Pokojný život študenta Dimitrija (Grigorij Dobrygin), ktorý žije so svojimi rodičmi a sestrou v Moskve, sa zmení vo chvíli, keď mu otec kúpi k narodeninám auto. Dimu spočiatku darček nenadchne, pretože nedostal najnovší model, ale starú ojazdenú Volgu vyrobenú pred rokom 1970. Čoskoro však zistí, že vlastní doslova zázrak - je to neobyčajný prototyp modelu Gaz-21 vyvinutý sovietskymi konštruktérmi tak, že dokáže lietať, pričom obsahuje nanokatalyzátor, ktorý z bežných palív vyťaží mnohonásobne viac energie. Táto súčiastka nielen ohromne zvyšuje výkon motora automobilu, ale môže slúžiť aj ako jedinečný zdroj energie pre pohon gigantického vrtáka, ktorý má ťažiť diamanty pod Moskvou a priniesť tak ešte väčšie bohatstvo milionárovi Viktorovi Alexandrovičovi Kupcovovi (Viktor Veržbitskij). Je jasné, že chamtivý podnikateľ urobí všetko, aby vzácny nanokatalyzátor ukrytý v Dimovom aute získal. Ale Dima už nie je bezmocný a bezvýznamný chudobný študent, vďaka svojmu autu sa stal superhrdinom, ktorý ochráni seba aj celé mesto a dokáže bojovať proti mocným zloduchom, akým je boháč Kupcov. (TV JOJ)

Rob318

Musím říct ,že se mi na tenhle film velice dobře koukalo,aniž bych si to uvědomil uběhla polovina filmu.Zjistil jsem,že pokud mi někdo stále nemává americkou vlajkou pod nosem je film tohoto žánru daleko snesitelnější.Myslím ,že s Rusy toho máme společného víc než s Amíky a je to znát i na tomhle filmu.Velice lehké, s trochou nostalgie, mohu doporučit jako dobrý odpočinkový film. ()

Stingray

Žádnej létající DeLorean! V Rusku lítá "Carevna" a rakety po ní palí "S-kláda" ! U mě dobrý a skousnu i přiblej záměr hlavního zloducha a oldschoolově přivázaný vědce k vrtáku. Jen jsem trochu zmatenej z Moskevskýho počasí. Že je Volha nezničitelná ví každej pražskej taxikář,ale že I-phone funguje i pod vodou jsem nevěděl. ()

jan152

Zcela na úrovni většiny Stalonů a Švarcenegrů. Žebřiňák moralistních keců, dva milostné trojúhelníky v červenoknihovním vydání, zloduch posedlý diamanty, tři napravení ochmelkové, jen těch akčních scén pomálu (zato ta kudla v ledvinách byla super) ... Erotika jako na západě, ale tak před padesáti lety, do postele se chodí asi až po svatbě. Stejně je Nastěnka nádherná. ()

pekos

Ak sa nechcete večer nudiť a máte radi sfilmované americké komiksy, je to voľba pre vás. Film nenudí, má slušnú zápletku a nenechá Vás vydýchnuť. Ak sa k tomu pridajú dobré efekty, kvalitná animácia a zapnete si k tomu orignál zvuk, t.j. ruštinu, odpustíte tvorcom všetky zhovadilosti, ktoré tu vložili. Pre sci-fi fanúšikov je to dobrá zábava na viac použití. Jedným slovom, americká zábava po rusky. ()

Filmyx

Uff, závěrečná scéna s vesmírem byla jen třešničkou na celofilmovém dortu stupidity. Aspoň že hlavní hrdina byl docela hezkej a dalo se na něj koukat - 1*, scéna se zlodějem kabelek, která mě fakt rozsekala - 2* ()

Megan

Film som hodnotila 4 hviezdičkami. Vysvetlím prečo: V podstate som sa nenudila, film sa odohrával v zaujímavom neAmerickom prostredí, po trikovej stránke neurazil a vizuálne sa mi jednoducho páčil. Herecké výkony postačujúce ...len ten scenár mal svoje chybičky. Normálne by to bolo tak na tri hviezdičky ..priemer. Štvrtá hviezdička je tam kvôli tomu, čo dokázali Rusi urobiť s neporovnateľne menším rozpočtom, než za aké točia podobné trikové filmy Američania. Jednoducho Čierny blesk ani zďaleka nieje o toľko horší, o koľko je lacnejší od svojich predlôh. Pomer cena-kvalita si zaslúži uznanie. ()

andykanadan

Najprv som pristupoval k tomu pomerne rozpačito - pripadalo mi to ako "ruská hra na americké blockbustery", ale nakoniec môžem povedať, že som sa výborne bavil. Je to taká zmes - akokeby Knight Rider v ruskom podaní, lebo hlavný hrdina - mladý chalan sa snaží naprávať krivdy, bojovať proti bezpráviu a zločinu na lietajúcej starej Volge, práve auto mi pripomínalo legendárneho KITTa - a hlavný hrdina sa zároveň správa ako Batman... ale naozaj na ruské pomery nečakane dobrý film, určite si ho niekedy rád znova pozriem. ()

mobiler9004

Nebudu porovnávat americké a ruské náměty, protože námět je v samotném základu stejný. Rozdíly jsou ve zpracování a jeho pojetí. Zde ruská verze u mě vyhravá. Žádná nesmyslná akce plná neuvěřitelných výbuchů vyvolaných za každou cenu jako jinde na jiném kontinentu. Vzhledem k žánru sci-fi je několik scén až komických, ale kdo má rád pestrou filmotéku tento film shledá jako příjemné osvěžení ze záplavy distributorů filmů "západní" kinematografie. ()

BH7

Natočeno hezky, romantický podtext povedený, létající vůz přehnaný, ruská napodobenina Spider-mana, kde se Spider-man místo pavučin vozí starou károu. Poslední čtvrtka filmu byla už moc táhlá a navýšení akce nazvýšilo zábavnost, ale v celku je to příjemný film...skoro až pohádka, kde mi vpodstatě nic nechybělo. ()

Pimburger

Když se nebavíme o originalitě, ale o zábavnosti, tak musím říct, že mě film fakt dost bavil. Volha je parádní a hlavní hrdina - na rozdíl od amerických představitelů spidermana - je sympatickej. Nastěnka sice už tolik ne, ale když si vezmu, že tohle dokázali Rusáci udělat s asi čtvrtečním rozpočtem, než za kolik by to udělali Amíci, tak prostě klobouk dolů. Navíc jsou zajímavý i ty ruský reálie. Mně se to prostě líbilo. ()

SCHMEYD

Nejde o nic úchvatnýho, ale pro fandy komiksových-akčních hrdinů to za zkouknutí stojí. Ruský hrdina zachraňuje Moskvu v létající Volze!? To prostě nevymyslíš. :-) Ale jak ve filmu o filmu řekla jedna z hlavních představitelek, v Rusku nemohou lítat Ferrari nebo Bentley. Možná kdyby se film líp sestříhal na nějakých 90minut dal bych o hvězdu víc. Některé dialogy jsou dost ubohé, hlavně s vedoucím květinářství. Naopak scény s opilcem co všude vidí létající Volhu mohlo být víc. Použil bych i ty z vynechaných scén... ()