Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

liskam

Jako dal jsem to, ale bylo to o kozy, o kozy E.Page.  Meet-flix Snydera dokonale vykleštil, posypal gumovýma medvídkama a napatlal hromadou patosu, aby to zapadalo do jejich filmových kolejí.  K dobru Snydera mohu jen napsat, že si v celém příběhu dokázal prosadit absenci gayů, lezbiček a několika pansexuálních postav které Meet-flix v poslední době tak rád všude cpe. Za mě slabých 40% ()

Goldbeater

Po Sucker Punch se říkalo, že Zack Snyder by si neměl psát vlastní scénáře. Po tomhle snímku se bude říkat, že by si jednak neměl psát vlastní scénáře, ale hlavně by už nikdy neměl lézt ani za kameru! Armáda mrtvých je neskutečná mazanice a film obrazově tak nudný a ošklivý, až se člověk nedostatkem vizuální stimulace začne zamýšlet nad logikou veškerého dění ve filmu. A to je potom katastrofa. Smysl to nedává vůbec, postavy jsou napsané strašně, dějové linie zůstávají nezakončeny, pokusy o humor nejsou vtipné a pokusy o drama nefungují. Pokusy o horor jsem nezaznamenal vůbec. Pokud tomuhle nabubřelému braku přičíst něco k dobru, tak snad jedině to, že i při své zbytečně přepálené délce nikdy nenudí, něco se v něm neustále děje a zároveň se nestane nic, co by člověka vyloženě vytočilo. Ale to je sakra málo pozitiv v případě tvůrce, co nám před lety nadělil jeden z nejlepších zombie hororů nového století. Dnes je z něj bohužel parodie sebe sama. ()

mzss1

[50%] Zombie filmy mám rád a samotné zombíky nazývám dle seriálu TWD „mrtváky“. ;) No a nyní k tomuto filmu. Zarazilo mě relativně nízké hodnocení, ale po dnešku ho asi tak nějak chápu. Snydera mám rád, Úsvit mrtvých se mi líbil, i když to taky dle mě nebyla velká pecka a DC filmy? Ty docela pěkně žeru. No, zde to bylo takové uhozené, nudné s přepálenou stopáží. Jako ta stopáž by se dala obohatit zajímavějším příběhem, hlubšími sympatiemi co se týče postav, napětí apod. To zde ale zoufale chybělo. Úvodní titulky mi přišly takové rozporuplné. Ta nadlehčená stránka mě moc neoslnila, ale naštěstí je poté humor pojat rozumněji. No a ta první hodina byla teda docela zdlouhavá. Postavy mě vyloženě neiritovali, ale nezískal jsem si k nim žádný vztah. Dave Bautista působil pohodově, ale nebyl moc výrazný. Jsou tu jisté nápady s tím rozdělením mrtváků na klasické, hloupé, žrací a na ty inteligentnější. Což mě ale moc nevzalo a scéna, kdy ten velký mrtvák truchlí nad useklou hlavou té své princezny, to jsem se cítil trochu trapně. Abych to furt nekritizoval, tak AKCE mě bavila. Nemůže tu být řeč o nějakém velkém nadšení, ale k té nemám výtek. Je až spíše v druhé půli filmu a zejména ve finále, ale bavila mě. Hudba – průměr. No, takže ty akční scény to zachránily, jinak bych dal jen 2*. Takhle přimhouřím všechna oči co mám a dám tu třetí s čistým průměrem. ()

kingik

Průkopník George A. Romero a spol. v záhrobí obdivně stahuje zteřelou předkožku, jelikož Zack Snyder v podstatě  redefinoval zombie žánr a stojaté vody rozčeřil troufalou porcí invence, akce a gore. Věren dlouhým stopážím a svým režijním kořenům nastolil v pandemické situaci konfrontaci týmu žoldáků se zombie hordou v dějišti Las Vegas. Scénář je veden jednoduchou formou, která vyhovuje příznivcům akční zábavy, přičemž režijně film plní všechna důležitá kritéria. Už hned úvodní sekvence, v níž se vojenský konvoj střetne na silnici s novomanželským párem, se chlubí svojí hororovou působivostí a zároveň  si libuje v ironickém podtónu, kterého se film drží více než často. A ani na Elvise se neopomene. Snyder příliš nikoho nešetří, jistota přežití každé důležité postavy je sázkou do loterie. Maskéři odvádějí maximum, nemrtví občas působí vtipně, načež jejich následná likvidace zahrnuje nejen dobrou mušku, ale i nějaký ten dobře mířený úder. Herecká sestava  je plně funkční. Dave Bautista je již etablovaný na poli spolehlivých akčních jedinců, Ella Purnell coby mírně odcizená dcera je kompatibilní, každý z členů týmu dostane svůj prostor, ukáže se, že Ana de la Reguera je v akční poloze více než snesitelná akvizice. Snyder ego má, tentokrát se nenechal nikterak omezovat a pořádně do toho režijně řízl. Vypadá to, že poté, co nechal z mapy zmizet Las Vegas, nebudou ho v Mekce zábavy vítat na červeném koberci. Filmovou zábavu však umí stvořit perfektně. 10/10 ()

dr.horrible

Jeden z tých umelecky menej ambicióznych Snyderov (BvS, 300). Pôvodne som chcel napísať, že by stačilo vystrihnúť komickú postavu, tým sa zbaviť prebytočnej polhodiny a nejakých klišé, a potom sa začali hromadiť ďalšie, a už-už som plánoval tvrdiť, že Snyderovi by mal niekto stáť za chrbtom a korigovať ho. Ale prečo by som to akože robil?  Žerem jeho videoklipy a ani pri dvoch a pol - štyroch hodinách, ma nedokážu nudiť. Gulity pleasure. Kludne si to kuknem znovu. Záver v lietadle top a Nora by zniesla vlastný film. ()

Socrates

Snyder se od superhrdinů vrátil k zombíkům, na což jsme se všichni určitě těšili. Ale bohužel, výsledek mě osobně fest zklamal. Režisér a scenárista v jedný osobě přišel sice s doposud nejsilnějšíma zviřátkama, jestli mě paměť neklame, ovšem to taky byla veškerá invence. Film je plnej nicotnejch tvrďáckejch pozérů, kteří nás krmí otřepanejma hláškama a dialogama a nepřekvapí nás ničím, včetně toho, že by nebyli kokoti a kokotky. Všem vévodila dcera King Konga Bautisty alias slečna morál. Dost otravný byly taky kovbojský remaky známých písní, asi jako že Nevada a Utah... Zacku, příště zůstaň u superheroes, tam se ta kýčovitost ztratí. ()

Anderton

Solídny prequel ma presvedčil o tom, že si snáď, možno, niekedy, pozriem tento zatracovaný film. No a Nemci dobre vedeli, prečo Zlodeji vyzerajú úplne inak a okrem rovnakého fikčného sveta tu nenájdeme žiadne spoločné prvky. Dej by celkom ušiel, sú tu všetky očakávané klišé, zvraty (nesmie chýbať "Judáš") a zopár fajn nápadov. Lenže vizuálne je to absolútne nezaujímavé, dokonca ešte viac ako Batman vs. Superman a to je čo povedať. Nad dialógmi by krútili hlavou aj talianski trasheri zo sedemdesiatok a osemdesiatok. No a nad záverečným countdownom do výbuchu by zase krútil hlavou aj Emmerich s tým, že takéto naťahovanie minút by neprešlo v štúdiu ani jemu a nevysvetlil by ho ani Einstein. Ale Netflix má už iné štandardy než "bežné" štúdiá. 50% ()

AppleCore

Možná, že kdyby vyhodili ze scénáře třicet stran, mohlo to bejt kratší o třicet minut, film mohl bejt svižnější, zábavnější, míň stupidní a Snyder by si mohl alespoň dovolit profesionálního kameramana. Takhle je to překvapivě mdlá řež se skvělým finále, která si mě krví nekoupí (nejbrutálnější jsou úvodní titulky). Utrhnout to víc ze řetězu, zkrátit a poslat směrem ke komedii. Tohle je přesně ten film, kterej potřebuje #whedoncut (akorát ne od Whedona)! ()

Kothy

No tohle se Snyderovi moc nepovedlo. Ani nevím, kde začít. Asi tím, že film krom absence větších jmen neví, co má být. Jestli má být vážný, nebo vtipný, prostě se nemůže rozhodnout. A to je jeden z jeho kamenů úrazu. Akční scény moc nefunguje a zombíci jsou divní. K postavám si nevytvoříte žádný vztah, takže je vám jedno, jestli přežijí nebo ne. A samotný děj taky nedává moc smysl. Pomalu je lepší zůstat u trailerů. Takže žádný zázrak se nekoná... Občas se ale nějaký fór najde. Taky je to dost předvídatelné. "Aufidersen." ()

Dzeyna

Musím se přiznat, že jsem to čekala horší. Nebylo to špatné. Dokonce to mělo i příběh, respektive spoustu příběhů. Což jsem ocenila. Neboť, kdyby to bylo jen o zabíjení zombíků, tak je to naprosto o ničem. Takže za mě celkem spokojenost. ()

Spinosaurus

Naprostá katastrofa a selhání téměř po všech stránkách. Mezi pozitiva řadím pouze pár akčních scén a vizuální efekty. Zbytek? Největší pohromou je kamera, kterou Zack Snyder vůbec neumí ovládat. Každý druhý záběr je rozmazaný. Film je tak extrémně nudný, že další atributy mi jen těžko stojí za komentář. Příběh nemá hlavu ani patu (a to i v rámci žánru), neuvěřitelné plot holes a klišé, v závěru dokonce i přímá vykrádačka Vetřelců. Film obsahuje zkrátka všechno špatné, co si lze představit. ()

silentname

Nechcel som sa stať týmto. Nechcel som byť jedným z tých, ktorí povedia, že "Army Of The Dead" je obrovské sklamanie. Úprimne poviem, že po traileroch, obsadení a celkovo ako to na mňa vyžarovalo som si hovoril, že tento film bude skvelý. Všetko tomu nasvedčovalo. Ostáva teda otázka, čo sa vlastne pokazilo? Pokúsim sa teda na ňu odpovedať. Ale najprv si povedzme pozitíva filmu. Lebo napriek môjmu sklamaniu je tu dosť pozitívneho, ktoré by som na filme mohol vyzdvihnúť. Prvá vec, casting. Na tom sa nič nezmenilo a stále pôsobí vynikajúco. Dave Bautista, Nora Arnezeder, Omari Hardwick, Raúl Castillo, Samantha Win, Tig Notaro... a ďalší. Myslím si, že všetci odviedli skvelú prácu na filme a môžem ich pochváliť. Predali svoje role a žiadny z problémov nie je na ich pleciach ako hercoch. Efekty sú podľa mňa celkom presvedčivé, je tu niekoľko kreatívnych zombie zrúd a nebudem sa tváriť, že film nemá nápady. Okrem toho úvodné titulky sú pre mňa absolútny highlight. Ak by sme sa tohoto dočkali počas celého filmu, nemal by som najmenší problém. Proste akčnú zombie mordu, kde by človek mohol vypnúť. Film však už nikdy nedosiahne rovnaký level, než počas úvodných tituliek. Príbeh totiž potrebuje mať aj dramatické momentky, ktoré neprinášajú nič nové ani zaujímavé. A hoci príbeh Scotta Warda ako bol nútený zabiť svoju manželku po jej premene je spracovaný dobre, tak všetko to leží viac na jeho hereckom výkone, než na tom ako je to zapracované v príbehu. Mnohé momentky sú také. Boli lepšie zahrané, než napísané. Akcie sa tu nejakej dočkáme, no mohlo jej byť podľa mňa oveľa viac. Priam mi tu chýba. No okrem toho je tu ešte aj príbehová línia, ktorá mala byť podľa mňa kompletne vyhodená zo scenára von a týka sa Geety a jej cesty do Las Vegas medzi zombíkov. Toto sme absolútne nepotrebovali. Je to dokopy len zbytočná odbočka, ktorá zdržuje a najmä na konci neprinesie absolútne nič. Žiadna reálna rezolúcia sa nekoná. Čiže všetok ten čas, ktorý sme tomu venovali bol absolútne zbytočný. Okrem toho postava Martina je dokopy len ďalšie zabitie času. Nechápem prečo sa musel počas filmu dostať až tak ďaleko a jeho cesta mala byť skončená oveľa skôr. Jeho rola je tak predvídateľná až ma to nebavilo. Nič do toho nepriniesol. Plus kvôli nemu aj stratíme jednu z najlepších postáv filmu, ktorá počas jednej scénky bola schopná zlikvidovať celkom slušnú dávku zombíkov a je to moja druhá najobľúbenejšia časť filmu. Chambers likvidujúca zombies je proste skvelé na pozeranie. Výsledne si myslím, že film potreboval viac akcie a viac atmosféry. Mrzí ma, že to dopadlo takto, no ostal som dosť sklamaný. Je to vyslovene zlé? Nie. Myslím si, že herci dávajú zo seba absolútne maximum a keby neboli tak presvedčení o tom čo hrajú, tak by to dopadlo horšie. Takže ďakujem castingu, no film rozhodne nie je niečo, čo by som si pozrel znovu, alebo by ma lákalo ako ľahký oddychový zombie mord. Hodnotenie: C ()

PetrPan

Snyderův Úsvit mrtvých  se dá bez přehánění považovat za nejlepší film o nemrtvých v jednadvacátém století. Snyderova Armáda mrtvých pak jen smykem vybírá zatáčku před cedulí  s nápisem Filmová kafilérie a náklad zahnívajícího masa vysype na rozlehlém poli průměrnosti, kde se vsákne velmi rychle a nic po něm nezbude. Několik osvěžujících nápadů, od originálního úvodu  či rychlých i pomalých zombies v jednom filmu, přes nemrtvého tygra  až k opět choreograficky skvěle zvládnuté a brutální akci (er je holt R). A nesmím ve výčtu pozitiv zapomenout ani na hudbu, zejména hit Zombie od The Cranberries v závěru opravdu potěšil.  Bohužel  ve filmu, který trvá dvě a půl hodiny se nám to výše zmíněné dobré vejde asi do  necelé půl hodinky čistého času, která vás v té brutální stopáži bude bavit. Ve zbytku je jen kopa patetických žvástů, klišé, předvídatelných "překvápek", nedotažených nápadů (těhotná zombie?!) a Dave Bautista, jemuž k dokonalosti chyběl jen kondom přes hlavu.  Dvě mrtvé kozy kojit nebudou... ()

cukorek

Nie je veľa dobrých filmov, s dobre prevedenými zombíkmi, ale tento patrí určite k jedným z tých lepších. Našlo sa tam niečo nové , ako zombi tiger a celkovo film pôsobil pútavo, vôbec som sa nenudil.  Možno ak by niekto iný stvárnil hlavnú postavu , tak by to ešte filmu určite pomohlo. ()

Němi

Snyder, stejně jako třeba Peter Jackson, časem zlenivěl a u všemocných počítačů ztratil vkus. Zůstane po něm pár dobrých filmů ze začátku kariéry (první tři), a pak ty další, o kterých se ve slušné společnosti nemluví. Armáda mrtvých má všechny jeho pozdější znaky na max. Mimózní panáky místo postav, scénář, kde neustále někdo něco deklaruje - aby vysvětlil chaotický děj, došel k trapnému vtipu, zalepil díry v logice nebo připravil půdu k dalším nesmyslům. Proloženo slowmotionem a barvičkovým vizuálem, s nulovou gradací. Jen to hodně řve a pak je konec. Bohužel ne úplný. ()

Arsenal83

Určite nie žáner pre mňa a Zack Snyder mi príde režisér bez nápadu, celý život točí filmy zhruba o tom istom. Zombícke filmy mi nehovoria nič a keď proti ním bojuje Bautista, jeho dcéra, ktorá sa na neho ani trocha nepodobá (čiže bude od pošťáka), ďalej mužatka, mocný potomok zotročených a jediný beloch trasorítka, tak to som radšej fandil tým (ne)mŕtvym. Vizuálne dobré, pokus o humor sem tam vyšiel, no aj tak najlepšia bola záverečná pesnička od The Cranberries - Zombie. ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (viac)