Megamozog

Megamozog... Tak znie nie práve najobvyklejšie meno bez debaty najprefíkanejšieho a najbrilantnejšieho darebáka, ktorý kedy na našej krásnej Zemi žil a škodil. Zároveň je však tiež tým najneúspešnejším a najfrustrovanejším, pretože hoci sa v uplynulých x rokoch nespočetnekrát rôznymi šialenými i menej absurdnými spôsobmi pokúšal podrobiť si žiarové veľkomesto Metro City, každý jeho pokus sa skončil úplne rovnako – kolosálnym zlyhaním! A to z jedného jediného dôvodu – neporaziteľnému maskovanému superhrdinovi menom Metroman. Teda temer neporaziteľnému. Vlastne... Neporaziteľnému len do chvíle, keď pri snahe zhatiť ďalší z Megamozgových geniálne šibnutých ničivých plánov nečakane prišiel o život! Ibaže... Od toho momentu akosi Megamozgova ďalšia existencia akoby zrazu nemala žiadny zmysel! Koniec koncov, čo je superzáporák bez superhrdinu? To je skrátka nepredstaviteľné, neakceptovateľné a nemožné! Splnenie všetkých jeho snov sa tak, žiaľ, ukáže byť tým najhorším, čo sa mu vôbec kedy mohlo prihodiť. A je len jedna cesta, ako z tejto šlamastiky vybŕdnuť – Megamozog jednoducho musí sám sebe svojpomocne vytvoriť dokonalého protihráča s o čosi väčšími superschopnosťami, ako mal nebohý Metroman! A tak svetlo sveta onedlho uzrie Titan. Má to však jeden nie nepodstatný háčik: Titan rozhodne nemá v pláne Zem zachrániť... Práve naopak, chce ju zničiť a rozdrviť na prach! A len jediný človek – alebo skôr jediná nadpozemsky bystrá myseľ na svete - mu v tom môže zabrániť... Správne, Megamozog. Takže sa bude musieť definitívne rozhodnúť, či sa pokúsi svoju vlastnú diabolskú kreáciu poraziť... A, čo je ešte o niečo dôležitejšie, či to vôbec chce?! (TV Markíza)

rakovnik

Originální příběh, bezvadný soundtrack, spousta místeček, která v srdíčku udělají bolístku...fuj, to jsem snad ani nenapsal já, ale nějaká teen girl :-) Prostě hezky udělaný animák pro mládež i dospělé. ()

Nifgai

Myslela jsem,že to bude nějaká blbost,ale Megamysl předčil moje očekávání. Malé modré miminko "byli mi tři dny a ještě jsem bydlel u rodičů. Hrůza, co?":-D no nemělo to naprosto chybu! Prostě velký "zlý zločinec". ()

Marqta

Určitě jeden z lepších animáků . Dostala jsem na něj tip, jinak bych se na to vůbec nekoukala, přeci jen nejsem ten animákový fanda. Ale vydržela jsem se koukat až do konce bez toho aniž bych byla zhnusená, nebo unuděná, nebo tak něco, což se mi často u animáků stává. Film má spád, velmi rychlý spád až mi to v začátku dělalo malinko problém a říkala jsem si, jestli už na to nejsem moc stará a jak to ty děti všechno stihnou pochytit asi o dost rychleji :D Dalo by se namítnout, že to je předvídatelné, ale přeci jen je to pohádka, tak jsem to brala s trochou rezervy. Písničky byly fajn :) a překvapil mě zkousnutelný dabing, to už je co říci když to říkám já, věřte mi :D Jednou mi to stačilo, ale vidět se to rozhodně dalo. ()

LTeez

Naprosto grandiózní zábava... Akční scény, detaily , nápad i jeho realizace - dohromady velmi zajímavý animák... ps.:80% ochuzených o dalších 10% za češtinu... ()

Sandstorm

Na to jaký to mělo rozpočet bych čekal více zábavy, ale i tak se jedná o celkem příjemné pokoukání. Zaslouží si to srovnání s Já, padouch, kde je hlavní hrdina také zloduch a vítězí u mě Megamysl, který se úspěšně vyvaroval infantilnosti. W.Ferrell skvěle dabuje, Brad Pitt nevyužit., přijde mi tady jen jako reklamní nálepka Ale celkově mě padouši animáci zklamali. Na to jaký je to originální námět, tak oba snímky naprosto nevyužily svůj potenciál. ()

wampilenka

Svět je nespravedilvý. Já se píšu se seminárkou, ve které se snažím obhájit, že ve světě superhridnů (a superzáporáků) vlastně nejde o to, kdo je dobrý a zlý doopravdy, ale o to, jak se kdo prezentuje ve své show publiku. A když ji dopíšu a odevzdám, všimnu si tohohle snímku, který kresleně-filmově říká totéž a mnohem vtipněji, přístupněji a širšímu publiku. Ještě že tu máme Šaldu, který utěšuje nebohé, snažící se teoretiky a kritiky tím, že i kritika uměleckého díla je tvorba. Ale pořád platí, že jde o prezentaci, a v tom případě tvůrci filmu vyhráli svůj superboj a teoretikovi s velkým mozkem nezbývá než nést uděl záporáka a ve svém temném pokojíku chystat další texty o tvorbě jiných, Šalda nešalda. ()

Attta

Velice originální a apartní animák, který je svižný a má zajímavý děj s originálními postavami a hlavně záporákodobráka, který nemá chybu. AC/DC a Ozzy nechybí a tak po hudební stránce není co řešit :) ()

Streeper

Očekávala jsem něco více vtipného, takže jsem trošku zklamaná, i když se mi tam pár scén opravdu líbilo a hudba ve filmu byla skvělá, ale stále to mohlo být podle mě lepší. ()

Crawler-D

Nevěřil jsem režisérovi, který má na triku oba Madagaskary, nevěřil jsem scenáristům, jejichž psací stroje voní přílišnou novotou, a bál jsem se, že 3D zas bude dalším zbytečným efektem. Ale tenhle film šlape parádně a baví i skrze téma pohledu na superpadoucha, který bez své nemesis v podobě superhrdiny nemůže existovat - je to jako leva a pravá ponožka, Tom a Jerry, kyslík a vodík. ()

bukowski83

Tak jsem si řekl, že se po delší době podívám na pohádku a ve stejný den jsem si pustil jak Megamind tak Despicable Me. Musím říct, že dějově je lepší Megamind i ta animace se mi celkem líbila, ovšem byl jsem celkem zklamaný z herců kteří postavičky namluvili, Will Ferrell ničím nepčekvapil a nic zvláštního nepřidal, od Pitta jsem taky čekal trochu víc. A jestli byl Megamysl dělaný nejen pro děti, ale i ostatní, tak se stejně radši podívám na Despicable Me! ()

JohnRambo

Pre mňa jeden z TOP filmov z dielne DreamWorks. Už to nebola len komédia. Malo to v sebe niečo hlbšie a k tomu som sa velmi dobre zabavil. Tento film sa nemohol viac podariť. Obsahoval všetko čo bolo treba. ()

DruidKarel

1023. hodnocený film: Vynikajícíc animák o záporákovi, kterej se pokouší zničit svého úhlavního nepřítele a hlavně miláčka celého města. Co je mu to platné, když se pak chce změnit a dokonce začne usilovat o srdce ženy, do které se zamiloval. Musí ji mít za každou cenu. To se mu nakonec i povede, ale jen se lstí. Celý příběh má nakonec hezké vyvrcholení a pro mě se tak stal docela i milým překvapení, poněvadž jsem čekal jen jeden z mnoha animáků, kterých je dnes spousty a člověk si musí umět uvědomit, že ne každý přinese něco nového a hlavně zábavného. 4* si zaslouží, i když nedosáhne nikdy na kvalitu Toy Story, Wall-E či Aut, ale určitě pobaví a zaujme pěknou grafikou i příběhem. 4* ()

Trainspotter

B-B-B-B-B-B-B-Bad, bad to the bone. Nemůžu se ubránit srovnávání s pixarovskými Úžasňákovými a ať počítám, jak počítám, Megamysl mi z toho vychází mnohem lépe, už jen pro ty gigantické a nápadité bitevní scény a vtipnější hlášky. Snad jen ta animace je trochu slabší, jednotlivé postavy vypadaly docela neuměle oproti spektakulárně se bortícímu mrakodrapu s doprovodem propracovaného prachu a sutin. Na závěr to znáte, pokud mně dají do filmu oblíbené fláky od AC/DC, Black Sabbath a Guns 'n' Roses je na hvězdičky zaděláno. ()

C0r0ner

Když už scenáristy omrzí hrát si s kladnými hrdiny, tak vymyslí nějakého záporného, kterému ale vzápětí přišijí veškeré pozitivní vlastnosti. To není na škodu, ale Megamysl mi přišel dost průměrný, narozdíl třeba od Grua. Koukalo se na to moc pěkně, ale že bych byl po skončení kdovíjak nadšený, se říct nedá. 70% ()

Pajky3

Asi budu jeden z mála, ale víc se mi líbil Já, Padouch. I když tohle bylo pěkný, akční a rozhodně to nenudilo. I postavy byly perfektní. Megamind podle mě vypadá jako Barney Stinson, nemůžu si pomoct. Nejvíc se mi líbil Prcek. Vtipný to bylo taky dostatečně, ale mezi letošními (2010) animáky se to na piedestal nepostaví. A abych nezapomněl, tak hudba je vložená skvělá. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)