Kabát - Po čertech velkej koncert

(koncert)
všetky plagáty

Záznam jediného živého vystoupení skupiny Kabát v roce 2009. Koncert se konal při příležitosti výročí dvaceti let působení kapely ve stejné sestavě (Josef Vojtek, Milan Špalek, Tomáš Krulich, Ota Váňa, Radek "Hurvajs" Hurčík). Tento jedinečný zážitek si přišlo na pražský Vypich vychutnat na české poměry rekordních 60 000 fanoušků.

Seznam skladeb:  DVD1
01 Porcelánový prasata (Špalek/Špalek)
02 Piju já piju rád (Krulich/Špalek)
03 V pekle sudy válej (Krulich/Špalek)
04 Corrida (Váňa/Špalek)
05 Bára (Krulich/Špalek)
06 Frau Vogelrauch (Krulich/Špalek)
07 Malá dáma (Váňa/Špalek)
08 Dole v Dole (Krulich/Špalek)
09 Oda na konopí (Krulich/Špalek)
10 Bruce Willis (Váňa/Špalek)
11 Úsměv pana Loyda (Váňa, Špalek/Špalek)
12 Na sever (Špalek,Váňa/Špalek)
13 Stará Lou (Váňa/Špalek)
14 Ďábel a syn (Váňa/Špalek)
15 Šaman (Krulich/Špalek)
16 Raci v práci (Váňa/Špalek)
17 Číňani
18 Joy (Špalek/Špalek)

DVD2
19 Všechno bude jako dřív (tradicionál/Špalek)
20 Kalamity Jane (Krulich/Špalek)
21 Opilci v dějinách (Krulich/Špalek)
22 Tak teda pojď (Špalek/Špalek)
23 Go satane go (Špalek/Špalek)
24 Kůže líná od Kolína (Váňa/Špalek)
25 Colorádo (Špalek /Špalek)
26 Máš to za sebou (Hurčík/Špalek)
27 Děvky ty to znaj (Krulich/Špalek)
28 Buldozérem (Krulich/Špalek)
29 Starej bar (Krulich/Špalek)
30 Má jí motorovou (Špalek/Špalek)
31 Ľáďa (Vojtek,Špalek/Špalek)
32 Kdo ví jestli (Váňa/Špalek)
33 Pohoda (Krulich/Špalek)
34 Burlaci (Váňa/Špalek)
35 Žízeň (Krulich/Špalek)
36 Moderní děvče (Špalek/Špalek) (blitzer)

Kulmon

Říkejte si co chcete, ale Kabát je patrně (vedle Karla samozřejmě) největším hudebním fenoménem současnosti. To, že na jejich 20letou oslavu přišlo na Vypich 60.000 lidí, o lecčems svědčí. Byla to skutečná megashow s pohledem do minulosti, kdy byly vybírány ty největší pecky a fláky. Já sám jsem zejména spokojen za hodně písní z alba Děvky, ty to znaj, ježto jsem od čtvrté třídy prostě žral. Bravo hoši. ()

Ded@M@tes

Úžasný koncert, famózní počet diváků přes 60 000 a to už má atmosféra neuvěřitelný nádech, jen lituji, že jsem se neúčastnil. ( Hodnocení: 10/10 ) ()

-bad-mad-wolf-

"Máme závazky, že nepřekročíme desátou hodinu, aby zde lidé mohli klidně spát... hovno." Se svým hodnocením Kabátích koncertů si tu zadělávám na slušně buranskou pověst, ale tyhle odrhovačky byly klasikou našich nácti let. Nostalgie, pohoda, klid a možnost dělat při běžícím DVD cokoliv. 4 upřímné hvězdy za krásný průřez diskografií... tak teda pojď! ()

Satan

Stárnou nám, hoši, stárnou. Pepovy kecy, Milanův hlas, spousta nostalgie, mrtě lidí a hodně dobře nasnímaný koncert. Nejlepší živák. Zamrzí jen vysoký počet písní z Corridy, které překážely starým peckám, na které se tím pádem bohužel nedostalo... ()

liskam

Jízda jako PRASE!! Jediná česká kapela, která umí udělat koncert srovnatelnej se zahraničními kapelami. Letos jsem byl na nich v "Sazka" Aréně, a opět veliká paráda. ()

kingik

Jedno staré přísloví říká, že chytrého člověka poznáš podle smíchu. V tom případě je leader Kabátu naprosto tupý buran, protože smát se s tak vytlemenou držkou každé píčovině může jen tupoun obecný. Pro mě děs když se ten člověk zasměje. A jeho skupina? Směšný band kašparů, kteří tu vyžvejklou hnusotu mají drzost nazývat rockem. Kde jsou ty časy progresivně nezávislé kapely, kterou se na začátku devadesátých let jevili. Koncert mě ani trochu nebral a není nic co bych vypíchnul. Snad jen skladby "Má ji motorovou" a "Opilci v dějinách" mají punc opravdovosti. Zbytek je kašírovaný rock nezajímavé chuti. Mé hodnocení: 20% ()

Slarque

Já a Kabát? Poslední album Kabátů, které jsem slyšel celé, bylo Colorádo. Takže jsem asi půlku písniček v tomto záznamu slyšel poprvé a příjemně mě překvapilo, že jsou mnohé lepší, než těch pár songů ohrávaných našimi rádii. V našem malém rybníčku si jiná rocková skupina nemůže dovolit takovéto pódium, jevištní techniku, osvětlovací a zvukovou aparaturu, ani by nepřitáhla tolik lidí. Takže tento koncertní záznam nakonec dopadl nad očekávání dobře. A sledovat dnešní Kabáty jak zápolí s dávným hitem Má jí motorovou je opravdu zábavné! ;-) ()

Ellmariachi

Pokud si ještě někdo stále myslí, že kabáti jsou jen balíci z Teplic...sám je balík. Na české poměry neskutečná show, plná světel, projekcí a vypiplaného zvuku. A jak píše uživatel ---j.linhi --- alespoň jeden text Milana Špalka zná dnes asi opravdu každý. Ať už o tom ví nebo ne. Kytarové rify T. Krulicha a O. Váni doprovází skvělý a charismaticky hlas frontmana Pepého Vojtka v jednom hitu za druhým. Za bicím sedící Radek Hurvajz Hurčík který hlídá aby to celý šlapalo jak má. Před nimi nadšený více ne 60ti tisícový dav hltající každý okamžik. Věkový průměr? Od děti, co ještě pár hodin zpět seděli v lavici a četli slabikáře, přes slečny v pubertě, máničky okolo 40ti až po juchající důchodce, kteří ještě v sedm ráno spěchali do Kauflandu. I když to p.Krajčo asi neslyší rád, tak král je jen jeden. 90 procent. ()

gogos

Suveréně nejlepší DVD Kabátů a jedno z nej koncertních DVD vůbec... Naprostá pecka a skvělý průřez celou kariérou kdysi dokonalé kapely... ()

stration

Né že bych byl z Kabátů nějak extra naměkko (možná kdysi), ale tento koncert je v českých podmínkách opravdu unikát. Ti hoši opravdu něco dokázali. ()

ilemas

Nejsem fanda Kabátů, nikdy jsem je neposlouchal, pár písniček se mi líbí, ale po tomhle profesionálně zvládnutém dvd se polofanouškem stanu. Lituji, že jsem na koncert nejel. Dva koncerty byly i v Brně na výstavišti, které jsem poslouchal z balkónu a teď rovněž lituji, že jsem nešel. Vynikající obraz i dobře namixovaný zvuk, střih. Nejlepší český koncert všech dob.Od shlédnutí tohohle dvd si už žádný koncert Kabátů nenechám ujít ikdyž vydržet to celé poslouchat chce hodně silné vůle. Koncert a dvd 100%, hudba pro mne 50%, některé songy se nedají poslouchat vůbec,jsou moc popové a jednoduché. Ale začínám si zvykat. Z Kabátů mám vždy smíšené pocity. Úžasná atmosféra z dvd přímo sálá. Doporučuji všem fandům Kabátů, tohle dvd si prostě nesmíte nechat ujít. Takhle si představuji jakýkoliv koncert na dvd. ()

blitzer

Určitě nejzdařilejší live záznam, který kdy Kabáti vydali. Sice neobsahuje dokument jako to bylo zvykem na předchozích DVD Kabátu, ale to vůbec není na škodu, spíš naopak (stejně by to bylo pouze opakování již viděného, i když tentokrát ve větším měřítku). Alespoň bylo víc času na tvorbu samotnýho záznamu koncertu a je vidět, že se to vyplatilo (stejně tak se mi líbí stylové menu). Z toho 60.000 davu sálá super atmosféra, světelný efekty tu vyniknou snad víc než na samotným koncertu a ty nálety kamery nad publikem... to je skutečně paráda. ()

SoolenJV

Kabát, no. Choděj na něj tisíce lidí, texty občas sednou, ale jinak je to jen hospodskej rock, nasáklej pivem a nikotinem. Ale ctyri sta za tohle DVD bych nedal, na jedno kouknuti fajn, ale jinack nic extra, i kdyz ta atmosfera je na ceskou skupinu neobvykla. ()

abenino

Špičkový koncert, který se díky zpracování i na Blu ray ve Full HD vyrovnává jen málo kterému, u nás dosud vydanému koncertu. Prostě nádhera. ( Zvukově i obrazově 100% - dokonalá ostrost a DTS-HD zvuk). ()

Tyny

V téhle době posloucháš kabát a jdi tabu, kabát prý není in a není to dobrá kapela. Podle mně je to nejlepší kapela poslední doby a byla i předtím. Na scéně už nějakou dobu je a lidi je stále stejně milujou tak, jako dřív. Jejich koncerty jsou jako droga a to jsem ani na jednom nebyla. Stačí mně, když jsem koukám na dvou hodinový koncert na youtube a pouštím si ho stále a stále dokola, i když to poté ani nevnímám. Nesmrtelné písničky jako je Malá dáma, Corrida, Colorado a tak dále a tak dále, zná snad každý, ale málokdo si přizná, že je kabát jedna z nejlepších rockových a vlastně všech kapel na české scéně. A tenhle koncert je mimořádně povedený a má v sobě nádech optimismu, který by pár lidí z té naší krásné země potřebovalo. Bravo :-). ()