Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

ZkuKol

No, buď je tu málo akce, nebo přeplácaný scénář. Každopádně jde o slušnou zábavu s velmi fajn retroatmosférou, ikonickým obsazením a solidními pěstními souboji. Honičky už tak McKendrymu nejsou, děj je docela úsměvný a některé zvraty vysloveně tahají příběh ze slepých uliček násilím. Pokud se vám líbil Bank Job, máte rádi Jasona a pořád věříte de Nirovi, vyražte do kina, ostatní si počkají na release:-) Zabíjet lidi není moc easy job, zabíjet bývalé členy SAS je pěkná divočina, škjoda, že se nepovedla tak jak jsme si slibovali... 60% ()

Dromed

Začnu pěkně, protože pak začnu kritizovat. Jason Statham vypadá fakt drsně, takový Bruce Willis na vrcholu sil. Dobré "reálné" bitky kde si dloubou oči, koušou a kopou se do koulí. Žádný Norris ale pořádná Krav Maga. Efekty byly poctivé, kaskadérské, neprzněné animátory. Tím to končí. Kromě Stathama byli ostatní herci nevýrazní, i pán De Niro vedle něj vypadal jaksi chabě (možná proto se ve filmu moc neukazoval). Příšerný zvuk a dabing. Možná v originále je to o málo lepší. Dobrý akční film, ale Ronin to není! 55%. ()

Kejdlo

Čekal jsem akční nálož, dostal jsem jen překombinovaný akčňák, který je cool jen když se zrovna ukazují dobové auta a nebo si De Niro veme do ruky bouchačku. Slabší průměr. 5/10 ()

slovan1

Průměrný, dobře obsazený thriller, na který se radši s dabingem nedívejte. Akce ujde, herecky je to o.k. Satham sympaťák, stále ve formě. De Niro se pořádně ani nezapojí... Strahovski to v roli přítelkyně celkem seklo. Možná trochu zbytečně dlouhý film, šlo ukončit rozhodně dříve. ()

LuciusWlk

Nic co by tady již nebylo a mnohem kukoizní. Statham je dobrý, ale brobůh, kdy přestane zastupovat průměr? De Niro to celé táhne, ikdyž, Ronin to zrovna není. Owen a knír? Myslím, že některé herečky by na tom byly s knírem lépe. Celé je to nevyvážené, zmatené, naivní, nudné. Snad posledních 15min. bylo, no, řekněme normálních. Mimochodem, český dabing v tomto podání je mor! Bacha na vyrážky! ()

OughJay odpad!

Že je to podle skutečný události je mi srdečně u prdele, takovýhle filmy by se už vůbec neměly točit. Čim jsou elitní zabijáci tak elitní jsem tu z ničeho nepochytil. Třeba scéna, kdy Statham infiltroval SAS - začíná, když už je převlečenej jako voják a chystá se na pochod, ale jak se tam dostal? To jsou u SAS vážně takový idioti aby si nevšimli, že maj mezi sebou člověka co tam nepatří? Celej ten film je tak odfláknutej a stupidní, až z toho bolej oči i mysl. Vrcholem byly romantický vsuvky z Dannyho soukromýho života, jako kdyby se to bez nich nemohlo obejít. Úspěch by Elitní zabijáci slavili možná tak před 50 lety, dneska už je to tak neinovativní a všední film, že působí dojmem jakoby ho natočil nějakej študák. Nedá se tu vyzdvihnout vůbec nic. Ani akce, ani herci, ani scénář... Je to prostě korunovaná sračka, na který je nejhorší možná to, že se bere fakt vážně. U nás jí navíc dobušil naprosto tragickej dabing. Takovej Owen zněl jak puberťák, co zrovna vyšel základku. Fakt otřesnej zážitek... ()

sedm.1

Je to blbý, ale popravdě musím konstatovat, že ikdyž jsem byl s Elitními zabijáky prakticky spokojen a beru celý film jako slušnou porci zábavy, přesto ho nedokáži ohodnotit víc než jako průměrný film. Možná za to může přestřelená stopáž, která je neustále nastavována zbytečně nezáživnou kaší a ubírá tím především celkovému tempu snímku, možná je to způsobeno neustálým vrstvením zápletky, což se neblaze projevuje hlavně v závěru, krapet mě zaskočilo i poměrně velké nevyužití všech hereckých hvězd, Statham se sice opět snaží být tím nejdrsnějším maníkem planety, ale jednoduše jsem mu to tentokrát výjimečně nežral, můj oblíbenec Owen mi snad poprvé v kariéře přišel mdlý, až protivný a De Niro tam spíš působí jen jako hostující star. Zkrátka nevím, Elitní zabijáci mě nedokázali strhnout, natož nadchnout. Přitom samotná zápletka je ale zajímavá a nenudící, akce je dost, je dynamická, různorodá a až na pár momentů i slušně zpracovaná a ani o napětí není vůbec nouze, což v klasickém akčním thrilleru také není zas až tak obvyklé. Nemohu se ale zkrátka zbavit pocitu, že přestože Elitní zabijáci jsou sice příjemně akční zábavnou podívanou, jejich potenciál nebyl tvůrci ani zdaleka plně využit. A přitom to chtělo prostě asi jen daleko přímější tah na bránu. ()

insurgentes

Statham a de Niro v jednom akčním filmu, to je pro mě osobně hodně vysoko nastavená laťka očekávání, kterou tenhle film splnil dokonale. Jenom de Niro se tam vyskytuje méně než by mohl, po většinu filmu mu přisoudili roli jakéhosi fousatého kripla, ale nakonec si taky párkrát uhodí, takže v pohodě. Líbí se mi Stathamovo hraní - šeptání, sice hraje v každém filmu přesně to samé, ale občas se umí i pousmát, a tady dokonce jednou i zařve tak, že jsem zpozorněl. Nevadí mi, že tu není nic nového, nakonec každá změna je většinou jen k horšímu. Velmi pěkný filmový zážitek. ()

vitekpe

Prumer davam za vsechny ty paradni anglicky sedmdesatkovy auta. :-) Pribeh byl divnej, film dlouhej...rozumim jakesi nerozhodnosti kam to vlastne cele zaradit, ktera je zminovana v okolnich komentarich... 3- ()

korndaddy

Klasická Stathamova střílečko, hrající si na true story. No moc to dohromady nešlo a když vezmu jeěte Owenovo knírek. Asi to ale k té době patřilo. Průměrnej snímek, kterej těch pár zábavnejch momentů nezachrání. ()

DavidS.

Překombinovaná natahovaná dementní internacionální zabijácká družba ...A módní raně osmdesátkovou ikonou se stává Dominic Purcell, kterého tahá za vlasy i vous Clive Owen... ()

Seti

Killer Elite je pro mě zklamáním. Z luxusního obsazení a výtečných trailerů vyplynulo pohříchu podprůměrné béčko, na němž všichni zúčastnění jen mrhali časem. Nevím, jak je to se scénářem a údajnými skutečnými událostmi, nicméně povětšinou mi dění na plátně přišlo hodně mimo, a to jak z logického, tak z "profesionálního" hlediska (na to, že se jednalo o elitu mezi nájemnými zabijáky, se až příliš často chovali jako banda amatérů, jejichž plán byl promyšlen asi jako dětský útok na prodavače zmrzliny). Tentokrát bohužel nic moc nezachraňuje ani akce, jež se nese ve stejném duchu jako celý film, a je přinejlepším průměrná. Už mě nebaví to furt opakovat, ale Jason by měl zkusit něco jinýho, protože všechny jeho role začínaj bejt naprosto stejný a přestává to vážně fungovat. ()

Chipsonator

Nejlepší akce za poslední pár let! Přestřelky, pěstní souboje ale i sledovačky jsou natočené na výbornou! Příběh sice nepatří k těm špičkovým esům ale rozhodně nebyl blbý. Co se obsazení týče tak taky nemám námitky. Nejvíc mě potěšil Robert De Niro který se zase zahrál nějakou tu pořádnou roli. Pro mě jsou Elitní zabijáci překvapení roku! /85% ()

Koři

Kvalitní herci v čele s jedinou akční hvězdou dneška Jasonem Stathamem! Což je ale jediné plus filmu. Málo akce, děj je dost přeplácanej! Takže dvě hvězdy za mé oblíbené herce! ()

KoRner

Podľa mňa to bolo dosť dobré. Tempo to síce má hrozne pomalé, ale tešil som sa veľmi na každú konfrontáciu Stathama proti Owenovi. Toho chcem videť v Expendables 3!!! Páčil sa mi tiež Purcellov taký polo-psychoš a tiež De Niro po dlhšom čase v úlohe ozajstného tvrďasa. ()

figgo jr.

Od tohohle filmu jsem čekal akční zběsilou jízdu ale místo toho jsem dostal jen zbytečně dlouhou a nezáživnou kriminálku s trochou té akce, ve které se řeší smrt synů nějakýho šejka. Pro mě velké zklamání od dua Statham/Owen jsem prostě čekal mnohem víc. ()