Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Duotone28

Mr.Statham je už zárukou priemeríku, tak ani neviem prečo som sa do toho pustil. Asi kvoli De Nirovi, ktoremu na stare kolena tiež už veru moc karta nejde, nazdar ()

FilmFan24

Prvotní nadšení z herců jakými jsou Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro a útěkář z vězení Dominic Purcell mě zkazil fakt, že po shlédnuté první hodině nejenom mě doma připadalo, že film hraje už hodiny aspoň tři...Přitom výborné obsazení, slušná akce a úderná hudba. Fakt nevím proč, ale celé mě to přišlo jaksi natahované a v konečném výsledku nemastné neslané... ()

TominoLa

McKendry má plus za De Nira. Už jsem se pomalu smiřoval, že ho v dobré akci neuvidím. Omyl. Tady s bouchačkou válí a dokazuje, že to má pořád v sobě. I těch pár minut mu stačilo k tomu, aby strčil Stathama do kapsy. Elitní zabijáci se jinak nerozjížděli špatně, ale druhá polovina už šla dolů. 6/10 ()

Foma

Elegantní akční film, ve kterým je spousta času, charaktery jsou vykreslovaný s požitkem, máme možnost si k nim najít cestu, oblíbit si je. Má to správnou atmosféru, charismatický hrdiny i padouchy. Asi se i v Hollywoodu unavili tim závratným tempem a závratnou akcí a touží po něčem normálnějším, lidštějším, po možnosti v klidu se nadechnout a vydechnout :-). Owen je týpek! ()

Skip

Jde spíš o průměrný akční film, v němž hráli herci s velkým potenciálem, který ale nebyl využit. Nicméně jako nenáročná podívaná se to dá použít. ()

dee-key

Je pravda, že je to dost dlouhé. Ale zrovna u tohohle filmu mi to nějak nevadilo. Pořád bylo na co koukat. Chlapy po sobě jdou přes půl světa, občas se servou jako koně a když ne, tak po sobě střílí. No a ti co přežijou se zase honí přes půl světa. Je to akční, je to konspirační, je to béčkové a je to sranda. Seems legit... ()

Cl3ricK

Přesně na pomezí 3 a 4 zářezů, protože 3 je málo a 4 zase hodně. Plusy: bitka Stathama s Owenem, De Niro, různé britské akcenty a samosebou Stathamovo salto. Mínusy: je to dlouhé, trošku moc ukecané, ale hlavně překombinované. Jednou hraje Owen na tuhle stranu, pak na tuhle a nakonec na tuhle. Mít to hoďku a půl, méně keců tak to je jasně v červených číslech, takhle to jsou jen lepší 3 hvězdy. ()

Fíla

Výborná role pro Stathama, ovšem bez ideálního scénáře. Vlastně je to průměrný akční film s pár hvězdami. Statham zazářil, což bylo všechno. Tak nějak nevím, jestli tyhle filmy jsou zbytečné nebo ne. Protože každý chce natočit nějaký brilantní film. Když už to má být Jason Statham, čekám výborný akční film s jeho výbornou osobností. Budu čekat dále. 6/10 ()

kagemush

Vymazlínkovaný detaily konce let sedmdesátých a začátku osmdesátých (ach ty kotlety,kníry,muzika,bobři drny výpotky,pankáča bary,apod.),chaotická akce,herci co nevědí nic,protože jim rejža evidentně nic neřekl a příběh děravej jak někteří umrlí tamtéž.Nuda. ()

buchli

Začátek slibný, herci dobří, ale pak se to tak nějak utopilo v příliš-stupňové zápletce a ne a ne to skončit... Škoda. ()

lekr

Příjemné akční béčko, které sice nepřináší nijak objevnou zápletku, ale díky solidnímu scénáři a dokonale obsazenému tandemu Statham - Owen neuráží a příjemně pobaví. Snad jen kdyby si tvůrci uvědomili, zda chtějí vytvořit ryze akční film nebo politický thriller podle skutečných událostí. Snímek se sice snaží být obojím, zamrzá však někde na pomezí a po jeho konci jsem se nemohl zbavit pocitu, že se z příběhu dalo vymáčknout víc. I přesto ale zůstává skvělou odpočinkovou podívanou, ke které se budu rád vracet. ()

SallyZen

"Kurýr" dostal další (ne)čistou prácičku a byli jsme svědky, že se historie opakuje. Zase na něj ušili podraz. Ale jako vždy se z toho jinak skvěle hrající Jason dostal. Tentokrát mu byl parťákem De Niro, který měl víceméně(spíš méně) docela malou roli. Párkrát si vystřelil, jednou někoho zmlátil, ale nic víc. Pravdou zas je, že i přes jeho věk je vidět, že má elánu na rozdávání. Tentokrát, ale pro mě nejlepší postavou tohoto filmu je Clive "The Hire" Owen. Výborně mu tato role seděla. Samozřejmě zatím vychvaluju herecké výkony, které byly na tom asi to nejlepší(+ překvapivě dobrá hudba), ale režie a scénář už trochu kolísali. Například těch drsňáckých keců tam bylo příliš a ty scény s tou Stathamovou dívčinou úplně zbytečné. Zakončil bych to asi tím, že jelikož je to první McKendryho celovečerák, tak si vedl celkem dobře. 70% ()

M.i.k.e

značně nevyužitá šance,kdy tvůrci z výborného obsazení Statham-DeNiro-Owen nedokázali vytěžit ani polovinu toho co by mohli.Akce nevýrazná,děj lehce překombinovaný a celý ten retro 70s look tomu tentokrát moc nesluší...60% ()

Martin741

Kvalitna old school zabava prezlecena v modernom habite roku 2011 a rezirovana Gary McKendrym. Rozjazd filmu je trochu slabsi, ale zvysne 2 tretiny uz slusne odsypaju s dostatkom akcie a slusnymi dialogmi. A slusny zaver k tomu. Akcna Bejkovina, pri ktorej ale treba vypnut mozog. 72 % ()

O´Neill

Poslední dobou mají všechny tyhle novinky stereotypní skladbu - velký potenciál, úžasné herce, perfektní hudbu, přesto však nuda. Killer Elite bohužel nejsou vyjímkou. Dvě hodiny filmu jsou dosti přestřelené, protože je zde nudných scén až žalostně moc, a nějakých silnějších by člověk hledal. Statham, Owen, De Niro tvoří údernou trojici, která funguje. Soundtrack dodává filmu pěkný říz, ovšem co z toho, když je zbytek filmu totální nuda. A je to rozhodně škoda, potenciál tady byl. Sledováno v, spolu s IMAXem, nejkvalitnějším kině v ČR - v K3 Bohumín. A musím konstatovat, že 4k je oproti klasickému Cinestaru 2k zatraceně velký rozdíl! ()

WoWoW

Mám chuť sehnat si zbraň a jít někoho zastřelit. Dokonce vím přesně koho. Byli by to režisér a kameraman tohohle převelice zamotaného filmu. Další věc ze které je mi na zvracení je využití De Nira. Je to herec, co zahraje prakticky všechno, vy máte tu možnost ho mít ve filmu a ze 116 minut mu jich svěříte sotva 8. Fakt bych blil. U Stathama není co dodat on podal svůj standart a nikdo od něho víc nečeká, protože dělá to co umí a mě jeho ksicht fakt baví. A i ostatní herci v čele s Clive Owenem mi přišli na svých místech. Sice mám pocit, že to není úplně marný film, ale i tak se nemůžu překousat přes nedostatky, na které mě mozek neustále upozorňoval. ()