Johnny Depp stvárňuje vo filme amerického turistu, ktorého ľahkovážny flirt s cudzinkou zapletie do siete intríg, romantiky a nebezpečenstva. Frank (Johnny Depp) sa v priebehu spontánneho výletu po Európe zoznámi s Elise (Angelina Jolie), s pozoruhodnou ženou, ktorá  mu ale skrížila cestu úmyselne. Ich vášnivá romanca sa v okúzľujúcom prostredí Paríža a Benátok ďalej rozvíja a obaja zisťujú, že sa nevedomky zaplietli do smrtiacej hry na mačku a myš. (TV Markíza)

VanTom

Romantická rovina seznamování náhodného turisty se záhadnou "femme fatale" vykazovala (mezi nimi) docela příjemnou, nevyřčenou přitažlivost. Plus Benátky byly krásně fotogenické a Howardova hudba emotivní; jen obdivnou reklamu na vyzáblou Angelinu Jolie, za kterou se tu ohlédne snad i slepý teplý holub, si chcete odmyslet. Jakmile však došlo na kriminální zápletku s neschopným Interpolem/CIA a směšným ruským gangsterem, něco se pokazilo (a nejenom po technické/trikové stránce, viz šaškovská honička po střechách před zeleným plátnem). Definitivně pak srážím hodnocení kvůli "šokující" pointě, která snad musela každého napadnout už ve vlaku. ()

D28

A napokon prečo nie aj takáto zmena?Myslím na dnešnú módu prekombinovaných filmov so superšpeciálnymi efektami a dejom v deji a ďaľšom deji, ktoré končia na tri razy...Ja som si túto pokojnú plavbu celkom vychutnala. Za zvukov príjemnej hudby, v spoločnosti nenápadne, ale kvalitne hrajúcich hviezd.No a Benátky, myslím, podali obzvlášť presvedčivý výkon. ()

strelenaL

Po hodině dívání žádná strhující podívaná. Turista mne zklamal. I přes hvězdné obsazení, které filmu mělo dodat šmrnc a svěžest (Jolie a Depp) se nestalo ničím výjimečným. Nic krom dvou stars a okouzlujících Benátek neuvidíte nic moc zajímavého. Třicet minut před koncem filmu se však děj najednou probírá a z frašky a ne příliš lichotivého děje se strana scény obrací k lepšímu. Hodnotím 3*. ()

svobik

Ani ještě neskončil leden a už se na nás valí takový těžce sračkoidní kalibr. Parametry odpadu to nemá, protože minimálně OK Bettany a vcelku malebná kamera to jakž takž zvedají, ale jinak teda potěš pánbůh. Depp s Angelinou nehrají, jen se celou dobu neutrálně tváří, že by si tedy vybudovali divákovy sympatie, to se rozhodně říct nedá. Vyloženě debilní film (nevěřím, že se scénáře mohl dotknout oscarový McQuarrie), jemuž chybí jakákoliv expozice, napětí, dobrá akce či humor, při pointě už si pak člověk jenom klepe na čelo ("romanci" jsem radši nezmiňoval vůbec, něco tak odporně umělého tu dlouho nebylo a nebude). Ten film vlastně nemá skoro nic. I přes to všechno se ale stejně zaplatí, což je na tom to nejsmutnější. Tohle není žádné umění, ale od producentů odporná sázka na jistotu, u které se navíc lidem bude zvedat kufr. Fuj. 30% ()

blackJag

Už z ukázek mi Angelina v CIZINCI připadala nezdravě upachtěná a povadlá, mé obavy se žel bohu beze zbytku vyplnily. Vyžilá, vyzáblá silueta, která je pouhým stínem sexy kočky z období jejího působení v upnutých pidi šortkách Lary Croftové (tehdy Angelina mocně "troubila na klakson" nejednomu z nás, což?), házející svými pohaslými kukuči, aniž by nacházela odezvu, jíž byla uvyklá (a co ta účesová maškaráda? Které hovado jí poradilo odpudivou koňskou ofinatou patku?). Je mi z toho vyloženě smutno. Není jí ani 40 (a dalších pár let nebude) a vypadá, jako by jí bylo ještě o 5 víc a už se jí to ani nedařilo maskovat. Vážně škoda mluvit. Depp se třeba také mění, pomalu ztrácí své mládenecké přednosti, vypadá kulaťoučce (stáří neporazíš), ale šarmu a charizma má pořád do 100 let... Samotný film není navíc nic světoborného. První půle je dost rozvláčná a muzejně upjatá, druhá už sebou trochu pohne, žádný zázrak to ale opravdu není. Akce málo a nenápaditá, prostředí krásné ale ustrnulé, pointa snaživá, nijak ovšem kulervoucně. Tvůrci chtěli pravděpodobně natočit něco classy a exkluzivního, každého filmového fanouška ale leda tak prudce elegantně udeřili na solar a dohnali k neodbytné závrati. 50% ()

Guzo

Hvězdně obsazená nekomedie, nethriller, prostě takový "film" bez přítomnosti humoru, napětí i čehokoli jiného. Jedna nudná scéna střídá druhou a zápletka včetně konečného rozuzlení je jasná od začátku i malému dítěti. Ani nevím, za co je vlastně ta druhá hvězda - možná za Johnnyho, protože ten i tady dokázal být v některých záběrech frajer. ()

RaggamuffinSVK

Tento film je veľmi zlý vtip. Nejasnosť, či ide o komédiu alebo špionážny thriller z neho robí spodinu filmov roku 2010. Okrem toho Angelina Jolie podala príšerný výkon a ľutujem, že sa Johny Depp do Turistu vôbec pustil. Pán Donnersmarck by si mal položiť otázku: Aké filmy vlastne chcem točiť? ()

Kosmik 1

Ach jo, je to velká škoda, vzhledem k hvězdnému obsazení. Ale pro mě to byla bohužel obrovská nuda a neuvěřitelné zklamání. Krásný pohled na Benátky to nezachránil, stejně jako hvězdný Johnny Depp. Avšak kvůli těmto dvěma aspektům se tomuto snímku dá udělit alespoň 2*, bez nich by to byl propadák. ()

R´Hell

Pokud divák předvídá musí mu připadat, že film je pouze jakýmsi vyprávěním, ve kterém se prakticky až do konce nic nestane. Cizinec se snaží být vtipný (na střeše), romantický (hotel) i děsivý (při mafiánském zkoušení obleku), ale ani jedno se mu vůbec nedaří. Za to je plný klišé, prázdných pohledů a tuny zbytečný dialogů. Angelina je jako obvykle ozdobou, skvělý Johnny jako by byl někde na dovolené a poslal za sebe pro jednou hrát náhradníka se stejným obličejem. A do toho nekonečná nuda. ()

Marrdaa odpad!

Já tu jen přilévám olej do ohně. Korupční aféra se zlatými glóby mě donutila tenhle "velkofilm" shlédnout, abych si udělal vlastní obrázek a musím říct, že to byla skutečná fraška, Bohužel se Glóby nevzpamatovali do dneška, když většina filmů v nominacích vyšla právě měsíc nebo i méně před udáváním cen a co si budeme povídat, snad až na dvě nominace, to žádná sláva není. Co se filmu týče, tak už dávno víme, že Angelina umí hrát skvěle pokaždé, ovšem musí být úterý 15.března a to ještě v přestupný rok. Depp to má naopak, nezahraje nikdy nic kromě všech pokusů, ale tady opravdu není co hrát. Pokud shlédnout, tak až po návštěvě Benátek jako malý reminder. ()

Autogram

Chytrý thriller, ktorý je viac nedomyslený ako chytrý. Angelina už vyzerala aj lepšie, Depp vyzerá ako Latinák a akcia je taká nejaká deppbilná. Aspoň za záverečný obrat jedna hviezda naviac, inak by to bolo veľmi zlé. ()

Vironey odpad!

Nudné, unylé, trapné a ten zvrat na závěr? Pchá, věděla jsem to od začátku... Jelikož nejsem ujetá ani na Deppa, ani na Angelinu, tak mě ten jejich úporný exhibicionismus nechal chladnou. A jelikož to bylo celé hrozná otrava, u které jsem asi na čtvrt hodinky chrápla a na ději jsem to ani nepoznala, jelikož se nikam neposunul, tak téhle fetišistické jalovině nemůžu dát jiné hodnocení. ()

kklepkaa

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Kdo by to byl řekl, že Angelina a Johnny budou mít takovouhle zvláštní chemii. Prostředí Benátek se skvěle hodilo a spolu s Angelinou lahodilo oku. ()

faraon

Dvojica Jolie a Depp zlyháva na plnej čiare. Vôbec to nefunguje:( Film je podľa papierov thrillerom, či drámou, ale v skutočnosti je to pokus o akčnú komédiu, s prvkami romantiky. Bohužiaľ tieto pokusy sú miestami až trápne.. ()

JančiBači

Tento film nevyšiel ani Deppovi ani Joliovej.Ku podivu nechápem nominácie na Zlatý glóbus keďže obaja hrali dosť priemerne a chýbala im chémia.Angelina bola len pekná a Johny ani vlastne neviem čo bol.Tento film skrátka nemal grády a pevne dúfam že to skončí bez globusov pretože sú tam filmy, ktoré si to zaslužia viac. ()

HomeAlone

Za cely rok som videl v kine vela dobrych filmov , ktore fakt stali za to . No lepsie zakoncenia roku v kine som si ani nemohol priat . Turista je jednoducho vynikajuca lahodka , ktora ma styl a sarm a nechyba v nom absolutne nic . Perfektna hudba , flirtovanie medzi Deppom a Julie - tazko by asi nasli lepsiu dvojicu . Trosku sa cudujem , ze preco medzi zanrami nieje komedia - humorne sceny dokazu viac nez pobavit . Akcie tu sice vela nebolo , no ani trochu mi tu nechybala . Vsetkeho tu bolo tak akurat , a vyvazenejsi film som tento rok nevidel . Nenudilo ma to jedinu sekundu a straveny cas pri filme bol viac nez prijemny . Z kina som odisiel maximalne spokojny ()

Vitoraz

A já se tak těšil!Od prvního traileru sem si říkal že s tim obsazením,zápletkou i lokacema by to moch bejt po dlouhej době zase dobrej špionážní thriller.Bohužel se stalo to, že po nudnějším rozjezdu, krátké prohlídky Benátek a trocha akce je film prakticky o ničem a místama strašně nudí-krom toho ani Depp mi do filmu moc neseděl a Angelin ve mě budila dojem opravdového C(c)izince kterej se k filmu nešťastnou náhodou připlet..Kouknul bych se znova...ale nechce se mi. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (viac)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (viac)