Johnny Depp stvárňuje vo filme amerického turistu, ktorého ľahkovážny flirt s cudzinkou zapletie do siete intríg, romantiky a nebezpečenstva. Frank (Johnny Depp) sa v priebehu spontánneho výletu po Európe zoznámi s Elise (Angelina Jolie), s pozoruhodnou ženou, ktorá  mu ale skrížila cestu úmyselne. Ich vášnivá romanca sa v okúzľujúcom prostredí Paríža a Benátok ďalej rozvíja a obaja zisťujú, že sa nevedomky zaplietli do smrtiacej hry na mačku a myš. (TV Markíza)

Benedygtus

Vic nez dobre to byt mohlo, spatne to bylo. Byla to takova prehlidka filmovych hvezd a onoho mista, nez nejaky filmovy zazitek. Citace Cervenak: "Chcelo to byť štýlové, je to nehorázne ťažkopádne. Chcelo to mať nadhľad, je to len smiešno-trápne. Má to veľké hviezdy, no celý film odohrajú s tým istým výrazom a tónom hlasu. Vlastne jediný nažive je tu Bettany, ktorý zas a znovu dokáže nadchnúť aj v totálnej žumpe." ()

Loki_Six

"It's the um... the Roman god, Janus. My mother gave it to me when I was little. She wanted to teach me that people have two sides. A good side, a bad side, a past, a future. And that we must embrace both in someone we love. And I tried..." ()

Zagros

Když jsem se díval na nové trailery, zaujal mě film Cizinec, proto jsem se na něj zašel podívat. Bohužel to byl jeden z těch filmů, kdy je trailer mnohem lepší než výsledný film. Obsazení bylo dobré, hudba vhodná, exteriéry krásné a námět zajímavý. Tak co se nepovedlo? Všechno ostatní. Naprostá absence atmosféry, nulové napětí, zpackaný námět a žádná gradace děje. Zkrátka se z dobrých ingrediencí nepodařilo režisérovi vytvořit dobrý film, což bych od tvůrce filmu Životy těch druhých nečekal. No, stane se… dvě hvězdy a doporučení se tomu vyhnout. ()

Lewisek

Angelina je pořád kočka a Benátky jsou krásné město, o tom je celá stopáž tohohle filmu. V žánru chybí slovo komedie, nebo groteska? :) Dramatické scény působí komicky, ale jinak koukatelé, chvílema opravdu povedené. ()

Merkin

Taková filmová turistika. Nepotřebujete ani mapu, ani orientační smysl, jen mít v srdci cestovního ducha a štáb vás provede nejen dvěma krásnými evropskými městy, ale navíc vás ubytuje v luxusním hotelu, naservíruje herecké tváře pro labužníky a sem tam příjemně zavtipkuje. Nepotřebujete dlouze přemýšlet, a když vás nudí scénárista(vlastně delegát), kocháte se výhledem. Takže nakonec zjistíte, že to vlastně vůbec nebyl tak špatný výlet, přestože několikrát zapršelo, ale to už kulky dělají. ()

MareT.

Film není nijak náročný, ale parádně jsem se u něho zrelaxoval. Mozek se mohl vypnout, užít si dvě stars, které chodí a mluví se dá totiž pozorovat jenom očima a závěrečný "šok" je celkem uhádnutelný. Kdyby tam ti dva nebyli, pochybuji, že se to vůbec dostane do kina. ()

Tessie

Čekala jsem mnohem více. Angelina byla každým coulem, pohledem, chůzí, řečí,... strašně umělá a už od začátku mi tenhle kousek zprotivila. A pak to šlo jen tak dál. Ani pohledný a přesvědčivý Deep mne ale nezlomí víc než na dvě hvězdy... Chtěla jsem koukat na akční drama, ale shlédla jsem jen nudnou obkecávačku s trochou akce. Alespoň že Rufus Sewell ukázal v těch pár záběrech, jaký je pořád fešák ;) ()

Mazlik4

Milé připomenutí Francouzských krimi-komedii 70th (hlavně filmy s Belmondem. Teď mě napadá např Muž z Acapulca, k tomu by se to snad dalo přirovnat?) ... Tenhle žánr má již dávno odzvoněno a (oprávněné) rozčarování diváků je toho jen důkazem. ()

1860

Velké zklamání, které nezpůsobila kamenná tvář Angeliny Joliový, která není tak úchvatná, jak se všichni ve filmu tváří, ani Depp, který asi normální lidi hrát neumí.. Je to hlavně naprostá nuda a nebýt honičky na člunech a překvapivého konce, dal bych hodnocení ještě níž.. ()

Castorr

Tak tohle bylo velký zklamání, prvních 20 minut bylo rozjetých docela dobře. Potom to začalo být strašně utahaný a konec jsem malinko předpokládal :-( Mít k dispozici takový herce jako je Depp a Jolie a udělat z toho tenhle podprůměrný thriller, opravdu škoda. Chtěl jsem dát jen 1*, ale za přenádhernou Jolie musím přimouřit oči :-) ()

Dixiee

Převážně nudné, ohrané a hlavně předvídatelné. A nezachrání to ani vyzáblá Angelina či naprosto šedivý, bezvýrazný a trochu obtloustlý (a nebo se mi to jen zdálo?) Depp. ()

Ilhan

Aneb jak natočit film, ve kterém se vás autoři snaží přesvědčit celý film o tom, že něco není pravda, aby vám na konci ukázali, že to vlastně pravda je. Ohlédnete-li se však zpátky, zjistíte, že to všechno bylo účelové a kvůli konci vlastně téměř celý film nedává smysl. ()

cab

Osobne si nemyslim, ze takova dvojka hereckych star Hollywoodu (chemie mezi Johnny Depp a Angelina Jolie opravdu aspon zde nefunguje) ma zapotrebi udelat spionazni thriller tak spatneho razeni, chabe dikce, nudneho radoby prekvapiveho deje a nulove akce bez atraktivnosti nabizejicich se lokalit. 45% ()

Hanys_

Těžko říct, kde se stala chyba, protože na papíře to všechno vypadalo chytlavě, ale tvůrce dokonalého "Leben der Anderen" tady prostě šlápl vedle. Mezi Deppem a Jolie to vůbec nejiskří, vlastně celé to jejich seznámení bylo dost k smíchu a ne zrovna uvěřitelné - stejně jako (nechtěně) humorná honička na člunech...Závěr mě překvapil, ale tyhle plusové body už moc zachránit nedokázaly. 4/10 ()

Holina

Další příklad toho, že luxusní obsazení nestačí. Film se táhne jako hlen a nezachrání to ani Depp, ani Jolie, Bettany, Dalton, nebo Rufus. Nezáživná, přetažená sračka s velmi lehce odhalitelnou pointou. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (viac)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (viac)