Kabát - Po čertech velkej koncert

(koncert)
všetky plagáty

Záznam jediného živého vystoupení skupiny Kabát v roce 2009. Koncert se konal při příležitosti výročí dvaceti let působení kapely ve stejné sestavě (Josef Vojtek, Milan Špalek, Tomáš Krulich, Ota Váňa, Radek "Hurvajs" Hurčík). Tento jedinečný zážitek si přišlo na pražský Vypich vychutnat na české poměry rekordních 60 000 fanoušků.

Seznam skladeb:  DVD1
01 Porcelánový prasata (Špalek/Špalek)
02 Piju já piju rád (Krulich/Špalek)
03 V pekle sudy válej (Krulich/Špalek)
04 Corrida (Váňa/Špalek)
05 Bára (Krulich/Špalek)
06 Frau Vogelrauch (Krulich/Špalek)
07 Malá dáma (Váňa/Špalek)
08 Dole v Dole (Krulich/Špalek)
09 Oda na konopí (Krulich/Špalek)
10 Bruce Willis (Váňa/Špalek)
11 Úsměv pana Loyda (Váňa, Špalek/Špalek)
12 Na sever (Špalek,Váňa/Špalek)
13 Stará Lou (Váňa/Špalek)
14 Ďábel a syn (Váňa/Špalek)
15 Šaman (Krulich/Špalek)
16 Raci v práci (Váňa/Špalek)
17 Číňani
18 Joy (Špalek/Špalek)

DVD2
19 Všechno bude jako dřív (tradicionál/Špalek)
20 Kalamity Jane (Krulich/Špalek)
21 Opilci v dějinách (Krulich/Špalek)
22 Tak teda pojď (Špalek/Špalek)
23 Go satane go (Špalek/Špalek)
24 Kůže líná od Kolína (Váňa/Špalek)
25 Colorádo (Špalek /Špalek)
26 Máš to za sebou (Hurčík/Špalek)
27 Děvky ty to znaj (Krulich/Špalek)
28 Buldozérem (Krulich/Špalek)
29 Starej bar (Krulich/Špalek)
30 Má jí motorovou (Špalek/Špalek)
31 Ľáďa (Vojtek,Špalek/Špalek)
32 Kdo ví jestli (Váňa/Špalek)
33 Pohoda (Krulich/Špalek)
34 Burlaci (Váňa/Špalek)
35 Žízeň (Krulich/Špalek)
36 Moderní děvče (Špalek/Špalek) (blitzer)

nevermore

Co se DVD týče, kvalita a vysoký rozpočet je cítit z každé vteřiny. Chybí více ti staří kabáti na úkor těch nových a odehraná 1/2 písně Má Jí Motorovou je taky něčeho důsledkem. ;-) ()

Gerret

Tak tohle je moje 1000. hodnocení a zároveň první koncert co tu na CSFD hodnotím :-))). Kabáti si zasloužej pět hvězd, podle mě je to nejlepší česká skupina. Škoda, že sem tam nebyl naživo, ale aspoň, že sem to mohl vidět na DVD. ()

Kosmik 1

Kdo tam nebyl nepochopí. Bezkonkurenčně nejlepší živák a výběr těch nejlepších vypalovaček včetně skladeb, které dříve na koncertech nezazněly (např. Óda na konopí). Napsat, že tam byla výborná atmosféra, by bylo jen slabé konstatování....bylo to jednoduše FAMÓZNÍ! Čertovský koncert jak se sluší a patří. 100% ()

DeLaMorte

Nejsem nijak velkej fanda této skupiny,ale ani nikterak mi nevadí ovšem při shlédnutí tohoto dvd musím uznat,že tato kapela opravdu patří k té pravé české pivní kultuře a že koncert je opravdu profesionální a takových rozměrů jaký u nás snad ještě žádná kapela neměla...proto si odemne zaslouží 90%..být víc znalec Kabátů dám jim plný počet. ()

Metal Lord

Bezkonkurenčně ten nejlepší koncert, jaký kdy Kabáti vyprodukovali a odvážím se říct, že již pravděpodobně nevyprodukují. Málokdy se vám poštěstí, že budete jedním z 60 tisíc fanoušků, kteří si takový koncert užívají s vámi. ()

netahlo

Novejsi tvorba Kabatu uz sice za moc nestoji, ale porad tu jsou pecky z 90. let. A tenhle koncert se opravdu povedl po vsech strankach. Na ceske pomery nevidane profesionalne zmaknute! ()

casioa....

Jasne najlepšie koncertné DVD (hovno, dvoj DVD) od Kabátu....videl som ich už aj naživo, na nejakom feste (Topfest 2009) ale, byť tam v Prahe....to by bolo. PS:Rozhodne jeden z naj koncertov, na ktorom som nebol :( a jedno z top koncertných DVD ()

NeosinneR

Asi jediná kapela, na ktorú sa teším v každoročnej letnej festivalovej sezóne. Veľmi dobrý koncert, pravdepodobne ich najlepší DVD koncert, stále to však nie je tak dobré ako naživo :) ()

dopita

Na Kabátech jsem vyrost, takže jsem si tenhle záznam nemohl nechat ujít. Téměř bez chyby, jen výběr skladeb mohl být zaměřený trochu víc na ty starší. ()

Paity

Kabáti jsou jednoduše jedna z našich nej kapel současnosti, minimálně co se návštěvnosti a prodej cd týká. Někomu se to líbit nemusí (i mě se líbí jen několik pár písniček), ale respektuji, že jsou určitým mainstreamem, který ťed hromada lidí bere, resp. už dvacet let. ()

jamesjimbo

byl jsem tam ještě tehdy se svou bývalou přítelkyní, teď mě polila nostalgie a vzpomněl jsem si na to, pět hvězd, ten den byl opravdu hvězdný a dvd také... ()

Deratizer

I zde by se dalo něco vytknout, konkrétně co se týče prostorovýho zvuku, ale koncert jako celek je famózní, obraz krásnej, ikdyž i na něm by se našla občasná moucha a nedostatek, ale šlape to a není to ledajakej koncert, ale na českýho interpreta naprosto jedinečný a megaúspěšný projekt živé hudby, ne jen provedením živé scény, ale i návštěvností. U nás si tohle může s úspěchem dovolit jen Kabát. Koncert vyšel i na Bluray..........Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "NE". Živáky Kabátu v multikanálové stopě nemají co nabídnout, nestojí za řeč, je to principiálně odfláknuto jen na efekt. ()

Luk Skywalker

Tohle si zaslouží plný počet jen za to, že zahráli Má ji motorovou, i když jen polovinu, takovou thrashovinu mnozí nečekali a asi se hodně divili, pokud znají Kabát jen pár let zpátky. ()

pemap

Super průřez jejich tvorbou, parádní oslava narozenin, prostě „po čertech velkej koncert“! Příjemně strávené dvě hodiny u naší nejlepší rockové kapely! ()