Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

deric

American dream v novém kabátě, ale zdá se, že to amíky stále baví. De Niro už nám teda dost zestrárl, ale každopádně podal výborný výkon. Zpočátku strhující příběh, výborná kamera, krom průletů mezi vším obraz mění barvy podle nálady hlavního představitele, kterého skvěle zahrál Bradley Cooper. Co více si přát? Snad jen trochu více pilulek pro scénaristy, aby to příště dotáhli do konce. ()

VvV14

Bradley Cooper se teda předvedl. Tohle mu sedělo jako nic předtím. Vážně netuším co k tomu říct protože mě to nadchlo. Snad jenom otázka. Neví tady někdo kde seženu ty vitamíny?? ()

wOOzIe

Dobře obsazené, zajímavě natočené. Tento film rozhodně neaspiruje na film roku, místy je nedotažený a podobnou pilulku už jsem také zahlédl v jiných filmech, ale můžu říct , že mě tento film skvěle zabavil. Příběh kolem pilulky je až na drobnosti výborně dokreslen a nakonec vám vyleze film, který vám možná zlepší, možná ponechá, ale rozhodně nezhorší náladu a donutí vás se zamyslet.Příjemný nadprůměrný filmy do pohody se skvělými herci včele... Vřele doporučuji ()

beso74

Chytrý film o tabáčiku chytráčiku... len som nevedel, že aj ten ma nejaké vedľajšie učinky.. :D Škoda že tvorcom došli jeho zásoby tesne po úvodných titulkoch a oni to museli nejako zvládnuť so svojou (pod)priemernou inteligenciou... ()

hero_bk

Takový Requiem za sen roku 2011 - hlavně tedy úplně úžasným vizuálem - rychlé střihy, superrychlé průlety metropolí (Jak udělali ty průlety vnitřky aut??), ale i výborným, smysluplným dějem. Vyznění je sice úplně jiné, než u Requiemu, ale o nic horší... Prosím Oskara za efekty :) ()

P.H.

Tak já nevím... Koukalo se na to dobře, v podstatě až do konce jsem se nenudil, ale... Závěr vypadá, jako když scénáristovi chvilku před dopsáním zavolali kamarádi, ať s nimi jde na pivo a tak to holt zašudlal co nejrychleji. Trochu zklamání. Též jsem se neubránil úvahám nad tím, proč ten někdo, kdo tablety vyvinul (ne, nemám na mysli Apple:) ), si nechá jen tak zmizet pomalu roční dávku, a nepídí se po ní? Proč nechává hlavního hrdinu řádit na finančních i jiných trzích, aniž by zasáhl? Musí mít přece sám dostatečný přísun k účinné látce, aby všechny anomálie jí způsobené dokázal vysledovat. A tak dále a tak dále. Tyhle a podobné otázky, které se mi po dokoukání honily hlavou, srazily hodnocení na dvě hvězdičky. Třetí přidávám, protože jsem se téměř až do konce dobře bavil a kdybych byl poté neopatrně nepoužil mozek, vylezlo by to na čtyři :) ()

Alojs

Přestože svižně odsejpající, ve své podstatě docela roztříštěné a ne až tak snadno uchopitelné (snímek představuje hojně pohnojenou půdu mnoha nezodpovězených otázek). V každém případě jednoznačná oddechovka, u které je namáhání mozkových závitů nežádoucí. Ocenění si zaslouží závěr a poněkud zvrácené heslo tvůrců: "Drogy jsou fajn, hubu si natluče jen ten, kdo je přestane brát." K čertu s očekáváným moralizováním. Tolik filmů napravovalo společnost, tenhle s ní tak nějak... splývá. Fajn záležitost na jedno zkouknutí. 7/10 ()

departed

Burger oplývá osobitým režijním stylem (to se jen tak nevidí, v poslední době tu bylo tolik šablonovitých filmů, že se chtělo až blejt), k čemuž mu napomáhá i chytrý scénář, ne-li dokonalý (to není žádný), protože i tady se našly nějaké výtky. Dále taky adekvátní Cooperův výkon (ta proměna je až pozitivně zarážející, že celá působí tak uvěřitelně, i když v reálu je to vlastně nepředstavitelné) a hypnotická hudba, která umocňovala jak akční scény, tak i scény ve kterých si hlavní postava uvědomuje podstatu léku/drogy, nebo i při volném voice-overování. Přítomnost Nico Bellica z GTA IV byla sice spíš na obtíž (myslel jsem, že herec je rozený rusák, ale je to anglán, takže mírný respekt za napodobování ruskýho přízvuku, i když to už dneska vlastně umí každej druhej), ale příběhově tam zasazen nejspíš být musel. A ten kaďo, jak furt někoho honil (ve smyslu chytit někoho, ne to druhý) byl trochu k smíchu - takový starý němý běžec s výdrží. Já bych Limitless rozhodně ocenil, takhle nápaditý film tu dlouho nebyl. ()

xpantherx

Prva tretina filmu je zaujimava a ako tak ma vtiahla do deja. no ostatok bol nemastny, neslany. Na to, ze hrdina je ako DaVinci alebo Tesla na desiatu, tak niekedy to skor vyzera akoby mu par koliesok v hlave chybalo. Celkovo ma to v polovici prestavalo bavit a koniec ostal nejaky nedokonceny. 65% ()

Uter123

Vezmite si to po čom ľudia už odvekou túžia, prirátajte si k tomu priam inovatívne kamerové riffy a zožente herca neokukaného diváckym publikom. Vznikne vám z toho príjemná jednorázovka ktorej však čaro vyšumí po 2 hodinkách dopozerania. Nato aké chváli som okolo toho počul som čakal viac. Zostal mi iba pocit, že som sledoval film čisto hrajúci na efekt ako na slEDPPCôV-SKALO,dlas. ()

godspeed

Limitless a Drive = bezpečně dva nejlepší filmy roku 2011, co jsem doposud viděl. V obou se snoubí "ultra charismatická" hlavní postava společně s velmi zajímavým příběhem, fantastickou kamerou, střihem, barevným zpracováním, hudbou a zvukem. ()

dwyane

Tam, kde Všemocný končí, některý filmy začínají...Nesmí se od toho filmu moc očekávat, pak splní svoje. Velky plus za kameru po slupnutí pilulky, to je úlet. ()

Maniik88

Slušný film, Cooper to zahral presvedčivo, kamera super, scenár do takej polovice tiež, Anna Friel nič moc. Niečo tomu chýbalo aby som povedal WAU, nejaké drobnosti neboli dotiahnuté, ale ide v podstate o nadpriemerný thriller a oplatí sa vidieť. Možno chýbal nejaký vyšší cieľ, možno nejaká lepšia zápletka, škoda. ()

Izz

Je vidět,že Neil Burger je minimálně velmi slušný realizátor a docela ráda bych od něj viděla film,kerý nebude potápět scénář.Protože stejně jako Iluzionista (a ještě více) je Všemocný skvěle vypadající film,který ovšem ztrácí důležité body u diváků pro svou hloupost a nulové doznívání.Na ten film jsem zapomněla tak tři hodiny po zhlédnutí,přitom si teď,když píšu komentář,uvědomuju,že se mi na něm relativně dost věcí líbilo.Na víc než průměr to každopádně jen režijní zručnost nevytáhne a doufám,že Burger si příště vybere látku,která bude více odpovídat jeho talentu a schopnostem.Bradley Cooper u toho o všem může být též,protože se na něj kouká stále líp a líp. ()

narthasia

Dala by som 4 hviezdičky za úžasnú kameru - tie jazdy zmeny priestoru a napr cez tie zrkadlá - jednoducho skvost, nádhera. Ale ako na ten záver WTF??? proste nemám slov. Totálne to ten film zabilo a s ním aj zážitok z filmu. ()

andulasafarova

Příběh o tom, jak týpek se všema vyjebal. Hm. Jednoho by napadlo, že tak vysoká inteligence a míra poznání přivede k jakési změně myšlení. Ale ne, my superchytří si vyděláme bankovníma machinacema a půjdem do politiky. ()

PF 2017

PF 2017