Jaskyňa smrti

Špičkový potápač Frank McGuire už dlhé mesiace skúma jaskyne Esa´ala v južnom Pacifiku. Pripája sa k nemu jeho syn Josh a sponzor expedície Carl s priateľkou Victoriou. Počas jedného prieskumu sa u členky tímu objavia ťažkosti s dýchaním a Frank jej dá svoju kyslíkovú masku. Vystrašená žena však spanikári a masku odmietne vrátiť. Čoskoro sa strhne bitka a žena sa utopí. Keď sa Frankov syn vráti na povrch, do jaskyne sa nahrnie voda z obrovskej búrky. Josh sa rozhodne vrátiť a zostúpi späť do chodieb. Začína sa boj o prežitie. Všetci sa spoločne snažia dostať cez valiacu sa vodu, ale jediný priechod je zasypaný skalami a oni sú uväznení v jaskyni. (TV JOJ)

Bonaparte.

Přesně pro takovéto filmy mám slabost. Stísněné prostory, jeskynní dobrodružství a nádherná přiroda. Roxburgh ztvárnil úžasnou roli zarputilého podzemního dobrodruha. Příběh má hlavu a patu, kdy po stopách řeky hledají únik ze zatopené jeskyně. ()

maverick10

Velky podvod na divaka. Film se ohani Cameronem a laka na bombasticke 3D dobrodruzstvi. Jedine co Camerona pripomina je uvodni pohled z vrtulniku na zalesnenou panenskou krajinu. Jakmile vlezou nadsenci do jeskyne zacne to byt zajimave jen chvilku. Po one chvilce zjistite ze se v interierech zahadnych jeskyni tocite stale dokola, postavy Vam prijdou lhostejne a nejsympatictejsi postava (mistni domorodec hrajici sachy) je videt jen na par sekund. S ubyvajicim casem se uz modlite, aby konecne nekde vykouklo denni svetlo a vy jste mohli jit do kuchyne udelat si neco dobreho k jidlu a pustit si simpsny. ()

ilemas

Film podle skutečné události, navíc ve 3D, které prohloubí podzemní prostory. perfektně ozvučený ,úchvatné přírodní záběry, dokonalý pocit klaustrofobie. Při sledovaní jsem se tak vnořil do děje, jako bych opravdu jeskyni prolézal. Opět nechápu to slabý hodnocení, tady na čsfd je vše postavené na hlavu. Asi to všichni sledují na pc s rozchrchlanýma bedýnkama v kdovíjaké pochybné kvalitě a pak podle toho to hodnocení vypadá. ()

M.i.k.e

v určitých momentech slušná a poměrně i zábavná dobrodružná podívaná,která těží hlavně z povedných exteriéru,ale kterou taky bohužel sráží podprůměrní herci,nablblé dialogy a taky fakt,že ve chvíli,kdy někomu zrovna nejde o život (hlavně první třetina filmu) je to docela i nuda.Plusem pro tvůrce budiž fakt,že není dopředu jasné,kdo všechno přežije (pokud vůbec).Jen škoda,že prakticky u všech postav je vám to vlastně jedno...40% ()

zbyshek

Vlastně kdybyste vynechali první hodinu filmu, ani byste o nic nepřišli. V následujícím zbytku filmu, už jsem nalezl určité události, které mne přesvědčili, že bych měl dokoukat již celý film. Nevím, zda k mému štěstí, ale přeci jen jsem tento snímek dokoukal. Velký "boom" se jménem James Cameron se zjevně nekonal. 40% ()

bourec

Hodně sem se těšil a o to větší bylo zklamání.Když si člověk přečte,o čem film je,navíc v Cinemě film vychválili,že prej podvodní umírání plný beznaděje,se skvělou kamerou,tak čekáte nějakou parádní podívanou,ale pravda je jiná.Seriálový herci,emoce na bodu mrazu,a vlastně z toho vyleze jen průměrná zábava.50%. ()

Crawler-D

3D je fajn do doby, kdy je vidět, ale v případě Sanctum pouze zajišťuje tu nejvíc prostorovou tmu všech dob. Celkově tak v paměti uvíznou asi tři scény, v nichž stereoskopie zapůsobila, ale ve stodevítiminutovém filmu je to málo. A vrtulníkovou pasáž zcela jistě dodali na doporučení Camerona, když se mu osvědčila už v Avatarovi. Pokud bychom v neprostupné temnotě měli najít alespoň nějaký záblesk světla, byla by to hudba Davida Hirschfeldera. Je to slabá náplast a sama o sobě není spasitelná, protože v konkurenci jiných soundtracků neobstojí, to jen v Sanctumu zdaleka ční nad vším. Kéž by podobně vysoko čněl nadhled, kterého se nedostává stejnou měrou jako neotřelých nápadů. ()

Kwaichi

Takto to dopadne keď sa pár neskúsených zbohatlíkov chce hrať na veľkých prieskumníkov. Kostra príbehu nebola najhoršia, no istotne sa z nej dalo vyťažiť omnoho viac. Nepáčila sa mi ani naivita niektorých postáv a ich nerozvážne konanie; áno boli v ohrození života ale ich afektné správanie sa mi zdalo miestami až príliš prehnané. Bol to jeden z mojich najočakávanejších filmov roku 2011, ako všetky ostatné - zatiaľ veľké sklamanie. ()

C0r0ner

Celé to bylo tak logické a pravděpodobné jako jako jednička z pololetní písemky z analytické geometrie, kterou bych psal se zavázanýma očima. Už od začátku jsem věděl, kdo přežije a tak jsem si jenom odškrtával přibývající mrtvoly a zrakem hypnotizoval hodiny, aby utíkaly trochu rychleji. Konec byl vysvobozením. 15% ()

Pajky3

A mě se to líbilo. I když se dělo přesto to co se dalo čekat, i když odpadali přesně v pořadí v kterém jsem tipoval. I když chvilkama přehlednost nebyla úplně kamarádem. Jedinej problém je, že ani jedna postava není natolik sympatická, aby mě to nutilo jí fandit a tak jsem se s nimi loučil s lehkým srdcem. Překvapilo mě, že si na začátku dělali srandu z Apokalypsy. Navíc je to konečně jednou film, kde to postava bez výcviku a vybavení prostě nezvládne a za to jsem rád. A navíc Frank je lídr, kterej se s tim nesere a takovejch taky moc není. ()

pakobylka

----- "Předpoklad je matka všech průserů." ----- Prý jeskyňáři ! Nechovají se za všech okolností jako profesionálové. Hned v úvodu seznámí diváka s vlastními pravidly, aby vzápětí předvedli, kterak je v zápalu objevitelské vášně striktně ... nedodržují. Až se jeden nestačí divit, že zůstali tak dlouho naživu ... i se všemi těmi supermoderními udělátky, která mají jejich profesi učinit komfortnější - a bezpečnější. Jenomže o tom to je. Kdybyste na základě mnohaletých životních zkušeností zvážili všechna rizika, v žádném případě byste se nepouštěli do neznámých podzemních - a podvodních jeskynních systémů bez rezervního zdroje kyslíku ... a kdybyste byli obeznámeni s blížícím se nebezpečím v podobě tropické bouře, nezůstávali byste do poslední chvíle v jakémsi obřím hrnci zapuštěném do okolní krajiny. Tím pádem by nebylo o čem mluvit ... natož o čem točit - a klaustrofobní filmová dílka by se nerodila jako houby po dešti. Nicméně napětí mohlo být vypjatější, úzkost hmatatelnější, děj sevřenější, scény syrovější, emoce opravdovější a dialogy smysluplnější. Na druhou stranu - "Sanctum" je snímkem, v němž skoro na vlastní kůži cítím nezúčastněný chlad jeskynních prostor i ledové sevření podzemních vod ... a to se taky počítá ... 3,5* ... P.S.: 1) Nevím, nakolik vážně mám brát proklamovanou inspiraci skutečnými událostmi - zdali je zrovna v tomhle případě reálné, aby přeživší jedinec prahl po zfilmování svého "dobrodružství". Takže ji beru se značnou rezervou ... jen jako velice nezávaznou ... asi tak jako známost na jednu noc. 2) ----- "Co by se mohlo stát při potápění v jeskyni ?" ----- Svatá pravda, co by se asi tak mohlo stát ... ()

Juto

Sanctum má ďaleko od dokonalosti. Niektoré dialógy sú gýčovité, klišéovité a melodramatické a nepresvedčia, príbeh má svoje predvídateľné a hluché miesta, čomu nepomáha ani fakt, že chvíľu trvá, kým sa rozbehne a tempo sa zmierni najmä v polovici. Avšak, ako je to v prípade všetkých Cameronových filmov, produkčné hodnoty sú bezchybné. Scenéria je úchvatná, osvetlenie je veľmi zriedka nudné, v jaskyniach a pod vodou je niekoľko úžasných sekvencií, pretože sú skutočne pozoruhodné a kinematografia a strih sú svieže. Napätá atmosféra tiež filmu pomáha. 6/10 ()

majo25

Zaujímavý mix horolezectva, jaskyniarstva a potápačstva, ktorý napriek dosť vlažnému začiatku v podstate splní to, čo od neho divák očakáva. Ako čítam, niektorí očakávali od toho úplne niečo iné. Ich chyba. Možno sa v niektorých chvíľach hrá na niečo viac, ale to sa dá prekusnúť; rovnako ako iba priemerné obsadenie. Nosnou časťou je dramatická linka, ktorá nenechá diváka nudiť sa, členovia expedície kapú jeden za druhým a prežívajú len tí najpodstatnejší. ()

bartias

Sanctum je vyloženě žánrová podívaná, kompletně s primitivně jednoduchým scénářem, těžce vydřenými béčkovými hereckými výkony a atrakcí, která to všechno strčí do kapsy. Nesourodá skupinka dobrodruhů vypadá jakoby se vynořila z nějakého katastrofického filmu. Její členové navíc s hororovou precizností v pravidelných intervalech končí poctivě nepříjemnou smrtí. Tísnivá atmosféra a nekonečná klaustrofobie svírají ze všech stran. Je skoro cítit, jak kamenný labyrint na zoufalé hrdiny tlačí. Děsivé dobrodružství z míst, kam by se většina lidí nevydala, dokud by byla při smyslech, je technologicky vynikající. Jinak je Santcum navzdory tomu, že se odehrává tak strašně hluboko, nečekaně mělké. 7/10 ()

3n3my

Veľmi príjemné prekvapenie pre mňa - na rozdiel od väčšiny prítomných užívateľov, ktorí asi čakali ďalší Avatar, Terminátora či Votrelcov už len preto, že je pod tým podpísaný J. Cameron. Atmosféra možno nie je taká hustá (koniec koncov ved to nie je ani horor!) ako v Páde do tmy, no aj nelogickostí je tu zdá sa menej. Preto moje hodnotenie Pád do tmy za tri, Sanctum za štyri pri porovnateľnom spracovaní. Jednoducho slušné thrillerové spracovanie ďalšieho klaustrofobického námetu v jednej pekelnej diere. ()

sir-dave

Nějaký závažný průser z toho zase až tak nebyl. Klasické survivor drama v jeskyni. První třicetiminutovka svižně odsýpá, pak přijde nečekaný zlom, který nikdo nečekal a zbytek už je jen sledování jak si parta kolem Roxburgha poradí s nástrahami jeskyně.. Nedostatek světla, kyslíku,... ()

tomeek

Dobře natočená, trojrozměrně efektní filmová jednohubka. Nesmí chybět demence postav a jejich následné zaplacení životem za svou demenci, zbytečná panika a ženské, které jenom komplikují situaci. Lokace jsou perfektní, má to spád, děj je dostatečně zajímavý, jenom před koncem to zpomalí až moc, takže konec není tak strhující jak by mohl (pro srovnání například 127 hodin). "Epickým dobrodružstvím" bych to ale nenazýval - jak jsem říkal během filmu - typický "mega film" na Nově. A jméno Jamese Camerona na plakátech je spíš jen lákadlo, takže bych jím moc neplýtval... Lepší 3* ()

SoolenJV

Hodně na efekt (3D efekt) a odhadnutelné. Koukat se na to pořád dá, i když je od počátku jasné, po jakých dějových checkpointech se půjde a případné zvraty už se dají celkem očekávat - i když z mnohých jasně čiší, jak si tvůrci říkali: "Jo, tak tohle, určitě diváci nebudou čekat." Hmm. Čekali jsme. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (viac)