Rondell

Žádnej trhák, kterej by vtáhnul a po celou dobu nenechal v kině vydechnout. To možná bude hodně lidí považovat za nedostatek, já ale sebevědomě prohlásim, že se pletou! Tohle prostě neni mafiánskej film, i když brutálních činů prostej taky neni, ale jde tu o víc než jenom o peníze. Bratři Bondurantovi ukázali jednomu malému městečku, co je to odvaha, přesvědčení a boj za spravedlnost. ()

Rýža

Pravda, existují i lepší gangsterky, ovšem podpořeno společností, dochucenou českou prohibicí a okořeněno špetkou violence musím říct, že spokojenost. ()

kluk z Na

Poctivá filmařina, nic víc, nic míň. Já čekal víc. Na druhou stranu do zklamání to má opravdu daleko.Já se bavil celou dobu, film se obešel bez hluchích míst a myslim si,že by mu slušela i větší stopáž. Tom Hardy je největší drsňák současnosti, Mia Wasikowska a Shia LaBeouf určitě nejroztomilejší pár a Guy Pearce hnusák, jákého jsem dlouho neviděl, škoda jen že Gary Oldman neměl o pár minut navíc, určitě by si s nimi poradil s noblesou. ()

Mr.Mick

O tom že Nick Cave je vynikajúci muzikant, to už viem dávnejšie. Po Propositiion ma však zaujal aj ako scenárista ktorý by mal dostať väčší priestor v Hollywoode. Snaha tu bola, no možnosť dostal až teraz a opäť s Hillcoatom. Scenár už ako iste viete chcem vychváliť a hlavne postavy na čele s Guy Pearceom, Tomom Hardym a v neposlednej rade s Gary Oldmanom ktorý by si zaslúžil väčší priestor. Dokonca ani herecké poleno ako Shia Labeouf mi tu nevadil a užíval som si atmosféru prohibície so všetkým ako sa patrí. Tú dotváral hudobný podmaz ktorý nebol až tak dobový (česť výnimkám) ale o to viac sa mi páčil. Film patrí k tím ktoré majú chyby ale rád ich prehliadate aby ste si ho mohli pozrieť znovu a znovu. A aj preto dávam 5*. ()

Ronaldo79

Fantastický gangsterka s bravurními hereckými výkony si nezaslouží nic míň než ''full house''. Jeden z mých top 3 filmů tohoto roku. ()

Strike

Gary Oldman je boží - jak s se samopalem, tak s lopatou. Bohužel jeho postava má malý prostor a v podstatě je zbytečná. I přes to, jsou jeho scény tím nejlepším ve filmu. Ještě bych vyzdvihnul takovéto buranské prostředí, kde se film odehrává. Jinak bohužel sklamání. Největší problém mám s ústřední bratrskou trojicí. Nějak nevim proč bych jim měl fandit. Ano jsou ,,nesmrtelní", ale toť vše. Opravdu úspěšní obchodníci se stali až dík postavě Gary Oldmana,a to ještě jakoby náhodou - moc jsem to nepochopil. prostě voiceover oznámil , že se jim daří skvěle. Jinak ale jejich chování bylo divné, což vyvrcholilo při prozrazení palírny. Násilně občas něco předvedli, ale zvláště v závěru při pomstě opravdu nepřesvědčili. Plus jediný, kdo herecky trochu za něco stál taky byl LaBeouf. Hardy se celým filmem jen prochrčel a dost herecky sklamal. Guy Pearce přehrává jak o život, což během filmu jde vydržet, ale v závěru je to už moc. Ženské role jsou naprosto zbytečné. Celkově prostě nemastné, neslané, bez šťávy... 4/10 ()

Illy

Já jo. Já to tam měl. Ať už to bylo cokoliv, tenhle biják mě fakt dostal. A má to tři důvody: Tom Hardy, Tom Hardy a Tom Hardy. Jen mi trošku tenhle zážitek kazila vyblitá Chastain, ale budiž - přežil jsem. ()

Pedro Morales

Shia LeBeouf, kterého nemám rád, hraje jako o život a já mu nemám co vytknout. Tom Hardy, kterého mám rád, tak ani nehraje, akorát pořád dělá obličeje, huhlá, mručí a občas něco zamumlá a jeho postava je přitom naprosto dokonalá a já si ji od prvního okamžiku neskutečně oblíbil. Guy Pearce jako hlavní záporák představuje přesně ten typ, který nemám ve filmech moc rád, ale tady mě naprosto dostal. I všichni ostatní herci jsou ve svých rolích perfektní a jako divákovi mi i na nich skutečně záleželo. V úžasném vizuálním zpracování se odehrává příběh, který si celou dobu tak nějak, snad až nenápadně, plyne, aby jednou za čas znenadání někoho podřízli a vy jste vdycky valili oči co se to sakra stalo. Vše směřuje do úžasného finále, kdy mě definitivně ovládl pocit, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku 2012. ()

Bukk

Na tímhle jsem přemýšlela víc než obvykle. Nezklamal mě ani tak ten příběh. Na to, jak některé postavy mluvily méně než málo, tak pokud je člověk aspoň trochu vnímavý, pochopí a na nic dalšího se ptát nemusí. Ale něco tam nebylo na správném místě. Ani to nedokážu pojmenovat. Možná se to táhlo víc než mělo. Mrzí mě to. Ani si nedokážete představit jak moc. ()

Pawlisman

Z této vesnické gangsterky jsem byl zklamán. Minimální téma a jednoduchost. Vesnice buranov. Ano, ukázka zázemí velkých městských gangsterek, fajn. Ale ty se právě vyznačujou intrikami mezi gangy, žádnou černobílou vyhraněností atd. Zde jsem hlavní přednosti gangeret postrádal. Několik (pár) vypjatějších chvil ok, ale že bych musel napínat hlavu či nečekal jasné rozuzlení? Ne. Navíc velice velice slabý závěr. Bohužel. Toto u mě neuspělo. 7/10 PS: nedávno jsem dokoukal například 3. sérii Boardwalk Empire = nesrovnatelné! ()

JK-Stinger

Těšil jsem se a nebyl jsem zklamán. Skvělé obsazení kazí akorát machýrek LaBeouf, kterého sice můžu v jiných filmech, ale tady mi fakt lezl krkem. Jestli to bylo účelem scénáře, těžko říct, nicméně to byla jediná malá kaňka na kráse celku. Super příběh, badass Hardy a naprosto úžasně slizkej Pearce. ()

M1k9

Potenciál hereckých jmen byl využit a už i za to jsem moc rád. Nevím kam až můžu zajít ve srovnávání, ale automaticky mi vyskakuje Godfather. Můj názor je, že i tak ikonický film není nedotknutelný. V jistých ohledech se mi Lawless líbí více. Hlavně je to svižnější, nadupanější a přitom stále lehké na strávení. I díky velmi primitivnímu námětu. Godfather je spíše rozplizlá nuda a detaily xichtů. 8.5/10 ()

bolan

Skutečná událost a její věrohodnost jsou mi zde zcela ukradeny. Nick Cave a John Hillcoat opět střelili havrana do oka. Líbilo se mi to. ()

Furmi

Fakt dobrý film. Drsný, sugestívny veľmi silný. Prvá polovica je skôr taký rozjadz ktorý miestami i nudí ale druhá polovica je nabitá ako dvojhlavňová brokovnica. Treba sa pripraviť na dobrý ale veľmi drsný film ktorý neraz i zamrazí človeka na chrbte a zastaví sa dýchanie. Veľmi dobre. 82% ()

Nolanofil

Presne ak napísal POMO, čo sme nedostali v Public Enemies, nájdeme v Lawless. Výborný scenár v ktorom sa stále niečo potrebného deje. Slizký záporák v podaní Guya Pearcea, ktorého budete nenávidieť rovnako, ako bratia Bondurantovi. Pekne charakterovo rozpísané postavy, kde akurát Gary Oldman by si zaslúžil viacej priestoru. Troška to kazí najmladší zo súrodencov, ale len kvôli potrebám filmu. Jednoznačne sa jedna o jednu z najlepších gangsteriek z obdobia prohibície. Fleischerová Gangster Squad, má latku veľmi vysoko nastavenú. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)