Shredo

Strašný nárez tejto jesene. Zážitok z kina na nezaplatenie. Vychádzal som zo sály maximálne omámený zážitkom z tohto filmíku. Možno napíšem viac, keď to poriadne predýcham :D ()

strikeman

Vymazlené retro s příjemným hudebním podkresem a solidními hereckými výkony všech hlavních protagonistů. Jen škoda, že nedostal větší prostor Oldman. Sázka na jistotu, co se týče celkové stavby příběhu, mi nijak nevadila - mně se prostě klasické gangsterky asi nikdy neokoukají;-) Nicméně do své top10 v rámci žánru bych jej asi nezařadil... 80% ()

Hapretor

Pro mě nijak poutavý a nijak významně žáživný western/gangsterka. Gay Pearce dokonale slizký a zkurvený bastard. SheMale La Baf mě nudil, Hardy nevýrazný. Oldman trestuhodně nevyužitý. Jessica hezká a křehká, ale zbytečná postava pro děj. Wasikowska také zbytečná. ()

GOREGASM

John Hillcoat zatím vždy zvolil námět, který je mému filmovému srdci hodně blízko. V tomto případě drsná gangsterka z období prohibice, která navíc od prvních plakátů lákala opravdu lahůdkovým obsazením a neuhlazeným a brutálním zpracováním. Oboje funguje na jedničku a právě herci dělají z Lawless výborný film. Přes nezpochybnitelnou řemeslnou kvalitu, přecijen chybí Hillcoatovu dílu adekvátní gradace a řada okamžiků ač v daném okamžiku vyznívá působivě, tak zároveň s lusknutím prstu vyšumí do ztracena a skutečné vyvrcholení snímek prakticky nenabídne. Tedy pokud jím pro vás není Jessica Chastain v rouše Evině (no dobře...:-). Samotné finále mě pak svým rozuzlením neuspokojilo, ale to už je můj problém. Na závěr dodám, že možná až moc strohá a přímočará story (sorry, Nicku) se stejně zdrženlivou režií mě drží pod pokličkou 80 procent. 79% ()

Wargoo

Film pôsobí dobrým drsným dojmom, najväčší obdiv má u mňa nechutný záporák v podaní Pearcea - bol nechutne dokonalý !!! Krásna Jessica obhájila moje sympatie z filmu HELP a Take Shelter a tu potvrdzuje, že sa stáva herečkou, ktorú si režiséri "radi vypožičajú" aj v budúcnosti. Hardyho vtipné mrmlanie, Oldmanova charisma, dobrý scenár - to všetko sú dôvody dobrých pocitov na konci filmu pri odchode z kina. Avšak, sú tu De Palmovi Untouchables, a tak môžem Lawless pogratulovať k "slušnému" druhému miestu !!! 4****, 74,411% S odstupom času vyprchávajú čerstvé pocity z filmu, a tak musím hodnotenie zmeniť na 3***. V tom filme toho až toľko toho nebolo, čo by som si ešte teraz vybavil, a bol z toho nadšený ! 3*** 69,817% ()

rekkky

Perfektní herecké obsazení, příběh, soundtrack, kostýmy, kamera, všechno hraje, ale dohromady to tvoří průměrnou gangsterku na kterou se budete chtít podívat jen jednou. ()

Zajdo

Na tento film som sa strašne tešil, prohibícia v Amerike, mafiáni, prestrelky, tá atmosféra, toto všetko môžem vďaka Godfatherovi a hre Mafia. Film ma nesklamal ani trošku a vychutnal som si ho naplno. Fakt, že to bolo natočené podľa skutočnej udalosti tomu pridalo ešte viac na atmosfére. Herecké obsadenie bolo dokonalé... už teraz sa teším na Gangster Squad. ()

Adm.Nelson

Pálim, páliš, pálime v trojici. A v časoch pre opicu veľmi zlých, keď vás z jednej strany sleduje polícia a z druhej gangsteri - veľkopodnikatelia. Ak však pre vás ilegálna činnosť nie je nič nové, a po ranu sa nebojíte zájsť ďaleko, prečo to neskúsiť a nerozbehnúť nejaký biznis s destilátmi. V malomeste totiž veľa príležitostí na prácu nie je, doláre zarábať nejak treba, a keď máte cash na rozdávanie, tak potom sa aj tie ženy na vás viac chytajú. Krátko k filmu - réžijne výborne odvedená robota, z hercov treba spomenúť hlavne famózneho Guya Pearca (imho jeho najlepšia rola doteraz), a film samotný je vcelku dobrý, i keď som čakal trochu viac konfrontácie s Floydom Bannerom a nevadila by mi ani dlhšia stopáž, lebo snímky z tohto obdobia, kedy sa pre pár dolárov navyše kosilo z kapoty vášho Forda starým Thompsonom, mi zúfalo chýbajú. 8/10 ()

mala_kea

Tomhle filmu něco chybí. A není to krůček k dokonalosti ale krůček k lepšímu filmu. Obsazení fajn, vizuál fajn, ale tím to končí. Scénář se nám sice pěkně rozjíždí, ale poté, co skončí povinné intro, se už film jen hledá. Režisér moc žere scénáristu a naopak - to je hlavní problém. Jako by si přes neustále vyjadřované superlativy nedokázali říct: "Tudy půjdeme." Kvalitní herecké obsazení totiž hraje průměr a ne na co má, neví, kam se vyvíjet. Navíc poslední dvacetiminutovka směřuje od nikud nikam a celé to "good look" pachtění vyšumí do ztracena. Z dramaturgického hlediska nechápu ani význam a nutnost některých postav. Např. obsazení a nevyužití potenciálu Garyho Oldmana, který i přes své pouhopouhé tři scény hraje nejlépe ze všech, nedokážu doteď překousnout. Svou osobitostí to byl totiž on, jehož postava mohla mít potenciál. Zbytek prostě netáhne. Pro mě celkem zklamání. ()

P.J.2

Tom Hardy opět dokazuje že jeho charizma a talent přitahuje dobré filmy a i přesto že nehraje kladnou roli, z něj charizma srší všemi proudy. Země bez zákona je film který by i ti nejvědší odpůrci daného žánru měli ohodnotit jako řemeslně dobře odvedená práce, protože přesně tím je, je to pocta filmům jako je kmotr, neúplatní a na nic si nehraje,příběh nenásilnou formou vtahuje diváka do prostředí prohibice a on se ješt rád nechá povozit :-) A navrch opravdu slizký Guy Pearce.. ()

aslavey

Mám rád období prohibice. Mám rád Toma Hardyho. Mám rád Garyho Oldmana. Mám rád Nicka Cavea. Ale nemám rád mrhání potenciálem. Hodně momentů bylo velice pěkných. Režie dobře zvládnutá, kamera fajn, hudba dokonalá. Ale něco mi v tom fakt chybělo. Překvapivě to budou nějaký koule (i když se na scéně velmi vesele objevily).. čekal jsem a chtěl jsem větší šťávu. Nicméně 4 si zaslouží. Je to pořád hodně podařenej biják s dobrým obsazením i ztvárněním. ()

fr3ak

Nic nového, spíše taková pásová výroba. Postavy se navíc velkou část filmu chovají jako naprostí idioti - udělají chybu, která je nepoučí a tak dělají další a další... ()

danek22

Dovolím si tvrdit, že tohle je nejlepší gangsterka co za poslední dobu vznikla, skvělé charaktery, vynikající vizuál vše podpořené špičkovými hereckými výkony. ()

Narsill

Pearce ako badass ? ... Geniálne! Takýto zážitok som od Lawless ani v najmenšom nečakal. Miera napätia je neskutočná čo mám na filmoch strašne rád a myslím, že Hardy by snáď v každom filme mal hrať "drsňáka" ,pretože takéto role mu neskutočne idú. "Based on a true story" ktorému by snáď nikto u tohoto filmu ani neveril len zážitok podtrhuje. ()

BOURQUE

Film, ktorý potrebujete vidieť minimálne 2x, aby ste si na 100% percent vychutnali tú atmosféru. Nie že by som sympatizoval s tým, čím sa živili bratia Bonduranti. Ja mám na mysli skôr spôsob, akým sa režisérovi a kameramanovi podarilo natočiť a zachytiť detaily daného obdobia. Scenár dobrý, no bol by som zvedavý aj na knihu od pána Bonduranta. T. Hardy je ťahúňom, bez debaty (zase skvelý výkon). Trošinku som neistý u S. LeBoufa – jeho výkon nebol zlý, ale niečo nesedelo. Možno, keby som čítal knihu, tak zmenil by som názor (vzhľadom na charakter človeka, ktorého si mal zahrať). No a J. Chastain je veľmi pekná a daný štýl (myslím zase na obdobie, v ktorom sa príbeh odohráva) jej sedí dokonale. PS1: G. Pearce ešte nikdy nebol taký záporný a odporný. PS2: Škoda, že G. Odlman dostal len malý priestor. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Luk Skywalker

Místy to celkem drhlo, ale jinak dobrý film, který popisuje gangstery, já bych je označil, domácího typu v době prohibice. Záporák je slizký metro(homo)sexuál, který si potrpí na hygienu, přičemž pro ránu nejde daleko. Jen postava Garyho Oldmana byla svým rozsahem zbytečná, přičemž po úvodním efektním výstupu jsem si od něj dost sliboval, škoda snad někde jinde. ()

figliar

Pri sledovaní sa mi vrátili skvelé spomienky na hru Mafia. Spojenie starších, prvotriednych hercov s mladými, nádejnými, tu zapasovalo do seba ideálne. V tomto filme mi nevadil ani výkon preceňovanej hviezdy Transformerov. Príbeh je nepredvídateľný, aj keď chvíľami sa zdá, že nič iné nasledovať nemôže. Ale predsa len môže. Prohibícia sa proste s nikým nemaznala. Neviem či porovnávanie s Public Enemies je ideálne, pretože každý film má inú hlavnú dejovú líniu, ale ak by som si mal znova pustiť jeden z týchto dvoch filmov, zrejme by to bol tento. Tridsiate roky v sebe ukrývajú ešte mnoho príbehov, preto si myslím, že do budúcna sa máme na čo tešiť. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)