Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

flawi.f

Dlouho jsem se zdráhala na Misfits podívat, žánr sci-fi není můj kdovíjaký oblíbenec, ale jelikož skoro každý vychvaloval postavu Nathana a protože Robert Sheehan je fakt fešák, dala jsem Misfits šanci. A hned po prvním díle jsem seriálu propadla! Drsný humor, násilí, sex, svěží, akční děj a k tomu všemu ještě nepřekonatelná postava Nathana, která dělá z Misfits téměř kultovní záležitost. Takže 1. a 2. série je bombastická. 3. a 4. sérii pořád řadím k nadprůměru, protože seriál je sám o sobě výborně napsán a skvěle zpracován, ale bohužel postava Nathana citelně chybí a i přes sebevětší snahu ho nic nenahradí, on byl opravdu velký tahoun. To, že odešel je to samé jako kdyby odešel Sheldon z TBBT - seriál pořád bude dobrý, ale už to nikdy nebude ono. ()

Tyny

Skvěle vymyšlený seriál, originální a zajímavé a vtipné scénky, což jsem od Misfits vážně, i přes hodnocení nečekala. Simon, který je za začátku velmi tichý a poté se z něho vyklube celkem zajímavý chlapík, který je vlastně někdo úplně jiný, než si myslel. Nathan nekonečně vtipkující se skvělými "hlody" a jeho blbosti a hlášky dávali seriálu prostě šťávu. Kelly, která má velmi osobitý přízvuk a čte myšlenky, je velice zábavná a bez ní bych si seriál jako takový nedokázala představit, jelikož to prostě pořád " zabíjí " :D. Pár hlášek z filmu mi nějak uvízlo v paměti, tak se tady s vámi o ně podělím, jelikož prostě stojí za to. Nathan: " Myslete si co chcete, ale já mám taky superschopnost. Jen zatím nevím jakou. " "Možná seš jen superdebil." Curtis: "Šla jsi ho zabít a nakonec mu zachráníš život? Zkus mi vysvětlit, jak se tohle může stát." :D ()

Javad

Tento seriál sa neštíti ničoho. Sex, nadávky, vulgárny sexistický humor, drogy a miestami aj krvavé scény. Ide hlavne o skvelú štýlovú zábavu s nadupaným soudtrackom. Prvé dve série sú veľmi vyrovnané (nápady, humor), s minimálnymi zaváhaniami a pomerne napínavým príbehom. A tých niekoľko nelogickostí odpúšťam. Hodnotenie po prvej a druhej sérii: (*****) // Tretia séria // Prvá časť (***) : Ok je to len začiatok novej série, ale bez postavy Nathana sa proste zo seriálu skoro úplne vytratil humor a to som mal na MISFITS v prvých dvoch sériách najradšej - tie jeho hlášky. No čo už, možno to bude mať v ďalších častiach aspoň dobrý dej, aj keď zatiaľ to moc nádejne nevyzerá. Druhá časť (***) : Dobré, ale nič výnimočné. Neviem táto séria sa mi niak nepozdáva. Už to nie je ono, a nielen kôli absencii najzábavnejšej postavy. Tretia časť (***) : Stále sa to vezie na rovnakej vlne... Štvrtá časť (****) : Focking nazis! Super nápad s alternatívnou nazi-budúcnosťou a konečne som sa dobre zasmial. Aj keď svoje muchy tento príbeh mal, mne to prišlo ako zatiaľ najzaujímavejší diel tretej série. Piata časť (****) : Pekne sa začína táto séria profilovať... Šiesta časť (****) : Dobré nápady a humor, ale aj tak len s prižmúrenými očami za 4* Siedma časť (*****) : WOW! Zombie roztlieskavačky! Jedna z najlepších a najzábavneších častí celého seriálu. Ôsma časť (****) : Obstojné zakončenie série a dobrá časť. // Tretia séria nie je ani zďaleka taká dobrá ako prvé dve, ale hodnotenie meniť nebudem, pretože úroveň zábavy a zaujímavých situácií je stále vysoká. Hodnotenie po tretej sérii: (*****) ()

Helixus

Velice návykový seriál...narazil jsem na něj úplně náhodou a po pár prvních minutách jsem to chtěl už už vypnout (seriály takového typu pro mě fakt nejsou), ale naštěstí jsem to neudělal...brzo mě parta grázlů s těma jejich dost zapeklitýma průserama začala bavit a dokoukal jsem první díl...no a už jsem byl v tom, už jsem se nemohl odtrhnout a shltal jsem celou první řadu...superhrdinové na veřejně prospěšných pracech, každý z nich je vesměs zkažené individuum, zpočátku se vlastně dost nesnáší a řeší obyčejné věci jako sex, prachy, drogy a jak nejlíp ojebat svého nadřízeného...Parádní námět...Můj oblíbenec je drzý frajírek Nathan, jehož vtípky seriál dost osvěžují...v ději jsou totální nelogické kraviny a kupodivu mi to nevadí, protože jinak seriál neskutečně baví svou originalitou a nečekanými zvraty...85% ()

uiu

Může mi někdo říct, proč jsem se tak dlouho zdráhala na tento seriál podívat, když pominu ukázky na Prima COOL, které mě odrazovali asi nejvíc stupidním dabingem, obzvlášť Kelly, kterou vyřešili ruským přízvukem (její Cockney English v origiálne je prostě boží). Jakmile jsem se podívala na první díl, hned jsem věděla, že to je seriál přímo pro mě. Nejde ani tak o děj a eskapády, co naši hrdinové zažívají, ale o ty charaktery, které vám prostě přirostou k srdci a vás zajímá, co se jim stane dál. Hláškující Nathan, krutopřísná Kelly, emo Simon, namyšlená Alisha a ztracený případ Curtis, v každém z nich si najdete něco, co máte v sobě i vy. Nebudu papouškovat, že první dvě série jsou dobré a ta třetí s odchodem Nathana a náhradou za Rudyho ztrácí. Právě naopak. Rudy je další skvělá postava do mozaiky a jediné, co táhne třetí sérii ke dnu je scénář. Co si budeme nalhávat, ve všech sériích je několik dílů nacpaných vatou a vaří se z vody pořád dokola ta samá klišé. Když umře některá hlavní postava, tak vás to ani nevyděsí, protože prostě víte, že se vrátí čas a všichni budou zase v pořádku. A tohle vás ve třetí sérii už omrzí a ano, začnete i nenávidět fakt, že stačí zajít za chlápkem, co vám dá jinou schopnost. Souhrn: 1. série: 100%, 2. série: 100%, 3. série: 75%. Co nám předvedou ve 4. sérii, kde z původních postav zůstane jen Curtis a Rudy je zatím ve hvězdách, ale doufejme, že stávajícím scénaristům dali padáka. ()

T-pack

Misfits dokázali to, u čeho Heroes selhali a to udělat vážně dobrý seriál o „normálních“ lidech, kteří získají schopnosti. Ani to není chyba toho druhého hrdinského seriálu, ten to pojal jinak, vzal to z jiného konce a možná až Misfits ukázali, že to byl konec špatný. Ani nevím, proč porovnávám, ale když už jsem v tom: Heroes měli příjemné postavy, ale naplácali jich tam hrozně moc a sympatie se daly vytvořit k malé hrstce, pokud ne vyloženě k jedné. Byla to šílená sci-fi pobíhačka, která se táhla skoro do nekonečna a když jednou skončila masivní explozí nebo bůhví čím, přišla nová řada s úplně jiným globálním nebezpečím a jen se ředila ta už tak řídká kaše. Misfits se točí okolo pěti nezvedenců, který maj na povrchu hodně nenormální slupky, ale seriál hezky pomaloučku odkrývá jejich sympatický a dokonale lidský jádro. Netáhne se a to nejen kvůli malému počtu epizod v sérii, ale především protože neustále předvádí něco nového a hodně často i nečekaného. I žánrově je to seriál pěkně bohatý, protože se vám zdá, jako když každým dílem získá nějaký další za lomítko. Když k tomu připočítám skvělou hudbu a unikátní look, nejde tenhle seriál nemilovat. Po třetí sérii si ho házím do topky. ()

BoncheR

Well... začiatok bol dosť zaujímavý, prvá epizóda ma šokovala a zaujala, ale výsledok nič moc. Nuda. jediná prča na tomto seriáli je ten N.E.C.H.U.T.N.Ý prízvuk tej blonďavej, nepeknej... dievčiny. Konec, neodporúčam. (( 40% )) ()

Jazzzz

Někde se u mě asi stala chyba. Tenhle serial se mi nelibí, stejně jako jeho hlavní hrdinové. Vtipu je dle mě málo a nebo ho asi nechapu. Tenhle serial se rozhodně k mým oblíbeným neřadí a to jsem viděl mnoho dílů. ()

Savo

Hodnotím za první 2 řady. Po odchodu Roberta Sheehana nemám chuť sledovat další díly, jelikož právě díky neskutečně zábavně napsané postavě Nathana a ještě zábavnějšímu a bezkonkurenčnímu ztvárnění Sheehanem jsem se každý díl královsky bavil a vlastně ostatní postavy ani moc nevnímal. ()

pytlik...

No, kdybych si měl z těch superschopností vybrat, tak bych na prvním místě chtěl tu dovednost proměňovat se za někoho jiného. Obsahuje totiž v sobě spoustu dalších, např. neviditelnost, když se člověk změní třeba v mouchu nebo dokonce nějakou tu bakterii. Nebo onu neodolatelnou přitažlivost, neboť u jedno- či několikarázového úletu rozhoduje hlavně vzhled a každá žena určitě má nějaký ten svůj idol, kterému podlehne na místě. Stačí jenom metodou pokus omyl zjistit, jak ten její vyvolený vypadá. Navíc i nějaké ty peníze by se tím daly vydělat, i když mě teď moc nenapadá nějaký počestný způsob. Na druhém místě bych si asi zvolil tu možnost vracet se do minulosti, ale musela by se dát vědomě ovládat. Vrátil bych se do minulosti pár dní staré a vsadil správná čísla sportky, cheché. Na bronzové příčce se pak umístila schopnost přinutit jakéhokoli muže, aby se stal mým otcem. Myslím totiž, že takový Bill Gates by určitě nenechal milovaného synáčka v nedostatku! Zato bych určitě nebral nesmrtelnost. Ledaže by byla spojená s věčným mládím a možností umřít, když budu chtít. Viděl jsem pouze první dvě řady, takže hodnotím pouze je. Hvězdičku srážím za přílišný počet mrtvých zejména ve druhé sérii a za blasfémii, kdy v jednom dílu po eunušsky pisklavé písni "Y're beautiful" (která skutečně nepatří k mým oblíbeným, neb nejsem písko-mil) okamžitě následuje jedna z nejgeniálnějších písní, co kdy svět slyšel, totiž "Atmosphere" od Joy Division. (Cute aaaand clever, pokřižovaní "co kdyby to byl fakt Ježíš). ()

geklon

.....kurva, píča. Jak jinak začít komentář k takovýhle generační výpovědi generace, která jenom penetruje, fetuje a hledá způsob jak se co nejlíp zašít. Britský prostředí zasiflených sídlišť jen dokresluje bídu a neúčelnost a nenaplnující život, kde jde jen o šuk, chlast, fet a násilí a agresi. Kopni do vosího hnízda tím, že všechny ty losery, co svý hříchy napravujou veřejně prospěšnými pracemi, naženeš do bouřky, co z nich udělá superlosery. A začíná taková smažba, že i Heroes jsou jen trapná propagandistická břečka. Tohle je Evropa píčo. První dvě série maj neskutečný tempo a příběhově je díl od dílu nadupanější, víc a víc...jízda. na začátku třetí řady zmizí, tolik oblíbenej úchyl Nathan. Ale nabíhá Ruddy. Gilgun, je od čtvrtý řady jedinej důvod proč na tenhle reunion všichni čučej. 4tvrtá řada je úplnej průser....příběh nula, nový charaktery nula...alespoň ten soundtrack má furt ty grády a atmo. Lokace a neonihilismus zabalenej do celulozovýho papírku a postupně doutnající směrem k plicím nastaveného zrcadla týhle Glamorous ubožárně, všedních dnů. Chcípni dobrá víla. Ať žije smrti smrt. Posledních osm dílů mě stačilo příjemně překvapit, otupit lhostejností, pobavit fuckitem směrem k Heroes... Zatím to pro mě...a pro všechny ostatní fanoušky MSFTS končí. ()

Wayne

Když Robert Sheehan po druhé sérii odešel, přišlo mi, že ze seriálu už skoro nic nezůstalo. Když odešel zbytek původní pětice, už nezůstalo opravdu vůbec nic. Nakonec jsem to nějak dosledoval, ale spíš ze zvědavosti. Přitom Joseph Gilgun se mi i docela líbil, ale každá hlavní postava co přišla po něm byla horší a horší. Finále relativně zajímavé, jenomže tři série nudy nevynahradí. První dvě řady však rozhodně stojí za sledování i několikrát (protože Nathan se prostě neomrzí), ale po nich dost! Nicméně každý s trošku zvrácenějším smyslem pro humor by měl tenhle seriál aspoň zkusit (tím myslím ty první dvě série). ()

Diego

Zatim nehodnotim, i kdyz nesnasim britsky akcent a tv strih..tak to nevypada zle, ale SPOILER proc OMG musi kdykoliv kdyz se jedna o hrdiny byt mezi nima nekdo, kdo predpovida budoucnost . ()

Aven

Heroes uchopené zcela jiným způsobem. Celkem nápadité, s neokoukanými tvářemi, místy hodně vtipné, místy drsnější než jsme ze seriálů zvyklí. Uvidím, jak bude vypadat další série, zatím z toho nějak extra na hrušce nejsem a to především kvůli délce série - 6 dílů by nebylo až tak málo, ale při standartní seriálové stopáži (okolo 40 minut) bych čekal všechny díly zapadající na své místo, což se první sérii nepodařilo (především 4. díl byl hodně viditelnou výplní). ()

sskrblik

Misfits jsem si velice rychle oblíbil. Pokud hledáte něco neotřelého a s originálním stylem vyprávění, je tenhle seriál ta pravá volba. Celý je to v lehce undergroundovým stylu a okořeněný špetkou anglickýho černýho humoru. Postavy mají hodně co do sebe, každý charakter je totiž úplně jiný a jejich schopnosti jdou přesně k jejim povahám.!!!SPOILER!!!Aspoň jsem to tak pochopil z toho, že Simon věčně zamlklý umí být neviditelný, Alisha sexuální dračice, Curtis si hraje s časem, Kelly ví co si kdo myslí a Nathan si prostě chce stále užívat. Postava Nathana je taky pro mě zatím nejzajímavější po první sérii, nenávidím ho a zároveň obdivuju. Je to takovej ten bastard, co by si zasloužil po držce, ale je s ním sranda. Ostatně všechny postavy budete tak trochu zkoumat. Události v dílech se rychle mění a dějové linie se mění díl od dílu. Druhá série už sice není taková pecka jako první, ale rozuzlení některých událostí se zase posunulo o kus dál. Čas uplynul a třetí sezóna pohřbívá sledovanost mnoha jedincům. Tvůrci už neví co by tak něják... rozehráli těžkou hru... 1. série - ***** 2.série - **** 3.série - ** ()

VasaX

Seriál o nezvyklých anti-hrdinech se svými malými velkými supeschopnostmi, řešící problémy především sami se sebou nebo s tím, co nezvyklá bouře napáchala na jim podobných. První sezóna má hodně dobře našlápnuto. Zajímavé charaktery, zajímavě režisérsky zvládnuté, chytlavé ale upřímné dialogy, skvělý - ale specifický - humor, dobrá hlavní i všechny vedlejší dějové linie a zápletky. Plachty jsou prostě napnuty k prasknutí takže doufejme, že to produkce, režie nebo jiné ledovce stejně rychle nepotopí. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)