravdových možnostech člověka. ()

PF 2017

PF 2017