Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

V.Silver

Možná jsem od toho filmu čekal moc po veškeré té chvále, co jsem četl. Každopádně natočený je to perfektně, opravdu byla slast se na to dívat, stejně tak Coenovské dialogy a hlavně vynikající herci - Bridges, Damon a (překvapivě?) Hailee Steinfeld. Přesto mi tam něco chybělo, čekal jsem nějakou Coenovskou pointu a nic se nekonalo - škoda. Hodnotím na cca: 83% :) Zajímavé komentáře: Matty, Malarkey ()

Miki8888

Tohle není žádný klasický western. Žádné několika minutové sledování kdo z dvojice vytasí rychleji svůj kolt. To ovšem ještě nic neznamená. Modernější podání a jeho zpracování se zvládlo velmi dobře. ()

Puyi

Trošku nečekaně, ale jsem opravdu nadšen! Skvělé tempo a skvělý děj po celou dobu filmu, žádná slabší pasáž.... skvělá hudba, režie, herci - hlavně naprosto úžasný drsňák Jeff Bridges, výjimečně mi nevadil ani Matt Damon. K bratrům Coenovým si mohu poznačit další výborný film... :) ()

D28

Začnem od úplného konca - ten by som zrušila.A zrušila by som aj úplný začiatok. To medzitým však bol dobrý drsno - zábavný westernový príbeh opierajúci sa hlavne o drsno - zábavné herecké výkony. ()

Bagr_007

Napoprvé trochu zklamání. Čekal jsem, asi velmi naivně, instantní klasiku, a přišel "jen" slušný a skvěle zahraný (Hailee Steinfeld!) western. Epilog mi moc nesedl. ()

Meijin

Vyřídilka a chytrost mládí spolu s drsným, zkušeným stářím a trochu suchopárným rangerem v honbě za podlým vrahem. To vše je k mání ve svěžím a nápaditém mistrovském kuse bratrů C. V divočině může být těžké někoho zabít, ale ještě těžší je sám přežít. V závěru se krásně vystříbří charaktery obou dívčiných průvodců. 96% ()

Joe123

Úvod filmu je dosť nudný ale potom to začne naberať grády. Špičkový western. Naviac s takými skvelými hercami ako Jeff Bridges, Matt Damon a Josh Brolin. 90% ()

Autogram

Príbeh je úplne totožný s prvým spracovaním guráže, takže v tomto smere sa pre mňa nekonalo žiadne prekvapenie. Vlastne ani v žiadnom inom smere, putovania je opäť príliš aj s krásnymi obrazmi krajiny. Najlepším prvkom je samozrejme dievča a jej výrečnosť a najlepšou scénou náhodné stretnutie pri rieke. Záver po rokoch nepriniesol takú silu myšlienok, ako by som čakal, takže opäť len lepší priemer. ()

KASUGI

Aura slávy kolem Coenů je mi záhadou. Co oni kdy natočili pořádného ? Nadprůměrné Fargo nepočítám a Tahle země není pro starý v kontextu oscarového vychvalování stojí v podstatě za vyližprdel. Myslím opravdovou pecku. Tak jako má Spielberg minimálně Indianu Jonese a dva válečné eposy, Scott má svého Vetřelce a Gladiátora, Tarantino má Pulp Fiction, Wachovští mají Matrix, Coppola má Kmotra atd. Coenovci? Big Lebowski? Jednou stačilo a i kdyby... kvůli tomu se všem jejich nudám dává pět hvězd? Nebýt těch slavných hereckých jmen, tak to obsahově i režijně působí, jak nějaký bezvýznamný zapomenutý western direct to dvd. Chtělo by to být strašně kultovní a stylové, ale nemá to z čeho brát. A nemůžu nerýpnout do USA inteligence - 14ti letá holka z divokého západu chytrá jak rádio. Úplně to vidím. Hlavně že v některých amerických školách mají ještě mapy světa se SSSR. ()

m.a.t.o.

„Sľúbili ste mu, že ho pochováte!“ – „Zem je zamrznutá. Keď chcel byť pochovaný, mal sa nechať zastreliť v lete.“ Trochu „iný“ western, ale určite nie zlý. Klasická zápletka o pomste je tu poňatá trochu netradične, ale o to lepšie je podaná. Hailee Steinfeld v úlohe malej drzane bola absolútne top, herci vo vedľajších úlohách boli síce tiež fajn, ale krok s ňou dokázal držať iba Jeff Bridges. Celkovo sa mi film páčil, mal niekoľko výborných scén (strieľanie do chleba, zjednávanie 325 dolárov), ale na štyri hviezdy mu asi predsa len chýbal lepší „ťah na bránku“. 65 % ()

Kangaxx

"Texas je časť krajiny, kde na sever až po Kanadu rastie asi päť borovíc a všetko ostatné ma ostne." :-) Jedinými výhradami sú vláčnejší úvod a prehnane sebavedomá 14-ročná hlavná hrdinka s doktorátom z práva, ktorý spravila asi na farme. Inak výborný western. ()

lofa

Opět jeden z westernů, který se povedl. Hailee Steinfeld alias Mattie podala skvělý výkon (rád si počkám, co převede ve svém dalším filmu) stejně jako Jeff Bridges. Vypadá to, že by si Jeff Bridges mohl odnést opět po roce zlatou sošku. Music: Carter Burwell ()

Wbcko

Čekal jsem tedy ponurejší a temější atmosféru divokého západu, trochu "kravavější cestu za pomstou" , čekal jsem víc No country for old men Coeny. Dostalo se mi 110 westernové komedie s hláškujícím Bridgesem (ten mimochodem ožralýho pistolníka zahrál brilantně) a walkerem texasem rangerem Damonem v hlavních rolích. Celkem osvěžující zážitek, ale doufal jsem ve víc. Film s deseti oskarovými nominacemi si asi představuji jinak. ()

rudess

ďalšia vcelku príjemná kvapka do pomaly schnúceho westernového jazierka, no bohužiaľ nie až taká osviežujúca, ako by som čakal... neodmysliteľná Coenovská poetika, výborné herecké výkony, bravúrne technické spracovanie, či nádherná hudba v tomto prípade nechýbajú, no čo mi vo filme naozaj chýbalo bolo viac akcie, viac niečoho, k čomu by sa dalo citovo pripútať, možno i intelektuálnejšie riešenie poniektorých situácií a najmä záveru filmu... ()

Styxos

Coeni nezklamali. Podařilo se jim vytvořit skvělý western s podmanivou hudbou, atmosférou k nezaplacení a fajn vizuálem. A Jeff Bridges je prostě a jednoduše boží. ()

Philoun1

Asi jsem čekal od tohodle filmu něco víc, no nakonec to jsou ,,pouze" 4 hvězdy, možná by neškodila delší stopáž, nějak rychle to uteklo. ()

Linkyc

Je něco, co lze vytýkat? ANO: kde sakra akademici byli, když se rozhodovalo o udílení Oscarů? Naprosto kurážné a reálně podané dílo bratříků Coenů. Jediný western co znám, kde střelba z pušky působí stejný zpětný ráz jak střelci, tak tomu kdo dostane olovem do hrudi ! To už ale bude jiné povídání, že? ()

Lottr

Od první chvíle mi bylo jasné, že tenhle westernový příběh plný skvělých hlášek a několika opravdu vychytaných scén, mě uchvátí. Výborný Jeff Bridges a Matt Damon a k tomu bratři Coenové, to je záruka dobrého filmu. Ta holčina sice byla na můj vkus příliš drsná a přechytračelá, ale do filmu se hodila a rozhodně nebyla na škodu. Film jsem si opravdu užil. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)