Kabát: Banditi di Praga - Turné 2011

(koncert)
všetky plagáty

Živý koncert z 21. 4. 2011 ve vysočanské O2 Areně v rámci turné ke desátému studiovému albu Banditi di Praga. Kapela vystoupila ve svém tradičním složení: Josef Vojtek (zpěv), Milan Špalek (basskytara, zpěv), Tomáš Krulich (kytara), Ota Váňa (kytara), Radek 'Hurvajs' Hurčík (bicí).

Tracklist:  DVD 1  01. Banditi di Praga

10. Kdo ví jestli
11. Burlaci
12. Žízeň
13. Pohoda
14. Moderní děvče (blitzer)

Jara.Cimrman.jr

Já až tak nepiju rád ve Starým baru s moderním děvčetem ,ale na druhou stranu miluji válení sudů v pekle a pokud by to mělo být s malou dámou, tak nic proti tomu. On vlastně celý ten koncert je hodně slušný, nemá výraznější slabé místo, což je fajn, ale já jsem v něm neobjevil ani nějaké opravdu silné okamžiky. Kabáti prostě nasadili své oblíbené bumbum tempo a po dvou hodinách nadupaný koncert bez výrazné závěrečné gradace skončil. Když o tom však moudře podumám, tak mi k úplné spokojenosti asi jenom chyběly ty jejich zběsilé countryovky, při kterých halekám na lesy a spontánně zapomínám na společenskou etiketu pana Špačka. ()

Ded@M@tes

Kabáti jedou, pěkných písní není málo a pocity jsou k nepopsání. Nelíbilo se mi pódium, divácky nespravedlivé. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

-bad-mad-wolf-

Prachsprostá ždímačka peněz, která se od předchozích koncertů liší jen doplněním playlistu o písničky z dalšího kolovrátkovitého alba. Práce je to profesionální a zahraná tak suverénně, až z toho mrazí, nicméně co z toho? Poslední desky jsou naprostá vata a koncerty byly plně profesionální šou už léta předtím, z čehož vyplývá, že si s těmi předchozími kdekdo vystačí. ()

ilemas

Opět odvedená poctivá práce s mixem zvuku, střihem, choreografií a spoustou kamer. Koncerty Kabátů jsem dlouho oddaloval a pak po shlédnutí dvd jsem vždy litoval, že jsem nešel. Kabáti dokáží na svých koncertech vytvořit úžasnou atmosféru, čehož jsem byl svědkem na mém prvním jejich koncertě v Brně a řek bych, že stage byla mnohem lepší než v O2 aréně. Odteď už nevynechám žádný jejich koncert. To se musí vidět na živo. ()

blitzer

Další skvělý záznam vystoupení Kabátů a opět se jedná o originální záležitost. Po záznamu standardního halového koncertu, standardního open-air koncertu, mega open-air koncertu přichází halový koncert s pódiem uprostřed. Výběr skladeb je sice pořád skoro stejný (škoda, že nezařadili víc starších fláků, na druhou stranu jsou tu neohraný pecky z posledního alba), ale zase to má výbornou atmosféru. Na tu jsem byl docela zvědav, protože v reálu byla docela bomba pozorovat, jak i lidi na sedadlech při Žízni zpívaj ve stoje a pařej :-) Navíc je vše skvěle obrazově i zvukově nasnímaný. Fakt paráda! Jen mě už nenapadá, čím by Kabáti mohli ozvláštnit další záznam jejich vystoupení... nechám se překvapit ;-) ()

Tyny

Kabáti jsou jedna z nejlepších českých kapel a to bez výjimky. Ale moji pozornost si kluci jaksi odpoutali deskou Banditi di Praga, která nemá s jejich muzikou a zaměřením vůbec nic společného. Tento koncert, v mém případě záznam z koncertu, si zachránili tou troškou skladeb z předchozích desek, jinak bych se na celý koncert neměla chuť ani podívat. ()

Kosmik 1

Jako vždy vynikající a originální Kabát! Skvělý výběr písniček v playlistu, show mělo výborné tempo a choreografii. Akorát záznam mohl být z Ostravy. Snad příště. :-) 100% ()

HArna

Rozhodně už si nosič(tím myslím záznam koncertu)od Kabátu nekoupím.Koncerty mají propracované,ale dokola stále stejný playlist slyšet nemusím.Koncert skvělej,sice nejsem dvakrát velkej fanoušek podia uprostřed,ale kapela si s tím poradila hravě.Když odmyslím písně z CD Banditi di praga,kterých bylo na můj vkus vskutku málo(těšil jsem se na písně jako: Projdu zdí,Mouse Decadence,Schody nebo Kdo neskáče není švěd(ta by se na koncert hodila).Místo toho Kabát zahrál z poslední desky na které bylo 15písní pouhých 6 písní a playlist doplnil svýma největšíma hitama. Občas by mohli překvapit,rozhodně pro mě nejhorší DVD-záznam,ale i tak mají velkou kvalitu. ()

Pompaj

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. Skoro stejný playlist, jako předchozí léta... nevadí. Každý se tam najde. Show - 10/10 Playlist - 9/10 Něco, co jde nazvat duše koncertu 10/10 Měl jsem čest je vidět na živo a vím, co dokážou rozpoutat. Výborný koncert:) 9/10 ()

mira007

Na české poměry absolutně vrcholná show ( osvětlení, plameny, pódium uprostřed, kostým principála - zatímco Míša David přijde v tričku za klávesy a s nějakými efekty si hlavu neláme, protože ví, že mu tam lidi přijdou což Kabáti ví taky, ale aspoň z nich cítím udělat trochu světovou show ). Ať si o tvorbě kabátů myslí, kdo chce co chce, tak atmosféru s deseti tisíci diváky dokážou vytvořit na 100%. Záznam z turné Banditi di Praga je po technické stránce asi nejlepší - pokud někdo hledá nejlepší živou interpretaci nějaké kabátí písničky, tak tady najde nejlépe ozvučenou co jsem kde viděl. https://www.youtube.com/watch?v=UybjKKyCtvs&t=3800s ()

Rockerman

Nejsem skalním fanouškem Kabátů, ale co na nich obdivuju je to, jak dokážou svou ne příliš invenční a jednoduchou muziku prodat. Byl jsem na jejich koncertě v rámci turné " Dole v dole" a už tehdy pódiová prezentace byla na vysoké úrovni. Je patrné i z tohoto DVD, že tuto úroveň zvedli ještě výš. Pódium uprostřed, jak jsme zvyklí např. u Metallicy a světelné a pyrotechnické efekty jsou vynikající. Když k tomu připočtu křišťálově čistý zvuk, tak si Kabát mých pět hvězd plně zaslouží! Je vidět, že i v našich podmínkách když se chce, tak to jde udělat na světové úrovni. ()

borohub

Na tento kousek jsme čekali přes půl roku, ale myslím že se čekání vyplatilo. Člověk který na koncertě nebyl nepochopí :) Bohužel že tam nezahráli víc starších pecek, nebo mojí oblíbenou "projdu zdí". Ale co se dá dělat, byl to parádní koncert a parádní "dívko" ()

Mikakel

Stejně jako Corrida 2007... Viděl jsem na DVD, a musím říct, že opravdu moc hezky udělaný koncert. Písničky příliš neznám, ale pěkná show a hudebníci na jedničku! Určitě dobrá reprezentace české hudby díky Kabátům. ()