Smrtonosná pomsta

• Slovensko S ľadovým pokojom (viac)

Keď mladý biznisman Will Share (Henry Cavill) príde do Španielska na týždennú rodinnú dovolenku, nie je práve prázdninovo naladený. Jeho začínajúca firma má problémy a napätý vzťah s puntičkárskym otcom Martinom (Bruce Willis) všetko ešte viac zhoršuje. Keď však celú Willovu rodinu unesú ľudia, z ktorých sa vykľujú tajní agenti pátrajúci po záhadnom kufríku, Will sa zrazu ocitne sám na úteku. Z ničoho nič sa znovu objaví jeho otec Martin a Willov svet sa otočí hore nohami, keď mu otec prezradí, že je agentom v utajení, ktorý sa zaplietol do medzivládnej siete tajomstiev. Will musí nájsť spôsob, ako zachrániť celú rodinu. Čas stanovený únoscami beží a španielska polícia ho naháňa za vraždu, ktorú nespáchal. Will musí v spletitých uliciach Madridu rozpliesť konšpiračný labyrint. Komu môže veriť? Kto zabil jeho otca? A kde je záhadný kufrík, ktorý je kľúčom k bezpečnej ceste domov? Pri hľadaní odpovedí na tieto otázky Will objaví Luciu (Verónica Echegui), o ktorej nikdy nepočul, a ktorá mu chce pomôcť. Strata otca spojí ich sily, ale dokážu prekonať obrovské nástrahy skôr, než bude neskoro? (TV Markíza)

panMartin

Stručně a jasně: béčkový film s áčkovým obsazením, který ač se tváří, že šlape na plný plyn zůstal díky scénáři zařazený. Bohužel celý film se veze na této špatné vlně. Nemluvně o noční honičce v autech ze které skutečně divák vůbec nic nemá. Willis mě opět přesvedčil že filmy natáčí pouze jen a jen pro prachy, protože bere úplně všechno i když ho po 25 minutách odprásknou. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv. ()

otík

S ledovým klidem pošlu film do hajan. Tady si scénárista vzal dovolenou a někde na lehátku na Havaji napsal cosi, co pak někdo převedl na filmové plátno za slušné peníze s velmi zajímavým obsazením. Bohužel zůstalo jen u přání vyplodit z prázdna trhák a tak doufám, že narážka na případnou dvojku na konci filmu byla opravdu jen zbožným přáním snad už nezaměstnaného mazálka. Po akční stránce prázdné, předvídatelné, nenapínavé a totálně bez překvapení, dialogy místy neskutečně tupé. Jediné, na co jsem čekal, že se Bruce aspoň na konci filmu odněkud vynoří, se nestalo, takže těžký palec dolů. ()

SeanLSD

Jejda, to vyzeralo skoro ako remake Morelovho BEZ SÚCITU, kde vymenili Paríž za Madrid a jedného plešatca z PULP FICTION za druhého. Plus nejaký mlaďas, ktorý dostáva v starej dobrej Európe poriadne zabrať - nielen od tých najbližších, ktorí nie sú tými, za ktorých sa vydávajú, ale aj od agentov, teroristov, policajtov,, no proste každého... No Mechri s tým síce veľmi nezamechril, ale asi že sa držal viac pri zemi, bolo to ďaleko pútavejšie než Morelov hollywoodsky pokus. ()

st.jim

Nevím, co bylo horší...... zda scénář, či samotný příběh, kterému se člověk může jenom zasmát. Dost slušně tomu také konkurují dialogy, ty jsou občas tak peprné, že by je jako koření mohl používat babica. Otázka zní proč Bruce a Sigurney? Asi neměli zrovna do čeho píchnout :) Můj závěr je celkem častý: uvidět, zapomenout. ()

žvanimírek

Casting sliboval Bruce, ale ten se na plátně moc neohřál a musel jsem se bohužel spokojit jen s nějakým retardovaně učochtaným Henry Cavillem, jehož zarputilost a obličejová mimika chvílemi hraničila s čistou demencí. Prostě špatnej thriller, nenechte se zmást relativně dobrým hereckým obsazením. ()

LiborGondek

Čekal jsem klasickou akční Willisovku, i když hodnocení moc valné nebylo. Ale jakmile po 20. minutě božský Bruce umírá, bylo mi hned jasné, že zde něco nehraje... Ono by to ve finále zase tak špatné nebylo, kdyby se tvůrci zdrželi nekonečných a alespoň pro českého diváka odpuzujících a nudných španělských slyntů. Obsazení bylo dobré, přestože nechali hned na začátku umřít mého oblíbence, hlavní záporačka Sigourney Weaver byla opět úžasná. Takže shrňme to. Rada pro příště zní: Chce to trochu víc akce a hlavně! méně kecání, které je zoufale nudné - možná proto, že jako většina lidí, ani já neumím španělsky... Pak to bude hned minimálně na 3 hvězdičky, takhle bohužel jen 2. ()

viperDavid

Přes poměrně pestré obsazení šlo jen o jednoduchou střílečku. Superman v hlavní roli je sice k sežrání, jeho sestra sexy a Wiliš si tam moc nezahrál, ale jinak je to taková spíš kravinka pro děti i dospělé. Nejhorší na tom je, že Weaverová hraje tak nesympatickou krávu, že tomu dala o hvězdu míň. Někdo by scénáristům měl říct, že pár akčních scén nestačí ()

ywo666

Škoda dobrého filmu. Willisa mohlo byť viac. Weaver celkom valí a ak sa bude robiť ženská verzia Expendables kľudne by som ju tam obsadil. Ale ani Singoura nezachráni tento film. Prečo? Lebo Henry Cavill je nesympatický . Nehodí sa mi do úlohy. Nie je ničím zaujímavý. A pri takom hrdinovy sa ťažko buduje kvalitná akcia. Navyše mám pocit, že film skončil skôr ako poriadne začal. A mám pocit, že s Izraelcov spravili sráčov. Čo nie sú. Aby som len nehanil, tak taká katastrofa to nie je a akcia sa niekdy dá. Ale aj tak 55% max 60% s prižmúrenými očami. Viac nedám. Preobsadiť Cavilla, pridať viac Willisa, pridať trochu viac akcie a mohol to byť super film. ()

lennyd

Will (Henry Cavill) se odhodlá strávit rodinnou dovolenou ve slunném Španělsku. Ta ale nezačíná nijak ideálně - nejdříve se nepohodne se svým otcem (Bruce Willis) a vzápětí se dozví, že jeho firma bankrotuje. A ke všemu další den jsou jeho matka, bratr a bratrova snoubenka uneseni, jeho otec zavražděn a samotnému Willovi se jen tak tak daří unikat před nájemnými zabijáky. Nezbývá mu ale moc času, aby odhalil tajemství svého otce a zachránil zbytek své rodiny... To jsem se zas jednou chtěl podívat na nějaký akční film s Brucem Willisem. Což o to, akční film to byl (až moc), a Bruce Willis zde hrál taky (naopak zase málo). Pokud se jako já chcete kochat Brucem Willisem, tak raději běžte o dům dál - jeho role je zde opravdu jen do počtu (kratší účinkování měl snad jen Steven Seagal v Boeing 747 v ohrožení či Guy Pearce v Smrt čeká všude. Nicméně pokud od tohoto odhlédnete, tak dostanete standardní akčňák, se spoustou přestřelek (a skoro žádnými mrtvými), několikero nepřehledných auto-honiček, hodnými arabskými teroristy, z nýmanda hrdinu a Sigourney Weaverovou v roli, že by se jí i Vetřelec polekal. Zvláštní je snad jen, že (jak si filmaři představují) ve Španělsku, stejně jako všude jinde, je v každém klubu plně vybavená základna pro případné přestřelky... ()

venison

Relativně hezky natočená pořádná slátanina.. Když si odmyslíme řadu fyzikálních a logických kravin a velice průhledný scénář a pár hereckých návnad, které se na plátně objeví pouze v pár scénách, tak by to mohl být celkem příjemný průměrný thriller.. Takhle ale není.. Španělsko jsem v USA filmu dlouho (pokud vůbec) neviděla.. Hlavní hrdina Henry Cavill byl bohužel krajně nesympatický.. ()

Bobik9

Nebylo to tak hrozné, jak to hodnotí lidi zde. Taková nenáročná akční klasika. Docela svižný děj se sympatickým hlavním hrdnicou (Henry Cavill) a hvězdou v hlavní záporné roli (Sigourney Weaver). Bruce Willis nedostal tolik prostoru, kolik bych očekával, ale možná je to dobře, že nechal dravé mládí vyniknout. Má to spád, můžete u toho vypnout a nakonec naši vyhrají. Nic víc, nic míň. ()

JohnSmith

Taková lehce průměrná jednohubka, na kterou deset minut po titulcích zapomenete. El Mechri na sebe upozornil filmem JCVD a dostal k dispozici asi slušné peníze. Nicméně Willis po deseti minutách padne za vlast a Weaverová je v roli agentky tak strašná,že je to až k pláči. Takže pár akčních scén za jednu hvězdu. ()

Fakipics

Máte u toho pocit, jako byste měli zavřené oči a zrovna se vás chystala kousnout do prstu vodní želva. S hereckým obsazením by to mohl být opravdu intenzivní, svižný, akční zážitek. Očekáváte plno překvapení, tragédie, napětí, zkázy a destrukce. Místo toho ale otevřete oči a tisknou se na vás akorát hloupé kombinačky, které držíte v druhé ruce. Naprostá zbytečnost způsobena lidskou hloupostí. ()

Pump

POZOR OBSAHUJE SPOILER! Nikdy bych nevěřil, že někdy o filmu napíšu, že to byla sračka... Ovšem to co předvedl tady pan Mabrouk, to je dílko. Ruku na srdce, ale na videofilmy do kina opravdu chodit nechci. Dávám jednu hvězdu za Willise a jsem moc rád, že se na té sračce podílel jen POZOR SPOILER! prvních pět minut. ()

finy_cz

Já to asi nepochopil. Proč hraje Willis a Weaverová v takovémto braku natáčeném snad kameramanem s roztroušenou sklerózou a kamerou bez stabilizace obrazu? Jestli někdo znáte uspokojivé vysvětlení, prosím napište mi to Poštou. Ještě by mě zajímalo, jestli se Willis náhodou po pár minutách hraní nenechal zastřelit dobrovolně. Za mě tedy 1/5 (10%). „No prostě => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“. ()

Terzeus

Hoci sa jedná o zúfalo neoriginálny film, je zároveň aj podhodnotený. El Mechri predovšetkým zvláda jednu vec a to tempo. Na rozdiel od iných, herecky zväčša nezaujímavejších akčných béčok, je The Cold Light of Day, až zarážajúco rýchly a v konečnom dôsledku veľmi ľahko stráviteľný triler. Síce záverečná automobilová naháňačka má ďaleko od rýchlosti keď sa umelo naťahuje nehodou, po ktorej sa skrátka ide ďalej hoci to mohlo skončiť ale aj tak tu zostáva solídny, vizuálne a zasadením aj celkom atraktívny filmík. Inými slovami adekvátne vyťažené béčko. El Machri pritom nie je žiaden majster akcie. Jeho réžia nemá veľa prekvapení a ak tam nejaké sú, hneď sa na ne zabudne, ale predsa to zvláda udržiavať v rovine béčka a snáď aj vedome tým podčiarkuje podstatu svojho námetu - neskúsený a nevinný muž v snahe vyriešiť svoje problémy. Herecky tu síce stojí Henry Cavill (dúfam, že v Supermanovi to nebude na rovnako) za starú Belu ale v akcii je tu zosobnené to, čo má hrať. Nie je to žiaden Bourne so špičkovým výcvikom, tým ani nemá byť a to je dobre. Skrátka priemerné ale rozhodne nie mega tupé béčko. El Machri vie, hoci sa to tak na prvý pohľad nezdá, čo robí. 50% ()

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (viac)

Henry Cavill je nový Superman

Henry Cavill je nový Superman

01.02.2011

Upozornil na sebe jednou z hlavních rolí v seriálu Tudorovci a fantasy Hvězdný prach, teď ho čeká velká hollywoodská budoucnost. Ještě letos ho uvidíme jako Thésea v starořecké fantasy Tarsema Singha… (viac)

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (viac)