Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

Eliott

Hned po filmu jsem si pustil i toto krátké videjko. A jsem velice překvapen, jelikož jsou to pouhé 3 minuty a stále z toho běhá mráz po zádech. Takovou atmosféru často nevybuduje 90-ti minutový film. ()

J*A*S*M

Povšimnutí hodný atmosférický snímek s náběhem na zamrazení v zádech. Člověk tak nějak celou dobu (respektive tři minuty) čeká, že ho to na konci něčím dostane, ale bohužel - zůstalo jen u toho náběhu. V chystaným celovečeráku snad míč skončí v bráně. ()

tron

Ja neviem no, zrovna extrémne moc sa mi nechce hodnotiť kraťase a keď už, je možno trochu čudné udeľovať im až 80%. Na strane druhej... prečo nie :-) Mama sa dočkala solídneho celovečeráku, no už krátkometrážna predloha je značne dobrá. Samozrejme na ploche pár minút nemožno príliš hodnotiť herecké výkony, či nedajbože scenár, ale kraťas v pohode zvláda znepokojiť, šokovať a vydesiť. A o to predsa v hororovom kraťase ide, nie? ()

flanker.27

Nebudu psát komentář, jehož čtení by bylo delší než film. Jak málo stačí, když se to umí. Kam se hrabe 99 % hororové produkce. K vidění tu. Upřímně je to o dost lepší než pozdější celovečerní verze, která původní nápad dost rozmělňuje. ()

choze

Souhlas s FateKEEPERem. Sice to na velmi malém prostoru dokáže napnout a zamrazit, ale samými provařenými prostředky. Navíc to ani nemá příběh, je to jen situace. ()

Aluska88

Krátkometrážní hororový snímek, ve kterém se lze bát i během tří minut? Ano, je to možné. A přesně to dokazuje Mamá. Krátké filmy mám ráda. A ty hororové asi ze všech nejvíce. Při tomto jsem byla neklidná, s hodně rychle bušícím srdcem, již od začátku. A to jsem neměla absolutně ponětí, co je oním základním, děsivým prvkem, a z čeho že mají ty dvě holčičky strach. Pak se objevila Mamá a v ten moment jsem zjistila, co je s ní v nepořádku. Její vzezření mi nápadně připomínalo jistou černovlasou dívku, která má co do činění s temnou studnou. Velmi atmosférické, děsivé a zneklidňující. ()

3DD!3

Dobrý nápad z kterého v závěru (zvlášť pokud nevíte do čeho jdete) pěkně zamrazí, přitom následné reflexi o nic tak strašného a zásadního nejde. Forma i obsah na vyrovnané a lehce nadprůměrné úrovni. ()

castor

Tříminutový krátkometrážní kousek Mamá argentinského režiséra Andrése Muschiettiho nabídl dostatečně atmosférickou a znepokojivou půdu pro to, aby mohl producent Guillermo Del Toro podpořit vznik celovečerní hororové novinky. Dvě sestry, točité schodiště a duch zemřelé matky. A divák zažívá tříminutovou spokojenost!! ()

MM_Ramone

Španielsky snímok "Mamá" je silne atmosferický, nepríjemne desivý a zručne technicky spracovaný krátkometrážny horror. Natočil a zrežíroval ho v roku 2008 mladý argentínsky filmový tvorca Andrés Muschietti. Tento krátky film je predzvesťou celovečerného duchárskeho horroru "Mama", ktorý Andrés vyprodukoval spoločne so svojou sestrou Barbarou o päť rokov neskôr. V oboch prípadoch sa jedná o kvalitne odvedenú prácu. **** ()

-bad-mad-wolf-

Možná jsem nenažraná svině, ale dát téhle srandě po plejádě asijských duchařin více než dvě hvězdy by bylo hororové rouhání se. Bezpříběhový klip nabízí dvojí klišé - nepřirozeně rozpohybované strašidlo a jeho otravnou digitvář. Uvidíme, jak bude fungovat celovečerák, jelikož obdobná témata fungují pouze v poctivě budované atmosféře a táhlém napětí. Tmavým filtrem proceděná tříminutovka postrádá prakticky všechno, co by jí mohlo činit zajímavým. ()

juta

Tak tohle už jsem párkrát viděl a pokaždé mě strašně zamrazí, že z toho mám dokonce husí kůži. Ta rychlá chůze je opravdu strašidelná. Edit: celovečerák se nakonec povedl, takže tento kraťas nepotopil. ()

Madsbender

Horor so silným napätím a atmosférou predchádzajúci minuloročnému celovečeráku už teraz dokázal privodiť rovnaké pocity a dojmy. Snáď to bude u kompletného snímku rovnako. ()

2-Xtreme

Filmové kraťasy mám rád, obzvlášť tie hororové. Výhodou takýchto kraťasov je taká, že v tej krátkej stopáži uvidíme naozaj len to najlepšie čo žáner ponúka a ak sa podarí tak aj pointa filmu dokáže niekedy potešiť a prekvapiť. Inak povedané, vôbec vás nemusí zaujímať či by v celovečeráku bol ostatok stopáže len nudná omáčka, ktorá je okorenená o záverečnú scénu či úvodnú scénu, ktorú sme mohli vidieť napr tu. Tento španielsky počin má hneď od úvodu skvelú atmosféru, len škoda toho nevyvrcholenia resp. lepšieho vyvrcholenia. Potenciál to má, ale či by tomu celovečerák prospel si nedovolím tvrdiť. ()