Los Angeles se probouzí do nového dne. Svítání však přichází o dvě hodiny dříve. Nepochází ze Slunce, ale ze zvláštních zdrojů vznášejících se nad městem… Jarrod a Elaine přijeli na víkend k přátelům Terrymu a Candice. Z okna s hrůzou sledují strašlivý výjev. Lidé se vznášejí k obloze a jsou vtahováni do vesmírných lodí, které zakrývají oblohu Los Angeles. Kamarádi se zoufale snaží utéct a zachránit. Zdá se, že vesmírní narušitelé nemají slabé místo. Lidská populace je vysávána z povrchu Země. Život, jak ho známe, nenávratně končí… (oficiálny text distribútora)

blackrain

Po vizuální stránce nemám filmu co vytýkat, i když nízký rozpočet je z toho jasně cítit. Po stránce příběhové už ano. Nejde bohužel o nic převratného. Tenhle sci-fi příběh se nechal inspirovat filmy jako je Den nezávislosti a Válka světů a docela slušně je vykrádá. Lepší scénář by byl zcela určitě na místě. Škoda, že jsem se nechala tak snadno ošálit a očekávala toho od filmu víc než dokázal nabídnout. ()

Tony.cs

Tomuhle filmu škodí hlavně scénář, který má moc mušek. Tempo tenhle film určitě má a konec je více než zajímavý. Vůbec to není špatné, ale celý film čekáte na vyvrcholení, které nepřijde. Tempo se nemění, gradace nulová. Ta pověstná půlhodinka, kterou všichni čekáme na konci každého solidního filmu, kde se vše vyjeví a vygraduje to (v tomto případě to mohla být hodně solidní sopka) v pořádnou bestiální akční honičku, kde vás záběry srážejí na kolena a vy skoro nedýcháte ....no ubereme. To tu zkrátka chybí. Najednou je konec a vy koukáte, kdy se ten fór zvrtne a oni vám film podají ve verzi, která vás potěší jako první polovina filmu. ()

kaylin

Na první pohled se to tváří jako nízkorozpočtové sci-fi s celkem špatnými hereckými výkony, ale nakonec se ukáže, že tu jsou jen ty nic moc herecké výkony, ale jako sci-fi to docela funguje, protože tu není jen pár scén, kde se něco objeví, těch scén je tu docela dost a kvalita CGI je překvapivě vysoká. ()

Easykk

V čem že to je o tolik horší než 2012? Joo už vim, nehrály tam polorozpadlé hvězdy, a v čem asi tak ještě?? Hmmmm, no blbostí si vystačily oba filmy mírou neřkuli vrchovatou, tak že by to bylo těmi charaktery - nojo v 2-12ce byl přece Woody a bez něj bych tomu nedal ani ty pitomý tři hvězdy, tak proč dávám tomuhle čtyři??? Asi proto, že můj mozek je červenej, kdežto ty Vaše uboze namodralý - pochopte až po shlédnutí pochopové!! ;) A krom jinýho, tyhle triky byly na ten rozpočet asi 2,157krát lepší než u té blbé Mayské apokalypsy, která ty hlavní hrdiny vždycky, ale naprosto vždycky těsně před usmrcením nechala utéct, ujet, uletět a uplout, no co si mám pak o ní myslet....káča jedna apokalyptická. P.S.: A byly tu taaaak krásný příšerky a ty já je prostě žeru ;) ()

Thomassi

Skyline není kdoví jaký hollywoodský sci-fi trhák, ale je to horší verze Světové invaze, zároveň ale vcelku zábavná podívaná plná obřích emzáků. Podle mě si film rozhodně nestojí na aktuálních 47%. Dějově to totiž není vůbec špatné a co se týče vizuálu, tak ten mě mile překvapil. Záběry na ty zrůdy, jak ničí LA byly povedený a koukatelný. Velmi povedené se mi zdály i záběry v nitru toho velkýho bastarda, které nabízí myšlenku možného pokračování. Celkově tedy nechápu zdejší hodnocení. Takových sci-fi moc není, a když už se nějaký objeví, lidé mají tendenci to strhávat pro nelogický děj. A to je úplná pitomost, protože jak víme, sci-fi nemá logiku. A já jsem za Skyline rád, je to film, který překvapil, lepší 3 hvězdy. ()

m@rz

Průměrné béčko, které mělo na mnohem víc. Nápad dobrý, efekty taky. Jen ti herci, smysl a hlavně závěr by to chtělo trochu poupravit. ()

Aiax

Slovy klasika - "je to všechno o žánru". Skyline se samozřejmě nedá srovnávat s Občanem Kanem nebo Kmotrem. Je to béčkový sci-fi film o invazi mimozemšťanů. A pokud jde racionální člověk do kina na béčkové scífko o invazi mimozemšťanů, nečeká hluboké intelektuální poselství nebo psychologickou drobnokresbu charakterů. Čeká akci, relativně slušné triky, a je-li trochu náročnější, pak možná ještě tajně doufá, že to nebude úplně imbecilní. Pokud tohle dostane, je spokojen. A Skyline tohle všechno víceméně nabízí. ()

grogodil

Áčkové efekty (aspoň na monitore to vyzeralo prekvapivo dobre), béčkoví herci, céčková nudná réžia a písmeno hodiace sa k úrovni scenára sa nachádza niekde pri konci abecedy, pretože niečo takto stupídne, to sa proste len tak nevidí. Story o emzákoch, pred ktorými stačí poriadne zabedniť okná, alebo sa zavrieť v pivnici a pri babčiných zavaraninách po tme v kľude prečkať celú inváziu, no našich natvrdnutých hrdinov to z nepochopiteľných dôvodov stále ťahá loziť na strechu. Prial som im utrhnutú hlavu každému jednému pre tú ich vákuovú blbosť a tie stupídne hlášky, z ktorých krvácali uši... ()

Skip odpad!

Nemám vcelku nic proti filmům o emzáckých invazích, ale tohle byla bohapustá zhovadilost od začátku do konce. Zejména po herecké stránce to byla vyloženě tragédie a to, co scénáristé vložili hercům do úst, z nich dělalo vyložené idioty. Docela se divím, že se jim těch 10 milionů, co do toho vrazili, vrátilo a ještě o dost navrch. ()

Dubro

(Pozor, nasledujúci SPOILER obsahuje nejaký ten komentár!) Už na začiatku filmu je jasné, že (SPOILER), aj keď sa zdalo, že všetci chcú (SPOILER). Napriek tomu, že ju poriadne (SPOILER), ona dramaticky zdvihla obočie a odrezala mu (SPOILER), hoci nie je všetko bukekela. Asi tak v polovici, keď otrčila (SPOILER), sa zdalo, že ten mimozemšťan bude ochotný (SPOILER), no ani lietadlo mu nepomohlo. Že sú všetci teliatka sa vyjasní v závere, keď ten modrý (SPOILER) zatne (SPOILER) do toho zeleného. Ak to teda zhrniem, z predošlého vyplýva, že film je sterilný a rozpočtový invalid a navyše chladný a prázdny ako gule deda Mráza. S ním tak maximálne do trojky. ()

Sartorius

Ohromně nudná vykrádačka všeho možného (od Independence Day přes Matrix, Cloverfield, War of the Worlds až po District 9), kde se postavy chovají maximálně nelogicky. Režisér asi nebyl při natáčení přítomen. Scénář někdo ztratil. A do herecké sestavy vzali každého, kdo se přihlásil. Škoda nevyužitého potenciálu, protože ty triky byly vzhledem k rozpočtu 10 milionů $ velmi kvalitní. A ta jediná hvězdička je právě za ty efekty... ()

Petroff odpad!

Nová úroveň parodie všeho. Ke konci se dočkáme i takovýho toho japonskýho porna dívky se slizkou bytostí s mnoha chapadly ve všech tělesných otvorech (trocha nadsázky musí bej, chápejte). To vše při fešném modrém osvětlení a jako finále hromady nejhorších scén všech žánrů dohromady (drama, akce, romantika). Je tu i několik tak moc WTF momentů, kdy jsem si říkal, že asi zrovna začíná nějaká reklama... Jak není prazákladní námět i postavení se k němu úplně zhovadělý (prvních cca 20min), tak zbytek už jo a v poslední třetině už to bere s sebou i ten zbytek naděje na cokoli nedebilního ... Mělo zůstat u prostého schovávání se a plkání. Veškerá akce v tomhle filmu byla totálně mimo, špatně... To se opravdu musí všude střílet? (A bojovat požární sekerou se stvořením z vesmíru, co má asi 4m a 16 chapadel .)) ID vorheese má jeden z nejlepších komentářů na celý čsfd, na který jsem narazil!! EDIT: červen 2011 - teprve to u nás míří do kin? Jakej distributor má tak sebedestruktivní sklony? ()

ilemas

Čekal jsem od toho víc, ale na béčko to nebylo špatné. Nebýt toho divného konce, tak bych dal plný počet. Vynikající zvuk vše ale vynahradil. ()

maverick10

Nesympaticky hlavni hrdina v nulovem pribehu plnem modre blikajicich meduz ohrozujic cely svet bez hlubsiho smyslu. Jen povrchni sci-fi vyhlazovacka. Ale ten konec . . . pro nekoho kyc, pro nekoho prestrel, pro me dost prekvapivy a zajimavy zaver. ()

Cl3ricK odpad!

Boooring. Tohle jako není pilot k seriálu? První dojem ze Skylinu je ten, že tohle nemělo vůbec jít do kin, to je čistě televizní film. No film, spíš kokotina. Napětí, nulové. Herci, toporní. Dialogy, k smíchu. Logika, žádná. Hudba tristní. O vykrádání Districtu 9 ani nemluvě. Fuj, ruce pryč. ()

buchli

Neuškodilo by trochu zapracovat na atmosféře - v traileru Skyline působil přímo děsivě bezvýchodným dojmem (jako Válka světů, ale bez předlohy, co by vám vyspoilerovala konec), ale při sledování hotového filmu jsem se neubránila dojmu, že i přese všechny snahy vytřeštěných postav a všudypřítomných mimozemšťanů (kteří vůbec, ale vůbec nevypadají jako... ehm... rozvinující se květinka?) to zas tak vážně nevypadá. To bude tím sluníčkem. Kdyby ufoni přitáhli na černých mračnech, hned by to bylo hutnější... Naštěstí se konec světa jako obvykle týká pouze LA, NY, Sydney a Londýna, my z neanglicky mluvícího světa jsme opět v suchu. ()

Fíla

Tak to bylo opravdu hodně špatné. Hvězdu dávám pouze za předvedené efekty. Je to o naprosto "nesmrtelných" "mimozemšťanech". Nechápu, co se na tomhle může líbít. Ano, mělo to slibně vyvíjející se začátek, ale to je prakticky naprosto všechno. 1* ()

honajz2

No tvl... Remake Cloverfieldu, který je naštěstí natočený normální kamerou a dává aspoň trochu smysl, ale jinak se jedná o stejnou kravinu, kde město terorizují obří vesmírné potvory, protože... proč vymýšlet nějaký důvod, nějakou motivaci mimozemšťanů k (asi) invazi, že jo, nikoho to nezajímá... Moje nejoblíbenější postava umřela samozřejmě jako první a ten zbytek mě nijak nezaujal, navíc jak to s nimi dopadne je jasné už od začátku. Jo, a je tu jedna scéna doslova okopírovaná z Mulberry Street (otázka je, kde zase kopírovalo Mulberry Street...). Po technické stránce je to slušně odvedené a i kamera má své světlé momenty, ale jinak je to slabota a je znát, že tvůrci z toho nechtěli mít víc, jak průměrnou akční sci-fi - a to se jim asi i povedlo, ale mě to nemělo čím zaujmout. Ale rozhodně je to o dost lepší než Cloverfield, navíc tohle má aspoň trochu zajímavý konec. 2* ()