Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

Madlene

Srhnuto jednou větou: Ani blbé, ani nudné. Navíc malé bezvýznamné plus putuje za skvělé lodě a emzáky...Kdo by to byl čekal, že se film lákající na Rihannu může takhle pěkně "zvrhnout"... ()

shabazza

Peter Berg asi neměl v úmyslu natočit bláznivou komedii, ale to nic nemění na tom, že jsem se v kině královsky bavil a chechtal se tak, až jsem téměř padal ze sedačky :-D ()

zolo23

Od dôb Vojny svetov či Districtu 9 márne očakávam inteligentné sci-fi, ktoré by sa vyhlo priblblým správaním sa hlavných postáv, či skôr ľudí ktorí boli svedkami invázii emzákov. V poslednej dobe mi to docela vadí a doslova mi to znehodnocuje filmový zážitok. Ja viem, že Battleship nebol zrovna lacný špás a bol určený pre širšiu masu ľudí, že štúdio malo nôž na krku kôli zisku, lenže....aspoň, že tí "emzáci" vyzerali reálnejšie (mysli tým podobnosť k ľudskej rase) ako v iných filmoch. Stále mi prebieha hlavou množstvo filmov kde mimozemšťania mali miesto rúk chápadlá a iné ukazovacie prostriedky a nechápal som ako takto vyzerajúce individuá mohli zostrojiť vesmírne plavidlá... je to čisto len moja úchylka, ktorej sa neviem zbaviť. Battleship je však čistá žánrovka pri ktorej nemusíte nad ničím premýšľať a tak si môžete aspoň vychutnať vizuálne efekty ktorých je tu chvalabohu požehnane. Hudba poteší, pár vtípkov ujde ale celkovo film neuspokojí. 4 hviezda je len za to, že filmy o invázii mimozemšťanov je môj najobľúbenejí žáner a nedá mi aspoň takto nevyjadriť svoju podporu. ()

manonfire

Nemám rád Baye, takže nemám rád Berga. Jako výlučný popcorn snesitelné pro svůj vizuál, nicméně takové znásilnění slečny jméne Fyzika nepamatuji od dob Transformers. To nebylo plaché oslovení v parku z penisem v ruce, to byl nelidsky brutální skupinový GangBang, při kterém jeho oběť střídavě klečela pokořena na kolenou, či ležela odevzdaně na zádech, bez nejmenších sil hlásit se o svá základní práva. Otcům zneuctěné, Newtonovi s Archimédem, zbyly oči pro pláč a staroalbánské právo šaríja, dle kterého by měl být Peter Berg zaživa kastrován a za mrtva nepohřben. Co hůř, dalo se čekat, že popcorn Bayova střihu nebude trpět pouze touto nemocí, ale i tou druhou obvykle přidruženou a tou je americkomariňácký patos, kdy beznohý hrdina s nohama byl asi neokatějším, rozhodně však ne jediným dějovým výblitkem scénáristů. Ale o tom zde píší prakticky všichni, jimž se podařilo zvládnout devítiletou školní docházku během devítí let, takže není třeba dále rozvádět. Většině fanoušků Michaela Baye každopádně film mohu doporučit. Srdíčka jim uklidní zjištění, že tenhle patlal má následovníků. 40% ()

Hanzisko

Americká Sci-Fi blbůstka, ale kupodivu jsem se ani moc nenudil. Samotný film není ničím převratným. Herecké výkony jsou průměrné, triky v dnešní době taky normálka, ale jedna věc se přece našla a tím myslím Jablonskyho hudbu, která mě úplně odrovnala. Tak ono se není moc čemu divit. Už dřív ukázal, že patří ke špičce, ale tady je to ještě něco víc. 55% ()

Hollohlaway

Hromada patosu se spoustou někdy trochu nelogických akčních scén, okořeněná slušnými triky. Dalo se to vidět, ale se scénářem si hlavu FAKT nikdo moc hlavu nelámal. Jako akční béčko to na rychlé zkouknutí ale ujde. ()

Pecival

Retardované megapeklo, které těch pár odlehčených scén fakt nezachrnání. Druhý, laškovně nablblý Den Nezávyslosti se nekoná. Ten scénář je tak hovadsky dementní, že to je prostě moc i na letní výplach. Navíc je celý film schématický, předvídatelný a vůbec fakt naprosto retardovaný. Já většinou dokoukám lecos, ale tohle jsem fakt musel kus před koncem odpálit. Na odpad to asi není, na to stál film příliš mnoho prachů, ale jinak je to fakt hrůza. Jinak Kitsch je tragéd, kterej o nějakém charismatu neslyšel ani z rychlíku, možná kdyby tam hrál Hemsworth, tak bych to aspoň dočuměl. ()

Lottr

Chápu to jako vtip a proto hodnotím tak vysoko. Jen škoda, že to někdo neřekl předem a nalákal diváka na akční pecku. Musím uznat, že několik málo scén je opravdu dobrých. Třeba scéna a la hra na lodě a se mi opravdu líbila. Ale co to ostatní? Skupinka vysloužilích staříků z druhé světové, k tomu americká vlajka a stará bitevní loď, která zachrání svět? Neochvějný americký nacionalismus dýchá na člověka z každé scény a když americký beznohý vysloužilý voják sundá mimoušského parchanta pěstí, určitě leckterá třicetiletá americká panna zajásala. Ale u nás si na americkou vlajku, hodného psa, černého hrdinu a třcetiletou pannu nehrajeme :) ()

jenik71

Mimozemšťané zase útočí, tentokrát se na lidstvo vrhají přímo z moře. V podstatě přiblblý scénář, který už tu byl několikrát - někdy povedenější, jindy zase méně. Takže to se hodnotit moc nedá. Tři hvězdičky tak dávám za explozivní bitevní scény, líbivé triky a zdařilé speciální efekty. Ty opravdu lahodí oku. V některých scénách jsem si vybavil Transformers, někdy Parl Harbor a mimozemští vojáci mi zase svým vzhledem tak trochu připomněli Iron Mana. V podstatě slepenec, který jako sci-fi oddechovka poslouží celkem dobře. Avšak pouze vizuálně. ()

fiLLthe3DD

Neskutečně cool a osvěžující zážitek :) Příběh sice nikterak zvlášť nenadchne, nicméně to, co "Bitevní loď" drží nad vodou, jsou sympatičtí herci, vtipné hlášky a úžasná akce. Oproti současným akčním blockbusterům (série Transformers, Pacific rim, Godzilla) je navíc snímek velmi umírněný, co se celkové „destrukce" světa týče (80% příběhu se odehrává na moři), tudíž divák si všechny ty výbuchy a akční sekvence hned víc vychutná... Rovněž i postavy jsou celkem zajímavé a rozhodně jim nelze nefandit (scéna spolupráce mladší a starší generace Navy Seals proti emzákům je prostě TOP!). ()

Šakalík

Úžasná podívaná. Má to ale dva háčky – za prvé film obsahuje celou řad vědeckých nepřesností (ve skutečnosti by paprsek vystřelený ze Země letěl ke vzdálené planetě celá desetiletí, takže případné invaze by se dočkala tak možná naše pravnoučata, my určitě NE) a za druhé závěr filmu je natolik růžovoučký, až ten patos kapal z plátna (ale předpokládám, že poslední půlhodinu nemyslel Peter Berg tak úplně vážně, teda alespoň doufám :-)). Každopádně divácký zážitek to bezesporu je. Celý film je samozřejmě založený na vymazlených speciálních efektech společnosti Hasbro, která nás před nedávnem častovala trilogií Transformers. Battleship je ale o třídu lepší než Transformers. Hlavní zásluhu na tom mají četná odlehčení, kdy některé scény jsou opravdu vtipné a pokaždé, když film začíná povážlivě kýčovatět, působí tyto pasáže jako léčivý balzám. Film taky doprovází naprosto úchvatná hudba, díky které mi v kině naskakovala husí kůže. Mě tahle pompézní sci-fi zkrátka mile překvapila a vůbec bych se nebránil případné dvojce. ()

LadyVader

Viděno 21.4.2012 Velký Špalíček, Brno. Úžasné, nečekala jsem že mě tenhle film tak mile překvapí. Sice pomalejší první půlhodinka, ale o to akčnější a našlapanější zbytek. Celej film jsem si skvěle užila. Znovuzprovoznění Missouri v doprovodu AC/DC a salva z téhle legendární lodi epic win :)). Vidět tuhle loď na velkým plátně fakt stojí za to. Luxusní akční scifko, co víc si přát :) 95% ()

3 AM Code

Povesti o vyplachu roku nelhali. Tohle je no-brainer a Den nezavislosti 2.0 - velke platno kina nebo aspon poradna obrazovka nutnosti. SPOILER: Jedine vytky smeruji k zbytecne dlouhym scenam s emzackymi "jezky" rezajicimi na kusi cokoli - to sem si pripadal jako na domumentu o budoucnosti drevospracujiciho prumyslu. A dale pak mimoradne spatnemu fried-or-foe systemu ktery emzaci vyuzivaji (holt musi mit nakou slabinu). Ale cert to vzal, kdyz nastoupi duchodci a Big Mo si da swing na kotve uz sem se musel jenom tlemit. Leto je konecne tady! ()

MiaMoonlight

Rihanna nakonec nebyla až tak nešťastná volba, i když jsem se zprvu jejímu obsazení dost smála. Veliké plus za hudbu. A pánové herci, ti jen zářili. Hvězdu dolů za retro párty vysloužilých námořníků, kteří to rozjeli jako před dvaceti lety. To bylo tedy dost směšné. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)