Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

bagetka007

Hodnocení na konci první série: Heroes jsem nedokoukala ani jeden díl, vůbec se mi to nelíbilo. Toto je ale něco jiného. Nemohu říct, že by to byl nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla, na 88% v hodnocení to také (prozatím) nevidím, ale každopádně jsem ráda za prakticky každý britský výplod, už jsem tak otupěla z amerických (nutno dodat mnohdy skvělých) seriálů a "primitivní" easygoing americké angličtiny, že jsem ráda, že si mohu užít trochu té slasti z angličtiny britské. Za normálních okolností nesnáším vulgarismy, ale k tomuto seriálu to prostě nějak sedí. Navíc mě v angličtině vulgarismy vlastně vůbec nevadí. Radši sto anglických než jeden český. Favourite character: Nathan. Hodnocení druhé série: Druhý díl, kde se SPOILER ALERT Nathan stane gayem je absolutně nejlepší díl série. Ještě dlouho na něj budu vzpomínat. Jinak nemohu říct, že by mi 2. série přišla horší než ta první. Btw. buráky jako kryptonit? WTF? :D Hodnocení třetí série: Ach, Nathane, jak mi tu chybíš. První dvě série pro mě byly v takovém podání, že Nathan měl vedoucí úlohu a ostatní mu asistovali. V třetí řadě jsou více rozvinuty ostatní postavy a není to špatné, ale ten úchylácký magor Nathan mi tam prostě chybí. Prozatím rozhodně vede druhý díl, ve kterém je rozpracován přípěh Curtise/Melissy a "jejich" vztah s Emmou. Just hilarious. :D Jinak ohledně s03e04 - tato epizoda s Hitlerem mě absolutně nebavila, jen tak rychle jsem ji projela, na můj vkus to byla až moc velká fantasmagorie. Ale posledních cca 7 min? od té chvíle, kdy Kelly "beats the crap out of Hitler" až po konec je to skvělý díl. Třetí série je tedypřevážně kvůli absenci Nathana slabší, ale ne o moc. Curtis mě zde hodně bavil. Seth se mi líbil, ale fakt netuším, jak mohl milovat Kelly, která přesto, že je "rocket scientist", není žádný zázrak. 8) Každopádně jsem ráda, že ten konec se Simonovou (a Alishinou) smyčkou byl dotáhnutý do konce Závěr: 4 mrtví "probation workers" ve třech sériích? Why not. 8) Hodnocení čtvrté série - už aby byl prosinec. 8) 1.+2. série - 80%, 3. série - 70% Dodatek: právě jsem si všimla českého "překladu" názvu. Seriously? ()

MikeeTheory

Mám rád "superhrdinskou" tématiku a mám rád proto i seriál Heroes. Misfits patří ale do úplně jiné kategorie. Rozhodně nečekejte žádnou honbu za záchranu světa. Zde se jedná hlavně o zábavu, a to ve své nejlepší kvalitě. Velmi sympatičtí herci, originální a vtipné zápletky a překvapivě i výborný soundtrack. První série je naprosto výjimečná, druhá pokračuje v podobným duchu, třetí mě bohužel nedokázala tolik vtáhnout. Přesto je to výborný seriál! Komentář k hudbě: Misfits mají kupodivu daleko vnímavější a emotivnější hudbu než Heroes. Může za to nadějný Angličan Vince Pope. Jako příklad uvedu pár skladeb (které si doporučuji najít na YouTube). První z nich je "They´re All Dead" - smutná (až tragická), vyjadřující beznaděj. Dále je to "Simon and Alisha´s Theme - též trochu melancholičtější, stále ale neskutečně emotivní a podmanivá. Takhle bychom mohli pokračovat ... Soundtrack totiž nemá slabiny, je naopak silný a neskutečně vyzrálý! ()

johnywalker

Tenhle seriál se mi opravdu zalíbil. Původně jsem si myslel, že tou jistou událostí na konci třetí série, kvalita opadne, ale po dvou dalších dílech se mi tato myšlenka rychle vytratila. No, uvidíme, jak to bude dál... ()

figliar

Tak toto je seriál seriálov. Originálny námet to síce nie je, ale mňa si chytil od prvého dielu. Perfektný výber hereckého obsadenia a prostredia. Český dabing podľa mňa tiež tomu neublížil. Z epizódy na epizódu sa dej stupňuje a príbeh naberá na napínavosti. Snáď to tak vydrží aj naďalej. ()

Ydrosten

Za zajímavý scénář 5* Za herce 3* Za dialogy 0* Celý seriál je jedno sprosté slovo za druhým a když sprostě nemluví , tak nemají co říct. Ne , tohle v TV vidět opravdu nechci. Seriál nemusí být špatný , a dát super moc / schopnosti partě kriminálníků , mohla být docela fajn podívaná , ale ne pro mě. Vyděl jsem 4 díly a kvůli sprostosti celého seriálu , si klidně další díly a série nechám ujít. ()

Luk Skywalker

Mě britské seriály většinou sedí a tohle je jeden z nich. Je tam sice spousta nedodělků a chyb, ale seriál se mi velice líbil. Na rozdíl od Heroes, kde se postavy snaží schopnosti využít/zneužít ve velkém měřítku, tady se řeší jen okolnosti týkajících se teenagerů, což není na škodu, ale ve třetí řadě se používají tak málo, že bych ji nebylo třeba, což je škoda. ()

char_t

Příjemné osvěžení - seriál, který si nebere servítky, na "superhrdiny" se dívá z hodně jiného úhlu, který je rozhodně originálnější než u Heroes a jim podobných, za čtyři hvězdy. Škoda jen, že od třetí série docházejí nápady a Misfits začínají právě po vzoru Heroes recyklovat - nové postavy, staré postavy mění schopnosti... Ale naštěstí je dílů na sérii tak málo, že to ještě nezačíná vyloženě vadit. Čtvrtá série opět mění hlavní postavy, navíc už děj nešlape tak jako ze začátku, škoda, snižuju na tři. ()

Olík

Ostrovně asociální kontraúder decentnějším U.S. Hrdinům. Zmetci nejsou pouze mladiství obdaření nadpřirozenými schopnostmi, ale Zmetci jsou v prvé řadě zmetci. Delikventi a úchylové s kladným vztah k návykovým látkám všeho druhu, mající ve slovníčku na každé jedno slovo dva jadrnější ekvivalenty. Robert Sheehan, Nathan Stewart-Jarrett, Lauren Socha a další jsou bezesporu nespolečensky čerstvý vítr provětrávající seriálovou tvorbu, bohužel vítr trochu bez koncepce. A koncepce je to slovo, které ty nesmrtelné zabijí a ty neviditelné vystavuje jako ve výloze. ()

Rikky007

Líbí se mi hlavně styl natáčení. To že to v podstatě nepotřebuje dramatizující hudební podkres a všechno (tedy s odhlédnutím od superschopností) je naprosto uvěřitelné. Kamera je hodně invenční, ale zároveň obyčejná tam, kde má být. Obsah je jednoznačně zaměřen na úzkou věkovou kategorii :) Žádná přehnaná filozofie, naopak žádní superhrdinové v pravém slova smyslu. Prostě banda ztracených existencí, kteří jednají necenzurovaně a bez servítků dle svého libida - samozřejmě v hodně extrémní podobě. Jediná větší díra tkví v poměru počtu mrtvol k množství policejního vyšetřování nebo jakéhokoliv zájmu okolí, přičemž to druhé se blíží nule :D ....Dodávám, že po druhé sérii to jde celkem dolů, i proto že bez Nathana to už neni ono a ta náhrada je spíš dost otravná. Čtvrtá série je už čistě "něco navíc" a vcelku o ničem. ()

Hapretor

První a druhá série je v pohodě, sarkasmus fakt pobaví, je to něco trochu jiného, než divák běžně očekává - to se počítá, postavy vesměs sympatické - u mě - hlavně Simon. Ten z nich byl nejnormálnější, asi taky tím, že byl jako jediný chytrý, Alisha byla prostě ubohoučká kurvička každym coulem, hlavně zezačátku, Kelly je total blbka, Curtis taky moc rozumu nepobral, hlavně, že mu to dobře běhá - kdo uteče, ten vyhraje a Nathan vyhrává první cenu kreténa roku, ne-li tisíciletí, protože ten byl absolutně nevydejchatelnej. Tímto se velmi divím scénáristům a jejich schopnostem, asi taky dostali bleskem během bouřky, že dokázali udělat zajímavý a vůbec ne nudný děj na tolik dílů, kde vystupují tak šíleně nesympatické držky a charaktery. Třetí a čtvrtá série jde úplně z kopce a nebýt Jess, není na co koukat. Ovšem postupem děje se na to stejně nedá dívat, protože je to stále nudnější a nudnější. Natahování se krutě vymstilo a měli to utnout včas. Méně je někdy více. Scénáristé pak asi vyměnili své schopnosti za nějaké shitové, úplně ... no loser ... prostě ... ()

Pan_Dom

Klasický příklad seriálu, kdy první série je naprosto dokonalá a originální, druhá velmi slušná, a třetí je zbytečná a na nic... ()

Narsill

Celkom dobrý nápad ale ešte lepšie zpracovanie. Ako som si pozrel prvý diel, nevedel som sa od toho seriálu odtrhnúť. Seriál ponúka zábavu (hlavne teda Nathan, jeho postava je jednoducho úžasná) ale žiadny trápny pokus o humor, sem tam aj emócie a napätie. Za posledné roky jeden z najlepších seriálov. ()

adushka64

Velice specifický seriál který si najde své fanoušky i odpůrce. 1.a 2. Série se s těmi ostatními dvěma už nedá srovnat. Bez Nathana (Robert Sheehan) tento seriál není co býval. S další obměnou herců se tomuto seriálu moc nepřispělo. První dvě série si opravdu zaslouží dobré hodnocení a mě osobně vždy velice pobaví. Na těch dalších už záleží jestli vám to zkazí seriál nebo ne. Za první dvě série dávám 5* .. ke zbytku se prozatím nevyjadřuji a doufám, že mě ještě překvapí. ()

John8

Neuvěřitelně návyková černá komedie o tom jak by to vypadalo kdyby se super schopnosti dostali do "Našeho" světa. Nejdřív výtky: Po tom co odejde Nathan je tu jen půl zábavy a Rudy je slabá zápletka. Přepsání 2. 3. řady je aspoň pro mě VELMI citelné (Navíc Simon by byl dokonalý superpadouch). A po 3. sérii jsou díly bez jakéhokoliv většího provázání.... Zbytek je zlato! Od Kellyna návykového přízvuku po Nathanovy nikdy nekončící sprosťárny, samotný nápad že síli z nich neudělají nadlidi, ale donutí je se ještě více skrývat, a že nejde o síly ale o to jak je správně použít (Mr. Big Cheese) a hlavně rozdílné charaktery které se postupem času mění vyvýjí a mají prostor pro vzájemnou interakci. Chvíli počkám než shlédnu znova, ale zmetci ještě minimálně jedno kolo u mě zaslouží. ()

nopud

Všechno to začlo, když jsem se 2 spolužaček zeptal, o čem se baví. Tak mi ve zkratce popsaly seriál Misfits, že prý to je super, že se u toho nasměju a že je to i napínavé. To, co mě ale čekalo, naprosto předčilo mé očekávání. Díky Nathanovi znám desítky nových nadávek v Angličtině, kterou jsem považoval v otázce nadávek velmi chudou. Nathanovy keci jsou opravdu to, proč bych tento seriál doporučil každému. V podstatě těm 2 spolužačkám musím poděkovat za novou závislost. ()

KHkomiks

Nathana a Rudyho ačkoliv jsou to prvotřídní kokoti si zamilujete, zbytek je spíš jen doplňuje, ale tito dva to táhnou( jejich hlášky jsou legendární). Zmetci jsou o tom, když se super schopnosti...( noo, zas tak super nejsou) dostanou do rukou těch nesprávných blbečků. Seriál se nijak dlouze netáhne, a tak vás ani nestihne omrzet. ()

KNTRFKT

Tihle Zmetci jsou ukázkovým příkladem, jak z naprosto neotesaných tupců, můžete udělat skvěle fungující partičku, která na obrazovce prostě skvěle funguje. První 2 série jsou bezkonkurenční, je to nápadité, neokoukané, náležitě vulgární, nechutné, zvrhlé, prostě téměř dokonalé. Všechny postavy mají svůj půvab, nicméně vyčnívá Sheehan a později postava Simona, která měla potenciál pro více sérií...Ve třetí řadě je Sheehan nahrazen Gilgunem, který do rozjetého vlaku naskočí s bravurou a pokračuje v téměř stejné rychlosti. Bohužel, tady už začíná osekávání původní party a zaměňování postav. Všechno vrcholí ve 4. řadě, kde se kromě Gilguna změní celé osazenstvo, tahle série je potom absolutně nejslabší a chvílemi dost drhne. Nicméně, vše nahradí 5., na nové posttavy jsme si už zvykli, ony dostaly větší prostor a dokonce máme mileneckou zápletku, která tomu všemu ve 4. řadě chyběla. Spojení těchto dvou postav potom považuji za mástrpiss. A konec je třešničkou na dortu. Humor Misfits mě opravdu bavil a především jsem se dokonce i několikrát uchechtl nahlas, což považuju za kurevskej úspěch! Sice se původní Misfits naprosto odlišují od těch, kteří seriál zakonnčují, ale ve výsledku tenhle odklon zas až tak nevadil. Bylo jen třeba zvyknout si nové prvky a jiný druh budování "příběhu". A jsem rád, že poslední probační vydržel tak dlouho, protože předvedl pár opravdu nezapomenutelných scén-například nabalování Finna zpěvem na schodišti alá Háj skůl mjůzikl. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)