Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

hladass

Dosti atmosférický kraťas v duchu japonské školy, který má slušný potenciál vyvolat lehké mrazení v zádech... Dneska určitě hodím oko na celovečerní film... Snad mě nezklame... ()

Okara

Jeden z těch velmi vydařených krátkometrážních atmosférických horůrků, kde se překvapivě nesází na lekačky, nýbrž paradoxně hezky pomalé trhané přibližování realisticky zpracované maminky. Tedy né že bych těm dvěma děvčátkům záviděl. 80% ()

korbitch22

Lahůdkový atmosférák, za 3 minuty mě Muschietti dokázal pořádně napnout, až jsem i rožnul světla.S napětím očekávám celovečerní verzi na kterou jistě vyrazím do kina.Snad to nebude zklamání jako Sinister. 80%. ()

honajz

Jako sorry, to bylo všechno? Pointa vyčpělá už před dvaceti lety a jediné, co je zajímavé, je skutečnost, že to vypadá až na ten jeden střih jako v jednom záběru. O nějaké atmosféře bych ani nemluvil, prostě klasický dům s točitým schodištěm a několika dveřmi a jedno baf. ()

anderson

Možno, že celovečerák bude dobrý, ale hodnotiť trojminútovú sekvenciu, ktorá sa tvári ako súčasť väčšieho celku takto vysoko ? Pripadá mi to ako keď voľakedy na FUN rádiu vymysleli súťaž založenú na jednoduchom, ale neúčinnom princípe. Moderátor povedal do éteru pointu a poslucháči mali vymyslieť vtip. O tom, že výsledky boli od humoru dosť vzdialené nemusíte absolútne pochybovať ... (3.3.2010) ()

Pítrs85

Paráda, tady jsou ty tři minuty zatraceně málo, ale i tak dokáží spolehlivě vystrašit. Krásnej vizuál, ještě lepší hudba, asi si půjdu vyměnit spodní prádlo... ()

SOLOM.

Další skvělý španělský zářez do hororového žánru. Tentokrát jim k tomu stačily pouze necelé tři minuty. Atmosféra je opravdu nabitá napětím a mrazivostí, zvukový doprovod téměř geniální a herecké výkony + triky na slušné úrovni. Podobné věci já můžu. ()

eraserhead666

Viděno na BXM2012 s tím, že se podle toho točí už celovečerák. No tak na něj se teda fakt těším, protože během těch tří minut tohohle kraťasu se mi půlky velmi silně až nepříjemně sevřely hned dvakrát. Skvělá práce. Vlbec mi nevadilo, že nerozumím, co si ty španělský holčičky mezi sebou povídají, ale ono to vlastně bylo jedno, celková atmosféra tohoto krátkého švihnutí ostnatým drátem přes tvář, to říkala za ně. Paráda. Doslova tři minuty napětí a strachu. Chci vidět ten celovečerák! ()

ScarPoul

Veľmi podarený kraťas. Del Toro vždy mal a bude mať cit pre creepy príbehy. Som zvedavý aký bude celovečerák, ale táto dvojzáberová jednohubka aj keď strašiaca celkom konvenčnými prostriedkami - potešila. ()

Litsarch

Atmosférou moc hezký kraťas, který i v tak malé stopáži dokáže vylekat. Sice mi to přišlo jaksi nedotažené, ale asi už tenkrát zamýšleli z tohoto udělat celovečerní film a proto je to takové, jaké to je. Jen jsem nepochopil, proč si holčička bere s sebou v takové situaci akvárko, když ho za okamžik v úleku rozbije o zem. ()

hous.enka

Inspirace k filmu Mama mě docela zaujal - zejména akcí s akváriem (wtf?) a pak samozřejmě maminkou, která se chce přivítat se svými dcerkami. Je celovečerák opravdu natočen v podobném duchu? ()