Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

A.L.E.S.

Další překvapení roku! Zpočátku jsem filmu moc nedůvěřoval, ale nakonec jsem hltal každé slovo. Už jen ta myšlenka, že svůj mozek zanedbáváme a nedokážeme využít jeho plný potenciál, je poměrně děsivá, ale lidstvo si na to nejspíš zvyklo. Kromě Eddieho Morry. Jeho mozek i role jedou na plné obrátky a dává ostatním co proto. Příběh je krásně propracovaný a nemusí dosahovat žádný superefektů, aby se jednalo o sci-fi, které dokáže zaujmout dějem. A bude se vám zdát, jako kdyby Bradly Cooper hrál jednu a tutéž postavu a zároveň někoho jiného. Existují drogy všeho druhu a upřímně by mě zajímalo, jestli by dnešní narkomani chtěli drogu, která by z jejich mozku naopak neudělala zeleninu. ()

skrblik007

Z námětu a hlavní zápletky (i těch vedlejších) se dalo vytěžit občas víc. Skoro to vypadá, jako by tvůrci (především pak scénárista) ani nevěřili tomu, jak ohromný potenciál to má. I tak je ovšem Limitless velmi nadupaný thriller s vynikajícím drivem, zajímavými zvraty a sympatickým hrdinou. ()

Ryuuhei

Slušný, zábavný filmík, který by podle všeho měl realisticky simulovat, co by se stalo, kdyby se člověku otevřela mysl na 100 %. Tedy, budeme-li brát teorii 20% funkce mozku vážně a bez pochyb. Taky by se mi taková droga hodila... Ale co se dá dělat, musel jsem tenhle komentář sepsat ve své primitivní formě. ()

Lachtaan

Jeden z těch obecně nejoblíbenějších filmů o drogách jsem viděl rozkouskovaně už kdysi dávno, ale s absencí celistvého zážitku a s mým tehdy ještě nízkým věkem na hlubší pochopení jsem nemohl Všemocného považovat za zhlédnutého. Nyní jsem konečně napravil a přestože jsem čekal o něco údernější počin, zklamán neodcházím. S Bradleym je totiž radost sledovat téměř cokoli. [viděno na Voyo 29.3.2021] ()

Qitek

Jak se říká že čas prověří kvalitu? Tak tohle byla už tak trochu píčovina ve své době, že jo. No a dnes je  to píčovina ještě větší. Těžký tři po těch 11 letech. ()

terunka003

Nápadité, originální, neobvyklé, inteligentní, kariéristické, useklé prsty × ukecané. Výborný nápad o droze, která vám umožní používat celou kapacitu mozku. To způsobí následně kariérní růst, růst finančního konta, růst popularity a také závislosti a blížící se smrt. A jak tomu tak bývá, v patách jsou vám dvě skupinky lidí, kteří vám jdou po krku. Film má i přes všechny ty dialogy a monology celkem švih, neustále se něco děje. Herecké výkony fajn, hudba velice dobrá, kamera taky dobrá. Prostě film, který stojí za to ho aspoň jednou vidět. ..taky bych potřebovala takový prášek, to by bylo supér.. ()

marvan

Všemocný se dá číst taky jako zašifrovaná historie jedné drogové závislosti. Ne každá zkušenost s drogou musí nutně skončit didaktickým příběhem dětí ze stanice Zoo, spousta lidí se prostě naučí s drogama vycházet. Na mainstream nečekaně poctivý pohled na obvykle démonizované téma. ()

rowdys

Podarená žánrovka s miestami povedomou šablónou, ale tak chytľavo zrealizovaná, že vás vtiahne do desiatich minút i vďaka myšlienke, s ktorou sa pohráva a nad ktorou sa dobre sníva. Cooper hlavnú úlohu potiahol bez problémov, bolo príjemné vidieť De Nira konečne v niečom solídnom a Burger si celkovo zaslúži slovo vďaky za film, ktorý diváka nepovažuje za blbca, ale pozná hranice odkiaľ pokiaľ trvá oddychová zábava. Až je mi ľúto, že som ju prepásol v kine. Odporúčam aj zaujímavý pesničkový soundtrack. Viac takýchto chuťoviek, prosím. ()

DonHUS

Zhruba první třetina je hodně povedená, pak se ale iluze o chytrém filmu začne bortit. Spousta věcí začne haprovat, objeví se nelogičnosti, nakousnuté vedlejší linie se buď ignorují a nebo se vyřeší tím nejtriviálnějším způsobem. Je to škoda, protože potenciál tu byl velký, jeho zpracování ale zůstává někde na půli cesty. Slušná zábava, ale nic víc. ()

Beky

Ke konci bylo vidět, že zdramatizovat finále nese v sobě několik scénaristických berliček, které se vysvětlí jednou větou. Za to body dolu. Jinak příjemná oddechovka s příjemným hereckým obsazením. Pro mě solidních 70%. Něco na úrovni Unknown. ()

Pavlínka9

Film si pohrává s výbornou myšlenkou, že nic není zadarmo, že za všechno se musí určitým způsobem platit. Hlavní hrdina už byl v určité fázi života, že byl ochoten tuto podmínku přijmout a využít "nového způsob života"...Pro mě je film vydařený, i když mi tam "něco" neidentifikovatelného chybělo... "Co byste dělali vy?" Otázka, která z celého filmu přímo vyzařuje...Já mám jasno, co vy? ()

ivan bohatyr

Až na nějaké nesmysly, docela zajímavé. Některé se sice v průběhu vysvětlily, ale něco mi pořád hodně nesedělo, např. že výkonnější mozek, podle mě snad zvyšuje jen chytrost, jak to může proboha zrychlit reflexy, zostřit vidění nebo zvýšit fyzickou sílu, že sám bez jakéhokoli tréninku, jen díky filmům, zmlátí 5 chlapů. Už takový trochu x-men. Nebo jak to, že si supermozek hned nespočítal, že mu dříve nebo později ty prášky dojdou, to mě napadlo hned jako první a to sem žádné NZT neměl. Zajímavá, ale docela nedomyšlená kovbojka, asi to bylo celé jen placebo. ()

KitFisto

Bradley Cooper je ve formě. Točí poslední dobou dobré filmy a Limitless je dalším z nich. Čekal jsem trochu něco jiného, takže mě limitless hodně překvapil. Opravdu dobrý nápad, který je velice příjemně sfilmován. ()

Maki89

rozhodne zaujímavý nápad... a vôbec to nemalo zlé spracovanie... Bradley Cooper slušný, od De Nira by som čakal ale viac... celkovo príjemná jedohubka...7/10 ()

noriaki

Americká pohádka o potenciálu ukrytém v každém z nás. Příběhem příliš neoslní, ale je vizuálně nápaditá, svěže natočená a moderní. Klasický odpočinkový film u nehož se nedoporučuje přemýšlet, ale mechat se opít rohlíkem. ()

Thommie

Tak tohle je úžasný... brilantní film... škoda, že takový "pils" nejsou... i když někteří se bez nich obejdou :P Precizní filmařina a Bradley Cooper s nepřirozenou barvou duhovky hrál více než skvěle. Možná měl tentokrát NZT. ()

Bobik9

Velkolepý nápad! Originální film a jeden z taháků roku! Cooper a De Niro! Já jsem z tohoto filmu naprosto unešen! Ani na minutku jsem nezapochyboval, že by to byla ztráta času, protože příběh plyne rychle,s tále se něco děje, je to jako na houpačce. V jednu chvíli se zdá vše ztracenoa najednou je hlavní hrdina pánem světa a takto to funguje celých 100 minut. Nepochybuji o poselství několika skrytých významů a rozhodně si myslím, že i lidem, kterým se takovéto žánry nelíbí se ten film musel páčiť. ()

venison

Inteligentní a lehce zábavná "sci-finka" o tabletkách, které dovolují člověku využít plnou kapacitu mozku.. Fajn nápad, ale skvělé zpracování.. Moc se mi líbily písmenka u Morry v pokoji a super byly i průlety městem.. Motiv příběhu byl zachycen na efekt a poněkud bez hloubky.. Pokud čekáte nějaké pocity a rozhřešení, tak tento film nic takového nemá.. Príma relax.. Mám radost, že se Bradley Cooper ukázal i někde jinde než v romantických komediích a Robert De Niro ukázal, že má na víc, než na další díl "fotra".. ()

PF 2017

PF 2017