Caprica

Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Hudba:

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, Scott Porter (viac)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

VanTom

Slibně načrtnutá témata z povedeného pilotu se bohužel rychle rozmělnila do nezáživného placatění v mělké psychologii nezajímavých postav, kdy se skoro nic nedělo: truchlení nad ztrátou dcery, problémy ve vztazích, ve škole, ve firmě, s výchovou, s tradicemi, s náboženstvím... Zasazeno do fádního prostředí výrazně se nelišícího od Země (na Caprice jezdí Mercedesy!), s minimem akce / napětí, s poutavými tématy (události ve V-Worldu, produkce Cylonů) odsunutými na 12. místo v důležitosti; není divu, že po chvíli nuda přetekla až v antipatii (@#$%* Amanda Greystone). Teprve posledních 5 dílů s překotně ukončovanými liniemi odhalilo skrytý potenciál; být takový celý seriál, hodnotím možná o dvě hvězdy výše. ()

rumczeis

Ze začátku je seriál dost nezáživný a vata by se dala vyvážet. Teprve posledních několik dílů vše spojí dohromady a vytvoří z první (a bohužel jediné) série Capricy úžasnou podívanou. ()

Philoun1

Působivý seriál, spíše jen pro fanoušky Battlestar Galacticy, jejich kvalit samozřejmě nedosahu, ale alespoň přiblíží vznik cylonských válek. ()

laky158

Zatím kvalita jednotlivých dílů klesá, ale mám silný vztah k BSG a některé výkyvy děje mě vždycky dostanou a donutí mě pustit si další díl.. ()

tempus

Celkem nuda (bez pilotu) do 5. dílu pro někoho, koho moc nebere vůbec mafiánská tématika. Následují díly 6-9, který jsou krom posledních dvou, nejlepší. V seriálu jsem si oblíbil cokoliv se Zoye Greaston a s jejími rodiči, holobandy a jejich světem, roboty a jejich zprovozněním. Poslední 2 díly je důvod, pro jsem dal celkově 4*, jinak by to bylo za normální 3*. Kdo má rád BSG, Caprica mu odpoví, kde se vzali Cyloni, proč se jejich vůdkyně chovají tak jak se chovají. A poodhalí, co se myslí pod slovy ve znělce BSG “MAJÍ PLÁN!“ ()

Han22

Na rozdíl od Galacticy, kdy jsem na nový styl vyprávění a střídání spousty linií nebyl připravený jsem s Capricou věděl do čeho jdu, ale i přesto jsem byl mírně zklamán. Caprica se odehrává 50 let před událostmi v Galactice a přestože oficiálně sleduje vzestup Cylonů, Moore se zaměřuje na spoustu dějových linií, které se vzájemně prolínají a občas smrtelně nudí. Posuďte sami: rodinné vztahy ve stylu Dallasu podpořené ještě všelijakými obchodními machinacemi, holka ze které se stává robot a její vztah k vědcovi, Tauronská hrdost a mafiánská rodina Adamových působící jak z Kmotra, virtuální realita a její nekonečné možnosti a neposlední řadě terorismus a náboženským fanatismu reprezentovaný uctívači jediného boha. Virtuální realita je skvělá, mafiánské linie ujdou, náboženští fanatici nudí a hlavně první půlka seriálu se vleče hodně pomalu... ale ve finále to stojí opravdu za to, hlavně posledních pět minut seriálu. Na 4 hvězdičky pak zvedám hlavně kvůli skvělým postavám podpořeným perfektními hereckými výkony, výborném vizuálu a hlavně takovému tomu něčemu, co způsobuje, že se koukáte dále, protože chcete vědět, jak to dopadne. ()

DavidS.

Pouhé degradované insignie z milovaného univerza BSG v unylém příběhu, nezajímavém zpracování, podivné retro stylizaci a otravném cyber vizuálu, které jen povrchně kombinují to, co bylo na Galactice tak přitažlivé - sílu postav, jejich vývoj a etická rozhodnutí, kterým museli čelit ...Zbyl jen směšný náboženský boj několika puberťáků, smutek dvou otců a něco akademických debat ohledně umělé inteligence...A to je zoufale málo... ()

Ilhan

Caprica měla dva zásadní problémy. Zaprvé se ubírala směrem, kterým málokdo čekal a to směrem pomalejším a méně zajímavým, zadruhé to bylo občas opravdu velmi vláčné tempo vyprávění. Očekával jsem děj mnohem více zaměřený na cylony, na jejich postupný vzestup zakončený jejich rebelií a válkou. Jenže děj se mnohem více zaměřil na náboženské tahanice, které mě osobně nijak významně neberou a ikdyž děj nabere v druhé půli slušné obrátky a poslední díl je, až na rychlokurz v závěru, velice slušným finále, nedivím se, že i přes silnou fanouškovskou základnu BSG se Caprica neudržela a byla ukončena. Těším se BSG: Blood and Chrome a doufám, že se nám dostane pěkného uvedení do děje než skočíme nohama do první války se Cylony a dočkáme se opět trochu akčnějšího pojetí. Za Capricu dávám 69 %. ()

KM Phoenix

Solidní doplněk vesmíru BSG. Tématika náboženství, etiky, technologického pokroku a kulturních rozdílů je výborný mix, který dává spoustu prostoru pro různé zápletky. Škoda, že pro mne tam nebyla prakticky jediná postava, které bych fandil či se alespoň zajímal o její osud. Nejvěrohodnější mi přišel Daniel Greystone (Eric Stoltz) což je dost málo, a některé mne vyloženě vytáčely jako např. Clarice Willow (Polly Walker) či William Adama (Sina Najafi) nebo Lacy Rand (Magda Apanowicz). Jinak se mi líbil ten retro pocit z celého seriálu a to scifi navzdory. Obzvlášť některé scény s Tauronama, působí jak některé cut scény (v tom dobrém slova smyslu) ze hry Mafia 2. Jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé už se k tomu asi vracet nebudu. ()

bidja

Oproti nadějnému pilotu, překombinované a moc tlačené k robotizaci (po třetím dílu). po deváté episodě přidávám hvězdici. Začíná to být hodně zvláštní. To propojení filozofie robotismu, náboženství, terorismu, lidských problémů, byznysu, mafie, herního světa avatarů atd. Ani nedokáži domyslet kterými všemi zákoutími nás to ještě provede. Škoda jen, že výkony, herců, režiséra, animátorů, scénáristů, nejsou více vyrovnané. a pak v té deváté epizodě úžasně volená hudba. Další pokračování má bohužel sestupnou tendenci. ()

JM87

Tady ani není potřeba znát Batllestar Galactitu. Pokud ji neznáte, něco bych si zjistil, pokud ano víte do čeho dete. CCA 50 let před začátkem cylonské války vyrábí jedna firma roboty a snaží se jím dát život.. v podstatě je to trošku podobnej motiv know now Terminatora, Matrixu a podobně, prostě stroje ovládnou svět. Jenže tenhle svět není ten kterej známe, je to fiktivní planeta ve fiktivní soustavě atd atd... Oproti BSG to má dost temnou atmosféru, Caprica má styl anglickýho podnebí, do toho hodně zvláštní melancholickej soundtrack a celkem zajímavej scénář. Virtualní svět, realnej svět, náboženskej fanatismus, mafie, touha po výrobě Cylonů... tenhle serial není VŮBEC špatnej. ()

kkomtu

Dopředu jsem věděl, že seriál bude popisovat zrod CYLONů. Přes to jsem si myslel, že mi tento seriál nemá co nabídnout (Tak na Caprice vytoří CYLONy.... a co...??). VELICE JSEM SE ZMÍLIL!! Seriál má stejnou kvalitu jako BSG (včetně úžasného soudtracku od Beara McCrearyho ). Každému příznivci BSG vřele doporučuju! 5* Jediná věc, která mě trochu mrzí je že tento seriál ukázal, co CYLONy přivedlo k myšlence, že exituje jediný a všemohoucí Bůh. Původně v BSG tohle nebylo vůbec řečeno a to přidávalo celé zápletce to správné tajemno... ()

Pidzey

Sledoval jsem to čistě ze zvědavosti. Chtěl jsem vědět jak vlastně Ciloni vznikli. Seriál střídá dobré a horší pasáže(většinou ty za Adamy) či díly.Má to slušný začátek, řekněme tak prvních pět dílů. V prostředku mě připadlo že to stojí moc na jednom místě a děj se příliš neposouvá, ale skvělé závěrečné tři díly a kulervoucí finále to všechno zachránilo. Celí seriál jsem měl problém si oblíbit nějakou postavu (všechny mi byli spíše nesympatické ), přesto jsem tak nějak fandil Graystoneům, už jen proto že právě kolem nich se nejvíce točila otázka Cilonů. Taky mě moc nesedlo že je to ve stylu 50 let. Porovnávat s Battlestar je holí nerozum, Caprica na ni nemá ani omylem, ale je to příjemné doplnění příběhu který jsem si moc oblíbil. Ti které sjem si nakonec trochu oblíbil: Zoe Graystone, Sam Adama, Lacy Rand ()

Zaitsev

Velmi zajímavě je v tomto seriálu podávána myšlenka rozdělení reálního světa od toho virtuálního: "v reálném světě Capricy jsem nula, ale v tomto V-světě mohu něco dokázat" - sice je to sci-fi, ale dnes mnoho lidí utíká právě do virtuálna, když nejsou moc úspěšní v tom reálném...po pěti dílech celková spokojenost, občas kolísá tempo filmu a doufám, že se to ještě pořádně "rozjede". Vynikající kamera (už u BSG byla skvělá) a dobré herecké výkony hlavních postav...uvidíme, jak to bude postupovat :) ()

Luk Skywalker

Není to sci-fi seriál, ale seriál s několika sci-fi prvky - kosmodrom s meziplanetárními loděmi, moderní vlak a holoband (tuhle věc bych bral:-)). Seriál nejprve zpracovává psychosociální problémy, které nahrazují sociální problémy a jedná se o současnost a nedávnou minulost - hrozba terorismu, náboženský fanatismus, automobily a oblečení některých postav z 50. let, přítomnost mafie atd. Není to špatné, ale čekal jsem něco jiného, ale nevadí. Hlavně bych chtěl vyzvednout poslední díl za zfilmování jistých situací (nechci spoilerovat), které by ve skutečnosti nastaly, ale do filmu nebo seriálů se to nehodí a tudíž netočí. 1.řada je ukončena, ale samozřejmě by se dalo v příběhu pokračovat, s tímto stavem jsem spokojen. ()

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)