Jaskyňa smrti

Špičkový potápač Frank McGuire už dlhé mesiace skúma jaskyne Esa´ala v južnom Pacifiku. Pripája sa k nemu jeho syn Josh a sponzor expedície Carl s priateľkou Victoriou. Počas jedného prieskumu sa u členky tímu objavia ťažkosti s dýchaním a Frank jej dá svoju kyslíkovú masku. Vystrašená žena však spanikári a masku odmietne vrátiť. Čoskoro sa strhne bitka a žena sa utopí. Keď sa Frankov syn vráti na povrch, do jaskyne sa nahrnie voda z obrovskej búrky. Josh sa rozhodne vrátiť a zostúpi späť do chodieb. Začína sa boj o prežitie. Všetci sa spoločne snažia dostať cez valiacu sa vodu, ale jediný priechod je zasypaný skalami a oni sú uväznení v jaskyni. (TV JOJ)

petero

Sanctum je podľa očakávania podpriemerný film čo v kine skrátka nemal čo obchendovať. Speleológia je pre film isto iste zaujímavý námet. Na jednej strane tu máme The Descent no na druhej i The Cave a bohužiaľ Sanctum inklinuje k nepodarku viac ako by bolo pekné. Napriek spomenutým filmom v Sanctum žiadna príšerka nevyskočí (čo je dobre), o bodycount sa postará skrátka samotná jaskyňa (zachytené vlasy nemali chybu). Sympatickejší herci by pomohli určite. Prehľadnosť v prvej polovici počas akčných scén je zlá, klaustrofóbia nehrozí (šlofík to istil), všetko sa však o niečo vylepší v polovici druhej kde zriedené postavy ukážu svoj pravý charakter a snažia sa prežiť na úkor druhého. ()

gogo76

Bol som veľmi zvedavý pod čo sa to Cameron podpísal a hlavne či budem taký zhnusený ako väčšina užívateľov. Výnimočne plávem proti prúdu, lebo sa mi zdá , že som videl iný film. Súhlasím, že scenár nieje žiadna sláva, ale čo iné ako hľadať cestu von zo zatopenej jaskyne by ste chceli? Skúsený jaskiniar R. Roxburg mi počas celého filmu pripomínal herca S.Skarsgarda. Neviem prečo zhadzovať celý film len preto, že v úvode vzdáva poctu Coppolovej Apocalypse, čí klišovitej otcovsko-synovskej scéne tesne pred záverom. Mne sa film veľmi pozdáva a hlavne mi pripadá napínavý a to aj napriek tomu , že vieme ako to skončí. Scéna s vlasmi nemala chybu, rovnako ako všetky scény pod vodou. Poniektorých možno zaujme japonský tank...Po technickej stránke je film skvelo zvládnutý a 3D mi vôbec nechýba.Všetka snaha o prežitie, šetrenie svetlom, jedlom, prístrojmi, všetky reči o tom ako pod vodou nespanikáriť mi pripadali zaujímavé aj preto, že ja sám by som sa rád brodil takýmto miestom. Už keď sme pri téme trápnych scenárov...Pokiaľ viem, Cameron nikdy nemal v rukách nejaký originálny a premakaný scenár, no napriek tomu je " King of the world". Ak sa vám páčil Cameronov Abyss, tak to toho určite choďte a neberte do úvahy nízke hodnotenia niektorých "top" uživateľov. 80%. ()

Xmilden

Málokdy napíšu že film má otřesné herce, ale tady to prostě beze zbytku platí. Syn Josh je neskutečné poleno a když už u nějakého filmu zjistíte, že jeden z nejlepších je Ioan Gruffudd, tak je něco špatně. Postavy se chovají přímo divně, co například dělala dole ta holka a proč ji prostě líp nepřesvědčili že si ten neopren vzít musí, že bez něj je prakticky mrtvá. Takhle ohrozila další členy. Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Prostředí samo o sobě samozřejmě docílí toho, že nudit se je téměř vyloučeno. A každého z nás vždy nejvíc zajímá co se kdy posere a jak to kdo odskáče. 45% ()

Phobia

Oproti některým zdejším uživatelům jsem od filmu o jeskyňářích čekala pouze zajímavé až klaustrofobní interiéry, sem-tam hezký exteriér pro oživení, postavy chovající se a zahrané tak, abych nemusela zmučeně třískat lebkou o stůl či jiný kus nábytku, nějaké to ohrožení, co odhalí charakterové vady a klady + pokud možno emoce cloumající mým majestátem. No, ten poslední bod se nepoštěstil, žádný ze speleologů mi nepřirostl k chlopni - ale žádný mě ani výrazněji nesral, tvůrcům budiž díky. Bylo to mokré, bylo to těsné, nenudila jsem se a úvodní upozornění "založeno na skutečných událostech" beru s úsměvem a velkou rezervou. Prostě se někdy někdo dostal v jeskyni do problémů a dost možná přitom i někdo umřel, tolik k faktům. Nevím teda, co od survival thrilleru vcelku neznámého a nezkušeného australského režiséra očekávali jednohvězdičkoví hodnotitelé - pokud jde o zklamání z nepovedené 3D projekce, no dobrá, ovšem pro domácí kino jde o naprosto pohodový film, co nenadchne ani neurazí. Kolego Malarkey, ohledně věty "Co by se nám při potápění v jeskyni mohlo stát?" doporučuji nastudovat si význam pojmu SARKASMUS;-)... připouštím však, že z českého dabingu to nemuselo být tolik patrné, zvláště když divák právě autorce této věty nekoukal do ksichtu, nýbrž na kozy. Jako nadšený speleolog-teoretik s několika málo praktickými zkušenostmi dávám 60%. ()

darkrobyk

,,Hraješ si na Boha?" ,,Tady dole Bůh není!" Napínavý dobrodružný film zachycující putování rozsáhlým jeskynním labyrintem. Cílem je najít podzemní cestu k moři, která by měla vést podél podzemní řeky. Úvodu patří nádherné přírodní scenérie snímané z ptačí perspektivy. Svět v podzemí je pohádkový, voda křišťálově čistá (než přijde bouře) a člověk má dlouho pocit, že sleduje působivý přírodní dokument. Pak nastane zlom, začne jít o život, postavy bojují o přežití a vy tušíte, kdo bude na řadě, což ale napínavosti neubírá. Postavy se chovají spíše protivně, aby si snad nezískaly sympatie diváka. Přesto je jejich snaha o přežití dramatická, doprovázená výbornou hudbou. Myslím, že herci si natáčení tvrdě užili, byť mnohde určitě pomohly triky. Ale ve vodě byli dosti...mě osobně by do takové jeskyně nedostal, navíc ještě se stoupající vodou! Pěkná oddechovka, snad jen v úvodu si mohli odpustit obehranou písničku - podle skutečné události. ()

kinej

Sanctum sice není žádné nezapomenutelné dílo, ale na druhou stranu se tento film ani netváří, že by měl být něčím jiným než pohou akční zábavou. A v tomto směru film, až zase tak úplně nestrádá. Naopak, vzhledem k tomu, že úhlavním nepřítelem dobrodruhů je jeskyně, daří se Alisterovi Griersonovi držet slušné tempo a nenudit. A nepotřebuje k tomu ani exploze či zbraně- Jasně, se zápletkou ani s rozepisováním postav se nikdo moc nepáral a dialogy jsou místy legrační, ale tvůrcům se občas zadaří hodit na diváka klaustrofobickou deku stísněnosti. Že je pro někoho film zklamáním kvůli jménu Jamese Camerona mi přijde podivné, informaci typu „od producentů…“ považuji za marketingový šum, který jsem se naučil úplně filtrovat, a který pro mě nemá zcela žádnou vypovídající hodnotu. ()

juta

Čekal jsem opravdu o hodně víc. Tohle je film určený jen horolezcům a průzkumníkům, protože na mě to neudělalo dojem. Chování uvězněných jeskyňářů mi občas připadalo směšné a hloupé. Smrt každých 10 minut mě taky moc nebere. Ioan Gruffudd se sem vůbec nehodil a ta jeho postava zde byla hodně trapná. Začátek naprosto nudný, pak jsem se trochu chytl, no prostě průšvih. ()

Shakers

Povedal by som, že James Cameron ako producent sa tomu asi moc nevenoval (okrem 3Dčka).Nečakal som žiadny zázrak, ale nečakal som ani tak strašný film.Celý film je vlastne dosť nepriehľadný, tmavý s otrasnými hercami (akurát len Roxburgh za niečo stál, alebo sa aspoň snažil).Jediné plus je asi to atmosféra a celkové to napätie, ktoré tam skratka je.A ešte ta hudba, ktorá nieje zas až tak strašná, ale ten scenár je otrasný. 50% - 2* ()

Big Bear

Nechápu tak nízké hodnocení. Mně osobně se film velmi líbil (viděl jsem BLUE RAY) ne 3D verzi (možná že je to tak lepší :-) kvůli možným klaustrofobickým záchvatům. Řada zde komentujících zde popisuje snímek jako nudný, či bez nápadu s jeskyní kde jsou jen šutry a voda... A co by tam ještě mělo být? Lochneska? Já osobně považuji veškeré speleology za šílence. Tito cvoci (v dobrém míněno) se ještě dělí na další podskupinu. Těch co lezou do všemožných děr a za pomocí skob a lan objevují podzemní zapomenutá království tmy a krápníků, a těch co když slezou někam dolů na dno k podzemním tůním si nasadí kyslíkovou bombu na záda, masku na obličej a plavou podzemní laguny prozkoumat. Nepatřím k ani jedné ze skupin (nemám rád ani výšky, ani stísněné prostory), každopádně ta druhá skupina je skutečně o šílencích. Jeskyní ponory jsou nesmírně nebezpečné. Může dojít k řadě událostí, rozvíření sedimentů, ztrátě orientace, závada na přístroji, závalu atd...Nemluvě většinou o velmi nízké teplotě podzemních vod... Tenhle film je přesně o takovéhle partě, která jednu nebrobádanou jeskyni mapuje. Vzhledem k tajfunu na povrchu dojde k zaplavení a zhroucení výstupní šachty a tak se skupinka jen s tím co má vydává podzemním bludištěm hledat druhý únikový východ. Navíc je komplex jeskyní zaplavován vodou z povrchu a tak nemají moc času na hledání možných tras. Je pravdou, že konec trochu sklouzne z dobře nastaveného začátku, ale i tak jsem s chvěním sledoval vývoj filmu. Mně osobně se to moc líbilo a dávám 4 * * * * ()

Pepinec

Prosím vás pěkně, rád bych se s váma o něčem poradil. Já když koukám na film, tak normálně sedím na zadku, ruce mám založené, nohy natažené, uši nastražené, oči otevřené a namířené na zdroj. Občas teda změním polohu, protože v Kamasutře říkali, že je to prý zdravé, ale přísahám, že můj divácký výkon tím nijak netrpí. No a tak by mě zajímalo, jestli to koukání na filmy dělám správně? Protože já mám pocit, jak se tady rozhlížím po tom hodnocení, že musím něco pěkně ku*vit... ()

Arkos

Tenhle typ filmu mám rád, a i když nejde o žádné veledílo, mně se líbil a bavil jsem se.Herecké výkony, prostředí, atmosféra - mě to prostě bralo... ()

Pilda17

Zajímá mě jak může být producent James Cameron. Podle traileru jsem čekal větší odvaz a ne béčkově zpracovaný film podle skutečné události s naprosto hrozným dějem. Celkově mě film nezaujal a bohužel ani herecké výkony všech co se objevili. Pár kladů by se našlo třeba prostředí a atmosféra nebyla špatná, ale to je tak jediné... 4/10 = 40% ()

-OverLord-

Ze začátku to možná může působit trochu jako béčko, ale potom se to neuvěřitelně rozjede a divák sleduje napínavej boj o přežití, kterej se obešel bez zombíků, zmutovanejch psů a pětimetrovejch žížal. Takovejch filmů jako tenhle už moc není a to je hodně nedoceněný. Film dokáže držet tempo a napětí až do konce. Výborná podívaná. ()

mchnk

Jde skutečně jen o klasickou "přežívačku" skupiny lidí. Nadhozená a jasná otázka "proč tam ti pitomci vůbec lezli", je naštěstí kompenzována výborným prostředím filmu. Děj je předem jasný, jde už o to, kdo přežije. ()

kingik

Vydal jsem se spolu s expedicí do neprobádaných jeskynních oblastí v Nové Guinei a byl to docela intenzivní zážitek. Výprava se totiž rázem změnila v dramatický boj o holé životy poté, co zasáhly přírodní živly, a jeskynní komplex se stal pro účastníky mise vězením, z kterého je najít cestu ven pořádná fuška. Celé je to natočeno podle skutečných událostí a není to moc předvídatelně pojato. Pod svá producentská křídla si projekt vzal slovutný James Cameron. A když hlavní roli hraje voda a potápěči, tak kdo jiný by měl mít dozor než právě on. V rolích členů výpravy nenajdeme žádné megahvězdy, které by spolkly většinu rozpočtu, ale solidně hrající herce, z nichž trojice Richard Roxburgh, Rhys Wakefield a Ioan Gruffudd dávají o sobě vědět. Největší pozornost na sebe strhává asi Roxburgh, který na všechny většinu filmu řve nebo rozdává rozumy, a když už není jednomu z členů pomoci, tak ho jednoduše utopí. Jeho vztah se synem, který je také v expedici, není zrovna nejlepší, přesto v druhé polovině filmu utvoří perfektní tandem. Natáčení bylo jistě fyzicky náročné a při potápění a zdolávání kolmých stěn si herci, kteří se nenechávali zastupovat kaskadéry (nebo to nebylo vůbec poznat), sáhli na dno fyzických sil. Tohle intenzivní vyčerpání a beznaděj se výborně postupně přenesla i na mě jako diváka. A když se někdo topil, docházel kyslík nebo se zachytili dívce vlasy do lana, tak to zasáhlo bezchybně nervovou soustavu. Napětí, občas patetické proslovy a postupná ztráta členů expedice spolu s perfektně nasnímanými záběry z jeskynního potápění tvoří drama, které tady dlouho nebylo a mně se líbilo. Naštěstí se nekonal žádný Pád do tmy. 100% ()

sochoking

Je jasné, čo musíte v takomto filme očakávať. Vždy tam bude nejaký mladý kokotek, ktorý sa bude hrať na hrdinu. Tu sme mali Josha, brutálneho rokklajmera, ktorý prejde transformáciou a stane sa z neho nakoniec celkom v pohode sympaťák.Potom tam musí byť nejaká ženská, z pravidla tehotná, alebo taká, ktorú zobral jej prachatý boyfriend na trip, aby holka zakúsila čo to a to, že nemá žiadnu ikspíriens , na to sral pes, bo sú tam frajeri, ktorí sa postarajú. Potom tam musí byť niekto, komu jebne v palici pod tlakom ( nie tým, čo je pod vodou ) a kopec blbostí. ( Akosi som nepobral ten fakt, že borec džampne do diery kurva, ja neviem, 300- 400 metrov hlbokej voľným pádom a potom si otvorí padák, zatiaľ čo iní zľanujú s lanami, ktoré sú až po zem ! Ako, kde na svete sa vyrábajú laná 300vky, 400vky ??! ) No a nakoniec nesmiem zabudnúť na ruky. Uchopené ruky za predlaktia a pohľad z očí do očí hovoriaci : "Díkes kámoš, bez teba by som bol fpiči! Nikdy ti to nezabudnem a vždy budem práve tam, kde ma budeš najviac potrebovať! " Ale 3D v kine a ten záver podfarbený namakanou muzičkou, to sa teda musí nechať a tie tri hviezdičky si to v klídku zaslúži. ()

IQ Tiqe

Jeskyňáři uvíznou při bouřce v jeskyni a jediná šance je najít alternativní východ. Přežijí? Místy mi vadilo chování neadekvádní situaci - někdo se choval naivně, jako by se ani nechtěl zachránit, někdo to zase až moc přeháněl. # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4 ()

Anderton

Ako dokument v štýle Pádu do ticha to mohol byť výborný dokument, takto je to iba béčko, nie nepodobné Vertical limit. Oproti nemu sa ale predsa len drží viac pri zemi a Sanctum proste nie je smiešny film. Má iba nevyužitý potenciál. Prvá polovica sa mi páčila viac, objavovanie podzemných prírodných krás má svoje čaro. Potom začnú prevládať nezhody a postavy považujem za pomerne ťažko uchopiteľné. Proste scenár s nimi pracuje raz ako s ľudskými, chybujúcimi ľuďmi, potom ako s typologicky rozdelenými na tých dobrých a toho zlého, čo nejde dokopy s tým, čo sme napríklad videli skôr. Ale dobre, viac tu išlo o tú prírodu a preto zaokrúhľujem smerom hore. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (viac)