Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

Tomin88

Po velmi dlouhý době zase pořádnej western, kde je z každého záběru cejnit špinavost a drsnost. Bridges jako v každým filmu neskutečně válí. Na pomalost vyprávění sem si už u Coenů zvykl, takže sem si ho tentokrát vychutnával. Ještě bych chtěl zmínit naprosto famózního Barryho Peppera, kterej by si rozhodně zasloužil místo na plakátu víc než nevyužitý Josh Brolin. Rozhodně je tento film pro mě příjemné překvapení, protože jinak Coeny moc nemusím. ()

kapibara

Po dlouhé době zase opravdu povedený western. Co se týče příběhu-na začátku filmu jsem si říkala "Proboha, ta holka má ale v životě smůlu." pak jsem si říkala "Nic horšího se jí snad už nemůže stát." a nakonec jsem si řekla "Ale jo, proč ne..." Jde o to, že ta holka je vám tak nějak strašně sympatická svou výřečností až vám to začne lézt na nervy. Jeff Bridges je jednooký ztroskotanec, který mi tak nějak připomněl Deppovu kreaturu z Pirátů v karibiku. A Matt Damon, i kdyby na sobě neměl ten děsnej kovbojskej vohoz s ostruhama a rolničkama, stejně by pořád působil jako parodie na texaskýho kovboje. Ale western je to dobrej, ba výbornej. ()

laepus

Coeni nikdy nezklamou a když se do něčeho vrhnou, tak je to vždy povedené - ať už jsou to komedie, thrillery nebo dramata a teď nově i westerny. Udělat ze starého nedívatelného kousku s Johnem Waynem film, na který lidi přijdou a který bude stát za to, byla hodně velká odvaha (nebo kuráž?). Ale povedlo se a True Grit je western se vším, co k westernu patří - nádherné scénérie, jednoduchý příběh pomsty, jasně uchopitelné charaktery postav, charismatičtí hlavní představitelé (všichni čtyři, vč. mladé Steinfeldové) a parádní muzika. Kdo má rád westerny, ten si pošmákne. ()

jeykey

Čtyři hvězdy za tři hvězdy-Damon, Bridges,Brolin. Nemůžu si pomoc, ale u bratrů Coenů mám problém s gradací příběhu. Já ji totiž nevidím. To byl asi hlavní problém, protože když mě film nevtáhne tak si všímám detailů jako jak mám špinavé boty a to dobře není. Na druhou stranu trochu klišé špičkování mezi Damonem a Bridgesem udělá své a člověk aspoň někdy sleduje zajímavé dialogy a herecké výkony. Škoda je nevyužití Brolina, jehož postava nemá takový prostor a vývoj jaký by si zasloužil. Jinak kamera a hudba dobrá(dobrý=3). ()

Ukko

Ta malá mrcha!! byla výborná a celej film jsem čekal, kdo jí šlahne přes ksicht...vyšlo to na Damona, čož si u mě (jako u pedagoga) šplhnul. JInak i přes delší stopáž mě film fakt bavil. Asi bych to neřadil mezi nelepší Cohenovky ale rozhodně se vypaltí to zhlédnout. Jako vždy krásně čistá scéna, dobré herecké výkony a smysluplný scénář. Není tu superřacha, ale hezký. ()

lareinna

Už dosť dlho som nevidela western, dobrý western.. Pre mňa to bola príjemná zmena, čo sa týka žánru a príbehu tiež. Pre mňa najlepšia alebo najemotívnejšia scéna, resp. časť filmu bola, keď sa starý Rooster snažil malú zachrániť, čo sa mu aj podarilo. Ale všetky možné pocity od nenávisti, cez pochopenie a bezmocnosť, mnou zalomcovali, keď zabil toho koňa. Najprv ho uštval a potom ho zabil. Áno, viem..musel, alebo nemusel? Koľkokrát zvieratá zaplatili životom pre nás ľudí a kvôli nám..to ma stále naštve. Na konci filmu ale rozmýšľam, kde bol Matt Damon :)? Dofrasa, fakt som si neuvedomila, že to bol Mr. LaBoeuf..buď som ja slepá, alebo ho tak dobre vystrojili :) To ale znamená, že je to dobrý herec, ako aj všetci ostatní vrátane Hailee, s ktorou sa stretávam po prvýkrát. ()

Ollie235

Takový ukecaný western ze kterého nejsem ani nadšený, ale ani zklamaný. Jeff Bridges byl opravdu vynikající a při zpětném pohledu je pro mě asi jediným opravdovým tahákem tohoto filmu. Co se týče Hailee Steinfeld těžko něco vytýkat, ale jelikož nemám rád děti v dospěláckých rolích, hodnotí se mi to dost obtížně. Neoslovil mě bohužel ani příběh, takže průměrné 3*. ()

conery1

" Na tomto svete sa za všetko platí. Nič nie je zadarmo. Len milosrdenstvo božie." Príbeh o 14- ročnom dievčati, ktorá má viacej guráže, ako všetci zabijaci naokolo, je prefíkanejšia, ako starý obchodník. Veľmi dobrý začiatok " westernovo-komediálno-rozprávkového " príbehu. Chvíľkami i nudného a naivného, ale Jeff bol zasa vynikajúci. Prečo len som ho z topky vyradil ? " Musíme zastaviť, koníček je už unavený. Nie ! Musíme ísť ďalej." ()

MkSallam

Z dvou třetin solidní western, z jedné třetiny hloupé a laciné finále s lamózním koncem. Takhle vynegovat coolovost tý holky a všechno co jsme s ní zažili, to chce fakt odvahu.... ()

mazadlo

Western ve kterém jde o opravdovou kuráž. Nehostinná drsná Amerika tak jak jsme si ji představovali jako malí. Konečně to není jen o potu a střílení ale také o emocích....Coeni opět dokázali že světová kinematografie jim má za co děkovat... ()

peto580

Pre mna jden z najlepsich filmov ake som mal tu cest vidiet. Hlaskujuci ozran Jeff Bridges to vybalil na plne gule. Vypravu to ma jak sa patri ale scenar je to co robi tento film absolutne bezchybnym. Jedno coho je mozno trosku skoda je unahleny zaver. Avsak moj pohlad na tento remake westernu to nemeni. Pocta bratom Coenovcom- ozaj sa to oplati vidiet ()

Zombi

Pomalu plynoucí, neakční western, vystavěný především na vztahu 14. leté holky a starého lovce lidí, který nemá daleko k pistoli ani k flašce whisky. Exteriéry jsou výborné, herci také, především Hailee mě příjemně překvapila. Nic pro milovníky stříleček, ale máte-li rádi starší americké westerny, mělo by se vám to líbit. Slabší 4 hvězdy. ()

Pompaj

Pááni to byla ale jízda. I v dnešní době jde natočit western, který bude za něco stát ( i když bude vyjimkou). První polovina byla neskutečně dobrá, měla tu správnou "kuráž" a dobře využitý černý humor, tak člověk nečetl jen dialogy, kterých bylo opravdu dost. Řekněme závěrečný "hon" byl i trošku odfláknutý zabití Toma Chaneyho bylo, jak to říct?. Lajdacké. Ale netušil jsem co se bude konat, tak se mi konec líbil. 75% ()

Milky.

Tak trochu jiný western. Coenovci se opět předvedli a jak jsem to tak nečekal, tak jsem se dočkal velmi příjemného překvapení. Hlavně ke konci hodně dojemné a vážné, ale zároveň většina filmu byla protkána nenápadným a samozřejmým humorem a pár momentů mi i solidně podráždilo bránici. Někdo by mohl True Grit možná i označit za černou komedii. A takový Damon mluvící polovinu filmu s překousnutým jazykem, to je jen perlička na dortu. Coenové ale nikdy nenechali klesnout humor do trapnosti či nepatřičnosti a umí pracovat se smíchem i vážností dohromady, hodně tvůrců by se mohlo od Coenů učit. Film rozhodně jede nejen díky režisérům, ale hlavně kvůli hlavní dvojici Bridges-Damon a jejich naprosto božím výkonům tady, nemám jedinou věc, kterou bych vytkl. Zato Hailee Steinfeld mě tedy moc nenadchla. Nějakou tu logickou chybku bych tam i našel, ale na druhou stranu, myslím, že všechny ostatní klady ji hravě smažou. Rozhodně stojí za podívání. ()

Marys

Absolútne nie môj štýl filmu. Keď si nabudúce budem chcieť pozrieť nejaký western, prosím, odhovorte ma od toho. Celý čas som sa neskutočne nudil, vôbec vo mne nič ten film nezanechal a ešte k tomu z tej angličtiny divokého západu som mal úplný mišung. ()

sona123

Tak nám Coenovci natočili po dlouhé době pořádný western a u mě si určitě napravili reputaci po Tahle země není pro starý, kde jsme se vzájemně nějak minuli. V Kuráži se jim povedlo opět dobře obsadit jednotlivé postavy, ale taky nenudit, strhnout diváka, i když příběh plyne pomalu a my sledujeme cestu za padouchem, zdánlivě fádní, ale jen zdánlivě. Dokonce není ani nouze o brutálnější záběry. Konec mne moc neoslovil. Celkově je to ale velmi zdařilé dílo, právem s tak vysokým hodnocením zde. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)