Los Angeles se probouzí do nového dne. Svítání však přichází o dvě hodiny dříve. Nepochází ze Slunce, ale ze zvláštních zdrojů vznášejících se nad městem… Jarrod a Elaine přijeli na víkend k přátelům Terrymu a Candice. Z okna s hrůzou sledují strašlivý výjev. Lidé se vznášejí k obloze a jsou vtahováni do vesmírných lodí, které zakrývají oblohu Los Angeles. Kamarádi se zoufale snaží utéct a zachránit. Zdá se, že vesmírní narušitelé nemají slabé místo. Lidská populace je vysávána z povrchu Země. Život, jak ho známe, nenávratně končí… (oficiálny text distribútora)

frings

Sci-fi moc nesleduji, uchvátil mě jen Vetřelec, ale na Skyline se pěkně kouká a hlavně - nenudí! Od začátku až do konce pekelná jízda adrenalinu. Proto v tomto žánru podle mě plný počet. ()

Hermione

Vposlední době, když se dívám na jakýkoliv film tohoto nebo podobného žánru, tak vždycky nevěřím vlastním očím, jak je film ukončen...Kdyby byl film ukončen o přibližně 3 minuty dříve, konec by byl jasný...Takhle je to sice na divákovi, aby si konec domyslel...ale nemá to vůbec žádnou logiku. Jsem opravdu zklamaná. ()

Ketchi

Den Nezávislosti si to rozdal s Válkou Světů a dítko z toho vzešlé není bůhvíjaký krasavec. Vcelku pěkné efekty, ale scénář děravější, než-li cedník. ()

papaJA21

Nebýt těch příšerných digitálních létajících objektů byla by to docela slušná brazilská telenovela. Každopádně "herci" na to mají. ()

okkac

Popravdě jsem tohle dle ostatních hodnocení čekal o dost horší, takže nakonec mi to zas tak špatné nepřišlo. Když si člověk uvědomí, že to původně vznikalo jako home made film, kde by se děj nedostal z apartmánu, tak to slušně narostlo na rozsahu, i když stále se pohybujeme v 1 budově (byt, podzemní garáže a střecha), tak v okolí probíhají celkem rozsáhlé bitvy. Takže na jednu stranu se to kazí tím, že vizuálně to vypadá jako epizoda ze seriálu, neznámí herci moc nehrajou a pronášejí laciné repliky a režijně je to právě takové seriálově unylejší, ale s přihlédnutím na rozpočet a další omezující podmínky, ne happy-endový, ale přesto trochu divně useklý konec nabádající k dvojce, která by ale musela mít o dost větší rozpočet, tak se to zkouknout dá. Bratři Strausové jsou hodně zruční, ale režii by měli vynechat a dál se věnovat čistě trikům. 6/10 ()

tomeek

Pekelně svižná žánrovka, která mě ani trochu nenudila. Zdejšímu hodnocení nerozumím. Atmosféra parádní, psychický nátlak za jedna, AKČNÍ SCÉNY naprosto bez problému (sestřelení emzáka troskou stíhačky, zabití mimouše pomocí tvárnice - kdo z vás to má?), všecky holky silně dívatelné a k tomu výborný charizmouš David Zayas. Hrdě dávám skoro plný počet, který bych klidně dal nebýt toho hardcore závěru :) Velice milé překvápko, pekelná jízda. Mám rád Contact, Gattacu a podobné vážné scifárny, ale se Skylinem nemám nejmenší problém. ()

bartias

Je to béčko s neznámými herci, kteří se schválně podobají slavnějším kolegům. Nic víc. Ale je to zároveň zábavná žánrová podívaná s fešnými mimozemšťany a několika hodně zábavnými akčními momenty. Skyline se bratrům Strauseovým určitě povedlo víc než předchozí Vetřelci vs Predátor 2. Nic míň. ()

KatanaCZ

Blablabla, špatní herci, pindy pindy rozpočet, blablabla. Asi tolik k některým komentům od lidí, od kterých se negativismus očekával. Osobně to vidím takhle - Chcete film pro masy - jděte znovu na Avatar. Chcete 100% nepajcovanou sci-fi jízdu - Uplaťte Scotta aby další film o vetřelcích nebyl PGxx. Chcete prostě jen obstojný scifáč, který vybočuje ze sra*ček, jaké dnes v tomhle žánru vycházejí - mrkněte na Skyline. ()

TomStall odpad!

Viděl jsem to 4x. A tím nemyslím počet zhlédnutí, nýbrž rychlost přehrávání. Pro tak odpadový film to bylo možná ještě málo, ale to bych se nestihl zasmát u pár sračkových dialogů co jsem při téhle rychlosti ještě dokázal vyčíst z titulků.. ()

filmmovier

Nic jsem neočekával. I když se scénáristi se scénářem moc nepatlali, je to skvělá scifárna. A triky jsou taky solidní. Vskutku neobvyklá je podoba UFO. Pro mě milé překvapení. ()

Doudis19

Po pravdě, jsem si Skyline pustil jen proto, že jsem očekával koninu, narozdíl od tří posledních filmů, které jsem označil plným počtem. A musím říct, že se o koninu opravdu jedná, jenže efekty, vizuální stránka marťanů a několik hodně svěžích, senzačně natočených momentů z něho dělá poměrně snadno koukatelnou koninu. Pokud se nic neděje a vše se odvíjí od schopností postav, pak je to samozřejmě nefalšovaná tragédie. Stejně jako některé scény pokoušející se o interakci s divákem, nebo mi alespoň přišlo, že se pokoušely :-). Konec pak působí poměrně depresivně, ale nevím zda lze označit přímo za stupidní, možná stupidně originální by bylo trefnější. ()

oveckaoa

Bratři Starusové stojí za filmem Vetřelci Vs Predátor, který se my strašně líbil. Na tento film jsem narazil náhodou když jsem si četl komentáře u filmu Bitva Los Angeles. Hodně se líbíl děj filmu (i když originální není to samé jsem viděl už v Cloverfieldu). Zpracování alienů je taky na slušné úrovni a scény kdy na ně útočí F16 jsou nejlepší z celého filmu. Bohužel film neoplývá nějak extra dobrýmy hereckými výkony ale to je mě osobně jedno beztak všichni skoro pochcípají takže je to šumák. Osobně si myslím že kdyby to bylo natočeno ruční kamerou (jako v Cloverfieldu třeba) tak by to mělo pořádné grády ale ani tale možnost není špatná. Film vykrádá spoustu filmů Válku Světů Cloverfield (ten konec mě připomněl dokonce Vetřelce 4 Vzkříšení ) ale nějak mě to nevadilo. ()

Montezuma3

Tak nejdříve to bylo na jednu hvězdičku. To když se na scéně objevila herečka Crystal Reed, bylo se hned na co dívat a půlka filmu uběhla o to rychleji. Pak si ale chudinka přisedla do auta s tím chlapíkem "do počtu" a společně vyjížděli z garáže jako první. Bylo mi hned jasné, že toto bude její ámen a zbytek filmu budu muset přetrpět pouze za doprovodu hlavní hrdinky. Bohužel k mému nepřekvapení jsem měl pravdu a tím pádem spadlo hodnocení filmu na půl hvězdičky. Nakonec jsem ale onu půlku hvězdy přidal z5. A to za ten megalomanský, tří vteřinový záběr v čase 01:00:28 - 01:00:31, kdy jsem měl skoro pocit, že se dívám na velkofilm. Za modrý mozek. A za naprosto přehnaný konec. ()

Jizni Tlapa

Skyline měl první půl-hodinu dobře našlápnuto na kvalitní hodnocení a zajímavé obsazení hlavních rolí charismatickou B.Daniel a E.Balfourem tomu přidávalo na zajímavosti. Jak rychlý zvrat to ale nabralo, když se na scéně objevily mimozemské "objekty", které připomínaly spíš stavebnici lego, než věrohodné UFO. S nezajímavou hudbou, pokulhávajícími dialogy a zápletkou nezápletkou přehodily skylinu výhybku na kolej, která nevedla na Mars,ale přímou mléčnou DXXXXXXX do pekla. ()

ecceHOMMO

Zvlášne, snímok je síce neoriginálnym stvárnením scifi žánru, s dialógmi ktoré nenadchnú a s rozpočtom ktorý neohúri, ale efekty sú, viac než len dobré......Skyline je sci-fi ako remeň. A ľudom ktorý kritizujú nelogickosť odkazujem: Doprial by som Vám inváziu z vesmíru, strieľanie poblíž Vás a únosi Vašich známych, ktoré by sa odohrali pred Vašimi očami a to by som chcel vidieť, koľkí z Vás by jednali logicky a koľkí by len zmetene a živočíšne pobehovali a boli v takom strese, že by konali iracionálne. Mne sa toto scifi páčilo, super oddychovka pri ktorej netreba premýšlať, práve naopak treba si vychutnáť inváziu z vesmíru očami Strauseovcov a veriť v jeho pokračovanie ( ikeď obávam sa, že z dvojky by sa mohol stať riadny prúšvih). ()

st.jim

Rozhodně to nebylo trapnější, než AV2. Stále tu ale přetrvávají směšné dialogy, které mě až překvapují (Zemi napadnou mimozemšťani, chlap vytáhne devítku a ženská se ho zeptá, na co má tu zbraň. Žehlit prádlo s ní asi nejde!!!! grrrr). Scénář je nedomyšlený a bratrská režie je kvalitní asi jako francouzská auta. Jít na to do kina a sedět vedle Strausíků, tak jim chllejstnu tu kolu do ksichtu. Třeba by se konečně probudili a začali točit tak, aby to mělo hlavu a patu. Na druhou stranu chápu, že jejich rozpočet nebyl kdovíjaký a musím uznat, že efekty byly opravdu pěkné. Je to ale bohužel málo.... ()