Dyas

Zajímavé, tento film mě uchvátil, což jsem vůbec nečekal a vysoký podíl na tom bude mít Tom Hardy a Guy Pearce, který byl opravdu grandiózní, on dokáže parchanty zahrát opravdu na jedničku. Atmosféra poloviny 20. století skvělá, příběh dokáže upoutat a závěrečná přestřelka velmi potěší. ()

peetriss

Skvělá žánrovka zasazená do doby americké prohibice a černého trhu s alkoholem, a to vše z pohledu bratří Bondurantových, kteří se odmítají podřídit vyděračským praktikám zkorumpovaného a despotického zástupce zákona v podání skvěle slizkého Guye Pearce. Film v sobě nese znaky na jednu stranu nekompromisní krvavé gangsterky, avšak na stranu druhou si v sobě uchovává jistou míru nadhledu. John Hillcoat dokázal natočit film s okázalou osobitostí, který má tempo a obsadil jej kvalitními herci, kteří dali filmu ten správný šmrnc. Možná bych volil trochu sofistikovanější závěrečný střet protistran, ale to nic nemění na faktu, že Země bez zákona se povedla. ()

Teabag

Wow, wow, wow, ten Hardy je ale zjevení! A vůbec se to tady skvělými herci jen hemžilo (Pearce, Oldman...) a dokonce i LaBeouf měl něco do sebe... Scénář byl parádně vystavěný, velmi dobrý vizuál a drsné prostředí mě krásně vtáhly do děje... Vše fungovalo, jak mělo. 9/10. ()

Lefty86

Výborný film, skrytá gangsterka z dob prohibice v maličkém okrese. Drsný,tvrdý,syrový příběh. Shia Labeouf se do role Jacka výborně hodil a zahrál ji skvěle. Bratři Bondurantové pálí whisky ostatně jako celý okres a prodávají po okolí,ani policie si toho nevšímá a bere pálenku od nich. než přijde zkorumpovaný státní zástupce Reakes a bere "výpalné" za nevidění. Ve stejnou dobu nejmladší z bratrů Bondurantů Jack domluví, kšeft s whisky s největším mafiánem v okolí. Rozhodně stojí za to vidět. ()

Prochy38

Po delší době hodně silná a nadprůměrná gangsterka! Příběh skoro pohádkový, ale takový, který vás vtáhne a drží do posledních minut. Moc se mi to líbilo a sedlo mi to! Skvěle se předvedli T. Hardy, J. Chastain, M. Wasikowska a hlavně G. Pearce! Škoda malého prostoru pro G. Oldmana a škoda hodně prostoru pro S. Labeoufa. Nic osobního, možná, ale tohle pro mě nebude nikdy herecká hvězda! Nemůžu ho. Bál jsem se, že kvůli němu sundám hvězdu, ale film je to opravdu hodně dobrý! Ale Shiu už fakt nikde vidět nemusím! Ale obávám se, že to mám asi smůlu... Celkově opravdu nadprůměrný počin! ()

PetkaW.

Obvykle podobně laděné filmy moc nemusím, ale Země bez zákona je opravdu dobře natočená a navíc mám slabost pro Toma Hardyho, takže za mě další + za obsazení. Bylo zajímavé na chvíli se vrátit v čase a zjistit, jak to během krize v americe vypadalo, z trošku jiného pohledu, než jsem byla do teď zvyklá. ()

angloumene

Když nebudu brát ten úplný závěr moc vážně, tak to za těch slabších pět hvězd opravdu stojí... Co dodat, královsky jsem se bavila. Hardyho mručení stojí za to. ()

Hadriel

Oblíbená prohibice. To téma je snad nevyčerpatelné. Po druhém zhlédnutí mě to chytlo ještě víc. Skvělý Hardy s top přízvukem, zabijáckým pohledem a bručením si pro sebe. Guy Pearce stoprocentní slizák. Škoda že Gary Oldman nedostal moc prostor. LaBeouf pro mě překvapivě celkem v pohodě. A Jessica Chastain, what's not to like? Možná trochu míň akce než by se asi čeká, ale příjemně zpracované, velká pohoda v kombinaci s hudbou od Nicka Cavea. + "I ain’t dancing for you two jackasses!" ()

DarkKnight

"We are Bondurant boys. We control the fear. Without fear we all would be good like a death." Aneb Tom Hardy jako nejdrsnější (za to můžou ve velké míře svaly, které musel nabrat do role Banea ve filmu TheDark Knight Rises) a nejsympatičtější z bratrů Bondurantových, kteří strach opravdu ovládají a to i ten divákům, když jde o jejich životy. ()

Paldiny

Skromná a výborne obsadená gangsterka z dôb prohibície. Odohráva sa v malom mestečku, kde malí ľudia, zhodou okolností jednej krvi, sa postavia vyššej moci, čím je na status legendy medzi miestnymi zarobené. Z filmu cez veškerú nekompromisnosť srší zvláštna aura pohody. Iste tomu napomáhajú aj skvostné kvietky v šatách. Naopak sičák s tvárou nagelovaného buldoga, čo šľape hlavným hrdinom na päty, si koleduje od prvého momentu. Jeho osud poteší, čo už menej, malý priestor pre Garyho Oldmana. Ale to už je vecou ambicióznosti aká veľkých hodnôt nepobrala. Rovnako to končí s očakávaniami, pokiaľ do filmu vkročíte bez vyšších nárokov, budete spokojní, pokiaľ čakáte nových Goodfellas za výsledok neručím. ()

DannyBoy80

Hodně slušně natočený film ze špinavého prostředí výrovy pálenky v době prohibice. Protkáno všudypřítonou mafijí a korupcí. Některé vákony byly výborné, akorát ten LaBeouf mi nejde přes pysk. Za mě ok, doporučuju. ()

Strandmon

Začátek mi neměl moc co nabídnout, ale když Shia dostal pořádně přes knírek, od naolejovaného Pearce, tak ten film začal mít grády a já si ho tak nějak začal užívat. Skvělé postavy, hlavně Tom Hardy se v těhlech drsných rolích sakra vyzná a celkově všichni tři bratři byli skvělí, ve filmu bych chtěl vypíchnout hlavně konec, který byl opravdu luxusní! Skvělá gangsterka. ()

Dzonysek

Mně prostě vaděj ty filmy, kde je jedna z postav obdařená větší dávkou vlastní marnosti, než by bylo zdrávo, takže pak zápletky vznikají kvůli tomu, že dotyčná postava něco zazdí. Nejhorší je, když se z toho ani nepoučí. No, a když je tou postavou ještě navíc Shia LaBeouf, tak je to vůbec špatný. Film vyniká brutalitou, která však místy trošku postrádá smysl. Hodně dobrej je Guy Pearce jako zástupce šerifa, prvotřídního šmejda zahrál fakt mistrovsky. Velká škoda, že Gary Oldman má spíš epizodní roli a nedostal víc prostoru. Závěr samozřejmě spoilerovat nebudu, ale přišel mi teda taky ne úplně vydařenej. ()

Darth Maul

Kriminálnu baladu Lawless som mal vo svojom hľadáčiku už nejaký ten rok. Možno bolo chybou až toľko otáľať, pretože čas jej zrejme trochu ubral na šarme. Postavy sú však, s výnimkou prepáleného zástupcu šerifa, veľmi slušne napísané i zahraté a o životy trojice bratov Bondurantovcov som sa napriek legende o nesmrteľnosti poriadne bál. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Film s nadupaným hereckým obsadením o pár buranoch z Vidlákova (výborní Tom Hardy a napodiv aj Jason Clarke, konečne v roli, ktorá mu sedí), ktorí si mysleli, že sú nad zákonom a potom aj o pár skorumpovaných policajtoch ešte černejšieho charakteru (dokonale nechutne slizký Guy Pearce). Z ďalších výborných hercov sú to potom Shia LaBeouf ako darebák so srdcom, perfektný gangster Gary Oldman, žiaľ dosť nevyužitý, dáma ľahších mravov Jessica Chastain a dáma ťažkých (prísnych) mravov Mia Wasikowska. Filmu by sa dalo vytknúť všeličo - že sa do značnej miery drží vyšliapaných cestičiek (šablónovitosť), že ma akýsi zvláštne vyblednutý vizuál, ale pravda je aj taká, že ma ani chvíľu nenudil. Na gangsterkách som nikdy neoceňoval to množstvo násilia, prehnanú chlapáckosť a glorifikáciu zločincov, ale skôr vykreslenie ich charakterov, ako je to aj v tomto prípade. Film je presne na rozhraní 3 a 4 hviezdičiek, len výnimočne mávam až takéto ťažké rozhodovanie, na ktorú stranu sa prikloniť. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)