Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

cerbygerby

Kvalitně herecky obsazený akční thriller, který byl kupodivu podle skutečné události, což mě docela překvapilo.. Akce s Jasonem nemá fakt chybu, tenhle týpek dělá samé akčňáky, ale nikdy mě neomrzel, ba naopak koukám že fakt ty filmy mají pořád co nabídnout.. V tomto filmu šlo o pomstu za zabití tří synů šejka, který si pojistil zajetím Stathamova kolegy Roberta De Nira, akce skvělá, zápletky dobré...celkově hodnotím 4* a 75% ()

mupimup

S filmy popularizujícími nájemné vrahy mám jakýsi nepochopitelný morální problém. Zjevně však nejsem jediný, jinak by se vždy autor tolik nenamáhal vykreslit svého hrdinu jako dobráka, který i po těch letech elitního vraždění trne o bezpečí nevinných a ke každé další vraždě se musí po čertech přemáhat. Jeho oběti oproti tomu jsou špatné skrz naskrz, práší písek kamarádům ve zbrani do sváči, zhýrale ruší noční klid a loví ohrožené druhy. Co jiného s takovými lidmi? Společné mají obě strany jen to, že jsou (jak se, aby divák nebloudil, po celý film navzájem sami označují) ti nejtvrdší a nejdrsnější z nejdrsnějších a na celém světě nejlepších zabijáků, elitních ocelí kalených nástrojů samotného pekla. Jaká smůla, že se k dabování těchto monster povedlo našincům sehnat jen studenty třetího ročníku Filosofické fakulty, obor Inkousty ve středověkém písemnictví. A kdyby to bylo jediné zlo! Scénář je tak neuvěřitelně napěchován amatérskou zkratkovitostí a stupiditami, že být to schválně je to vážně bomba, a je už jedno jestli se tu někdo snaží utajit telefonní hovor tím, že si stoupne za igelitový závěs, nebo při sledovačce ostražitého profíka zaparkuje 10m za jeho károu a na palubku si dá kelímek s kafem, aby si ho všimnul i ten největší imbecil. Stabilním průvodcem je navíc po celou dobu filmu diváku omračující sbírka konverzačních klišé a pseudomouder o jakých jsem netušil, že jdou nacpat do 112 minut. Ultrapitomá vedlejší romantická linka „…Danny ty mi něco tajíš…myslela jsem, že spolu prožijeme celý život…“ pak už prakticky nemá co zkazit. Kromě toho, že potřebuje rychle prachy mi tedy film na panu McKendrym prozradil ještě to, že na diváka skutečně krystalicky sere. Dvě hvězdy jsou za slušnou akci, která pro mě nicméně nedokázala výše zmíněné vyvážit. ()

Ivo

Tento typ filmů docela trapně potápí ta typicky přiblblá rutina kdy každý aktér štědře obdrží devastující množství kopanců, úderů, vpichů a nárazů, po kterých by na každé normální planetě skončil doživotně na invalidním vozíku nebo aspoň neschopen pohybu a následně práce tak na půl roku (pokud by se rovnou v rámci GDPR nepodepsal pod vlastní parte), ale tady po ukončení všech prudkých a silně repetitivních bojových tanečků a 100+1 kopech do břicha, zad, hlavy a obličeje, opakovaných ohlušujících nárazech na hrany nábytku ze všech směrů i strmých pádech ze stometrových budov ihned křepce vyskočí, ještě trošku čerstvě pobojuje, aby pak bez šrámu a v nažehlené bundě svižně, coolově a v pohodě opustil sál vstříc dalším dobrodružstvím ... To že střely a záblesky z nekonečných pistolových zásobníků na přímé krátké vzdálenosti (které navíc nijak neohrozí sluch střelce) vždy spolehlivě míjejí hrdinný cíl je už jen doplňující folklórek. I přes toto všechno může být film aspoň trošku zajímavý, akčně fičící nebo přímočaře zábavný. O tomto silně zkostnatělém, nudném a místy i dost přihlouplém opusu (včetně jeho aktérů + navoskované blondýnky ekologicky sklízející seno v plesových šatech) se to bohužel říci nedá. ()

Razzor_82

Oldschoolový film postavený čistě na vybíjecí akci. Rvačky mají dobrý náboj ale ten děj je dost utahaný a nadstavovaný. Statham předvede své klasicky přepálené bojové umění. Končicí zabiják, který jde naposled do akce už je ohrané téma. Owenův pohled je hodně strnulý, Purcell je dobrý a De Niro nejlepší. Vše se to zaseklo někde mezi britsko-americkým akčňákem s nesmrtelnými agenty z ošuntělých osmdesátých let. Nenaplněný scénář podle skutečných události zvláštních jednotek SAS při kontroverzním konfliktu v Ománu. 6/10 ()

Black-star

Já ani nevím za co dávám ty dvě hvězdy asi za Cliva Owena a nestárnoucího R. De Nira. Jinak celkově pointově film je spíše úpadkový, s chabou a průhlednou zápletkou. Snímek nepřináší nic nového ani převratného. Takže ho nehaním úplně, ale znám plno daleko lepších akčňáků. Za mě pouhých 35% ()

dodona

Nejak mi to prišlo príliš dlhé, inak by to mohlo byť aj za solídne 4. Statham - štandard, De Niro s rôznym typom zbraní - mňamka, Owen - dobre chlapče dobre, ale ohoľ sa, ostatní - tak akurát. Old-school look, žiadne prehnané výbuchy a bitky, ktoré by nerozchodil ani Mike Tyson, film natočený vraj na základe skutočných udalostí, resp. knihy, ktorá mala byť osobným svedectvom. No, dajme tomu, že tomu veríme ... Tempo, ktoré síce nie je pomalé, ale mohlo by byť aj svižnejšie, v čom mu však bráni prílišná prekombinovanosť. ()

Melvej

Co na to říct? Správnej akčňák s povedenym příběhem a co víc Rober De Niro v roli, v níž bychom ho už asi nečekali. Za čtyři zcela zaslouženě :). ()

Human_Traf

Slušný trailer, který ovšem trpí pomalým tempem a v celku béčkovou zápletku. Politické intriky v pozadí jsou jen povrchní a nepřidávají na dramatičnosti. Ale jinak jde vážně o slušný film. Čtvrtá hvězdička je za skvělého De Nira. V takovýhle filmech by měl hrát. Ne ve fotrech. ()

LordMysti

Rozmýšlel jsem se mezi 2 a 3 hvězdičkami, nakonec slabších 50%. Klasický Stathemovský akčňák, ale nic nového, nic zajímavého, nic co by zaujalo a zanechalo ve mě jakoukoliv stopu. Čistě konzumní záležitost. ()

bakeero

Na Jasona Stathama jsme v podobných blbinkách zvyklí, ale co tu dělá Robert De Niro? A otázku si můžem zopakovat klidně ještě jednou, protože moc tu toho před kamerou nestráví. Film, jako jednohubka neurazí, nicméně při jeho sledování mě napadlo, že Jason by už potřeboval nějaký charakter, se kterým by si ho diváci neodmyslytelně spojovali, stejně jako Bruce Willice s Johnem McClanem. Ne, s Frankem Martinem alias Kurýrem se nespokojím :-D ()

kwaicheng

Což na Stathama se vždycky rád mrknu, možná jsem film podhodnotil malinko, ale moc ne. Slušná akce, pár mrtvejch, den jako každej jinej. Co mě zarazilo byla absence krve při rvačkách a způsob jakým arabáci šacovali Stathama...prostě ho poplácali po panděru a běž dál kámo... CO mě ale na tomto filmu zaujalo, bylo znázornění Herefordu. To mnou prostě hnulo, chci vidět víc! ()

sarfian

Ja len čumím čo je to kurva za zasranú dobu? Aké filmy by ste všetci chceli? Pustite si nejakú Angeliku, alebo duchaplný Panelák...a čo tak nejaký zasraný vymývač mozgov Hlas Československa a podobné píčoviny, ktoré vám naservírujú naše geniálne TV SRANICE. Je to tu len samý filmový mudrlant, ale nikto z Vás neprizná vo vela filmoch, že bol fakt dobrý, ale musíte jednoducho ukázať, že sa vyznáte. Film nebol úplne dokonalý, ale bol viac než dobrí. VIDENÉ 1x ()

Lovec prasat

Film se nevtírá světobornými sděleními, netlačí na pilu jako jiné stathamovky, ale zároveň nezačne nudit. Owen zas po delší době výraznější, De Niro v příjemné menší roli a Statham trochu lidštější (což dává upomenout na zlaté časy s Ritchieho filmy), přesto stále tvrdý. Čili, dle mého soudu, jsou-li stathamovky tím lepším z akční brakové produkce, pak toto je tím lepším ze stathamovek. Celý článek zde. ()

deLaFere

Zázrak jsem nečekal, ale takovouto sr....u tedy také ne. Snad destkrát jsem měl nakročeno to vypnout, druhá půlka je o stupínek lepší, tak jsem to vydržel. Béčko s takovýmhle obsazením, to je tedy věc. Šílenej scénář, Owen je voják SAS asi jako já příslušník Francouzské cizinecké legie. Nepochopím jak se tomu Ti tři mohly upsat. Pozor!!!!!!!! Český dabing je ukrutný. ()

fililipekk

Dost dobrý. Statham coby špičkový zabiják musí odkrouhnout tři maníky, aby zachránil kámoše a 'učitele' De Nira. Mordy musí vypadat jako nehoda a do toho všeho se pořád kolem ometá 'pitbul' Owen. Celý se mi to dost líbilo, delší stopáž vůbec nevadí, to že Jason hraje tak nějak pořád stejně je o.k., má prostě role ve kterejch to je v pořádku, tak co řešit, Clive je super- furt tlačí na pilu, skoro nezničitelnej. No a největší frajer je jasně Rober De Niro, sice nám skoro celej film stagnoval, ale když se na konci dostal do akce v podzemce tak to stálo za to- možná měl šejk strčit do sklepa někoho jinýho a De Niro mohl celej film řádit jak černá ruka. A ten look osmdesátejch- to beru. ()

E lan

Dobrý zajímavý film na základě skutečné události. Trochu herecky neohrabaný Statham nevadí, De Niro zajímavě zestárl a Owen se objevuje v originální negativní roli. Suma sumárum dobrá podívaná... ()